Tiskové zprávy

4
Květen 2016

Den rodiny můžete oslavit i návštěvou „Hučáku“

Hradec Králové, 4. května 2016 – V neděli 8. května 2016 se k akci Den rodiny v Hradci Králové připojí také Informační centrum Obnovitelných zdrojů a malá vodní elektrárna na Labi „Hučák“. Srdečně zveme všechny zájemce o prohlídku.

2
Květen 2016

Polovina Lipna jede opět na plný výkon, druhá prochází největší modernizací v historii

Lipno, 2. května 2016 – Zatímco soustrojí TG2 vodní elektrárny Lipno jede po nutné odstávce opět na plný výkon, na tom druhém je v plném proudu kompletní obnova, největší za více než 55 let provozu. Roční modernizace a ekologizace provozu soustrojí TG1 za cca 200 milionů korun zvedne účinnost o cca 4 % a roční produkci o 4 miliony kWh elektřiny. Ročně tak dá Lipno elektřinu další tisícovce jihočeských domácností.

2
Květen 2016

Svátek práce oslavili obyvatelé Zbuzan prací, vysadili v obci novou zeleň

Zbuzany - Nové ovocné stromy a keře na obecním pozemku v ulici U kovárny a u nedávno zastavěné polní cesty vysadilo během prvomájové neděle padesát obyvatel středočeských Zbuzan, včetně těch nejmenším. Vzhledem k tomu, že obec v úmyslu posílit roli místní zeleně a navrátit krajině přírodní ráz podpořila Nadace ČEZ finančním příspěvkem 70 000 korun, byla celá akce pojata i tak trochu oranžově. Všechny děti a také někteří dospělí měli při zahradnických pracích na hlavě kšiltovku stejné barvy, které sehnala starostka Marína Landová.

2
Květen 2016

Aplikace EPP – Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ slaví rok. Češi s ní 85krát oběhli zeměkouli a vybrali přes 15 milionů korun.

Aplikace EPP - Pomáhej pohybem, prostřednictvím které mohou lidé svým sportováním získávat příspěvky na charitu, během své roční existence podpořila 209 projektů a Češi s ní nasportovali 3 388 377 km.

1
Květen 2016

Čarodějnice na Ladronce ani letos nezapomněly na pomoc pro dobrou věc

Praha - Čarodějnické oslavy v pražském parku Ladronka se letos konaly již po jedenácté a opět s bohatým programem. Tradičně u toho nechyběla ani charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Návštěvníci všech věkových kategorií, v maskách i bez, tak šlapali na speciálních kolech pro neziskovou organizaci Fokus a Nadační fond Kolečko.

1
Květen 2016

Audience v podzemí zahájila Dream Factory i oslavy 20 let Dlouhých strání

KOUTY NAD DESNOU – Charismatický Norbert Lichý v roli Sládka zahájil dvěma představeními Havlovy Audience festival Dream Factory Ostrava. Prolog festivalu se přitom uskutečnil netradičně v podzemních běžně nepřístupných prostorách přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, která letos slaví 20 let od zahájení provozu. Jedním z hlavních partnerů festivalu, jež přiváží na sever Moravy špičkové inscenace z celé republiky a zároveň oživuje zdejší průmyslové areály, je Nadace ČEZ.

30
Duben 2016

ČEZ Teplárenská udělá maximum, aby Klášterečtí byli bez tepla co nejkratší dobu

Klášterec nad Ohří - Vážná dopravní nehoda na silnici I/13 u Elektráren Prunéřov, v místě křížení na Kadaň a Vejprty, odstavila v Klášterci nad Ohří od tepla a teplé vody na 5 000 domácností, které jsou napojeny na centrální zásobování teplem společností ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Autobus, který se střetl s osobním vozidlem, totiž skončil na boku v horkovodním potrubí, přičemž zle poškodil všechny jeho tři větve, včetně odbočky do Průmyslové zóny Verne. I když škoda ještě není vyčíslena, vizuální odhad hovoří o jednotkách miliónů korun.

30
Duben 2016

ČEZ Teplárenská dodržela slib, dodávky tepla se podařilo obnovit mnohem dříve

Klášterec nad Ohří – Prakticky o den dříve a dvě hodiny k tomu skončila oprava horkovodu, který zásobuje teplem a teplou vodou Klášterec nad Ohří. Dvě větve potrubí se podařilo zprovoznit v sobotu v 17.28 hodin, čímž byla zahájena i dodávka tepla pro zhruba pět tisíc domácností ve městě, které jsou napojeny na centrální zásobování teplem společností ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Naplnila se tak slova generálního ředitele společnosti Petra Hodka, který již v pátek bezprostředně po havárii prohlásil, že ČEZ Teplárenská udělá maximum proto, aby obyvatelé Klášterce nad Ohří byli bez tepla a teplé vody co nejkratší dobu.

29
Duben 2016

Učitelé z Klubu svět energie zavítali za poznáním vodní elektrárny Orlík

Solenice/Orlík - Jarní setkání ve středních Čechách má za sebou jednadvacet učitelů fyziky a dalších přírodovědných předmětů z celé ČR, kteří se sdružují v Klubu Svět energie. Jejich cílem byla vodní elektrárna Orlík Skupiny ČEZ. Nejdříve ovšem v jejím informačním centru, které se nachází v prostorách obecního úřadu v Solenicích, absolvovali několik zajímavých přednášek a rovněž se seznámili se sérií pokusů na téma „cesty elektřiny“.

29
Duben 2016

Letošní král energetické maturity je z Ústí nad Labem

Tušimice – Rok se sešel s rokem, a do Elektrárny Tušimice opět zavítali na třídenní poznávání všeho, co nějak souvisí s provozem hnědouhelné elektrárny a výrobou elektrické energie, studenti z druhých až čtvrtých ročníků z 12 partnerských středních škol Skupiny ČEZ. Jejich vzdělávací mise byla tradičně zakončena energetickou maturitou. Ta v případě klasické energetiky byla již sedmá v pořadí.

Předchozí Nahoru