Tiskové zprávy

23
Leden 2015

Mladí do 35 let jsou nejaktivnějšími uživateli mobilních služeb, s věkem zájem klesá

Lidé v České republice utrácejí za mobilní služby nejčastěji 250 až 500 Kč, uskuteční průměrně 5 soukromých hovorů denně trvajících do 5 minut a odešlou průměrně 5 SMS, především partnerům. Internet v mobilu pak používá 34 % dotázaných, především ve velkých městech. To vše ukázal průzkum MOBILU OD ČEZ uskutečněný ve spolupráci s výzkumnou agenturou GfK.

21
Leden 2015

Rychlé dobití elektromobilu nabízí díky ČEZ už i Mladá Boleslav

Mladá Boleslav, 21. ledna – Mladá Boleslav má ode dneška v provozu první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily. „Dobíječka“ umístěná v blízkosti Zákaznického centra ČEZ umožní uživatelům elektromobilů doplnit 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut. Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, připravuje v tomto roce po celé České republice výstavbu desítek nových zařízení.

20
Leden 2015

ČEZ pomáhá Vysočině stát se energeticky úsporným krajem

Představitelé Kraje Vysočina a společnosti ČEZ podepsali prohlášení o vzájemné spolupráci v oblasti energetiky. Kromě rozvoje energetické infrastruktury a modernizace či případného rozšíření Jaderné elektrárny Dukovany se memorandum věnuje také opatřením vedoucím k energetickým úsporám.

20
Leden 2015

Infocentrum Ledvice objevili hledači pokladů, návštěvnická renesance zmodernizované Elektrárny Tušimice stále pokračuje

Severní Čechy – Během roku 2014 zavítalo do uhelných elektráren Skupiny ČEZ na severu Čech celkem 3 104 lidí. Prim opět hrála Elektrárna Tušimice, která přilákala 2 795 zájemců. Do Elektrárny Počerady se vydalo 309 návštěvníků.

19
Leden 2015

Geoportál pomáhá stovkám tisíc uživatelů

Děčín, 19. ledna 2015 – Téměř 600 tisíc uživatelů využilo dosud webovou službu Geoportál Skupiny ČEZ. Zákazníci, projektanti i samosprávy oceňují především rychlost a pohodlí s jakou jsou schopni získat potřebné informace a data o existenci sítí. Drtivá většina volí formu elektronické komunikace. Webovou aplikaci naleznou všichni zájemci na http://geoportal.cez.cz

16
Leden 2015

Prohlídka elektráren stále láká

Hradec Králové, 16. 1. 2015 – Trvalý zájem o exkurze je i v trutnovské elektrárně Skupiny ČEZ – Trutnov Poříčí. V loňském roce si elektrárenský provoz prohlédlo 667 lidí, z toho převážná část byli studenti.

16
Leden 2015

Elektrárenští hasiči jsou profesionálové na svém místě

Počerady – Během loňského roku absolvovali profesionální hasiči z Elektrárny Počerady, a. s., ze Skupiny ČEZ 176 výjezdů, z toho 15 v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS). Mimo elektrárnu tak například vyjížděli k požáru stodoly ve Břvanech, půdního prostoru rodinného domu v Počeradech či travnatého porostu u železniční trati ve směru na Louny či poskytovali technickou pomoc Policii ČR. V samotné elektrárně nehořelo, za což hlavně hasiči vděčí místním kontrolám v rámci pravidelných preventivních pochůzek.

15
Leden 2015

Bezbariérová škola nebo nová alej? Granty Nadace ČEZ jsou otevřeny!

Střední Čechy - Také v letošním roce mají základní a střední školy možnost získat peníze na odstranění bariér; obce a města pak na sázení či obnovu alejí a stromořadí. O podporu Nadace ČEZ mohou přitom zájemci žádat až do poloviny února, a to v rámci grantových řízení „Oranžové schody“ a „Stromy“. Stačí jen vyplnit jednoduchý formulář na www.nadacecez.cz, finanční spoluúčast žadatele není nutná. Celkem už s podporou Nadace ČEZ vzniklo nových 149 alejí a 37 bezbariérových úprav škol.

12
Leden 2015

Přečerpávací vodní elektrárny zlomily „miliardu“ a překonaly rekord. Kvůli vykrývání obnovitelných zdrojů.

Praha, 12. ledna 2015 – Trojice přečerpávacích vodních elektráren ČEZ, a. s., v roce 2014 překonala svou produkcí rekordní zápis z předchozího roku. Současně elektrárny Dalešice, Dlouhé stráně a Štěchovice II poprvé v historii zlomily hranici jedné miliardy kWh vyrobené elektřiny a 300 tisíc zásobených domácností. Podobně jako v předchozím roce je příčinou zvýšené využívání přečerpávacích zdrojů při stabilizaci energetické soustavy ČR, která je často zatěžována produkcí ze zahraničních i domácích obtížně predikovatelných obnovitelných zdrojů.

7
Leden 2015

Informační centrum na Hučáku praskalo ve švech

Hradec Králové, 7. ledna 2015 – Zájem o obnovitelné zdroje přilákal do Informačního centra na hradeckém Hučáku v loňském roce 14 159 návštěvníků.

Předchozí Nahoru