Infocentrum jaderné elektrárny Temelín

Aktuálně - MÁME ZAVŘENO!

Infocentrum je dočasně uzavřeno.

Elektrárnu ale můžete navštívit s našimi průvodci i on-line! Přihlaste se zdarma na virtuální prohlídku a nechte se nabít poznatky o energetice.

Na co se můžete těšit?

TemelínJaderná elektrárna Temelín leží přibližně 24 km od Českých Budějovic a 5 km od Týna nad Vltavou. Elektřinu vyrábí ve dvou výrobních blocích s tlakovodními reaktory VVER 1000 typu V 320.
V našem Infocentru, které je umístěno v prostorách zámečku Vysoký Hrádek, se dozvíte mnoho zajímavého. Věděli jste třeba, jak se řídí jaderný reaktor, co je to žlutý koláč nebo co můžete pozorovat v mlžné komoře? Přijďte se na vlastní oči přesvědčit, jak je naše okolí, ve kterém žijeme, doslova prošpikováno částicemi přírodního ionizujícího záření.
Při besedě s průvodkyní se prostřednictvím počítačových ukázek a animací seznámíte s funkcí jaderné elektrárny, s hlavními zařízeními, i se základy reaktorové fyziky a bezpečnosti. Zájemcům je dále k dispozici rozsáhlá expozice. Na prostorových modelech si prohlédnete zastavovací plán, který představuje rozmístění provozních objektů v areálu elektrárny, hlavní výrobní blok, jaderný reaktor, který tvoří hlavní část primárního okruhu i jaderné palivo, které se v reaktoru štěpí. Své znalosti si následně můžete otestovat své znalosti při zábavném kvízu!

Všechny exkurze jsou zdarma.

Kdy nás můžete navštívit?

Informační centrum

provoz Infocentra Temelín

Infocentrum je dočasně uzavřeno. Děkujeme za pochopení!

Pro zájemce o volnou prohlídku a individuální návštěvníky je informační centrum otevřeno každý den (včetně sobot a nedělí) od 9.00 do 16.00 hod., v červenci a srpnu od 9.00 do 17.30 hod. Individuálním návštěvníkům nabízíme prohlídku expozice a program v kinosále. Kinosál je přístupný pouze tehdy, pokud právě neprobíhá exkurze předem objednané skupiny. Pokud chcete mít jistotu, že kinosál bude v daný den a hodinu volný, prosím kontaktujte nás.

Exkurzi vedenou odborným průvodcem je třeba objednat vždy předem. Skupina může mít minimálně 5 a maximálně 50 osob.

Pro střední a vysoké školy a odborné, technicky zaměřené firmy zajišťujeme samozřejmě také odborněji zaměřené exkurze, které mohou být, pokud to podmínky umožní, spojené i s návštěvou vlastního areálu elektrárny. Pro bližší informace nás kontaktujte. 

...A CO DĚTI?

Děti všech věkových kategorií jsou v našem Infocentru vítány.

Prostory Infocentra jsou přístupné pro kočárky i pro vozíčkáře.

 

OBJEDNEJTE SE

Sledujte, prosím, aktuální pokyny na začátku této stránky. Kontaktovat nás můžete na e-mailové adrese: infocentrum.ete@cez.cz, nebo tel. 381 102 639, příp. 381 104 930.

Jaderná elektrárna TemelínKde nás najdete?

Jaderná elektrárna Temelín
Infocentrum
373 05 Temelín

GPS: 49°10´51“ N, 14°23´12“ E

AUTEM: Lze využít bezplatné parkoviště u Infocentra.
VĚŘEJNOU DOPRAVOU: Nejbližší zastávka veřejné dopravy je Temelín, zastávka Březí u Týna, JE (autobus).

Vysoký HrádekZajímavosti

 

 

 

 

Prodej turistických předmětů

Turistickou vizitku s motivem naší elektrárny i turistický deník je možno nově zakoupit u nás v infocentru.

 

 

 

 

ETE virtuální prohlídkaVirtuální prohlídka

Projděte si Jadernou elektrárnu Temelín prostřednictvím virtuální prohlídky!

 

 

 

 

 

kudyznudy.cz