Tiskové zprávy

30
Březen 2015

ČEZ nabízí energii pro mobily zdarma ve 13 nákupních centrech

Většina lidí dnes vyžaduje, aby se svým mobilním telefonem byli stále na příjmu, ideálně připojeni i on-line. Často je však nemile zaskočí vybitá baterie. Pro větší komfort nabízí ode dneška Skupina ČEZ všem, bez ohledu na značku operátora, bezplatnou energii pro dobití mobilů, ale také tabletů a dalších komunikačních zařízení na 15 dobíjecích místech v 13 nákupních centrech po celé České republice. Ve spolupráci s projektem ChargeBox ČEZ rozšiřuje celorepublikovou síť uzamykatelných dobíjecích stanic o polovinu a navyšuje kapacitu pro dobíjení o 90 mobilních zařízení.

26
Březen 2015

ČEZ šetří výdaje za plyn: přichází s produktem ČEZ S ODMĚNOU

Stávající i noví zákazníci Skupiny ČEZ mohou v příštích třech letech významně ušetřit na dodávce zemního plynu. Společnost představila nový produkt ČEZ S ODMĚNOU na období tří let, jenž v prvním roce zaručuje cenu o 7 % nižší oproti základnímu produktu hlavního dodavatele na daném distribučním území, druhý rok pak cena klesá o 8 % a třetí rok dokonce o 10 %. Zákazníci zároveň dostanou okamžitý bonus za uzavření smlouvy až 2 000 korun v závislosti na výši spotřeby.

25
Březen 2015

Výročí prvního dosažení 100% výkonu 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany

Dukovany, 25. března 2015 – Postupným zvyšováním výkonu 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany bylo dne 26. 3.1985 poprvé dosaženo 100% výkonu. Do dnešního dne se tak jenom na tomto jednom bloku podařilo bezpečně vyrobit více než 100 TWh elektrické energie.

24
Březen 2015

Poprvé v historii proběhlo v Temelíně tajné cvičení

Mimořádné cvičení s utajovaným scénářem premiérově proběhlo v Jaderné elektrárně Temelín. Vedle stovky pracovníků elektrárny se do něj včera odpoledne zapojil i Státní úřad pro jadernou bezpečnost. Kromě ředitele elektrárny dopředu o cvičení nikdo nevěděl. Okolí elektrárny se neplánované cvičení nedotklo.

20
Březen 2015

Ukončení plánované odstávky 3. bloku JE Dukovany proběhlo úspěšně

Ve čtvrtek 19. 3.2015 ve 22:46 proběhlo úspěšné přifázování generátoru u turbíny TG 31 a byla tak ukončena plánovaná 20 denní odstávka 3. reaktorového bloku. Generátor turbíny TG 32 byl přifázován dnes ve 4:15. Všechny práce na zařízení byly provedeny podle plánu a po provedení potřebných zkoušek byl 3. blok opět uveden do běžného provozu.

20
Březen 2015

Fotovoltaika ve spojení s vodíkovou baterií naplňuje vize malé energetiky

Vývoj nezadržitelně směřuje k posilování energetické samostatnosti spotřebitelů. V budoucnu přináší řešení právě propojení fotovoltaiky a vodíkové baterie, která by dokázala zásobovat domácnost až tři týdny i za nevlídného počasí. Nyní ho vyvíjejí a testují odborníci společnosti ÚJV Řež ze Skupiny ČEZ.

20
Březen 2015

Zatmění Slunce si regulaci Temelína nevyžádalo

Naplno pracovaly oba temelínské bloky během dnešního zatmění Slunce. Ačkoli byli v Temelíně připraveni i na variantu regulace, ke snížení výkonu jihočeské elektrárny nakonec nedošlo. Česká přenosová soustava obávanou situaci ustála.

19
Březen 2015

Ostravsko hlásí další dobíjecí stanici pro elektromobily. Lázeňské Klimkovice mají i vlastní elektromobil.

Ostrava, 19. března – Město Klimkovice je díky nově instalované dobíjecí stanici Elektromobility ČEZ další lokalitou v rámci Moravskoslezského kraje, kde bude nyní možno čerpat energii pro elektromobily. Současně místní radnice pořídila i jeden vlastní elektromobil. Města na severu Moravy a ve Slezsku sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší.

19
Březen 2015

Poslanci v Temelíně: Jádro je budoucností české energetiky

Rozvoj jaderných zdrojů je zásadní podmínkou pro budoucí energetickou stabilitu České republiky. Otázkou pouze zůstává, kdy a za jakých podmínek dojde k rozšiřování dvou tuzemských jaderných elektráren. Po čtvrteční návštěvě Temelína to řekl předseda Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Václav Votava.

18
Březen 2015

Informační centrum Ledvice přivítalo návštěvníka s patnáctkou a třemi nulami

Ledvice – Více než symbolicky působil počet dětí, které ve středu 18. března zavítaly do Informačního centra Elektrárny Ledvice Skupiny ČEZ z nedalekého města, po němž má elektrárna své jméno. Z ledvické mateřské školy totiž přijelo 15 malých předškoláků, přičemž jeden z nich se stal návštěvníkem infocentra s pořadovým číslem 15 000. Byl jím Radim Paul, který po zhlédnutí 3D projekce opustil kinosál jako první.

Předchozí Nahoru