Tiskové zprávy

26
Únor 2015

ALKA rozšířila v Příbrami denní stacionář i pro klienty s těžkým postižením

Příbram - Během Dne otevřených dveří představil ve čtvrtek 26. února příbramský Denní stacionář ALKA nově zrekonstruované II. oddělení. To je nyní speciálně upraveno pro těžce kombinovaně postižené klienty, kteří doposud nemohli být zařazeni do rušného provozu stacionáře, a v rámci výjimky byli dočasně umístěni v rehabilitačním oddělení Městských jeslí. Rozšíření pečovatelských možností Denního stacionáře ALKA podpořila i Nadace ČEZ, která na nákup vybavení věnovala částku 60 tisíc korun.

23
Únor 2015

Skupina ČEZ podporuje vzdělávání a zájem o studium technických oborů, úspěšná soutěž „Vím proč“ pokračuje druhým ročníkem

Střední Čechy - S nedostatkem absolventů technických oborů se stále potýká trh práce. Jen Skupině ČEZ může do roku 2020 v celých středních Čechách odejít do starobního důchodu celkem 180 zaměstnanců, z toho 99 přímo v Praze. Stejně jako další firmy chce proto zvyšovat zájem o fyziku a s ní spojené technické obory, a proto je již druhým rokem organizátorem v loni úspěšné fyzikální soutěže s názvem Vím proč. Autoři nejlepších videí s experimenty budou odměněni nejen tablety, ale nově i získají pro svou střední či základní školu od Nadace ČEZ 200 000 korun na moderní Oranžovou učebnu přírodovědných a technických předmětů. Uzávěrka soutěže je 31. března.

19
Únor 2015

Soutěž „Vím proč“ pokračuje druhým ročníkem, Skupina ČEZ tak opět podporuje vzdělávání a zájem o studium technických oborů

Severní Čechy - Trh práce prodělal v posledním roce oživení, ale stále se potýká s nedostatkem absolventů technických oborů. Jen Skupině ČEZ může do roku 2020 v severních Čechách odejít do starobního důchodu asi 390 zaměstnanců. Stejně jako další firmy chce proto zvyšovat zájem o fyziku a s ní spojené technické obory. Již od října loňského roku proto probíhá 2. ročník úspěšné fyzikální soutěže s názvem Vím proč, jejímž organizátorem je právě Skupina ČEZ. Autoři nejlepších videí s experimenty budou odměněni nejen tablety, ale nově i získají pro svou střední či základní školu od Nadace ČEZ 200 000 korun na moderní Oranžovou učebnu přírodovědných a technických předmětů.

18
Únor 2015

Seriál běžeckých závodů ČEZ SkiTour se zastaví ve Velkých Karlovicích, Martin Koukal chystá pro děti Freestyle park

Velké Karlovice, 18. 2. 2015 – Téměř tisícovka běžců na lyžích všech generací i různé výkonnosti přijede o víkendu do Velkých Karlovic změřit síly v dalším závodě ČEZ SkiTour. Oblíbené sobotní Karlovské 50 bude v pátek předcházet dětský závod Mini Karlovská, jeden z největších svého druhu v Česku. Na všechny závody se mohu zájemci přihlásit ještě těsně před startem, celková kapacita je ale omezená.

18
Únor 2015

Hasiči z Teplárny Trmice mají za sebou perný rok

Teplárenští hasiči mají za sebou za loňský rok na devadesát ostrých výjezdů. K dobře odvedené práci pomohla jak nová technika v podobně cisternových stříkaček, tak i preventivní výcvik.

18
Únor 2015

Mobil, elektřinu i plyn mohou zákazníci ČEZ obsluhovat prostřednictvím jedné mobilní aplikace

Zákazníci MOBILU OD ČEZ si mohou jednoduše měnit balíčky služeb kdykoliv a kdekoliv prostřednictvím svého chytrého telefonu. Mobilní aplikace ČEZ ON-LINE teď navíc zákazníkům ČEZ umožňuje kromě mobilních služeb obsluhovat také elektřinu a plyn, například změnit produktovou řadu nebo si sjednat doplňkové pojištění proti neočekávaným událostem. Mobilní aplikace je k dispozici zdarma pro operační systémy Google Android a iOS společnosti Apple. Do dnešního dne si ji stáhlo více než 19 000 uživatelů.

16
Únor 2015

Chodci si opět oddechnou. Díky Nadaci ČEZ a BESIP zmizí některé nebezpečné přechody!

Severní Čechy - Řidiči automobilů v roce 2014 způsobili 990 nehod tím, že nedali přednost chodcům na vyznačených přechodech, 13 chodců takto přišlo o život. Častou příčinou nehod je přitom nedostatečné osvětlení místa. Nadace ČEZ proto za odborné spolupráce s BESIP vypisuje už potřetí grant, ve kterém mohou města a obce získat až 200 tisíc korun na osvětlení nebezpečných přechodů. Kvalitní osvětlení přitom může snížit počet střetů aut s chodci na přechodech až o dvě třetiny.

16
Únor 2015

Máte nebezpečný přechod pro chodce? Nadace ČEZ a BESIP vaši „zebru“ osvětlí!

Střední Čechy - Řidiči automobilů v roce 2014 způsobili 990 nehod tím, že nedali přednost chodcům na vyznačených přechodech, 13 chodců takto přišlo o život. Častou příčinou nehod je přitom nedostatečné osvětlení místa. Nadace ČEZ proto za odborné spolupráce s BESIP vypisuje už potřetí grant, ve kterém mohou města a obce získat až 200 tisíc korun na osvětlení nebezpečných přechodů. Kvalitní osvětlení přitom může snížit počet střetů aut s chodci na přechodech až o dvě třetiny.

15
Únor 2015

Náměstí před Rudolfinem hostilo mezinárodní Den dětské onkologie

Praha - Stovky návštěvníků přišly v neděli 15. února na náměstí Jana Palacha v Praze podpořit malé onkologické pacienty. Do České republiky totiž poprvé zavítal mezinárodní Den dětské onkologie. Jeho ambasadorem se stal herec Jiří Mádl. Bohatý odpolední program, ve kterém nechyběly odborné besedy, přednášky nebo třeba tvůrčí dílny, vyvrcholil videomappingovou show na budovu Rudolfina. Na organizaci Dne dětské onkologie v ĆR přispěla Nadace ČEZ částkou 200 tisíc korun.

13
Únor 2015

Skupina ČEZ potřebuje na Vysočině kvalitní technické absolventy

Pokračuje proto v podpoře technického vzdělávání. Vítězové fyzikální soutěže Vím proč dle odborné poroty nově získají i 200 000 Kč pro školu na učebnu.

Předchozí Nahoru