Tiskové zprávy

28
Červen 2016

ČEZ podepsal se společností Centrepoint Verne memorandum o porozumění týkající se rozvoje projektu v průmyslové zóně Verne na Ústecku

Memorandum se týká možnosti vybudování přímého vedení a dodávek z elektrárny Prunéřov pro průmyslovou zónu Verne, jejíž vlastník zde připravuje projekt velkého datového centra.

26
Červen 2016

Mezi nebem a zemí se otevřelo workoutové hřiště

Sobotní akce na ploché dráze v Mariánských Lázních s názvem „Mezi nebem a zemí“ si pro své návštěvníky přichystala jedno překvapení. Bylo jím otevření nového Oranžového hřiště, které v areálu TJ Lokomotiva nabídne příležitost k venkovnímu sportování a posilování všem aktivním občanům města, zejména místní mládeži. Jeho vybudování podpořila Nadace ČEZ 150 tisíci korunami.

24
Červen 2016

V Hradci Králové probíhá festival Divadlo evropských regionů

Celý týden probíhá v Hradci Králové už 22. ročník úspěšného mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Festival pravidelně v průběhu posledních deseti červnových dnů oslavuje divadlo a do svých ulic láká umělce i diváky z různých koutů světa. Svůj program letos představí na všech scénách Klicperova divadla, Divadla Drak a v rámci Open Air části také v parcích, uličkách starého města a na dalších místech. Realizaci divadelního festivalu letos podpořila Nadace ČEZ částkou 300 tisíc korun.

24
Červen 2016

Přechod ve Fulneku se dočkal nového osvětlení, které zvýší bezpečnost chodců

Frekventovaný přechod pro chodce přes Říční ulici, který je spojnicí mezi centrem města a mateřskou školou, supermarketem a kulturním střediskem, se dočkal nových světel. Donedávna přechod osvětlovalo pouze veřejné osvětlení, které projíždějící vozidla spíše oslňovalo, než by je na něj upozornilo. Na nové osvětlení městu přispěla Nadace ČEZ částkou 140 tisíci korun.

23
Červen 2016

Aplikace podpořila hudební scénu SKOKu do života na hradeckém festivalu

Při divadelním festivalu Open Air Program 2016, který je jednou ze tří hlavních složek mezinárodního Divadla evropských regionů v Hradci Králové, se na scéně SKOKu do života odehrává také pestrý hudební program. Realizaci hudební scény veřejně prospěšné společnosti, která se dlouhodobě věnuje lidem s mentálním postižením, podpořili uživatelé aplikace EPP Pomáhej pohybem, když pro ni vysportovali 50 tis. Kč.

23
Červen 2016

Gymnázium Pardubice, Dašická vyhrálo příspěvek 200 tisíc korun na moderní učebnu. Bude sloužit matematice

Dvěma sty tisící korunami podpořila Nadace ČEZ vybudování nové moderní učebny v Gymnáziu Pardubice, Dašická. Gymnázium bylo za účasti notáře vylosováno z výběru 15 dalších škol, jejichž žáci se účastnili krajských kol matematické a fyzikální olympiády. Příspěvek na novou učebnu je jednou z aktivit, jimiž se generální partner olympiád Skupina ČEZ snaží podpořit zájem o matematiku, fyziku a technické vzdělávání v Česku.

23
Červen 2016

V Teplárně Trmice hořelo! Naštěstí jen cvičně

Teplárna Trmice, 23. 6. 2016 – Krátce po deváté ranní 23. června došlo v trmické teplárně k požáru v zauhlovací věži, konktrétně na zauhlovacích a odstruskovacích pasech. Na požár upozornil pracovník provozu, který mimořádnou událost ohlásil tlačítkem elektronické požární signalizace (EPS) na ohlašovnu požárů. Ten pak z důvodu silného a rychlého zadýmení ztratil orientaci a zůstal v prostoru…. Naštěstí se jednalo o další z havarijních cvičení, které probíhají v rámci Skupiny ČEZ v jednotlivých elektrárnách.

22
Červen 2016

Hučák bez aut. Pozor natáčí se!

Hradec Králové, 22. června 2016 – Historické centrum Hradce Králové opět přilákalo filmaře. A točilo se v okolí malé vodní elektrárny Hučák. Natáčel se mezinárodní česko – německý film Odplata. Historická budova malé vodní elektrárny a její okolí se tak staly místem mnoha záběrů.

21
Červen 2016

ČEZ Oranžová jízda obohatila tradiční dětský Malevil Cup

Sportovní akce Malevil Cup se po roce opět vrátila do Jablonného v Podještědí. Letošní program byl rozdělen do obou víkendových dnů, k zavedené rodinné Čokojízdě a samotnému hlavnímu závodu pro děti přibyla ČEZ Oranžová jízda pro sportovce všech věkových kategorií a fyzické zdatnosti. Bohatý program připravil Pakli sport klub, kterému na uspořádání akce přispěla Nadace ČEZ 100 tisíci korunami.

21
Červen 2016

V Jindřichově Hradci po roce znovu hořelo. A opět jen cvičně.

Jindřichův Hradec, 21. června 2016 – Likvidace rozsáhlého požáru v areálu Energetického centra v Jindřichově Hradci prověřila dnes ráno jednotky Hasičského záchranného sboru i obsluhy elektrárny. Stejně jako při podobné akci konané loni v květnu vědělo opět jen pár zasvěcených, že je v plném proudu havarijní cvičení, které věrně napodobuje požár rychle se šířící z dílny údržby. Energetické centrum je důležitým zdrojem energie v regionu. Ročně vyrobí asi 30 milionů kWh elektřiny, a pokryje tak spotřebu více než 10 tisíc jihočeských domácností.

Předchozí Nahoru