Tiskové zprávy

4
Květen 2015

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem nabízí spojení příjemného s užitečným

Unikátní propojení pohybu a podpory dobročinných projektů nabízí nová mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem, kterou představila Skupina ČEZ a Nadace ČEZ. Při sportu či pouhé procházce sbírají uživatelé body, které mohou věnovat některému z veřejně prospěšných projektů. Pokud se u projektu sejde dostatek bodů, Nadace ČEZ jej finančně podpoří. Aplikace je k dispozici zdarma pro operační systémy Google Android a Apple iOS.

2
Květen 2015

Memoriál Karla Raise tradičně vedl sportovce kolem Elektrárny Počerady

Počerady/Louny – Na patnáctikilometrové trati mezi Elektrárnou Počerady a Výstavištěm v Lounech závodily první květnovou sobotu stovky nadšených sportovců. Memoriál Karla Raise přivítal na 26. ročníku silničního běhu a 23. ročníku závodu handbike vozíčkářů nadšence různého věku, výkonnosti i zdravotního stavu. Generálním partnerem sportovní akce, kterou každoročně pořádá Atletický sportovní klub Elna Počerady, byla Skupina ČEZ.

1
Květen 2015

Na největší čarodějnický slet ve střední Evropě přiletěly kapela Buty i dobročinné Oranžové kolo Nadace ČEZ

Praha - Čarodějnice i čarodějové všech podob a velikostí se ve čtvrtek 30. dubna slétli do pražského parku Ladronka, kde se konal další ročník filipojakubských oslav s názvem Čarodějnice na Ladronce. Návštěvníci ze všech koutů Prahy i okolí se mohli od rána až do večera zapojit z pestrého programu plného soutěží, koncertů, workshopů i sportovních aktivit. Nechybělo ani oblíbené Oranžové kolo Nadace ČEZ, které tentokrát výtěžek 100 399 korun rozdělilo mezi neziskové organizace Hendaver a Lemniskáta – život bez bariér.

30
Duben 2015

Nové sportoviště láká ke hrám nejen studenty, ale i veřejnost

Klášterec nad Ohří - Studenti z Gymnázia a Střední odborné školy v Klášterci nad Ohří měli 30. dubna oprávněný důvod k radosti. Nejenže se díky svému velkému svátku – Majálesu užili den volna a řádění po městě i v prostorách školy, ale zároveň si mohli poprvé zasportovat na novém víceúčelovém hřišti. Jeho realizaci podpořila Skupina ČEZ finančním darem ve výši 500 000 korun.

29
Duben 2015

Černínský palác navštívila i Liffi, chovná fenka vodicích psů pro nevidomé

Praha - V pořadí již 14. benefiční koncert na podporu nevidomých „S jarem za ruku“ se konal v úterý 28. dubna ve Velkém sále Černínského paláce. Nadační fond Mathilda při té příležitosti představil chovnou fenu vodicích psů Liffi ze specializovaného zahraničního chovu v Bratislavě, kterou zakoupil díky příspěvku 700 tisíc korun od Nadace ČEZ. Liffi přitom pomůže v České republice založit špičkový chov vodicích psů pro nevidomé osoby.

28
Duben 2015

V počeradské elektrárně hořelo zauhlování, naštěstí jen jako

Počerady – Velké noční taktické cvičení mají za sebou profesionální hasiči z Elektrárny Počerady a jejich kolegové z Integrovaného záchranného systému. Více než dvacet hasičů si se šesti zásahovými vozy tak vyzkoušelo, jaké to je zasahovat v těžko přístupných a zaprášených prostorách zauhlování. Na místě jim pomáhali i členové dvou požárních hlídek složených ze zaměstnanců zauhlování a elektro.

27
Duben 2015

Klášter v Broumově prochází náročnou rekonstrukcí

Broumov - Barokní benediktinský klášter v Broumově v kraji pískovcových skal CHKO Broumovsko prošel největší rekonstrukcí za posledních sto let. Národní kulturní památku, jejíž současnou podobu vytvořili Kryštof a Kylián Ignác Dientzenhoferovi, se daří postupně revitalizovat. Na projekt přispěla částkou 150 tisíc korun i Nadace ČEZ.

26
Duben 2015

Díky nové schodišťové plošině zbourala ZŠ Hanspaulka bariéry

Praha - V sobotu 25. dubna bylo na pražské Základní škole Hanspaulka rušno. Pro nejmenší pořádala základní škola Hanspaulské dovádění, pro jejich rodiče zase fotbalový HanspaulCUP. Při té příležitosti si mohli všichni návštěvníci vyzkoušet novou šikmou schodišťovou plošinu v zadním křídle školy, která umožní handicapovanému předškolákovi Kryštofovi i všem ostatním na vozíčku samostatný přístup do všech důležitých částí budovy. Na doporučení šestinásobného paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka přispěla Nadace ČEZ škole na plošinu částkou 100 tisíc korun.

26
Duben 2015

Oslavu sedmdesátin zahájili prohlídkou zmodernizované Elektrárny Tušimice

Tušimice – Netradičním způsobem oslavila v sobotu 25. dubna sedmdesáté narozeniny Milada Řízková z Kadaně. Své příbuzné z Klášterce nad Ohří, Prahy, Kadaně a Roudnice nad Labem totiž pozvala na prohlídku zmodernizované Elektrárny Tušimice a následně na společné posezení do kadaňské Střelnice.

Předchozí Nahoru