Střední průmyslová škola v Kladně již zná své novodobé Prokopy Diviše

10. 6. 2019 Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2018/19, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již potřetí vyhlásila ČEZ Distribuce společně s Asociací energetických manažerů, má v případě SPŠ a VOŠ Kladno již své vítěze.

Devět nejlepších z druhého až čtvrtého ročníku studia oboru elektrotechnika si tak 5. června převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11, 7 tisíc korun. SPŠ Kladno se přitom zapojila do motivačního programu podruhé.

"Prokop Diviš je opravdu zajímavým motivačním programem. Vloni jsme si ho vyzkoušeli poprvé a mezi žáky vyvolal velkou soutěživost, což u mnohých vedlo ke zlepšení prospěchu. Celkově se zlepšila i takzvanná studijní bezúhonnost. Že je opravdu motivační, pakdokazuje, že z loňských devíti nejlepších ese čtyři opakují. respektive, ti, co postoupili do třetího a čtvrtého ročníku, se opět umístili na prvním či druhém místě. Druháci se pro změnu sami od sebe zapojili do aktivit našeho technického kroužku, v němž se připravovali na různé technické soutěže. Se všemi jsem spojojený jak po stránce prospěchu, tak i kázně," konstatoval Miroslav Dundr, ředitel SPŠ a VOŠ Kladno.

Více informací ZDE.