Archiv tiskových zpráv

28
Červenec 2014

Hasiči z Teplárny Trmice mají nové cisternové stříkačky

Teplárna Trmice, 28. 7. 2014 – Hasiči Skupiny ČEZ mohou v okolí pomáhat účinněji než dosud. Pobočná stanice požární ochrany Teplárny Trmice má totiž dvě nové stříkačky CAS 30 a CAS 20, obě na podvozcích Mercedes – Benz.

28
Červenec 2014

Dobrovolní hasiči v Kopytově oslavili devadesátku

Sbor dobrovolných hasičů Bohumín-Kopytov oslavil v sobotu 26. července 90. výročí svého založení.

28
Červenec 2014

Skupina ČEZ otevřela v Plzni novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

Skupina ČEZ dnes v Plzni v Guldenerově ulici zprovoznila novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily. Jejich řidiči si tak mohou dobít svůj vůz za méně než 30 minut. Hlavním přínosem nové stanice je, že pro rychlé stejnosměrné dobíjení jsou k dispozici oba standardy konektorů CHAdeMO i Combo 2. Navíc je stanice doplněna o zásuvku na rychlé dobíjení střídavým proudem Mennekes. Díky trojkombinaci dobíjecích standardů je zaručena univerzálnost jejího využití. Jde o hlavní rozdíl oproti dobíjecím stanicím podobného typu instalovaným v České republice a v zahraničí.

25
Červenec 2014

Pomoc pro opuštěné psy v Lukavici

Hradec Králové, 24. července 2014 – Občanské sdružení Pes senior se stará o ztracené, staré a nemocné psy. Provoz sdružení ale není zadarmo a krmivo pro téměř 70 psích obyvatel něco stojí. Na provoz, krmení a opravy kotců přispěla Nadace ČEZ částkou 150 tisíc korun.

24
Červenec 2014

Výzkum: Češi z dovolené hlavně esemeskují a volají. Pracovní maily nechávají stranou

Mobil na dovolené používáme hlavně pro rozesílání SMS, pracovní emaily jsou pro nás zejména v zahraničí tabu. A když Češi na dovolené chtějí použít internet, hledají volně přístupnou wi-fi síť. Tak by se daly shrnout výsledky průzkumu o mobilní komunikaci Čechů během dovolené, který pro Mobil od ČEZ připravila agentura STEM/MARK.

21
Červenec 2014

Sázka na prevenci se hasičům z Elektrárny Počerady vyplatila

Počerady – Během prvního pololetí letošního roku absolvovali profesionální hasiči z Elektrárny Počerady 86 výjezdů, z toho šest v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS).

21
Červenec 2014

V Temelíně kontrolují kvalitu tlakové nádoby reaktoru

Důležitá kontrola probíhá v těchto dnech na první bloku Jaderné elektrárny Temelín. Speciální zařízení v hodnotě desítek miliónů korun ověřuje stav vnitřního povrchu tlakové nádoby reaktoru. Přitom se kontroluje celistvost a tloušťka materiálu, ze kterého je nádoba vyrobena. Práce potrvají do druhé poloviny příštího týdne.

21
Červenec 2014

Oranžové kolo neodpočívá ani o prázdninách. V Kadani vyšlapali lidé v rytmu rocku přes 100 tisíc korun

V Kadani se o víkendu konal již jedenáctý ročník rockového festivalu Vysmáté léto, kde na dvou scénách vystoupila čtrnáctka interpretů ze všech koutů České republiky. Vedle poslechu populárních kapel mohli návštěvníci (letos přišlo 8,5 tisíce) šlapáním na Oranžovém kole Nadace ČEZ podpořit dobrou věc. Tentokrát se opřeli do pedálů ve prospěch občanských sdružení Naděje a Světlo Kadaň, pro něž dohromady vyšlapali 101 106 korun.

17
Červenec 2014

Skupina ČEZ otevřela v Hradci Králové novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

Skupina ČEZ dnes zprovoznila novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v Hradci Králové na Riegrově náměstí. Řidiči elektromobilů si tak mohou i v Hradci Králové dobít svůj vůz za méně než 30 minut.

17
Červenec 2014

Skupina ČEZ otevřela ve Vrchlabí novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

Skupina ČEZ ve čtvrtek 17. 7. 2014 zprovoznila novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily ve Vrchlabí, Valteřické ulici u čerpací stanice BENZINA. Řidiči elektromobilů si tak mohou i zde dobít svůj vůz za méně než 30 minut. Hlavním přínosem nové stanice je, že pro rychlé stejnosměrné dobíjení jsou k dispozici oba standardy konektorů CHAdeMO i Combo 2. Navíc je stanice doplněna o zásuvku na rychlé dobíjení střídavým proudem Mennekes. Díky trojkombinaci dobíjecích standardů je zaručena univerzálnost jejího využití. Jde o hlavní rozdíl oproti dobíjecím stanicím podobného typu instalovaným v České republice a v zahraničí.

Předchozí Nahoru