Archiv tiskových zpráv

25
Červenec 2014

Pomoc pro opuštěné psy v Lukavici

Hradec Králové, 24. července 2014 – Občanské sdružení Pes senior se stará o ztracené, staré a nemocné psy. Provoz sdružení ale není zadarmo a krmivo pro téměř 70 psích obyvatel něco stojí. Na provoz, krmení a opravy kotců přispěla Nadace ČEZ částkou 150 tisíc korun.

24
Červenec 2014

Výzkum: Češi z dovolené hlavně esemeskují a volají. Pracovní maily nechávají stranou

Mobil na dovolené používáme hlavně pro rozesílání SMS, pracovní emaily jsou pro nás zejména v zahraničí tabu. A když Češi na dovolené chtějí použít internet, hledají volně přístupnou wi-fi síť. Tak by se daly shrnout výsledky průzkumu o mobilní komunikaci Čechů během dovolené, který pro Mobil od ČEZ připravila agentura STEM/MARK.

21
Červenec 2014

Sázka na prevenci se hasičům z Elektrárny Počerady vyplatila

Počerady – Během prvního pololetí letošního roku absolvovali profesionální hasiči z Elektrárny Počerady 86 výjezdů, z toho šest v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS).

21
Červenec 2014

V Temelíně kontrolují kvalitu tlakové nádoby reaktoru

Důležitá kontrola probíhá v těchto dnech na první bloku Jaderné elektrárny Temelín. Speciální zařízení v hodnotě desítek miliónů korun ověřuje stav vnitřního povrchu tlakové nádoby reaktoru. Přitom se kontroluje celistvost a tloušťka materiálu, ze kterého je nádoba vyrobena. Práce potrvají do druhé poloviny příštího týdne.

21
Červenec 2014

Oranžové kolo neodpočívá ani o prázdninách. V Kadani vyšlapali lidé v rytmu rocku přes 100 tisíc korun

V Kadani se o víkendu konal již jedenáctý ročník rockového festivalu Vysmáté léto, kde na dvou scénách vystoupila čtrnáctka interpretů ze všech koutů České republiky. Vedle poslechu populárních kapel mohli návštěvníci (letos přišlo 8,5 tisíce) šlapáním na Oranžovém kole Nadace ČEZ podpořit dobrou věc. Tentokrát se opřeli do pedálů ve prospěch občanských sdružení Naděje a Světlo Kadaň, pro něž dohromady vyšlapali 101 106 korun.

17
Červenec 2014

Skupina ČEZ otevřela v Hradci Králové novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

Skupina ČEZ dnes zprovoznila novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v Hradci Králové na Riegrově náměstí. Řidiči elektromobilů si tak mohou i v Hradci Králové dobít svůj vůz za méně než 30 minut.

17
Červenec 2014

ČEZ šetří čas svým zákazníkům. Podstatně zjednodušil zákaznickou linku

Skupina ČEZ od července podstatně zjednodušila strukturu svojí zákaznické linky. Hlasový automat byl zjednodušen na dvě úrovně. Tím se zkrátil o 60 % na 38 sekund. Poté je zákazník přepojován přímo na konkrétního operátora. Zjednodušila se i linka pro hlášení poruch. Jde o jedno z prvních opatření realizovaných v rámci projektu zaměřeného na zlepšování zkušenosti zákazníka se Skupinou ČEZ.

17
Červenec 2014

Přečerpávací elektrárnu vidělo dalších 28 656 lidí

Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně navštívilo za první pololetí letošního roku 28 656 turistů, celkově už ji zhlédlo 828 814 návštěvníků. Samotná elektrárna překonala rekord ve výrobě elektřiny. Dorazili i reportéři z televizí a dalších médií.

16
Červenec 2014

Mimo elektrárny vyjížděli hasiči k dopravním nehodám i požárům

Tušimice/Prunéřov – Profesionální hasiči z elektráren Tušimice a Prunéřov absolvovali během prvního pololetí letošního roku 95 výjezdů. Tušimičtí vyjížděli ve 28 a prunéřovští v 67 případech. V rámci Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS) zasahovali sedmkrát. Tradiční samozřejmostí byla likvidace následků dopravních nehod na silnicích v okolí, za plot elektráren vyjížděli i ke dvěma požárům.

15
Červenec 2014

Přečerpávací vodní elektrárny zvyšují loňské tempo a stabilizují soustavu

Praha, 15. července 2014 – Horší hydrologické podmínky roku 2014 paradoxně neznamenají oddych pro přečerpávací elektrárny. Trojice těchto zdrojů provozovaných v rámci ČEZ, a. s., vyrobila v prvním pololetí 568 milionů kWh, což je 58 % celé loňské rekordní produkce. Za stále enormnějším využíváním přečerpávacích elektráren stojí nutnost vyšších požadavků na stabilizaci soustavy, která je často zatěžována obtížně predikovatelnou produkcí ze zahraničních i domácích obnovitelných zdrojů.

Předchozí Nahoru