Skip to Content

Tiskové zprávy

Zprávy od
Zprávy do
11/16/2023
Jaderné elektrárny
Při cestě z práce ušetřili téměř tunu CO2

Vyšší bezpečnost, úspora času i nákladů. Takové jsou příklady výhod, které přináší cyklobusy svým uživatelům. ČEZ je pro své zaměstnance zavedl před jedenácti lety a každoročně přepraví několik stovek kol. Zajímavé jsou přitom i přínosy pro životní prostředí. Letos temelínské cyklobusy přepravily 359 kol a zaměstnanci tak ušetřili téměř tunu CO2 z osobních automobilů.

11/14/2023
Provoz JE Dukovany
Jaderné elektrárny
ČEZ má za sebou první třetinu odstávky čtvrtého bloku v Dukovanech

Práce na odstávce čtvrtého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany se přesunuly do druhé třetiny. Aktuálně probíhají práce na zařízení primárního okruhu, které jsou klíčové pro návazné činnosti i obnovu vnějších zřízení. V těchto dnech probíhá také výměna části podzemního potrubí surové vody, které je v provozu od spuštění druhého výrobního bloku v roce 1987. Odstávka by podle předpokladu energetiků měla skončit na přelomu roku. Zbývající tři výrobní bloky jsou v provozu na nominálním výkonu.

11/10/2023
Provoz JE Dukovany
Jaderné elektrárny
Noční elektrárnu Dukovany při mimořádných prohlídkách navštívilo na dvě stovky zájemců

Elektrárnu ponořenou do tmy si v rámci šesti speciálních čtyřhodinových nočních exkurzí, které v průběhu září a října probíhaly v Jaderné elektrárně Dukovany, prohlédlo 196 návštěvníků. Díky nebývalému zájmu, který překvapil i organizátory, byly všechny termíny obsazené během několika málo hodin. Celková návštěvnost infocentra Dukovany za prvních deset měsíců letošního roku dosáhla 39.990 návštěvníků.