Tiskové zprávy

19
Prosinec 2014

Ve Dvoře Králové nad Labem mají díky Nadaci ČEZ další alej

Dvůr Králové nad Labem představil v pátek 19. listopadu nově vysazené stromořadí v ulici 28. října. Celkem padesát lip a téměř dvanáct set kusů keřů vysadili pracovníci města mezi vozovkou a chodníky, a vytvořili tak novou alej lemující královédvorskou dopravní tepnu. Nadace ČEZ pod odborným dohledem botanika Václava Větvičky podpořila výsadbu zeleně ve městě příspěvkem ve výši 200 000 korun.

19
Prosinec 2014

Vánoční svátky – pro energetiky běžné pracovní dny

Výrobu elektřiny a její distribuci budou na severu Čech během vánočních svátků zajišťovat denně stovky zaměstnanců Skupiny ČEZ. Běžné pracovní dny tak čekají směnaře z nepřetržitých provozů elektráren, Teplárny Trmice, podnikové hasiče, obsluhy vodních elektráren, dispečery z ČEZ Distribuce a montéry z ČEZ Distribuční služby. Další desítky pracovníků budou doma držet pohotovost na telefonu.

19
Prosinec 2014

Vánoce, Silvestr, Nový rok – pro energetiky všední dny

Střední Čechy – Výrobu elektřiny a distribuci tepla budou ve středních Čechách i během vánočních svátků zajišťovat denně stovky zaměstnanců Skupiny ČEZ. Běžné pracovní dny tak čekají směnaře z nepřetržitých provozů elektráren Mělník I, II a III, ale i tamní podnikové hasiče, obsluhy vodních elektráren, dispečery z ČEZ Distribuce a montéry z ČEZ Distribuční služby. Další desítky pracovníků budou doma držet pohotovost na telefonu.

18
Prosinec 2014

Rekonstrukce malé vodní elektrárny v Brně-Komíně je u konce. Vyrábí elektřinu pro 200 domácností.

Brno, 18. prosince 2014 – Modernizace a opravy nejdůležitějších technologií i kompletní rekonstrukce kamenné navigace – to jsou nejviditelnější výsledky tříměsíčních prací na malé vodní elektrárně v Brně-Komíně. Ekologický provoz tak bude moci spolehlivě pokračovat v roční výrobě elektřiny pro 200 domácností a současně sloužit jako vyrovnávací zdroj pro elektrárnu na Brněnské přehradě.

17
Prosinec 2014

Noví manažeři komunikace Skupiny ČEZ pro severní a střední Moravu

Skupinu ČEZ budou na severní a střední Moravě nově zastupovat Marie Pásková a Vladislav Sobol, který se bude věnovat v rámci pražské centrály i některým celostátním projektům. Kromě zastupování firmy v médiích a na veřejnosti mají za úkol spolupráci s místní samosprávou, neziskovými organizacemi a další koordinaci veřejně prospěšných aktivit energetické společnosti a firemní Nadace ČEZ.

17
Prosinec 2014

Jaderná elektrárná Dukovany má nového průvodce. Virtuální prohlídku uvádí pan Igráček!

Dukovany, 17. prosince 2014 – Jako při živé exkurzi mají ode dneška všichni návštěvníci možnost vidět první českou jadernou elektrárnu - Dukovany. Završuje se tak turné virtuálních prohlídek k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren Skupiny ČEZ. Dukovany osobně navštíví téměř 30 tisíc zájemců o exkurzi ročně. Nově jim je k dispozici také komplexně zrekonstruované Infocentrum. Jaderná elektrárna Dukovany vyrobila za 30 let své existence téměř 382 miliard kWh elektřiny, což by stačilo na pokrytí současné spotřeby celé ČR po dobu 6 let. Ročně elektrárna vyrobí více než 15 miliard kWh. Tolik spotřebují všechny tuzemské domácnosti. Do modernizace dukovanské elektrárny bylo vloženo více než 20 miliard korun, aby mohla nadále spolehlivě a bezpečně vyrábět elektřinu i po roce 2015. Přijďte se o tom přesvědčit i vy!

16
Prosinec 2014

Námrazová kalamita prověřila energetiky, na zimní období jsou připraveni

Poruchové čety Skupiny ČEZ čekají v následujících dnech a měsících nástrahy zimního období, které sebou mnohdy nesou zvýšený počet poruch a následných výjezdů. Těch už letos jednotlivé čety v severočeském regionu absolvovaly přes jedenáct tisíc. První prověrku v podobě námrazové kalamity začátkem prosince mají již energetici za sebou.

15
Prosinec 2014

V krkonošském lyžařském ráji zahájili novou běžeckou sezónu

Ve Skiresortu Janské Lázně zahájili minulý týden novou sezónu běžeckého lyžování v Krkonoších. Jednotliví upravovatelé lyžařských tratí se sdružili v projektu Krkonoše – lyžařský běžecký ráj s cílem dále rozvíjet sportovní i zábavní možnosti regionu. Na úpravu lyžařských běžeckých stop přispěla organizátorovi projektu, svazku Krkonoše – svazek měst a obcí, i Nadace ČEZ částkou ve výši 100 000 Kč.

14
Prosinec 2014

Další stromořadí pomohla Nadace ČEZ vysadit ve Vejprnicích na Plzeňsku

V neděli 14. prosince proběhlo slavnostní představení nově vysazených alejí ve Vejprnicích na Plzeňsku. V rámci úpravy polních cest v extravilánu obce vyrostla během letošního podzimu podél dvou z nich zcela nová stromořadí. Výsadbu více než stovky listnatých stromů podpořila Nadace ČEZ, která pod odborným dohledem botanika Václava Větvičky věnovala Vejprnicím částku ve výši 200 000 Kč.

12
Prosinec 2014

Vysokoškoláci z Plzně poznávali elektrárenský provoz v praxi

Tušimice – Kristova léta má již bloková výuka studentů z technické fakulty Západočeské univerzity Plzeň, kteří ji absolvují v Elektrárně Tušimice Skupiny ČEZ. Pro všechny zajímavá a hlavně efektivní forma výuky totiž probíhá na severu Čech nepřetržitě již od roku 1981, přičemž v době komplexní obnovy Tušimic se přesunula do Elektrárny Prunéřov II. Smyslem této praxe studentů katedry elektroenergetiky přitom je, aby se všichni seznámili s tím, co jim je během studia vštěpováno do hlavy jako teorie.

Předchozí Nahoru