Tiskové zprávy

28
Leden 2015

I v loňském roce přispěla Želina tradičně do energetického mixu

Želina – Malá vodní elektrárna Želina na Kadaňsku dodala během roku 2014 do rozvodné sítě pomocí dvou Francisových turbín 937 MWh elektrické energie. Na výrobu stejného množství energie klasickou cestou by bylo zapotřebí 810 tun uhlí. Podle průtoku vody je maximální výkon elektrárny 450 kW.

27
Leden 2015

Solární panely od Skupiny ČEZ vyhřejí pardubické aquacentrum

Společnost EVČ patřící do Skupiny ČEZ zvítězila v zakázce na instalaci solárních panelů na střechu aquacentra v Pardubicích. Systém pomůže vyhřát čtyři bazény. Celková hodnota zakázky je 8,6 milionu Kč.

27
Leden 2015

Osvětlení frekventovaného přechodu v Pardubicích zvýší bezpečnost chodců

Stovky lidí, kteří denně přecházejí přes pardubickou ulici Na Drážce, se mohou ode dneška cítit bezpečněji. Na rizikovém přechodu v blízkosti sídliště totiž přibylo osvětlení za téměř 296 tisíc korun, které díky úspěchu města v celostátní anketě zaplatila Nadace ČEZ. Přechod přes velmi vytíženou silnici získal takto financované osvětlení jako třetí v Pardubickém kraji. Celkem nová světla získá 46 přechodů v celé republice.

27
Leden 2015

Startuje první brněnská rychlodobíjecí stanice ČEZ. Elektromobil nabije za 20 minut!

Brno, 27. ledna – Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, otevírá svou první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v Brně. „Dobíječka“ zprovozněná ve spolupráci se společností AAA AUTO umožní uživatelům elektromobilů nabít 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut. ČEZ připravuje v brzké době na území jihomoravské metropole další dobíjecí stanice.

26
Leden 2015

Zajeďte se od srdce zasmát do Pardubic

Ode dneška až do 2. února se ve Východočeském divadle v Pardubicích koná už patnáctý ročník GRAND Festivalu smíchu. O ceny soutěžní přehlídky divadelní komediální tvorby bude bojovat sedm inscenací, které v minulém roce vznikly v českých a moravských divadlech. V nesoutěžní části festivalového programu se pak představí dalších dvacet divadelních her. Ke zhlédnutí těch nejlepších komedií minulého roku vás do Pardubic zve i Nadace ČEZ, která GRAND Festival smíchu podpořila částkou 250 000 korun.

26
Leden 2015

Elektrárny a Infocentra ČEZ přilákaly 185 tisíc lidí. Nejvíce táhly Dlouhé stráně a Temelín.

Praha, 26. ledna 2015 – V roce 2014 navštívilo elektrárny a Infocentra Skupiny ČEZ více než 185 tisíc návštěvníků. Největší nápor zájemců o tzv. technickou turistiku zaznamenala přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně (83 tisíc) a Jaderná elektrárna Temelín (38 tisíc). Mezi letošní novinky patří jak zmodernizované Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany, tak i zkompletované virtuální prohlídky elektráren.

23
Leden 2015

Mladí do 35 let jsou nejaktivnějšími uživateli mobilních služeb, s věkem zájem klesá

Lidé v České republice utrácejí za mobilní služby nejčastěji 250 až 500 Kč, uskuteční průměrně 5 soukromých hovorů denně trvajících do 5 minut a odešlou průměrně 5 SMS, především partnerům. Internet v mobilu pak používá 34 % dotázaných, především ve velkých městech. To vše ukázal průzkum MOBILU OD ČEZ uskutečněný ve spolupráci s výzkumnou agenturou GfK.

21
Leden 2015

Rychlé dobití elektromobilu nabízí díky ČEZ už i Mladá Boleslav

Mladá Boleslav, 21. ledna – Mladá Boleslav má ode dneška v provozu první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily. „Dobíječka“ umístěná v blízkosti Zákaznického centra ČEZ umožní uživatelům elektromobilů doplnit 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut. Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, připravuje v tomto roce po celé České republice výstavbu desítek nových zařízení.

20
Leden 2015

ČEZ pomáhá Vysočině stát se energeticky úsporným krajem

Představitelé Kraje Vysočina a společnosti ČEZ podepsali prohlášení o vzájemné spolupráci v oblasti energetiky. Kromě rozvoje energetické infrastruktury a modernizace či případného rozšíření Jaderné elektrárny Dukovany se memorandum věnuje také opatřením vedoucím k energetickým úsporám.

20
Leden 2015

Infocentrum Ledvice objevili hledači pokladů, návštěvnická renesance zmodernizované Elektrárny Tušimice stále pokračuje

Severní Čechy – Během roku 2014 zavítalo do uhelných elektráren Skupiny ČEZ na severu Čech celkem 3 104 lidí. Prim opět hrála Elektrárna Tušimice, která přilákala 2 795 zájemců. Do Elektrárny Počerady se vydalo 309 návštěvníků.

Předchozí Nahoru