ČEZ KOUPIL MINORITNÍ PODÍL V ELEKTROCIEPŁOWNI CHORZÓW ELCHO SP. Z O.O
Úvod » Pro investory » Informační povinnost » ČEZ KOUPIL MINORITNÍ PODÍL V ELEKTROCIEPŁOWNI CHORZÓW ELCHO SP. Z O.O
26. 8. 2010
CEZ ACQUIRED MINORITY SHARE IN ELEKTROCIEPŁOWNI CHORZÓW ELCHO SP. Z O.O – CEZ PODPISAŁ UMOWĘ PRZENIESIENIA MNIEJSZOŚCIOWYCH UDZIAŁÓW W ELEKTROCIEPŁOWNI CHORZÓW ELCHO SP. Z O.O.
Společnosti CEZ Chorzów B.V. a Elektrownia Chorzów S.A uzavřely smlouvu o převodu 24,8 % akcií Elektrociepłowni Chorzów Elcho Sp. z o.o. V důsledku této dohody se tak ČEZ, prostřednictvím své kapitálově provázané společnosti CEZ Chorzów B.V., stane 100%-ním vlastníkem elektrárenské společnosti Elektrociepłowni Chorzów Elcho Sp. z o.o.
ČEZ tak v Polsku pokračuje v konsolidaci vlastněných společností a zefektivňování jejich řízení, které 100% vlastnictví dále posiluje. Transakce včetně převodu akcií bude vypořádána v nejbližších dnech. Další detaily transakce včetně kupní ceny nebudou po dohodě účastníků transakce zveřejněny.
Energetická společnost ČEZ koupila majoritní podíly ve elektrárenských společnostech Elcho a Skawina v roce 2006. Elcho se nachází 8 km severozápadně od Katovic, spalováním černého uhlí vyrábí kombinovaně elektřinu a teplo ve dvou moderních blocích o celkové instalované kapacitě 238 MW.
Soubory ke stažení:
| Dokument | Typ | Velikost |
|---|---|---|
| vnitrni informace cez 060 2010.pdf | 72 kB | |
| cez 060 2010 en.pdf | 70 kB | |
| cez 060 2010 pl.pdf | 76 kB |
Menu: