Archiv tiskových zpráv

29
Srpen 2014

Darujte nepotřebné šatstvo na charitu. Odevzdat jej můžete v hradecké centrále ČEZ

Hradec Králové, 29. srpna 2014 – Nepotřebné kusy oblečení a obuvi je škoda vyhazovat, mohou totiž posloužit dobré věci. Oblastní charita Hradec Králové pořádá pravidelnou charitativní sbírku oblečení, které pak zdarma rozdává lidem v tíživé situaci. V týdnu od 5. – 11. září mohou zájemci přinášet oblečení pro Sociální šatník například do vestibulu hradecké centrály Skupiny ČEZ.

28
Srpen 2014

Odkud si (ne)zavoláte? Mobil od ČEZ to zjistil za vás!

Když se mluví o mobilní komunikaci, klademe si otázky typu jaké je pokrytí signálem nebo jak je silný. Ale znáte odpověď na to, v jaké výšce se ještě dovoláme nebo jak rychle můžeme jet, abychom si mohli zavolat? Mobil od ČEZ našel odpovědi i na tyto nevšední otázky.

27
Srpen 2014

Technické předměty budou pro žáky v Chrástu atraktivnější

Fyzika obvykle nepatří k oblíbeným předmětům, učitelé na chrástecké základní škole se to ale rozhodli změnit. Zatímco si žáci užívali zasloužených prázdnin, ve škole se nezahálelo. V novém školním roce je přivítá zmodernizovaná učebna fyziky a chemie. Díky novému vybavení odborné učebny, na které přispěla Nadace ČEZ částkou 166 tisíc korun, se od září budou v přírodních vědách vzdělávat pomocí zábavných názorných pokusů.

27
Srpen 2014

Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyzkoušeli dojezd elektromobilu na jedno dobití

Ve středu 27. srpna se zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany opět pokusili překonat rekord v dojezdu elektromobilu na jedno nabití. S modelem Peugeot iOn ujeli letos 181 kilometrů. Tím byl pokořen loňský i předloňský výsledek. Za volantem se při akci vystřídalo 11 zaměstnanců elektrárny a jízdu zvládli za 5 hodin a 40 minut. Cílem bylo prokázat maximální využití kapacity elektromobilu v běžném provozu.

27
Srpen 2014

Paroplynová elektrárna v Turecku dokončena, ČEZ zahájil ostrý provoz

Skupina ČEZ spolu s partnerem, tureckou společností Akkök, převzali od dodavatele nově vystavěnou paroplynovou elektrárnu Egemer na jihovýchodě země a zahájili tak přímý provoz. Mimořádně efektivní zdroj s účinností přesahující 57 % a životností minimálně 30 let by měl ročně vyrobit až 7000 GWh elektrické energie.

22
Srpen 2014

Student gymnázia v České Třebové vybojoval bronz na Mezinárodní matematické olympiádě

Nadaní čeští středoškoláci zabodovali na letošní Mezinárodní matematické olympiádě, která proběhla ve dnech 3. až 13. července v jihoafrickém Kapském Městě. Mezi nimi byl i Radovan Švarc z gymnázia Česká Třebová. Po 16 letech se všem členům šestičlenné české reprezentace podařilo získat medaile. Z celkového počtu 101 zemí celého světa, které se této prestižní soutěže zúčastnily, se naše družstvo umístilo na 32. místě. Předcházející národní kola matematické olympiády podporuje Skupina ČEZ.

20
Srpen 2014

Vrchlabí bude již brzy pod 3D lupou. Díky virtuální prohlídce!

Vrchlabí, 20. srpna – Podkrkonošské Vrchlabí bude od září další lokalitou z portfolia provozů Skupiny ČEZ, kterou návštěvníci internetu projdou „suchou nohou“ díky virtuální prohlídce. Ta vrchlabská právě v těchto dnech vzniká a vedle leteckého panoramatu města i blízkých hřebenů Krkonoš nabídne především 4 hlavní lákadla. Nově instalovanou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily, pohled do zákulisí kogenerační jednotky, chytré sítě na sídlišti Liščí kopec a celkové řízení regionu z infrastruktury provozovatele distribuční soustavy.

20
Srpen 2014

O víkendu vypukne na Lipně zábavně-sportovní festival

Do začátku jednoho z největších jihočeských zábavně-sportovních festivalů Lipno Sport Fest zbývá několik dní. Jednu z hlavních atrakcí si však mohli návštěvníci vyzkoušet už o uplynulém víkendu. Energy zónou, kterou v Lipně nad Vltavou na tři týdny zřídila Skupina ČEZ, v průběhu tří dnů prošlo téměř pět tisíc lidí. Důvod je podle organizátorů zřejmý, počasí příliš nelákalo na pláže a lidé tak hledali další možnosti zábavy.

20
Srpen 2014

Americký diesel v Temelíně uspěl

Nový dieselgenerátor pro první blok je plně provozuschopný a v případě potřeby je schopen dlouhodobě zásobovat elektřinou důležité bezpečnostní systémy elektrárny Temelín. Takový je hlavní závěr zkoušky, která od pátku probíhala v Jaderné elektrárně Temelín.

19
Srpen 2014

Seriózního dodavatele poznáte v krizi. ČEZ zákazníkům pomáhá splátkovým kalendářem

Skupina ČEZ se snaží zákazníkům vycházet vstříc za každé situace. Zdokonalila proto poskytování splátkových kalendářů těm, kterým náhlé nepříznivé okolnosti brání řádně platit vyúčtování elektřiny, plynu nebo do budoucna i mobilních služeb. Navíc se s ČEZ Bez starostí zákazníci mohou pojistit proti riziku neschopnosti hradit pravidelné zálohy na energie.

Předchozí Nahoru