Skip to Content

Tiskové zprávy

Zprávy od
Zprávy do
7/23/2024
Udržitelný rozvoj a ESG
Provoz JE Dukovany
Jaderné elektrárny
Letní autokino JE Dukovany přinese 7 filmových zážitků a dobrovolným vstupným podpoří dětské domovy v regionu

Chladicí věže jsou dominantou nejen jaderné elektrárny, ale v posledních letech také symbolem oblíbeného letního autokina na tamním parkovišti. Ač svým programem lákají návštěvníky místa v širokém okolí, dukovanské autokino je prostě výjimečné. O víkendech od 16. do 31. srpna, vždy v pátek a v sobotu, nabídne jaderná elektrárna české i zahraniční filmy, nezaměnitelnou atmosféru a pravou letní pohodu.

7/22/2024
Jaderné elektrárny
Prázdniny vyměnili za jadernou elektrárnu

I když prázdniny nejsou ani v polovině v Temelíně do pomyslných školních lavic usedlo hned třicet tři mladých lidí z technických vysokých škol a univerzit. Osm z nich přitom tvoří studentky, jejichž počet na energetické dvoutýdenní stáži Letní univerzita průběžně roste. Sami energetici potvrzují, že absolventi unikátní vzdělávací akce mají velkou šanci najit uplatnění v jaderné energetice.

7/18/2024
Jaderné elektrárny
Ostatní
Lidé se v Temelíně dostanou až k použitému palivu

Unikátní letní exkurze do přísně střeženého areálu největšího českého energetického zdroje se letos zaměřují na palivo jaderných elektráren. Malé skupiny návštěvníků se díky tomu dostanou i do skladu použitého paliva. O návštěvy je mimořádný zájem, termíny si zájemci rozebrali krátce po jejich zveřejnění.

7/16/2024
Provoz JE Dukovany
Jaderné elektrárny
V reaktoru druhého výrobního bloku JE Dukovany je opět palivo, odstávka se blíží ke konci

Energetici po téměř dvou měsících probíhajících prací v rámci odstávky zavezli palivo do reaktoru druhého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Do ukončení plánované odstávky energetikům zbývá zvládnout ještě zhruba čtvrtinu plánovaných prací. Aktuálně probíhá kompletace reaktoru a příprava výrobní technologie na další více jak roční provoz bloku. Další tři bloky elektrárny Dukovany jsou v provozu na nominálním výkonu.