Tiskové zprávy

1
Září 2015

ZOO ve Dvoře Králové nad Labem se rozloučila s prázdninami a otevřela jihoafrickou vesničku s dikobrazí rodinkou

Poslední srpnovou sobotu se královédvorská ZOO oficiálně rozloučila s prázdninami. Slavnostní den využila k otevření jihoafrické vesničky s dikobrazí rodinkou a dalšími zajímavými prvky přibližujícími život mezi řekami Zambezi a Limpopo. Výstavbu vesničky podpořila Nadace ČEZ příspěvkem 300 tisíc korun

1
Září 2015

Ve Voticích zvládnou handicapovaní žáci od 1. září i schody

Votice - Základní škola Votice představila v první den nového školního roku projekt „Zvládneme i schody“, jímž získali handicapovaní a méně pohybliví žáci bezbariérový přístup do všech tříd a odborných pracovišť v budově. Novou schodišťovou plošinu škola pořídila díky pomoci Nadace ČEZ, která jí na doporučení paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka přispěla částkou 400 tisíc korun.

1
Září 2015

Elektromobily dobijí baterie také v Ledvicích a Prunéřově

Ledvice, Prunéřov, 1. září – Severočeský region má již sedm veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v šesti lokalitách. Řidiči vozů na elektrický pohon mohou doplňovat energii také u elektráren v Ledvicích a Prunéřově.

28
Srpen 2015

Stany pro jadernou elektrárnu

Rozsáhlou část jižních Čech zpustošila přírodní pohroma, která ovlivnila i Jadernou elektrárnu Temelín. Její havarijní řídící středisko je nedostupné, nebo neobyvatelné, vybraní zaměstnanci se ale zároveň nemohou dostat do záložního štábu v Českých Budějovicích. Zhruba tak vypadá jedna z obtížně představitelných situací, kterou se ale musejí představitelé jaderných elektráren zabývat. Součástí řešení by byly i speciální stany, které v těchto dnech energetici přebírají.

26
Srpen 2015

Závod Františka Raboně ve Šťáhlavicích u Plzně v sobotu pomůže handicapovaným dětem

Po lesních cestách přírodního parku Kornatický potok se tuto sobotu 29. srpna rozjedou cyklisti a cyklistky v rámci Benefičního cyklistického závodu Františka Raboně 2015. Veškeré startovné ze závodu pomůže dennímu stacionáři pro děti s handicapem CENTRUM HÁJEK. K této pomoci se na místě přidá i Nadace ČEZ, která při této příležitosti spustí projekt v oblíbené mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem, jejíž uživatelé vlastní aktivitou přispívají na dobrou věc.

26
Srpen 2015

Temelín připojen do sítě - energetici čekají rekordy

Jaderná elektrárna Temelín je od středy 26. srpna znovu celá připojena do přenosové sítě. Oba její bloky by měly po dosažení plného výkonu dodávat rekordní množství elektřiny. Letos zde totiž skončila rozsáhlá modernizace spojená s dalším zvýšením výkonu.

25
Srpen 2015

Elektrický VW e-up! bude jezdit v barvách Třince

Třinec, 25. srpen 2015 – Běžnou součástí provozu v ulicích Třince se stane elektromobil Volkswagen e-up! zapůjčený dnes městu projektem Elektromobilita Skupiny ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR. Severomoravský region sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší. Veřejná dobíjecí stanice funguje v Třinci od dubna 2014.

24
Srpen 2015

24 hodin v Dukovanech - lákadlo pro stovky lidí

V sobotu a v neděli 22. a 23. srpna elektrárna poprvé otevřela své brány veřejnosti na celých 24 hodin. Návštěvníci si prohlédli infocentrum, trenažer, seznámili se s elektromobilem a projeli autobusem po areálu elektrárny.

24
Srpen 2015

Důsledné kontroly elektrárenských hasičů mají úspěch, další půl rok bez požáru

Počerady – Během prvního pololetí letošního roku absolvovali profesionální hasiči z Elektrárny Počerady ze Skupiny ČEZ 52 výjezdy, z toho dva v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS). Vyjížděli tak k dopravní nehodě u Bečova a k úniku motorové nafty, když u nákladního vozu odjíždějícího od nedalekého podniku Knauf praskla nádrž. Vzhledem k tomu, že velitel sboru Josef Hubač hodně vsází na účinnou prevenci, již pátým rokem v areálu elektrárny nehořelo.

24
Srpen 2015

V Temelíně začalo spouštění prvního bloku

V neděli krátce před půlnocí byla v reaktoru prvního výrobního bloku Jaderné elektrárny Temelín obnovena štěpná reakce. Zatím je výkon reaktoru na minimální úrovni. K přenosové soustavě by měl být tento zdroj připojen v průběhu několika dnů, v návaznosti na výsledky řady testů.

Předchozí Nahoru