Tiskové zprávy

29
Květen 2015

Kalamitní cvičení Maxmilián prověřilo stovky energetiků

Praha, 29. 5. 2015 – Právě na svátek Maxmiliána se odehrálo stejnojmenné kalamitní cvičení patřící k dosud k největším, která ve společnostech ČEZ Distribuce a ČEZ Distribuční služby proběhla. Kalamitou bylo postiženo všech pět distribučních regionů a přes dvě stovky pracovníků se musely vypořádat s následky větrné smršti doprovázené silnou bouřkou. Dispečinky ve všech regionech evidovali 358 poruch na vedení vysokého napětí a 251 poruch na vedení nízkého napětí. Kalamitní stav byl vyhlášen ve třech krajích – ve Středočeském (okres Příbram, Benešov a Kolín), Libereckém (okres Česká Lípa) a Pardubickém (okres Chrudim). Bez elektřiny by se při skutečné kalamitě ocitlo více čtvrt milionu domácností.

28
Květen 2015

Dětmarovická elektrárna chystá na sobotu prohlídky i zábavu pro děti

Elektrárna Dětmarovice, největší černouhelná elektrárna v Česku, chystá na 30. května zajímavý program pro děti i dospělé. V průběhu sobotního dopoledne nabídne prohlídky elektrárny, soutěže, atrakce i charitativní Oranžové kolo, na kterém mohou zájemci vyšlapat peníze pro dětské sportovní kluby z Orlové.

28
Květen 2015

Ze zaměstnanců elektráren tekla krev, ale jen po píchnutí do prstu

Severní Čechy – Dny zdraví mají za sebou zaměstnanci Skupiny ČEZ z elektráren Tušimice, Prunéřov a Počerady. Mohli se totiž podrobit odbornému vyšetření pigmentových skvrn dermatoskopem či neinvazivnímu vyšetření cév, kdy se současně měří krevní tlak na všech čtyřech končetinách najednou. Rovněž získali informace o své výši krevního cukru, cholesterolu a triglyceridů v těle, a to po odběru pouhé kapky krve. Čekala na ně i speciální masáž šíje.

27
Květen 2015

TECHNOhrátky na SOUo v Králíkách bavily děti i dospělé

Střední odborné učiliště opravárenské v Králíkách na Pardubicku hostilo ve středu 27. května zábavně technické dopoledne s názvem TECHNOhrátky. Na své si přišli zejména žáci základních škol, kteří si na místě vyzkoušeli několik praktických činností z oblasti opravárenské techniky a své nově nabyté znalosti zúročili při závěrečné odborné soutěži. Součástí programu TECHNOhrátek bylo i představení moderního pneu-boxu, který opravárenské učiliště pořídilo díky příspěvku Nadace ČEZ 200 tisíc korun.

26
Květen 2015

V Elektrárně Ledvice prověřovali havarijní připravenost zaměstnanců

Ledvice – Zkrat v rozvodně kompresorové stanice v Elektrárně Ledvice způsobil poruchu technologie a následný požár v objektu. Systém elektronické požární signalizace informuje o této události obsluhu výrobního bloku. Na místo vyslaný provozní elektrikář potvrdí vznik požáru, bohužel se při obhlídce nadýchá kouře a zkolabuje. To už ovšem obsluha bloku neví, zraněnou osobu objeví až přivolaní hasiči… Tolik scénář havarijního cvičení, které proběhlo 26. května v rámci připravenosti zaměstnanců Skupiny ČEZ na mimořádné události v elektrárenském provoze.

26
Květen 2015

Besedy o energetice jsou stále více populární

Hradec Králové, 26. května 2015 – Osmáci ze ZŠ Sever v Hradci Králové se stali dalšími aktivními účastníky energetické besedy. Během uplynulých 15 let proběhlo v rámci celé České republiky přes 5 180 besed s názvem „Energie – budoucnost lidstva“, jejichž garantem je Skupina ČEZ. Zúčastnilo se více než 190 tisíc žáků z osmých a devátých tříd základních škol či studentů středních odborných škol.

25
Květen 2015

Hučák o Muzejní noci přilákal stovky návštěvníků

Hradec Králové, 25. května 2015 – Stovky návštěvníků přilákalo Informační centrum a malá vodní elektrárna Hučák. Během páteční Královéhradecké Muzejní noci se zde vystřídalo neuvěřitelných 1 023 návštěvníků, což je o 83 více než v loňském roce.

25
Květen 2015

Šumavské děti si hrají na dalším Oranžovém hřišti. To vyrostlo v Petrovicích u Sušice

Petrovice u Sušice nabízí svým občanům, zejména těm nejmenším, nové dětské hřiště. Na své si v areálu bývalé mateřské školy přijdou zejména děti předškolního a mladšího školního věku z obce i jejího okolí, které do Petrovic díky přírodnímu bohatství Šumavy a tamním cyklistickým i pěším stezkám s rodiči často vítají. Na výstavbu petrovického hřiště se skluzavkou, houpačkou nebo lezeckými prvky přispěla Nadace ČEZ částkou více než 180 tisíc korun.

22
Květen 2015

Pavel Cyrani a Michaela Chaloupková potvrzeni jako členové představenstva

Dozorčí rada ČEZ, a.s., na svém dnešním zasedání zvolila členy představenstva Pavla Cyraniho a Michaelu Chaloupkovou i na další čtyřleté funkční období od října tohoto roku. „S blížícím se koncem původního mandátu obou vrcholových manažerů tak dala společnost najevo, že s nimi počítá i do budoucna. Díky tomu bude zachována kontinuita v klíčových oblastech řízení firmy“, vysvětlil předseda dozorčí rady prof. Václav Pačes.

22
Květen 2015

ČEZ nevyužije svoji první opci na prodej elektrárny Počerady

Energetická společnost ČEZ se rozhodla nevyužít svoji první opci na prodej elektrárny Počerady těžební společnosti Vršanská uhelná a.s. ze skupiny Czech Coal. Nadále bude mít ČEZ ještě jednu možnost k prodeji a to k roku 2024, pokud se tak rozhodne.

Předchozí Nahoru