Tiskové zprávy

25
Květen 2015

Hučák o Muzejní noci přilákal stovky návštěvníků

Hradec Králové, 25. května 2015 – Stovky návštěvníků přilákalo Informační centrum a malá vodní elektrárna Hučák. Během páteční Královéhradecké Muzejní noci se zde vystřídalo neuvěřitelných 1 023 návštěvníků, což je o 83 více než v loňském roce.

25
Květen 2015

Šumavské děti si hrají na dalším Oranžovém hřišti. To vyrostlo v Petrovicích u Sušice

Petrovice u Sušice nabízí svým občanům, zejména těm nejmenším, nové dětské hřiště. Na své si v areálu bývalé mateřské školy přijdou zejména děti předškolního a mladšího školního věku z obce i jejího okolí, které do Petrovic díky přírodnímu bohatství Šumavy a tamním cyklistickým i pěším stezkám s rodiči často vítají. Na výstavbu petrovického hřiště se skluzavkou, houpačkou nebo lezeckými prvky přispěla Nadace ČEZ částkou více než 180 tisíc korun.

22
Květen 2015

Pavel Cyrani a Michaela Chaloupková potvrzeni jako členové představenstva

Dozorčí rada ČEZ, a.s., na svém dnešním zasedání zvolila členy představenstva Pavla Cyraniho a Michaelu Chaloupkovou i na další čtyřleté funkční období od října tohoto roku. „S blížícím se koncem původního mandátu obou vrcholových manažerů tak dala společnost najevo, že s nimi počítá i do budoucna. Díky tomu bude zachována kontinuita v klíčových oblastech řízení firmy“, vysvětlil předseda dozorčí rady prof. Václav Pačes.

22
Květen 2015

ČEZ nevyužije svoji první opci na prodej elektrárny Počerady

Energetická společnost ČEZ se rozhodla nevyužít svoji první opci na prodej elektrárny Počerady těžební společnosti Vršanská uhelná a.s. ze skupiny Czech Coal. Nadále bude mít ČEZ ještě jednu možnost k prodeji a to k roku 2024, pokud se tak rozhodne.

22
Květen 2015

Lidé prostřednictvím aplikace EPP podpořili už deset projektů

S mobilní aplikací Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ EPP pomáhá pohybem už více než 35 tisíc lidí. Za necelé tři týdny nasbírali chůzí, během i jízdou na kole potřebný počet bodů pro deset projektů v celkové hodnotě 1 055 000 Kč. Pomoci se dočkal například handicapovaný Ondra, jemuž uživatelé aplikace vysportovali schodišťovou plošinu. Ta mu umožní bezpečný pohyb po nové škole v Líbeznicích, kam se od září chystá.

22
Květen 2015

Jitka Klaisnerová ze SPŠ Ostrov uspěla ve fyzikální soutěži Vím proč

Jitka Klaisnerová ze SPŠ Ostrov obsadila třetí místo v kategorii SŠ v úspěšné fyzikální soutěži Vím proč. Letos se konal již druhý ročník, kterého se zúčastnili žáci ze 102 škol, kteří na webové stránky www.vimproc.cz přidali 298 videí. Skupina ČEZ, která touto formou popularizuje výuku fyziky, letos nadělila do soutěže novou cenu – dva příspěvky ve výši 200 000 Kč na speciální technickou učebnu (pro kategorie ZŠ a SŠ). Kromě toho tři výherci v obou kategoriích získali moderní tablety a oceněna byla i nejlepší videa podle veřejnosti.

21
Květen 2015

Hasiči krotili plameny a zachraňovali životy v Jindřichově Hradci. Tentokrát jen cvičně.

Jindřichův Hradec, 21. května 2015 – Zdolávání rozsáhlého požáru v areálu Energetického centra v Jindřichově Hradci zaměstnalo dnes dopoledne jednotky Hasičského záchranného sboru i obsluhy elektrárny. Jen zasvěcení přitom věděli, že probíhá havarijní cvičení, které celou situaci věrně navodilo. Energetické centrum Jindřichův Hradec ročně vyrobí v průměru 30 milionů kWh elektřiny a pokryje tak spotřebu více než 10 tisíc jihočeských domácností.

20
Květen 2015

Škoda Praha ze Skupiny ČEZ dodá uhelný blok do Černé Hory

V konkurenci devíti firem zvítězila Škoda Praha v tendru na dodavatele bloku o výkonu 250 MW pro uhelnou elektrárnu v Pljevlje. České řešení nabídlo vyšší účinnost, disponibilitu i dlouholeté know-how v této oblasti. Hodnota kontraktu převyšuje 9 miliard korun a přispěje k ekologizaci regionu dle evropských předpisů.

20
Květen 2015

Šéf ČEZ na klimatickém summitu v Paříži volal po reformě obchodování s emisními povolenkami

Zhruba 200 dní před klíčovým mezinárodním summitem OSN o klimatických změnách v Paříži probíhá ve stejné metropoli Business & Climate Summit 2015, kterého se aktivně účastní také generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš. Na klimatickém fóru diskutují zástupci firem a vládní představitelé zemí EU o strategických rozhodnutích, která by měla umožnit přechod na nízkouhlíkovou ekonomiku.

19
Květen 2015

ČEZ obslouží zákazníky nově i v obchodním centru

Skupina ČEZ otevírá v libereckém OC FORUM nové kontaktní místo ČEZ POINT. Se záměrem více se přiblížit zákazníkům míří po vzoru bank a mobilních operátorů do nákupních center. ČEZ POINT má delší otevírací dobu, moderní interiér a lidé se zde mohou poradit, jak ušetřit za energie nebo za mobil.

Předchozí Nahoru