Aktuality

Velká věda v malém podání

Velká věda v malém podání

V pátek 6. srpna od 15:30 do 16:00 představí Techmania science center ve svých prostorách unikátní show, v níž budou děti (9 – 12 let) zábavnou formou vysvětlovat taje fyzikálních pokusů.

ČEZ přidává plyn – vzdělávací program reaguje

ČEZ přidává plyn – vzdělávací program reaguje

ČEZ přidává plyn – vzdělávací program reaguje: zde se můžete podívat na několik prvních pokusů z připravovaného učebního materiálu Hrátky s plyny.

Studentům se u nás líbilo

Studentům se u nás líbilo

Jedenácté národní finále soutěže Cena Nadace ČEZ o nejlepší vysokoškolský vědeckotechnický projekt letos 1. července opět hostila budova ČEZ v Praze. Nejlepších letošní vysokoškoláci studujících energetické a elektrotechnické obory se utkali formou plakátových prezentací.

Skupina ČEZ na Zelené stezce

Skupina ČEZ na Zelené stezce

Zelená stezka a Zlatý list je soutěž, kterou vyhlašuje Český svaz ochránců přírody pro žáky základních škol (a odpovídajících tříd nižšího gymnázia). Okresní kolo této soutěže v Hradci Králové organizovalo v letošním školním roce Biskupské gymnázium B. Balbína. Více než stovka studentů soutěžila 22. dubna v parku na soutoku Orlice a Labe.

Global Wind Day

Global Wind Day

Přijďte se podívat na větrné elektrárny! V sobotu 12. června 2010 od 10 do 16 hodin se budou vrtule lesknout a točit jen pro vás.

Vychází kniha o obnovitelných zdrojích

Vychází kniha o obnovitelných zdrojích

Na pulty knihkupectví se v těchto dnech dostává publikace nakladatelství GRADA s názvem "Obnovitelné zdroje energií - podstata, technika, projektování, ekonomická efektivnost".

Středoškoláci nás budou reprezentovat ve světě

Středoškoláci nás budou reprezentovat ve světě

6. a 7. května se v budově Akademii věd ČR utkali středoškoláci v národním finále 17. ročníku Soutěže vědeckých a technických projektů Expo Science Amavet, jejímž je ČEZ tradičně generálním partnerem.

Věnujte energii focení – Skupina ČEZ vyhlašuje fotosoutěž „Okamžiky plné energie“  Vyfoťte se na Oranžovém hřišti, na koncertě nebo jiném projektu podpořeném ČEZ a vyhrajte

Věnujte energii focení – Skupina ČEZ vyhlašuje fotosoutěž „Okamžiky plné energie“ Vyfoťte se na Oranžovém hřišti, na koncertě nebo jiném projektu podpořeném ČEZ a vyhrajte

V sobotu 1. 5. odstartovala Skupina ČEZ unikátní fotografickou soutěž „Okamžiky plné energie“ o zajímavé ceny. Zúčastnit se může každý, kdo v průběhu května zašle své snímky zachycující přátele nebo rodinu na Oranžovém hřišti, cyklostezkách, kulturních a jiných akcích podpořených ČEZ. Fotografie bude hodnotit veřejnost hlasováním na www.cezregionum.cz. Na autory nejúspěšnějších snímků čeká zážitkový pobyt na safari ve Dvoře Králové pro celou rodinu, fotoaparáty a řada dalších dárků. O soutěži bude zájemce informovat promotým ve 120 lokalitách po celé ČR. Navštíví také Prahu, Mladou Boleslav, Čáslav, Slaný, Neratovice a další středočeská města.

Pozvánka na Den elektromobility v Praze

Pozvánka na Den elektromobility v Praze

Ve čtvrtek 6. května budou moci obyvatelé metropole na Malostranském a Mariánském náměstí sledovat tichá vozidla bez emisí přímo v historickém centru. V české předpremiéře se rovněž představí městské elektrovozidlo Peugeot iOn a také sériově vyráběný supersport Tesla Roadster, který má neslyšitelné zrychlení z 0 na 100 km/h za necelé 4 vteřiny s dojezdem přes 300 km.

Ocenění diplomových a doktorských prací 12. ročníku soutěže „Cena ČEZ“

Ocenění diplomových a doktorských prací 12. ročníku soutěže „Cena ČEZ“

Již podvanácté se utkali nejlepší studenti a inženýři v soutěži diplomových a doktorandských prací Cena ČEZ. V oborech „výrobní zdroje elektrické energie“, „přenos a akumulace elektrické energie“ a „užití elektrické energie“ soutěžilo celkem 26 diplomantů a doktorandů, což je rekordní počet za všechny dosavadní ročníky.

CO2

CO2

Je CO2 přítel nebo nepřítel? Umíte si vyrobit CO2 doma v kuchyni? Víte, které plyny způsobují skleníkový efekt? Co bude po zapálení explodovat bouřlivěji – balonek naplnění vodíkem nebo kyslíkem? Myslíte, že je možné snížit výskyt uhlíku na Zemi? Na cestu za tajemstvím CO2 vás zve Michael Londesborough, známý popularizátor vědy a techniky.

Výsledky soutěže diplomových a doktorandských prací   „Cena ČEZ 2009“
3pól slaví 10. narozeniny

3pól slaví 10. narozeniny

Vyšlo jarní číslo desátého ročníku časopisu www.tretipol.cz

Podpořili jsme matematickou olympiádu

Podpořili jsme matematickou olympiádu

Vítězem ústředního kola matematické olympiády, které se koná tento týden v Chebu, a kterou podpořila Skupina ČEZ, se stal David Klaška z brněnského Gymnázia Kapitána Jaroše.

Výzva krizím – vyhodnocení soutěže

Výzva krizím – vyhodnocení soutěže

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská pražského ČVUT vyhlásila 19. března laureáty literární a fotografické soutěže Výzva krizím.

  1  2  3  ... 7  8  9 10  11  12  13