Tiskové zprávy

31
Červenec 2015

Permoníkům v infocentru stále více lezou za uhlím hledači pokladů, do Tušimic vyrazili i členové Klubu železničních cestovatelů

Severní Čechy – O klasické výrobní zdroje energie Skupiny ČEZ na severu Čech projevilo během prvního pololetí zájem 2 461 návštěvníků z různých míst v ČR i zahraničí. Konkrétně do Elektrárny Tušimice se jich vydalo 1 381 a do Elektrárny Počerady 151. Virtuální prohlídku nového zdroje a dalších zajímavostí z oblasti energetiky pak absolvovalo v Informačním centru Ledvice 939 zájemců.

27
Červenec 2015

Účastníky Handy cyklo maratonu čeká náročná horská časovka na Dlouhé stráně

V úterý 28. července odstartuje z pražského Václavského náměstí třetí ročník unikátního závodu smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů. Na start Handy cyklo maratonu se letos postaví rekordních 31 týmů, které musí během 111 hodin objet trasu dlouhou 2222 kilometrů napříč Českou a Slovenskou republikou. Zavítají i na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně, kde je čeká náročná vrchařská časovka.

24
Červenec 2015

Tady velitel zásahu, mám pro vás zprávu!, znělo z Jaderné elektrárny Dukovany

V průběhu pátečního dopoledne dorazilo do Jaderné elektrárny Dukovany pět jednotek profesionálních hasičů z Moravského Krumlova, Hrotovic, Náměště nad Oslavou, Třebíče a Jihlavy. Jednalo se o první cvičení spojovací komunikační techniky prováděné v takovém rozsahu. Provoz elektrárny nebyl narušen.

23
Červenec 2015

Po elektrických lodích míří na Šumavu také elektromobily od ČEZ

Vimperk, 23. července – Elektromobily Nissan LEAF se stanou běžnými účastníky provozu na horských silnicích a cestách od Lipna až po Železnou Rudu. Ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený totiž dnes převzal od manažera útvaru čistých technologií ČEZ Tomáše Chmelíka dva vozy zapůjčené parku projektem Elektromobilita ČEZ.

21
Červenec 2015

ČEZ pomůže úspěšnému energetickému start-upu do Silicon Valley

Praha, 21. Července 2015 - Společnost ČEZ se stala hlavním partnerem programu Czech ICT Incubator, který podporuje inovativní nápady s potenciálem uspět na celosvětové úrovni. Vítěze republikového kola vyšle do prestižního inkubátoru Runway v kalifornském San Francisku. Hlavním tématem letošního ročníku je propojení ICT s energetikou.

20
Červenec 2015

Přečerpávací elektrárny v prvním pololetí opět zlomily rekord

Praha, 20. července 2015 – Trojice přečerpávacích vodních elektráren ČEZ, a. s., opět překonala svou produkcí v 1. pololetí roku rekordní zápis z loňska. V prvních šesti měsících totiž vyrobily elektrárny Dalešice, Dlouhé stráně a Štěchovice II celkem 664,3 milionů kWh elektřiny, což znamená 17% meziroční růst a pokrytí spotřeby půl milionu domácností.

17
Červenec 2015

Hasiči zasahovali v elektrárnách na Slapech a Vraném. Jen v rámci cvičení.

Slapy, Vrané nad Vltavou, 17. července 2015 – Požáry čerpadel a kabeláže si tento týden ve středu a ve čtvrtek vynutily zásah hasičů na vodních elektrárnách Slapy a Vrané nad Vltavou. Akce, která se ukázala být „jen“ havarijním cvičením, dokonale prověřila souhru jednotek požární ochrany Hasičského záchranného sboru ČR a SDH, obsluhy elektráren a Havarijních štábů provozů obou elektráren.

15
Červenec 2015

Obce mohou žádat o grant pro podzimní výsadbu alejí

Děčín, 15. 7. 2015 – Začátkem července odstartovalo druhé kolo grantového řízení Nadace ČEZ Stromy, ve kterém mohou obce či městské části žádat o finanční pomoc na výsadbu stromů a alejí. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na www.nadacecez.cz, finanční spoluúčast žadatele není nutná. Grant je otevřený do 31. července.

15
Červenec 2015

Elektromobily Ústeckého kraje jezdí v dresu ČEZ

Ústí nad Labem, 15. července – Elektromobily zdomácní na ulicích a silnicích v kraji pod Krušnými horami. Hejtman Oldřich Bubeníček dnes převzal od člena představenstva ČEZ Pavla Cyrani dvojici vozů na elektrický pohon zapůjčenou Krajskému úřadu Ústeckého kraje od projektu Elektromobilita ČEZ. Obě strany již dříve podepsaly memorandum o spolupráci při rozvoji elektromobility v Ústeckém kraji.

15
Červenec 2015

Blíží se podzimní výsadba alejí, obce opět mohou žádat o grant

Střední Čechy – Začátkem července odstartovalo druhé kolo grantového řízení Nadace ČEZ „Stromy“, ve kterém mohou obce či městské části žádat o finanční pomoc na výsadbu stromů a alejí. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na www.nadacecez.cz , finanční spoluúčast žadatele není nutná. Grant je otevřený do 31. července.

Předchozí Nahoru