Tiskové zprávy

25
Listopad 2015

Rekonstrukce vedení na hranicích s Polskem

Hradec Králové 24. listopadu 2015 - Necelý rok trvala rekonstrukce vedení vysokého napětí mezi rozvodnou Poříčí a transformovnou Boguszow v Polsku. Rekonstruované vedení na naší straně měří přes 6 a půl kilometru a náklady na jeho opravu byly téměř 57 milionů korun. Vedení zvýší spolehlivost dodávky energie v této části Východočeského kraje.

25
Listopad 2015

V Janských Lázních rehabilitují na novém závěsném zařízení

Státní léčebné lázně Janské Lázně získaly nové speciální rehabilitační zařízení UGUL. Na nákup závěsného systému lan a popruhů, jenž fyzioterapeutům usnadní identifikaci a odstraňování problémů pohybového aparátu klientů, přispěla lázním 50 tisíci korunami ČEZ Teplárenská.

25
Listopad 2015

Zástupci ČEZ se seznámili s názory obyvatel Lužice a místních zelených

Zástupci ČEZ dnes diskutovali s představiteli německé Strany zelených, kteří dnes spolu s obyvateli německé Lužice zorganizovali happening před centrálou společnosti na pražské Brumlovce v souvislosti se zájmem ČEZ o koupi německých aktiv švédské energetické společnosti Vattenfall.

24
Listopad 2015

Poslední cvičení na severu: Unikající olej se mimo elektrárnu nedostal

Prunéřov - Sérii letošních havarijních cvičení v elektrárnách Skupiny ČEZ na severu Čech uzavřela zkouška připravenosti na mimořádné události v Elektrárně Prunéřov II. Podnikoví profesionální hasiči, členové preventivní požární hlídky a havarijního štábu si přitom ověřili, zda by správně reagovali na únik oleje z přírubového spoje v areálu elektrárny.

23
Listopad 2015

ČEZ pokračuje skrze INVEN CAPITAL v nákupech na německém trhu

INVEN CAPITAL získal menšinový podíl ve firmě Sunfire, jež rozvíjí a uvádí do průmyslové výroby nejpokrokovější energetické technologie přispívající ke snižování emisí CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů. ČEZ tak spojil své síly s dalšími venture kapitálovými fondy společností EDF a Total a také německou státní rozvojovou bankou KfW.

20
Listopad 2015

Výpary kyseliny simulovala dýmovnice a nebezpečnou látku z nádrže unikající voda

Trmice – Kyselina chlorovodíková unikla netěsností v plášti ze zásobní nádrže v sousedství chemické úpravny vody v areálu Teplárny Trmice, úpravářka vody, která trhlinu objevila, sice dokázala ještě ujít pár metrů, ale pak zkolabovala. Tolik ve stručnosti námět havarijního cvičení, které ve čtvrtek 19. listopadu prověřilo připravenost podnikových hasičů a havarijního štábu teplárny na mimořádné ekologické události. Kyselinu chlorovodíkovou simulovala stříkající voda z nádrže a jí vytvořený mlžný opar dýmovnice.

19
Listopad 2015

Nový schodolez pomůže žákům speciální školy v Mariánských Lázních

Základní škola Vítězství Mariánské Lázně vzdělává děti s širokým spektrem mentálních i fyzických handicapů. Její budova ovšem není bezbariérová, což dosud silně ovlivňovalo vyučovací možnosti. Rozhodla se proto s pomocí Nadace ČEZ a jejího garanta, paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka, pořídit nový schodolez za 128 800 korun.

19
Listopad 2015

Havarijní cvičení na Orlíku simulovalo útok na elektrárnu

Solenice, 19. listopadu 2015 – Simulované násilné vniknutí nepovolané osoby do prostor největší české klasické vodní elektrárny Orlík zalarmovalo ve včerejším pozdním odpoledni policejní specialisty. Pokračování série pravidelných havarijních cvičení na elektrárnách Skupiny ČEZ dokonale prověřilo souhru obsluhy elektrárny, havarijního štábu, bezpečnostní agentury a Policie ČR.

19
Listopad 2015

ČEZ podnikl kroky k zahájení mezinárodní investiční arbitráže proti Bulharsku

Skupina ČEZ dnes oficiálně uvědomila bulharskou vládu o svém úmyslu vést mezinárodní arbitráž z důvodů neochránění investice, pokud nedojde k urychlené nápravě stávajícího stavu a kompenzaci vzniklých škod. K tomuto kroku se rozhodla po celé řadě zásahů bulharských institucí poškozujících podnikání společností ČEZ v Bulharsku a v důsledku dlouhodobě se nezlepšující kritické situaci na tamním energetickém trhu. Výše nároku se pohybuje v řádu stovek milionů EUR.

18
Listopad 2015

ČEZ nabízí profesionální dobíjecí kabely pro elektromobily

Praha, 18. listopadu – Skupina ČEZ, provozovatel komplexních řešení pro veřejné i domácí dobíjení elektromobilů v České republice, rozšiřuje své služby o nabídku široké škály profesionálních dobíjecích kabelů. Ta je součástí internetových stránek projektu Elektromobilita ČEZ www.elektromobilita.cz, které nabízejí informace a služby pro dynamicky rostoucí skupinu majitelů elektromobilů a příznivců této ekologické formy dopravy.

Předchozí Nahoru