Postavíme velkokapacitní „baterky“ pro Tušimice

27. 6. 2019

ČEZ Energetické služby, sdružené se společnostmi IBG Česko a NEC Eastern Europe, prošly náročným tendrem na stavbu 4 MW bateriového uložiště v areálu Elektrárny Tušimice a uspělo. Zakázka v celkové hodnotě necelých 60 mil. Kč má být realizována do konce tohoto roku.

Energetické bateriové řešení je navrženo a vyrobeno pro ukládání požadovaného množství elektrické energie, kterou lze následně využít pro celou řadu aplikací. Cílem uložení baterií v areálu tušimické elektrárny je zejména zvýšit spolehlivost elektrizační soustavy (jako jsou zejména podpůrné služby), zlepšit integraci obnovitelných zdrojů do ES a podpořit trh s elektřinou. Stavbu uložiště provádí ČEZ Energetické služby (ESL), dcera ČEZ ESCO. Jedná se o společný projekt realizovaný firmami ČEZ a ČEPS.

„Námi dodávaný bateriový systém pro poskytování podpůrných služeb - je unikátním integrovaným řešením zahrnujícím hlavní komponenty jako je bateriový systém a řídící energetický systém, jež sahá od bateriového článku až po rozhraní pro obslužné (či jiné) dozorové ovládací prvky. Tato architektura nabízí vysokou spolehlivost a splňuje veškeré požadavky projektu pro ukládání energie, vysoký výkon a servisní aplikace,“ shodují se Jan Vilkus a Jiří Kravčík, oba manažeři řízení projektů v ESL, kteří na zakázce spolupracují.  

„Děkuji kolegům z ESL za vysoké pracovní nasazení během výběrového řízení a současně i za jejich práci na projektu. Námi nabízené kontejnery s baterkami společnosti NEC v instalovaném výkonu přes 255 MW mají celosvětové reference z USA, Velké Británie či Japonska a jsem přesvědčen, že Tušimicím opravdu nabízíme to nejlepší,“ dodal Ondřej Šišpela, manažer odboru integrace, úsek Korporátní klienti ČEZ ESCO.  

Vytisknout Nahoru

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost ČEZ Energetické služby, s.r.o., sídlem Výstavní 1144/103 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 27804721, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

Skupina ČEZ | Informace o webu | Nastavení cookies

Copyright 2020 ČEZ Energetické služby, s.r.o.| Všechna práva vyhrazena