Infocentrum Ledvice

Aktuálně - Máme ZAVŘENO!

Infocentrum je dočasně uzavřeno.

Elektrárny Skupiny ČEZ můžete navštívit s našimi průvodci i on-line! Přihlaste se zdarma na virtuální prohlídku a nechte se nabít poznatky o energetice.

 

Infocentrum LedviceNa co se můžete těšit?

Infocentrum Ledvice je zaměřené na klasickou uhelnou energetiku a je tak první svého druhu v České republice. Tématicky doplňuje ostatní informační centra Skupiny ČEZ zaměřená na jadernou energetiku či obnovitelné zdroje. Informační centrum je třípodlažní a vyznačuje se výrazným moderním architektonickým a výtvarným řešením. Styl expozice je akční, interaktivní, nabízí zážitkovou formu prezentací a využívá vysoce vyspělé audiovizuální technologie, např. 3D zobrazení, virtuální realitu, on-line měření fotosyntézy živého stromu, detailní popisy technologie nového uhelného elektrárenského bloku, atd. Kapacita informačního centra pro skupiny je 50 osob. Novinkou v rámci prohlídky je také výstup na unikátní rozhlednu.

Všechny exkurze jsou zdarma.

Elektrárna Ledvice - celkový pohledROZHLEDNA

Z provozních důvodů je od úterý 29. 9. uzavřena rozhledna. O jejím otevření vás budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení!

Rozhledna je atraktivní částí prohlídky. Nachází se přímo v areálu elektrárny.

Díky své poloze mezi Českým středohořím a východním úpatím Krušných hor nabízí naše rozhledna jedinečné výhledy. Návštěvníkům je k dispozici prosklená vyhlídka s přístupným ochozem ve výšce 140 metrů. Ocitnete se tak na střeše nejvyšší průmyslové stavby v České republice.

 

Pravidla exkurzí na rozhlednu: 

  • pouze pro návštěvníky starší 6 let,
  • vstup pro děti je omezen věkovou hranicí 6 - 15 let, a to pouze v doprovodu dospělého, který za děti plně odpovídá,
  • v případě více než 10členné exkurze budou návštěvníci rozděleni na skupiny,
  • nejde o součást Infocentra, účastníci vstupují do výtahu v doprovodu vyškoleného personálu,
  • vlastní pevná, uzavřená obuv + rozlišovací vesta, kterou návštěvník obdrží při vstupu ve vestibulu,
  • před vlastním výstupem na rozhlednu musí každý zvážit, zda mu to jeho zdravotní stav umožňuje.

 

Infocentrum LedviceKdy nás můžete navštívit?

Infocentrum je dočasně uzavřeno. Děkujeme za pochopení!

Infocentrum v Ledvicích je přístupné veřejnosti od úterý do soboty, vždy od 8 do 16 hodin (s výjimkou státních svátků a 31.12.). Pokud máte zájem o služby odborného průvodce, je třeba se předem objednat. Maximální počet návštěvníků ve skupině je 10. Více informací najdete v Návštěvním řádu Infocentra Ledvice.

Prohlídka rozhledny je možná po předchozí návštěvě Infocentra na základě předchozí rezervace na čísle 411 102 313 nebo e-mailu: infocentrum.ele@cez.cz. Časy prohlídek: úterý - sobota, 8:00, 10:00, 12:00, 14:00.

...A CO DĚTI?

Děti jsou v našem Infocentru vítány, s kočárky se lze pohybovat po celém interiéru (výtah). Vstup na rozhlednu je povolen dětem od 6 let.

Prostory Infocentra jsou bezbariérové.

Kde nás najdete?

Infocentrum LedviceInfocentrum Elektrárny Ledvice
ČEZ, a. s.

Bílina, č.p. 141
418 48 BÍLINA

Tel.:  +420 411 10 2313
E-mail: infocentrum.ele@cez.cz

GPS: 50°34'39.255"N, 13°46'55.979E

VEŘEJNOU DOPRAVOU: Nejbližší zastávky veřejné dopravy: zastávka Úpravna uhlí (autobus). Pro návštěvu Infocentra Ledvice lze využít bezplatné autobusové spojení (výstup na zastávce "Ledvice úpravna uhlí").
AUTEM: Infocentrum Elektrárny Ledvice se nenachází v Bílině, ale téměř v Ledvicích. Pro vyhledávání v navigaci, prosím, zadejte výrazy "Dobíjecí stanice ČEZ, Chudeřice, Bílina". Bezplatné parkoviště se nachází přímo u Infocentra.

Prodej turistických předmětů

Turistickou vizitku Infocentra elektrárny Ledvice i turistický deník je možno nově zakoupit u nás v infocentru.

 
Novinka

Infocentrum LedviceNavštivte elektrárnu Ledvice prostřednictvím Virtuální prohlídky!

kudyznudy.cz