Tiskové zprávy

26
Květen 2016

Malachowski prodloužil svou vítěznou sérii na Memoriálu Ludvíka Daňka

Vrcholoví atleti z Česka i zahraničí se v úterý 24. května sjeli do Turnova, aby své síly poměřili na 17. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka. Mítink pořádaný na počest legendárního československého diskaře a světového rekordmana Ludvíka Daňka, ovládl v kategorii diskařů už počtvrté za sebou Polák Piotr Malachowski. Konání letošního ročníku Memoriálu podpořila 100tisícovým příspěvkem Nadace ČEZ.

26
Květen 2016

Údržbové odstávky každoročně zvyšují spolehlivost dodávek tepla v krajském městě

Ústí nad Labem – Se stále teplejším počasím se blíží i letní odstávky centrálního zásobování teplem a teplou vodou společností ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Obyvatelé Ústí nad Labem si přitom v klidu užijí teplé vody během prázdninových měsíců, neboť až na dvě srpnové výjimky jsou zde odstávky rozplánovány od 5. do 30. června. Smyslem odstávek je zajistit spolehlivost a komfort dodávek tepelné energie v nadcházejícím otopném období 2016/17.

25
Květen 2016

Pozvánka - Muzejní noc můžete strávit na „Hučáku“

Hradec Králové, 25. května 2016 – Páteční Královéhradeckou Muzejní noc oslaví i malá vodní elektrárna „Hučák“ a Informační centrum Obnovitelných zdrojů v centru Hradce Králové. Nádherně osvětlená secesní budova bude lákat návštěvníky na noční prohlídky od 18 do 24 hodin v pátek 27. května 2016. Těšíme se na všechny zájemce o prohlídku.

25
Květen 2016

Kamýk je po jarní údržbě v plné síle a vyrábí elektřinu pro tisíce domácností

Kamýk, 25. května 2016 – Jarní provozní odstávky prvního dvojbloku vodní elektrárny Kamýk spějí do finiše. Energetici se věnovali mj. diagnostice a údržbě výrobních bloků, rozvodného zařízení, řídicích systémů a vodních cest. V plné permanenci je od pondělní ranní energetické špičky soustrojí TG1 a rozvodné zařízení dvojbloku.

25
Květen 2016

Nebezpečný přechod na příjezdu do obce má nové osvětlení

Bořanovice - Přechod pro chodce na kraji obce Bořanovice, zhruba 300 metrů za hranicí Hlavního města Prahy se dočkal nového signalizačního zařízení s přisvětlením. Špatně viditelné místo na horizontu je tak nyní výrazně bezpečnější. Bořanovicím s instalací světel na frekventovaném přechodu v těsné blízkosti místní autobusové zastávky pomohla Nadace ČEZ příspěvkem 120 tisíc korun.

24
Květen 2016

Sokolové vysadili v Lužanech dubovou alej

V Lužanech na Plzeňsku vyrostlo nové dubové stromořadí u fotbalového hřiště. Dvě desítky listnáčů, o jejichž výsadbu se postarali členové místní Tělovýchovné jednoty Sokol, propojují okraj sídla s navazující vegetací a vytváří přírodní štít proti větru a hluku. Západočeské obci s výsadbou pomohla Nadace ČEZ 50tisícovým příspěvkem.

23
Květen 2016

Hasiči likvidovali na Lipně požár a ekologickou havárii. Nanečisto.

Vyšší Brod, 23. května 2016 – Simulovaný požár olejového agregátu pro mazání ložisek Kaplanovy turbíny Vodní elektrárny Lipno II a následné prověření součinnosti obsluhy elektrárny s jednotkami HZS, JSDHO a pracovníky Povodí Vltavy – to byly hlavní body havarijního cvičení, které v pátek proběhlo na elektrárně ve Vyšším Brodě.

23
Květen 2016

Nejstarší elektrárna Vltavské kaskády slaví 80-iny a zve na prohlídku

Vrané nad Vltavou, 23. května 2016 – Přesně před 80 lety se poprvé roztočily turbíny vodní elektrárny Vrané nad Vltavou. Nejstarší a současně poslední vodní elektrárna tzv. vltavské kaskády před Prahou vyrábí i dnes - díky pravidelné komplexní diagnostice a údržbě - v průměru více než 60 milionů kWh elektřiny za rok. Pokrývá tak spotřebu 20 tisíc středočeských domácností. V sobotu 28. května se zde v rámci oslav koná den otevřených dveří pro veřejnost.

23
Květen 2016

Nové stromy zpevnily břeh Bystřice v podkrkonošské Rohoznici

Podkrkonošská obec Rohoznice vysadila nové stromořadí podél břehu řeky Bystřice, která protéká jejím středem. Listnáče koryto řeky efektivně doplní, zpevní a zároveň zpříjemní celé místo a současně okolí místního dětského hřiště. Obci na jejich výsadbu přispěla Nadace ČEZ částkou 130 tisíc korun.

21
Květen 2016

Zaměstnanci Skupiny ČEZ věnovali po deváté čas dobré věci

Střední Čechy – Čas pro dobrou věc nastal opět po roce pro zaměstnance Skupiny ČEZ jak v hlavním městě, tak i na jiných místech ve Středočeském kraji. V rámci skupinových dobrovolnických aktivit se konkrétně v Praze vydali pomáhat do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích a také tamního útulku pro opuštěná a léčebná zvířata, do Domova PALATA pro dospělé zrakově postižené klienty na Smíchově a Centra Dialog v Praze 2. V rámci kraje pak zavítali do Centra sociálních služeb Hvozdy ve Hvozdnicích a Vyššího Hrádku v Brandýse nad Labem. Svůj klasický „čezácký“ pracovní den tak strávilo nejrůznějšími způsoby pomoci výše uvedeným organizacím 44 dobrovolníků.

Předchozí Nahoru