Tiskové zprávy

2
Září 2015

Velitele elektrárenských hasičů těší pololetní nula ve statistice požárů

Tušimice/Prunéřov – Profesionální hasiči z elektráren Tušimice a Prunéřov Skupiny ČEZ absolvovali během prvního pololetí letošního roku 102 výjezdy. Tušimičtí vyjížděli v 20 a prunéřovští v 82 případech. V rámci Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS) zasahovali přitom dvakrát.

2
Září 2015

ČEZ Distribuce umožní další připojování výroben na západě Čech, otevřela uzlovou oblast Vítkov

Děčín 2. 9. 2015 – ČEZ Distribuce vychází vstříc požadavkům zákazníků na území Karlovarského kraje (okresy Cheb, Karlovy Vary a Sokolov), které je napájené z transformovny Vítkov. S platností od 1. září v této lokalitě umožnila nově připojovat výrobny k distribuční soustavě, zatím do vyčerpání kapacity 20 MW.

2
Září 2015

Přechody v okolí mělnických škol jsou již bezpečné, dočkaly se osvětlení a také nového vodorovného značení

Mělník - Nového osvětlení se dočkaly hned tři frekventované přechody ve středočeském Mělníku. Jejich slavnostní zprovoznění připadlo na středu 2. září. Díky odborníkům z organizace BESIP a Nadaci ČEZ, která na instalaci bezpečnostních prvků přispěla částkou 200 tisíc korun, jsou zebry na silnicích v ulicích Pražská, Českolipská a O. Wenzla zdálky viditelnější a přehlednější.

1
Září 2015

ZOO ve Dvoře Králové nad Labem se rozloučila s prázdninami a otevřela jihoafrickou vesničku s dikobrazí rodinkou

Poslední srpnovou sobotu se královédvorská ZOO oficiálně rozloučila s prázdninami. Slavnostní den využila k otevření jihoafrické vesničky s dikobrazí rodinkou a dalšími zajímavými prvky přibližujícími život mezi řekami Zambezi a Limpopo. Výstavbu vesničky podpořila Nadace ČEZ příspěvkem 300 tisíc korun

1
Září 2015

Ve Voticích zvládnou handicapovaní žáci od 1. září i schody

Votice - Základní škola Votice představila v první den nového školního roku projekt „Zvládneme i schody“, jímž získali handicapovaní a méně pohybliví žáci bezbariérový přístup do všech tříd a odborných pracovišť v budově. Novou schodišťovou plošinu škola pořídila díky pomoci Nadace ČEZ, která jí na doporučení paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka přispěla částkou 400 tisíc korun.

1
Září 2015

Elektromobily dobijí baterie také v Ledvicích a Prunéřově

Ledvice, Prunéřov, 1. září – Severočeský region má již sedm veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v šesti lokalitách. Řidiči vozů na elektrický pohon mohou doplňovat energii také u elektráren v Ledvicích a Prunéřově.

28
Srpen 2015

Stany pro jadernou elektrárnu

Rozsáhlou část jižních Čech zpustošila přírodní pohroma, která ovlivnila i Jadernou elektrárnu Temelín. Její havarijní řídící středisko je nedostupné, nebo neobyvatelné, vybraní zaměstnanci se ale zároveň nemohou dostat do záložního štábu v Českých Budějovicích. Zhruba tak vypadá jedna z obtížně představitelných situací, kterou se ale musejí představitelé jaderných elektráren zabývat. Součástí řešení by byly i speciální stany, které v těchto dnech energetici přebírají.

26
Srpen 2015

Závod Františka Raboně ve Šťáhlavicích u Plzně v sobotu pomůže handicapovaným dětem

Po lesních cestách přírodního parku Kornatický potok se tuto sobotu 29. srpna rozjedou cyklisti a cyklistky v rámci Benefičního cyklistického závodu Františka Raboně 2015. Veškeré startovné ze závodu pomůže dennímu stacionáři pro děti s handicapem CENTRUM HÁJEK. K této pomoci se na místě přidá i Nadace ČEZ, která při této příležitosti spustí projekt v oblíbené mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem, jejíž uživatelé vlastní aktivitou přispívají na dobrou věc.

26
Srpen 2015

Temelín připojen do sítě - energetici čekají rekordy

Jaderná elektrárna Temelín je od středy 26. srpna znovu celá připojena do přenosové sítě. Oba její bloky by měly po dosažení plného výkonu dodávat rekordní množství elektřiny. Letos zde totiž skončila rozsáhlá modernizace spojená s dalším zvýšením výkonu.

25
Srpen 2015

Elektrický VW e-up! bude jezdit v barvách Třince

Třinec, 25. srpen 2015 – Běžnou součástí provozu v ulicích Třince se stane elektromobil Volkswagen e-up! zapůjčený dnes městu projektem Elektromobilita Skupiny ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR. Severomoravský region sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší. Veřejná dobíjecí stanice funguje v Třinci od dubna 2014.

Předchozí Nahoru