Tiskové zprávy

13
Říjen 2015

ČEZ odeslal vyjádření zájmu o koupi německých aktiv Vattenfallu

Společnost ČEZ dnes odeslala vyjádření zájmu o koupi německých aktiv švédské společnosti Vattenfall. Nabízená aktiva představují zajímavou příležitost k rozšíření podnikání ČEZ s řadou synergických efektů. ČEZ je naopak připraven být spolehlivým partnerem regionu s rozsáhlým know-how v provozování klasických elektráren i těžby hnědého uhlí.

12
Říjen 2015

Skupina ČEZ umožňuje výhodnější způsob při volání na Zákaznickou linku, lidé už neplatí nad rámec svých paušálů

Zákazníci Skupiny ČEZ mohou nově kontaktovat Skupinu ČEZ na pevné lince 371 100 100. Jde o klasickou pevnou linku, která je zpoplatněna dle ceníků jednotlivých poskytovatelů telefonních služeb. Zásadní výhodou je, že lidé volající z pevného čísla i mobilních telefonů mohou v tomto případě uplatnit volné minuty v rámci svých paušálů.

12
Říjen 2015

Temelín dokončuje zátěžové testy a zavádí změny

Dokončit zátěžové testy a zastabilizovat provoz elektrárny. Takové jsou hlavní priority ředitele elektrárny Temelín Bohdana Zronka do konce letošního roku. Novinářům je dnes představil u příležitosti 15 let od spuštění reaktoru prvního bloku. Ten byl poprvé nastartován 11. října 2000 v 6:19 hodin. Současný šéf elektrárny byl jedním z operátorů, který nastartovaný reaktor začal před patnácti lety „rozjíždět“.

12
Říjen 2015

Energeticky úsporný projekt ušetří Kongresovému centru Praha 30 % nákladů na energie

Praha 12. 10. 2015 – V září byla podepsána smlouva na realizaci energeticky úsporného projektu v hodnotě 126 mil. korun, který Kongresovému centru Praha garantuje za 10 let celkovou úsporu 213 mil. Kč, tedy ročně více jak 21 mil. Kč. Tento v Česku unikátní svým rozsahem a komplexností projekt energetických služeb s garantovanou úsporou bude realizovat společnost ENESA a.s., která je součástí ČEZ ESCO ze Skupiny ČEZ.

12
Říjen 2015

Dobrovolníci ze Žďáru sázeli zeleň okolo místního rybníka

Žďár - Dobrovolníci z řad místních obyvatel se o víkendu sešli u rybníka Žďár ve stejnojmenné středočeské obci. Podél vodní plochy pak vysázeli novou zeleň, neboť rybník bylo po loňských úpravách nutné přirozeně oddělit od blízké silnice 1. třídy. Záměr obce, výsadbu několika druhů dřevin, podpořila Nadace ČEZ částkou 130 tisíc korun.

11
Říjen 2015

Když nadace pomůže nadaci, aneb aplikace EPP pomohla Jizerským horám

Jizerské hory - Obnovu devíti turisticky atraktivních značených stezek v Jizerských horách podpořili uživatelé mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem. Nejen díky aktivním sportovcům se podařilo získat potřebný počet bodů, a tak Nadace ČEZ mohla věnovat Nadaci pro záchranu a obnovu Jizerských hor šek na 50 tisíc korun. Celkem už s aplikací ČEZ EPP pomáhá více než 130 tisíc lidí.

7
Říjen 2015

ČEZ Teplárenská je na severu Čech na zimu připravena

Severní Čechy – V průběhu letních odstávek vynaložila ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ na severu Čech na diagnostické kontroly, údržbu a případnou opravu či výměnu dožité technologie téměř 55 milionů korun. Důvodem odstávek jsou opravy, revize a diagnostika technického stavu horkovodů a parovodů a dále nutné opravy zdrojů tepla tak, aby byla v následujícím topném období zajištěna vysoká spolehlivost dodávek zákazníkům. Všechny provozní jednotky proto hlásí plnou připravenost na zimu, přičemž ve všech lokalitách byla topná sezona definitivně zahájena po 20. září.

6
Říjen 2015

Národní centrum energetických úspor pomůže ušetřit obcím, krajům, firmám i domácnostem

6. října 2015 – Zástupci Svazu měst a obcí ČR, Hospodářské komory ČR a energetické společnosti ČEZ dnes svým podpisem stvrdili vznik Národního centra energetických úspor (NCEÚ). Hlavním posláním této neziskové organizace je poskytovat komplexní poradenství týkající se energetických úspor a napomoci tak plnit cíle České republiky v této oblasti. Do roku 2020 je na realizaci energetických úspor připraveno v operačních programech Evropské unie a dalších národních zdrojích přibližně 80 miliard korun.

6
Říjen 2015

Uživatelé aplikace EPP pomáhali pohybem při běžeckém seriálu RunTour

Praha - Držáky na iPady pro dětské pacienty zakoupí Základní škola a Mateřská škola při Nemocnici Na Bulovce díky podpoře uživatelů mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem. Po přepočtu získaných bodům totiž mohla Nadace ČEZ škole předat šek na 23 145 korun. Stalo se tak na poslední pražské zastávce běžeckého seriálu RunTour, jehož prostřednictvím sportovci v uplynulých měsících podpořili dalších šest veřejně prospěšných projektů. S aplikací ČEZ EPP pomáhá pohybem už téměř 130 tisíc lidí.

3
Říjen 2015

Renesanční zámek patří fotografické sondě do života ve Šluknovském výběžku

Šluknov - Výstavu fotografií s názvem Tady bydlím hostí po celý říjen Šluknovský zámek. Pořádá ji spolek „Ještě žijem“, který dlouhodobě rozvíjí a propaguje kulturu, jak také jinak, ve Šluknovském výběžku. Konání fotografické výstavy i další činnost spolku podpořila Nadace ČEZ částkou 150 tisíc korun.

Předchozí Nahoru