Tiskové zprávy

26
Duben 2015

Díky nové schodišťové plošině zbourala ZŠ Hanspaulka bariéry

Praha - V sobotu 25. dubna bylo na pražské Základní škole Hanspaulka rušno. Pro nejmenší pořádala základní škola Hanspaulské dovádění, pro jejich rodiče zase fotbalový HanspaulCUP. Při té příležitosti si mohli všichni návštěvníci vyzkoušet novou šikmou schodišťovou plošinu v zadním křídle školy, která umožní handicapovanému předškolákovi Kryštofovi i všem ostatním na vozíčku samostatný přístup do všech důležitých částí budovy. Na doporučení šestinásobného paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka přispěla Nadace ČEZ škole na plošinu částkou 100 tisíc korun.

26
Duben 2015

Oslavu sedmdesátin zahájili prohlídkou zmodernizované Elektrárny Tušimice

Tušimice – Netradičním způsobem oslavila v sobotu 25. dubna sedmdesáté narozeniny Milada Řízková z Kadaně. Své příbuzné z Klášterce nad Ohří, Prahy, Kadaně a Roudnice nad Labem totiž pozvala na prohlídku zmodernizované Elektrárny Tušimice a následně na společné posezení do kadaňské Střelnice.

23
Duben 2015

Turečtí energetici si přijeli vyměňovat zkušenosti s kolegy z ČEZ Distribuce

Delegaci odborníků z distribuce Turecko hostila uplynulé čtyři dny společnost ČEZ Distribuce nejprve v Praze, poté v Hradci Králové. Své know-how předávali dispečeři ČEZ Distribuce svým tureckým kolegům především v oblasti aktivit řízení sítí, operativy (reální řízení sítí dispečery), přípravy i hodnocení provozu, technické kvality a bilancí dodávek elektrické energie. Pozornosti neušla ani problematika plánování odstávek, havarijních plánů, metodiky dispečerského řízení, dále témata komunikace či bezpečnosti.

23
Duben 2015

Generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš Manažerem roku

Hlavní cenu v nejprestižnější soutěži českých manažerských osobností Manažer roku 2014 získal Daniel Beneš, generální ředitel a předseda představenstva energetické Skupiny ČEZ. Cenu převzal na dnešním slavnostním vyhlášení v pražském paláci Žofín, které proběhlo v rámci Dne úspěšných manažerů a firem, jenž připadá právě na 23. dubna.

22
Duben 2015

ČEZ Teplárenská: Křišťálový hattrick je doma!

Severní Čechy - Tradiční Vyhlášení výsledků 13. ročníku Projektů roku proběhlo 21. dubna během slavnostního večera Dnů teplárenství a energetiky v Tereziánském dvoře v Hradci Králové. Teplárenské sdružení ČR tak opět ocenilo různé společností, které v roce 2014 realizovaly projekty v oblasti dálkového vytápění a chlazení, jež přispívají k rozvoji a modernizaci účinných, ekonomických a k životnímu prostředí šetrných systémů zásobování teplem. V kategorii „Rozvoj soustav zásobování teplem“ získala křišťálový komín ČEZ Teplárenská, a. s., ze skupiny ČEZ. Stalo se tak již potřetí za sebou, a tak vedení společnosti právem slavila křišťálový hattrick.

22
Duben 2015

Polovina elektrárny Orlík je na suchu. Stovky tun strojů jsou v rukou specialistů.

Orlík, 22. dubna 2015 – Pravidelné roční opravy probíhají v těchto dnech na prvním a druhém soustrojí vodní elektrárny Orlík. Místa, kudy při běžném provozu proudí 150 kubíků vody za vteřinu, procházejí specialisté a provádějí údržbu. Orlík je největší klasickou vodní elektrárnou v zemi, loni vyrobil elektřinu pro téměř 100 tisíc domácností v regionu na pomezí středních a jižních Čech.

22
Duben 2015

Vzdělávací exkurze zavedla učitele do Ústavu jaderného výzkumu, centrálního tankoviště ropy i společnosti Kapsch

22. 4. 2015, Praha – Celkem 28 učitelů ze základních a středních škol z celé České republiky se na konci minulého týdne zúčastnilo 24. setkání Klubu Světa energie. V rámci dvoudenní akce zaměřené na další vzdělávaní a rozšiřování znalostí pedagogů se specializací na přírodovědné a technické předměty navštívili účastníci Ústav jaderného výzkumu v Řeži nedaleko Prahy, centrální tankoviště ropy v Nelahozevsi, které patří společnosti MERO ČR, a nahlédli také pod pokličku mýtného systému v pražské centrále společnosti Kapsch.

21
Duben 2015

Vicepremiér Bělobrádek ocenil chytrý region ve Vrchlabí

Vrchlabí, 20. dubna 2015 – Úspěšné nasazení vyspělých technologií pro výrobu a distribuci elektřiny i měření její spotřeby v rámci tzv. smart regionu ocenil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek. Stalo se tak během jeho pondělní návštěvy krkonošského Vrchlabí, kde také využíval pro přesuny elektromobil.

21
Duben 2015

Iniciativa Magritte vyzývá k další diskuzi o evropské energetické politice

Představitelé iniciativy sdružující nejvýznamnější evropské energetiky přišli s další výzvou, kterou dnes přednesli na konferenci v Evropském parlamentu.

20
Duben 2015

Nové herní prvky v zooparku evokují život zvířat v přírodě

Chomutov – Poněkud atypické Oranžové hřiště je od soboty 18. dubna plně k dispozici nejmenším i odrostlejším návštěvníkům Podkrušnohorského zooparku v Chomutově. Na pořízení řady herních prvků v přírodním provedení získal zoopark finanční grant ve výši 200 000 korun od Nadace ČEZ. Zvláštností přitom je, že hřiště se nachází nejen v takzvané dětské ZOO, ale i na dalších místech rozsáhlého areálu, který je domovem chované evropské a euroasijské fauny.

Předchozí Nahoru