Tiskové zprávy

25
Listopad 2015

Rekonstrukce vedení na hranicích s Polskem

Hradec Králové 24. listopadu 2015 - Necelý rok trvala rekonstrukce vedení vysokého napětí mezi rozvodnou Poříčí a transformovnou Boguszow v Polsku. Rekonstruované vedení na naší straně měří přes 6 a půl kilometru a náklady na jeho opravu byly téměř 57 milionů korun. Vedení zvýší spolehlivost dodávky energie v této části Východočeského kraje.

25
Listopad 2015

V Janských Lázních rehabilitují na novém závěsném zařízení

Státní léčebné lázně Janské Lázně získaly nové speciální rehabilitační zařízení UGUL. Na nákup závěsného systému lan a popruhů, jenž fyzioterapeutům usnadní identifikaci a odstraňování problémů pohybového aparátu klientů, přispěla lázním 50 tisíci korunami ČEZ Teplárenská.

25
Listopad 2015

Zástupci ČEZ se seznámili s názory obyvatel Lužice a místních zelených

Zástupci ČEZ dnes diskutovali s představiteli německé Strany zelených, kteří dnes spolu s obyvateli německé Lužice zorganizovali happening před centrálou společnosti na pražské Brumlovce v souvislosti se zájmem ČEZ o koupi německých aktiv švédské energetické společnosti Vattenfall.

25
Listopad 2015

Hry pomáhají odstraňovat logopedické vady dětí předškolního věku. To vědí i v Rokycanech

Mateřská škola v Rokycanech v ulici Čechova se letos zapojila do moderního výukového programu MŠMT a EDULAB s projektem „Děti – energie naší budoucnosti“. Ve středu 25. listopadu převzala novou interaktivní televizi, která místním žáčkům pomůže v překonávání překážek zejména v oblasti logopedických vad. V nákupu vybavení podpořila rokycanskou školku Nadace ČEZ příspěvkem ve výši 40 tisíc korun.

25
Listopad 2015

Největší černouhelná elektrárna v ČR vítá on-line návštěvníky – česky, anglicky i polsky

Dětmarovice, 25. listopadu 2015 – Největší černouhelný energetický zdroj v České republice – Elektrárna Dětmarovice – spustil virtuální prohlídku svých provozů. Pokračování seriálu putování do zákulisí energetických provozů Skupiny ČEZ dává uživatelům internetu možnost projít si elektrárnu díky 15 panoramatickým obrazům. Virtuální prohlídky elektráren dosud navštívilo téměř 95 tisíc unikátních uživatelů.

25
Listopad 2015

Vánoce již zaklepaly u energetiků na dveře, nakupují dárky v chráněných dílnách

Děčín – Po roční přestávce se opět vestibulem děčínského sídla ČEZ Distribuce nesly vánoční koledy a písně. Ještě před začátkem Adventu zde totiž Skupina ČEZ pořádala předvánoční trhy chráněných dílen Sdružení Tulipán z Liberce, děčínské Cesty do světa – Slunečnice, Fokusu Labe v Ústí nad Labem a čokoládovny Mana, sociálního družstva CEDROVATKA v České Lípě. Čtyři stánky přitom nabízely rozmanité zboží, vhodné nejen jako dárky pod stromeček, ale i třeba na doplnění nadílky od Mikuláše či coby dekoraci vhodnou pro jakékoliv roční období.

24
Listopad 2015

Poslední cvičení na severu: Unikající olej se mimo elektrárnu nedostal

Prunéřov - Sérii letošních havarijních cvičení v elektrárnách Skupiny ČEZ na severu Čech uzavřela zkouška připravenosti na mimořádné události v Elektrárně Prunéřov II. Podnikoví profesionální hasiči, členové preventivní požární hlídky a havarijního štábu si přitom ověřili, zda by správně reagovali na únik oleje z přírubového spoje v areálu elektrárny.

23
Listopad 2015

ČEZ pokračuje skrze INVEN CAPITAL v nákupech na německém trhu

INVEN CAPITAL získal menšinový podíl ve firmě Sunfire, jež rozvíjí a uvádí do průmyslové výroby nejpokrokovější energetické technologie přispívající ke snižování emisí CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů. ČEZ tak spojil své síly s dalšími venture kapitálovými fondy společností EDF a Total a také německou státní rozvojovou bankou KfW.

20
Listopad 2015

Výpary kyseliny simulovala dýmovnice a nebezpečnou látku z nádrže unikající voda

Trmice – Kyselina chlorovodíková unikla netěsností v plášti ze zásobní nádrže v sousedství chemické úpravny vody v areálu Teplárny Trmice, úpravářka vody, která trhlinu objevila, sice dokázala ještě ujít pár metrů, ale pak zkolabovala. Tolik ve stručnosti námět havarijního cvičení, které ve čtvrtek 19. listopadu prověřilo připravenost podnikových hasičů a havarijního štábu teplárny na mimořádné ekologické události. Kyselinu chlorovodíkovou simulovala stříkající voda z nádrže a jí vytvořený mlžný opar dýmovnice.

19
Listopad 2015

Nový schodolez pomůže žákům speciální školy v Mariánských Lázních

Základní škola Vítězství Mariánské Lázně vzdělává děti s širokým spektrem mentálních i fyzických handicapů. Její budova ovšem není bezbariérová, což dosud silně ovlivňovalo vyučovací možnosti. Rozhodla se proto s pomocí Nadace ČEZ a jejího garanta, paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka, pořídit nový schodolez za 128 800 korun.

Předchozí Nahoru