Tiskové zprávy

24
Květen 2016

Sokolové vysadili v Lužanech dubovou alej

V Lužanech na Plzeňsku vyrostlo nové dubové stromořadí u fotbalového hřiště. Dvě desítky listnáčů, o jejichž výsadbu se postarali členové místní Tělovýchovné jednoty Sokol, propojují okraj sídla s navazující vegetací a vytváří přírodní štít proti větru a hluku. Západočeské obci s výsadbou pomohla Nadace ČEZ 50tisícovým příspěvkem.

23
Květen 2016

Hasiči likvidovali na Lipně požár a ekologickou havárii. Nanečisto.

Vyšší Brod, 23. května 2016 – Simulovaný požár olejového agregátu pro mazání ložisek Kaplanovy turbíny Vodní elektrárny Lipno II a následné prověření součinnosti obsluhy elektrárny s jednotkami HZS, JSDHO a pracovníky Povodí Vltavy – to byly hlavní body havarijního cvičení, které v pátek proběhlo na elektrárně ve Vyšším Brodě.

23
Květen 2016

Nejstarší elektrárna Vltavské kaskády slaví 80-iny a zve na prohlídku

Vrané nad Vltavou, 23. května 2016 – Přesně před 80 lety se poprvé roztočily turbíny vodní elektrárny Vrané nad Vltavou. Nejstarší a současně poslední vodní elektrárna tzv. vltavské kaskády před Prahou vyrábí i dnes - díky pravidelné komplexní diagnostice a údržbě - v průměru více než 60 milionů kWh elektřiny za rok. Pokrývá tak spotřebu 20 tisíc středočeských domácností. V sobotu 28. května se zde v rámci oslav koná den otevřených dveří pro veřejnost.

23
Květen 2016

Nové stromy zpevnily břeh Bystřice v podkrkonošské Rohoznici

Podkrkonošská obec Rohoznice vysadila nové stromořadí podél břehu řeky Bystřice, která protéká jejím středem. Listnáče koryto řeky efektivně doplní, zpevní a zároveň zpříjemní celé místo a současně okolí místního dětského hřiště. Obci na jejich výsadbu přispěla Nadace ČEZ částkou 130 tisíc korun.

21
Květen 2016

Zaměstnanci Skupiny ČEZ věnovali po deváté čas dobré věci

Střední Čechy – Čas pro dobrou věc nastal opět po roce pro zaměstnance Skupiny ČEZ jak v hlavním městě, tak i na jiných místech ve Středočeském kraji. V rámci skupinových dobrovolnických aktivit se konkrétně v Praze vydali pomáhat do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích a také tamního útulku pro opuštěná a léčebná zvířata, do Domova PALATA pro dospělé zrakově postižené klienty na Smíchově a Centra Dialog v Praze 2. V rámci kraje pak zavítali do Centra sociálních služeb Hvozdy ve Hvozdnicích a Vyššího Hrádku v Brandýse nad Labem. Svůj klasický „čezácký“ pracovní den tak strávilo nejrůznějšími způsoby pomoci výše uvedeným organizacím 44 dobrovolníků.

20
Květen 2016

Ve Františkových Lázních se pro děti otevřela dvě nová hřiště

Ulice Česká ve Františkových Lázních ožila ve středu 18. května dětským smíchem při otevření dvou nových Oranžových hřišť. Na zahrady Mateřské školy Pramínek a Základní školy Františkovy Lázně nainstalovalo město četné herní prvky, které jejich žáčci využijí k aktivnímu odpočinku během vyučování. Oba projekty lázeňského města v Karlovarském kraji podpořila dohromady 350 tisíci korunami Nadace ČEZ.

20
Květen 2016

Speciální škole ve Vysokém Mýtě pomohla mobilní aplikace

Nejnovějším z dobročinných projektů, které podpořili sportovci s mobilní aplikací EPP Pomáhej pohybem, je vznik okrasné zahrady pro žáky s handicapem ze Speciální základní školy ve Vysokém Mýtě. Škola novou zahradu otevřela v pátek 20. května a její žáci ji využijí k praktickému vzdělávání se i k aktivnímu odpočinku. Uživatelé aplikace pomohli východočeské škole získat od Nadace ČEZ 73 tisíc korun.

19
Květen 2016

Spolupráce ČEZ Distribuce a ornitologů prospěje ptactvu

ČEZ Distribuce průběžně pokračuje v osazování ochran ptactva na vedeních vysokého napětí. Děje se tak ve spolupráci s ornitology, kteří lokality vhodné k zabezpečení vytipovávají. Montáž ochran navíc probíhá technikou prací pod napětím (PPN), takže nedochází ani k omezení dodávek elektrické energie zákazníkům. Aktuálně technici zabezpečili vedení VN v obci Neblažov u Tachova.

18
Květen 2016

Požár pod dozornou simuloval sám velitel hasičů

Počerady – Mimořádná situace nastala v úterý 17. května v Elektrárně Počerady, a. s., Skupiny ČEZ. Zkrat a následný požár v rozvodně pod centrální dozornou (velínem), její zadýmení, následný zásah hasičů, včetně evakuace osob byly ovšem naštěstí jen součástí letošního havarijního cvičení. Zatímco předchozí náměty mimořádných událostí vycházely ze scénářů specialistů na havarijní připravenost elektráren Skupiny ČEZ, tentokráte tomu bylo jinak.

13
Květen 2016

Tři tisíce skautek a skautů z třinácti zemí ve východočeské Jaroměři

Český Junák hostí 49. Intercamp neboli mezinárodní setkání skautek a skautů. V areálu bastionové pevnosti Josefov na okraji východočeské Jaroměře je pro děti z třinácti zemí připravena řada aktivit, workshopů a především her a soutěží, do kterých zve tentokrát pořadatelský tým i širokou veřejnost. Konání čtyřdenního mezinárodního setkání skautů, které Česká republika hostí v jeho téměř padesátileté historii teprve potřetí, podpořila Nadace ČEZ příspěvkem 235 tisíc korun.

Předchozí Nahoru