Archiv tiskových zpráv

21
Listopad 2014

Vodní elektrárna Přelouč slaví v letošním roce devadesátku

Hradec Králové – Malá vodní elektrárna Přelouč na řece Labi spolehlivě slouží už 90 let. Do provozu byla uvedená v roce 1924 a dnes patří mezi chráněné technické památky. Leží na 116. říčním kilometru na obřím jezu se zdymadlem a plní funkci průtočné elektrárny. Půvabnou vodní elektrárnu v neoklasicistním slohu kdysi vystavěla podle projektu architekta Františka Roitha pražská firma Kapsa a Müller.

20
Listopad 2014

Po rekonstrukci návsi přišel na řadu za přispění energetiků protilehlý rybník

Polerady – K vloni upravené návsi v Poleradech na Mostecku přibyla prakticky po roce nová vodní nádrž, která lemuje druhou stranu průtahu obcí. Stejně jako na náves, tak i na přeměnu původního rybníka přispěla obci Skupina ČEZ, a to 400 000 korunami. I v tomto případě přiložili ruce k dílu místní obyvatelé a prakticky vše vybudovali svépomocí.

20
Listopad 2014

Virtuální prohlídka Vrchlabí odhaluje evropský unikát - chytrý region v podhůří Krkonoš

Vrchlabí, 20. listopadu 2014 – Podkrkonošské Vrchlabí a především zdejší evropsky unikátní vyspělé technologie z oblasti výroby, distribuce a spotřeby elektrické energie - to je téma dalšího zastavení seriálu virtuálních prohlídek provozů Skupiny ČEZ http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-virtualni-prohlidky/. Ta vrchlabská v celkem 13 zastaveních potěší nejen leteckým panoramatem města i blízkých hřebenů Krkonoš, ale především pozve uživatele internetu k rychlodobíjecí stanici pro elektromobily, nabídne pohled do zákulisí výroby elektřiny a tepla v kogenerační jednotce, ukáže, jak fungují chytré sítě na sídlišti Liščí kopec a celkové řízení regionu z infrastruktury provozovatele distribuční soustavy.

19
Listopad 2014

Začala zahraniční kontrolní mise k tématu dlouhodobého provozu Jaderné elektrárny Dukovany

Na deset dnů přijelo 7 expertů a 4 pozorovatelé z 10 zemí do JE Dukovany, aby prověřili její připravenost k dalšímu dlouhodobému provozu.

18
Listopad 2014

ČEZ zdarma radí lidem i firmám v mimořádných situacích

Lidé i firmy se čas od času mohou ocitnout v situaci, které se dotýká energetická legislativa, a neví si s ní rady. Speciální případy mohou nastat například při řešení dědictví, záležitostí kolem nemovitostí nebo insolvencí. Skupina ČEZ proto připravila specializovaný tým odborníků, který v těchto případech zdarma poradí.

14
Listopad 2014

Arbitráž o Gacko byla vypořádána, ČEZ získal téměř 7,5 milionů euro

Dnes došlo k vypořádání rozsudku rozhodčího tribunálu, který dal za pravdu společnosti ČEZ v arbitráži vyvolané v roce 2009 kvůli nedodržení smluvních podmínek v projektu rekonstrukce staré a výstavby nové elektrárny Gacko v Bosně a Hercegovině. Společnosti ČEZ bylo převedeno na účet téměř 7,5 milionů euro výměnou za uzavření smlouvy na převod držených akcií společného holdingu.

14
Listopad 2014

Volkswagen partnerem Elektromobility ČEZ

Praha, 14. listopadu – Skupina ČEZ a značka Volkswagen podepsaly dohodu o vzájemné spolupráci. Cílem partnerství je především identifikace společných obchodních příležitostí a podpora dalšího rozvoje elektromobility v České republice. Skupina ČEZ je jedním z prvních zákazníků VW, kteří zařazují nový e-Golf do flotily služebních vozidel.

13
Listopad 2014

Teplofikace Ledvic: Český energetický a ekologický projekt roku 2013

Severní Čechy – Velký důvod k oslavě má po 11. listopadu ČEZ Teplárenská ze Skupiny ČEZ. Na galavečeru vyhlášení celostátní soutěže „Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2013“ v pražské Betlémské kapli získala totiž hned dvě významná ocenění.

12
Listopad 2014

Skupina ČEZ vydělala za tři čtvrtletí letošního roku 19,6 miliardy korun

Za prvních devět měsíců letošního roku vykázala Skupina ČEZ provozní výnosy 147 mld. Kč, provozní zisk před odpisy (EBITDA) ve výši 54,7 mld. Kč a dosáhla čistého zisku 19,6 mld. Kč. Díky naplnění všech odkládacích podmínek dohody o narovnání s albánským státem navyšuje Skupina ČEZ celoroční výhled EBITDA na 72,0 miliard korun. Postupné splácení 100 mil. EUR ze strany albánského státu je nyní plně kryto garancí renomované evropské banky. ČEZ tak získá zpět částku blízkou hodnotě počáteční investice.

12
Listopad 2014

Dlouhé stráně jako naživo: Magické oko Jeseníků má svou virtuální prohlídku!

Dlouhé stráně, 12. listopadu 2014 – Jako při živé exkurzi mají ode dneška všichni návštěvníci možnost vidět jeden z „divů“ České republiky. Turné virtuálních prohlídek k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren totiž tentokrát zavítá do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Místo ležící uprostřed Jeseníků, navštíví ročně více než 60 tisíc zájemců.

Předchozí Nahoru