Archiv tiskových zpráv

18
Duben 2014

Zaměstnanci Skupiny ČEZ pomáhali na Moravě už posedmé

Šestačtyřicet zaměstnanců Skupiny ČEZ věnovalo v průběhu tohoto týdne svůj pracovní den neziskové organizaci. Už posedmé vyrazili do terénu a pomohli osmi institucím v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Věnovali se řadě činností od malířství přes úklid po poradenství nebo zahradničení.

17
Duben 2014

Velikonoční trhy měly úspěch i v Ostravě

Ostrava, 15. a 16. dubna 2014 – Tradiční velikonoční trhy chráněných dílen proběhly před Velikonocemi i v Ostravě. Představily se tři dílny a jejich výrobky zaujaly. Zaměstnanci i návštěvníci si nakoupili keramiku, dekorativní předměty, textilní výrobky nebo pomlázky. Výdělek dílen z prodeje dosáhl téměř 30 tisíc korun.

17
Duben 2014

Velikonoční trhy pomáhají chráněným dílnám, tři na severu získaly od energetiků přes osm tisíc korun

Severní Čechy – Tradiční velikonoční trhy chráněných dílen proběhly v děčínské centrále Skupiny ČEZ. Své výrobky v jejím vestibulu představily tři chráněné dílny, a to Arkádie Teplice, Fokus Labe a Radka Kadaň. Energetici z Děčína přitom u nich nakoupili nejrůznější věci nejen s motivy svátků jara za více než 8 000 korun.

17
Duben 2014

Biflování nazpaměť je pro školáky v karvinském okrese minulostí

Důraz na osobnostní rozvoj a praktické dovednosti žáků – to jsou hlavní oblasti, kterým se věnují na základních školách v karvinském okrese. Na Základní škole v Orlové-Lutyni se orientují na ekologii a zájem školáků o své nejbližší okolí podporují názornou a praktickou výukou technických a přírodovědných předmětů. V Českém Těšíně zase rozvíjejí osobnost svých žáků a učí je sebevědomým prezentačním dovednostem. Na podporu výuky v obou školách přispěla Nadace ČEZ částkou 300 tisíc korun.

16
Duben 2014

Velikononční trhy měly opět veliký úspěch

Hradec Králové, 15. dubna 2014 – Tradiční velikonoční trhy chráněných dílen proběhly před velikonocemi i v Hradci Králové. Představily se tři dílny a jejich výrobky měly veliký úspěch. Zaměstnanci i návštěvníci si nakoupili keramiku, dekorativní předměty, textilní výrobky nebo oblíbené pamlsky. Výdělek dílen z prodeje přesáhl v Hradci Králové 12 tisíc korun

15
Duben 2014

Zahájení stavby ventilátorových věží

Stavba ventilátorových věží, kterým se odborně říká koncový jímač tepla KJT byla zahájena. První výkop pro 20 metrů vysoký objekt u západních chladicích věží proběhl dnes dopoledne.

15
Duben 2014

Mobil od ČEZ slaví úspěšný půlrok na trhu

Skupina ČEZ uvedla na trh svého mobilního operátora přesně před půlrokem. Do dneška si Mobil od ČEZ oblíbilo více než 56 tisíc zákazníků. Cílem je dosažení počtu 100 tisíc uživatelů na konci letošního roku.

14
Duben 2014

Hlavní náplní setkání členů Klubu Svět energie byla prohlídka úložiště radioaktivních odpadů a návštěva hvězdárny

Severní Čechy – Třetí desítku svých setkání započali v závěru minulého týdne pedagogové ze základních, středních a vysokých škol, které Skupina ČEZ sdružuje v Klubu Svět energie. Do severních a středních Čech, konkrétně do Litoměřic a následně do Slaného, přitom zavítali učitelé fyziky a dalších přírodovědných předmětů z nejrůznějších koutů České republiky. Prvním cílem jejich společné cesty se stalo úložiště radioaktivních odpadů Richard, následně si prohlédli Litoměřice z ptačí výšky z rozhledny Kalich a poté i ze spodu, když se prošli 150 dlouhou podzemní expozici věnované právě historii bývalého dolu Richard. Na jejich setkání navázal v pondělí i vzdělávací seminář v Elektrárně Tušimice. Ten byl ovšem určený pro jinou skupinu, a to převážně pražských kantorů.

11
Duben 2014

ČEZ Distribuce nabádá k obezřetnosti při přepisu odběrného místa

V současné době eviduje ČEZ Distribuce desítky případů, kdy sami zákazníci při přepisu odběrného místa zjistili neoprávněný odběr způsobený buď předchozím majitelem či nekvalitní prací firem provádějící opravy v elektroměrovém rozvaděči. Aby se pro příště vyhnuli ti „poctiví“ zákazníci vzniklým problémům, doporučují energetici například při koupi nemovitosti nebo změně uživatele provést revize předmětné elektrické instalace.

10
Duben 2014

Modernizovaný Kamýk hlásí usazený stator. Od léta vyrobí elektřinu pro dalších 300 domácností.

Kamýk, 10. dubna 2014 – Opravený 36tunový stator generátoru soustrojí TG1 elektrárny Kamýk je od včerejšího dne opět na svém místě. Probíhající generální oprava jednoho z celkových čtyř soustrojí vyrábějících zde ekologickou elektřinu, se tak opět přiblížila svému závěru. Po skončení modernizace v polovině prázdnin vyrobí elektrárna ve srovnání s dosavadním stavem o 1,1 milionu kWh elektřiny ročně více, a pokryje tak spotřebu dalších asi 300 domácností ve středních Čechách. O tisíce litrů se také sníží olejové provozní náplně a zvýší se ekologie provozu.

Předchozí Nahoru