Archiv tiskových zpráv

12
Září 2014

Do pohádkového Jičína přijelo charitativní Oranžové kolo

V Jičíně se od středy do neděle koná slavný multikulturní festival Město pohádky, který každoročně přiláká tisíce dětí a jejich rodičů z celé republiky. Na letošním, už 24. ročníku s podtitulem Pelíšek, pelíšky a pelášení návštěvníci opět roztáčeli pedály Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ. Tentokrát šlapali pro Dětské centrum Jilemnice a Farní sbor Českobratrské církve evangelické, celkem si vyšlapali částku přes 100 tisíc korun.

11
Září 2014

Temelín evakuoval část zaměstnanců

Prasknutí čtyř parovodů v nejaderné části prvního bloku řešili dnes ráno v Jaderné elektrárně Temelín. Během události navíc došlo ke zranění a kontaminaci jednoho pracovníka. Takový byl scénář pátého letošního cvičení, které dnes proběhlo v Jaderné elektrárně Temelín.

11
Září 2014

Cvičení SAFEGUARD prověřilo energetiky i složky integrovaného záchranného systému

Jeho účastníci museli čelit útoku protivníka a následně uchránit transformační uzel v Kletné na Novojičínsku, který představuje stabilitu dodávek elektřiny do okolního regionu. Jeho provoz však nebyl cvičením nijak dotčen. 

10
Září 2014

Další tisíce domácností získají elektřinu z Temelína

Elektřinu pro dalších 50 tisíc českým domácností nově vyrábí první blok Jaderné elektrárny Temelín. Umožnily mu to nové nízkotlaké díly turbíny, které byly instalovány během letní odstávky. Díky nim dosáhl blok historicky nejvyššího výkonu 1078 MWe. Dosavadní výkon navýšil o dvě procenta. Stejná modernizace proběhne na druhém bloku příští rok.

8
Září 2014

Návštěvníci Barevné planety šlápli do pedálů Oranžového kola

Ústí nad Labem - XV. ročník Multietnického festivalu Barevná planeta hostilo v sobotu 6. září Ústí nad Labem.

8
Září 2014

Elektrárna Kamýk je po modernizaci za 160 milionů korun zpět – efektivnější a ekologičtější

Kamýk, 8. září 2014 – Více než roční generální oprava jednoho z celkových čtyř soustrojí vodní elektrárny Kamýk je minulostí. Modernizované soustrojí TG1 vyrobí ve srovnání s dosavadním stavem o 1,1 milionu kWh elektřiny více, a ze stejného množství vltavské vody tak bude pokryta spotřeba dalších 300 domácností ve středních Čechách. O tisíce litrů se také sníží olejové provozní náplně a zvýší se ekologie provozu.

5
Září 2014

Volejte s Mobilem od ČEZ nyní ještě o čtvrtinu levněji!

Začínající školní rok přináší novinky nejen školákům. Noví i stávající zákazníci Mobilu od ČEZ nyní mohou získat 25% slevu na hlasové balíčky „Volám občas“ a „Volám rád“, a to na dobu pěti měsíců od aktivace služby. Speciální akci si je možné zřídit v průběhu celého září.

4
Září 2014

Student Gymnázia v Hradci Králové získal stříbrnou medaili na Mezinárodní fyzikální olympiádě

Česká delegace složená z nadaných středoškoláků byla úspěšná na 45. Mezinárodní fyzikální olympiádě v kazašské Astaně, která vyvrcholila 20. července. Hned tři členové delegace si domů odvezli cenný kov, zbývající dva pak čestné uznání.

4
Září 2014

Bělobrádek v Temelíně: Inovace jsou klíčové pro budoucnost české energetiky

Vytvoření inovační platformy v sektoru energetiky inicioval dnes místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek. Dohodl se na tom během návštěvy Jaderné elektrárny Temelín s představiteli Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zemědělství, ÚJV Řež a ČEZ.

3
Září 2014

Na dašické základce učí přírodovědné předměty zábavnou formou

Od letošního školního roku se přírodovědné předměty, zejména pak fyzika, stanou pro žáky Základní školy Dašice podstatně zábavnější než doposud. Místní kantoři se zasloužili o vylepšení přírodovědné učebny, která slouží žákům všech tříd druhého stupně. Na vybavení Oranžové učebny, která nově disponuje například názornými pomůckami a projekční technikou včetně zatemnění, přispěla Nadace ČEZ částkou 200 tisíc korun.

Předchozí Nahoru