Tiskové zprávy

8
Únor 2016

Nové vozíky usnadní nemocným dětem pohyb v Janských Lázních

Dětská léčebna Vesna Státních léčebných lázní Janské Lázně převzala v únoru cennou zásilku v podobě deseti nových mechanických vozíků. Ty poslouží k pohodlné přepravě dětí s pohybovým onemocněním dolních končetin po celém areálu. K jejich pořízení lázním v Královéhradeckém kraji pomohla 40tisícovým příspěvkem Nadace ČEZ.

5
Únor 2016

40 zástupců nadnárodních firem debatovalo na půdě ČEZ o budoucnosti trhu s emisními povolenkami

Zástupci velkých společností z odvětví energetiky, bankovnictví či stavebnictví se tento týden v ČEZ zúčastnili pracovní skupiny zaměřené na stav trhů s emisemi v Evropě i ve světě. Workshop pořádaný Mezinárodní asociací pro obchodování s emisemi (IETA) se zabýval důsledky klimatické konference v Paříži i připravovanou evropskou legislativou.

4
Únor 2016

Energetici z Japonska nabírali zkušenosti od kolegů z ČEZ Distribuce. Domů si odvážíme inspiraci, říkají.

Delegaci odborníků z Japonska, konkrétně sedm zástupců Federation of Electric Power Companies of Japan, hostila v Praze ČEZ Distribuce. Své know-how předávali odborníci z ČEZ Distribuce především v oblastech obnovitelných zdrojů, chytrých technologií, kybernetické bezpečnosti, ale i ekonomické výkonnosti v oblasti integrace decentrálních zdrojů a zvyšování provozní efektivity.

3
Únor 2016

Letošní ročník pardubického GRAND Festivalu smíchu ovládla divadla z Brna, Liberce a Prahy

Galavečer smíchu završil v pondělí 1. února šestnáctý ročník soutěžního divadelního festivalu, který do Pardubic pravidelné dováží ten nejlepší výběr ze současné české komediální tvorby. Šest vyhlašovaných ocenění si letos rozebrala tři divadla – polovina jich zamířila do Brna, další patřila Praze a Liberci. Konání festivalu, jehož slavnostní zakončení se dostalo do všech koutů republiky prostřednictvím přenosu České televize, podpořila i letos Nadace ČEZ 150tisícovým příspěvkem.

3
Únor 2016

Senior Point v hornickém městě je první ve Středočeském kraji, pomohla i Nadace ČEZ

Příbram – Nové kontaktní místo pro seniory, jimž vyškolená obsluha poskytne informace a zprostředkuje pomoc v nejrůznějších oblastech, například v právní problematice, bezpečnosti či orientaci v sociálním systému mají od 2. února v Příbrami. Takzvaný Senior Point je vůbec první ve Středočeském kraji a celkově 23. v České republice. Lidem v pokročilém věku rovněž nabídne místo pro jejich další vzdělávání a volnočasové aktivity. Na realizaci Senior Pointu a revitalizaci areálu bývalé školy v Žežické ulici, v níž sídlí, přispěla městu částkou 700 000 korun Nadace ČEZ.

3
Únor 2016

První bezplatné linky s elektrobusy v Praze

Dva nové elektrobusy od českého výrobce SOR vyjely 3. 2. ráno na trasy pravidelných linek BB1 a BB2 spojující multifunkční areál BB Centrum a stanici metra Budějovická na trase C v Praze 4. Jedná se o první elektrobusy nasazené do ostrého provozu v pražské hromadné dopravě, které mohou cestující využívat bezplatně. Elektrobusy slavnostně pokřtili a uvedli do provozu zástupci developerské a investiční společnosti PASSERINVEST GROUP, Skupiny ČEZ a dopravní společnosti ARRIVA v rámci společného projektu směřujícímu ke snížení zatížení životního prostředí zejména ve městech. Cestující ocení kromě cestování zdarma i další benefity, mezi něž patří nízká hlučnost elektrobusu a zvýšení četnosti spojů.

29
Leden 2016

Ombudsmana ČEZ loni oslovilo 705 zákazníků. Vyhověl 54 z nich.

Praha, 29. ledna 2016 – Celkem 705 podnětů nespokojených zákazníků obdržel v roce 2015 Ombudsman ČEZ. Za oprávněné označil celkem 54 podání. Nejvíce reklamací se týkalo měření množství odebrané elektřiny a smluvních záležitostí. Za více než 6 let fungování řešil tým Ombudsmana ČEZ již téměř 4 000 podnětů.

28
Leden 2016

Do elektráren a Infocenter ČEZ loni dorazilo téměř 200 tisíc lidí

V roce 2015 navštívilo elektrárny a Infocentra Skupiny ČEZ po celé ČR téměř 200 tisíc návštěvníků. Největší nápor zájemců o tzv. technickou turistiku zaznamenala přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně a Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany.

27
Leden 2016

Biomasa rostla o 35 %, dodává čistou elektřinu pro 150 tisíc domácností

Praha, 27. ledna 2016 – Téměř 370 milionů kWh ekologické elektřiny vyprodukovaly v roce 2015 výrobny Skupiny ČEZ v České republice, které spalují biomasu. Vyrobené množství elektřiny pokryje roční spotřebu téměř 150 tisíc českých domácností.

26
Leden 2016

Ski centrum Říčky hostilo o víkendu mezinárodní sjezdařské závody mládeže

Do Říček v Orlických horách se sjely desítky mladých lyžařů z celého světa, aby o víkendu poměřily síly v rámci sjezdařských závodů Skiinterkriterium 2016. Tradičních bojů se v minulosti účastnili slavní sportovci jako sourozenci Kosteličovi, Ondřej Bank nebo naše nejlepší slalomářka Šárka Strachová. Letošní 54. ročník, jehož konání podpořila sto tisíci korunami Nadace ČEZ, nabídl sportovní podívanou v disciplínách slalom a obří slalom.

Předchozí Nahoru