Tiskové zprávy

21
Červenec 2016

Biomasa rostla o 53 %, dodává čistou elektřinu pro 200 tisíc domácností

Praha, 21. července 2016 – Více než 252 milionů kWh ekologické elektřiny vyprodukovaly v prvním pololetí letošního roku výrobny Skupiny ČEZ v České republice, které spalují biomasu. Vyrobené množství elektřiny by za stejné období pokrylo spotřebu zhruba 200 tisíc českých domácností.

21
Červenec 2016

Proud už vyrábí 50 střešních fotovoltaických elektráren od ČEZ. Další stovka bude instalována do konce roku.

Lidé mají velký zájem o instalaci fotovoltaických elektráren na střechy svých domů. Nabídku zpracovala ČEZ Solární z ČEZ ESCO pro 1200 zákazníků z řad domácností i firem. ČEZ zároveň zapojil první bateriový systém sonnen v Česku.

20
Červenec 2016

ČEZ žádá MŽP o posouzení vlivů případné výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech na životní prostředí

V souladu s Aktualizovanou státní energetickou koncepcí je společnost ČEZ připravena k zahájení procesu komplexního posouzení vlivů plánované výstavby nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany na životní prostředí. Dnes proto předala Ministerstvu životního prostředí dokumenty potřebné pro spuštění procesu EIA a začala tak naplňovat Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky pro dlouhodobé zajištění energetické soběstačnosti České republiky.

20
Červenec 2016

Orlík zažil záchranu zaměstnance po pádu do nádrže. Nanečisto.

Solenice, 20. července 2016 – Simulovaný pád zaměstnance do nádrže a koordinovaná akce jednotek požární ochrany pro jeho záchranu – to vše v atraktivních prostorách největší české klasické vodní elektrárny Orlík. Pokračování série pravidelných havarijních cvičení na elektrárnách Skupiny ČEZ dokonale prověřilo souhru obsluhy elektrárny, profesionálních i dobrovolných hasičů a havarijního štábu. Vodní elektrárna Orlík loni dodala do sítě 209 miliony kWh elektřiny, a pokryla tak spotřebu téměř 100 tisíc domácností v regionu na pomezí středních a jižních Čech.

20
Červenec 2016

Celozávodní odstávku využili energetici i k prohlídce Lomazického kanálu

Tušimice – Závěrečnými tlakovými zkouškami a během uplynulého víkendu opětovným najetím a přifázováním všech čtyř výrobních bloků do provozu skončila čtrnáctidenní celozávodní odstávka Elektrárny Tušimice. Jejím smyslem byly revize, opravy a úpravy některých technologických částí výrobního provozu. Hlavním účelem odstávky byla ovšem realizace dlouho plánovaných důležitých akcí na společných neblokových zařízeních.

18
Červenec 2016

Návštěvníci Colours of Ostrava pomáhali pohybem

Letošní ročník Colours of Ostrava opět představil věhlasná jména české a zahraniční hudební scény a nabitý doprovodný program v podobě divadel, filmů, workshopů a diskusí. V sobotu ho doplnila i Charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem, která festivalovým návštěvníkům nabídla možnost vyšlapat na speciálních kolech peníze pro obecně prospěšné organizace Kola pro Afriku a Renarkon. Nadace ČEZ podpořila tyto dvě neziskové organizace částku přesahující 200 tisíc korun.

18
Červenec 2016

Nový volnočasový areál je určen dětem i mládeži všeho věku

Kolín - V novém volnočasovém areálu V Břízách se mohou od pondělí 18. července scházet obyvatelé Kolína. Bývalé bikrosové hřiště, které bylo nutné kvůli špatnému technickému stavu překážek uzavřít, město proměnilo díky milionovému příspěvku od Nadace ČEZ v moderní hřiště pro děti a mládež.

16
Červenec 2016

ČEZ Teplárenská: Loňský rok byl ve znamení priorit na severu Čech a Moravy

Severní Čechy - Celková bilance roku loňského a strategický výhled na roky příští, včetně letošního; tak by se dal stručně shrnout obsah Výroční zprávy 2015 společnosti ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Hlavním úkolem společnosti v roce 2015 bylo přitom dosažení provozní stabilizace záložního plynového zdroje v areálu Elektrárny Ledvice, což pochopitelně přispělo i ke stabilitě dodávek tepla v lokalitách Bílina, Ledvice a Teplice. Zároveň tak mohl být odstaven technicky zastaralý, na provoz finančně náročný a hlavně neekologický zdroj – výtopna v Proboštově.

14
Červenec 2016

Elektrárny Prunéřov málem přepsaly ornitologické dějiny, raroh ale nezahnízdil

Severní Čechy – Letošní zahnízdění sokola stěhovavého na výškových stavbách v elektrárnách Skupiny ČEZ na severu Čech považuje ornitolog Václav Beran za poměrně úspěšné. Sokolím párům se zatím podařilo vyvést z budek na komínech či chladicích věžích celkem čtrnáct mláďat. Zajímavá situace přitom nastala v Elektrárnách Prunéřov, kde v současné době probíhá velmi opožděné zahnízdění a samice ještě stále sedí na vejcích či malých mláďatech. Na vině ovšem není lidský faktor, ale sama matka Příroda. U sokolů oblíbenou prunéřovskou budku si totiž za svůj záchytný bod vybrala samice raroha velkého.

12
Červenec 2016

Jihočeská policie testuje elektromobil

Tři týdny budou jihočeští policisté testovat elektromobil, který jim zapůjčila společnost ČEZ. Policie se tak chce seznámit s novým druhem vozidla, kterého ročně jen v České republice přibývá několik stovek.

Předchozí Nahoru