Temelínky

Zde naleznete ke stažení aktuální čísla Temelínek - časopisu Jaderné elektrárny Temelín (dříve Temelínské noviny). Jeho prostřednictvím se můžete pravidelně informovat o aktuálních aktivitách a dění v regionu.
Navštivte také online verzi magazínu Temelínky.

Temelínky 8/2013Temelínky 8/2013

„Letos jsme museli z důvodu zachování stability energetické sítě již osmkrát snižovat výkon. Důvodem byla například nadvýroba větrných elektráren v Německu. V krizových situacích teče do Česka až 3500 MW elektřiny, což je skoro dvojnásobek výkonu naší elektrárny," říká v rozhovoru ředitel Jaderné elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský.

Vánoční strom u kostela v Zahájí se rozsvítil už v pátek 29. listopadu. Na první adventní neděli jako v řadě jiných míst tady nečekali. „Někteří rodiče chtěli na víkend odjet s dětmi, a tak bychom nedali dohromady žáky školy, kteří zpívali koledy. Myslím, že se nakonec vše povedlo a tradiční prosincová akce Oranžového roku se lidem líbila," uvedl starosta Jiří Novák.

Absolventi technických učebních oborů, středních a vysokých škol jsou na trhu práce rychle a dobře uplatnitelní. Bohužel jich stále není dostatek. Na veletrhu Vzdělání a řemeslo, který se konal na českobudějovickém výstavišti ve druhé polovině listopadu, se na tom shodli zástupci jihočeského krajského úřadu, středních škol, úřadu práce i zaměstnavatelů.