Joulinka – multimediální program pro nejmenší

Multimediální program "Joulinka" je určen pro děti ve věku od čtyř do deseti let. Společně se skřítky, kteří představují různé druhy energie, se děti učí, jak se vyrábí elektřina a jak šetřit energií v domácnosti.

Programem provázejí děti  energetičtí skřítkové eneři, do kterých výtvarník převtělil jednotlivé druhy energie. Kromě řady interaktivních her se děti pobaví u dvou poučných příběhů: " Záchrana města" a "Plejtvajzník a Blbajzník".

joulinka-atomZáchrana města

Hlavními hrdiny tohoto příběhu jsou malá Anička, Petřík a skřítek Joulinka. Trojice navštěvuje další Joulinčiny kamarády enery – Vodoucha na vodní, Fučáka na větrné, Atomíka na jaderné a Tetku Briketku na uhelné elektrárně - aby zjistila, proč vypadl elektrický proud. Společně se jim postupně podaří na jednotlivých elektrárnách závadu odstranit, a tak město zachránit.

Plejtvajzník a Blbajzník

Hlavními hrdiny tohoto příběhu jsou dva skřítkové eneři, Plejtvajzník a Blbajzník, kteří energií plýtvají a které by děti nikdy neměly vpustit do bytu či do domu. Na názorných obrázcích z prostředí, které děti důvěrně znají (pokoj, koupelna a kuchyně), se malí uživatelé naučí, jakým způsobem se s nimi vypořádat. Získané vědomoszi pak mohou využít i v reálném životě u sebe doma. Ať je u vás doma mnoho enerů a málo Plejtvajzníků!

Hry

Blok her obsahuje animované pexeso, skládanku, Loydovu patnáctku (výborná hra na procvičování prostorové představivosti) a doplňování slov k obrázkům (velmi vhodná hra na rozšíření slovní zásoby pro první až třetí třídu). Tato skladba her umožní, aby si s programem mohly hrát jak čtyřleté děti (např. kostky a pexeso), tak děti starší nebo jejich rodiče (např. Loydova patnáctka nebo rodinná soutěž v pexesu).Uživatelské prostředí programu je intuitivní a nevyžaduje znalost čtení.

Doporučená konfigurace: počítač IBM PC kompatibilní 486 a vyšší, 8 MB RAM, CD mechanika 4 rychlostní, 16 bitová zvuková karta Sound Blaster kompatibilní, operační systém Windows 95, nebo 3.1. Program je v distribuci od roku 1995 a není optimalizován pro novější operační systémy.

 

Program Joulinka je možné stáhnout na Appstore pro iPady nebo na Google Play pro Androidy. Stažení je zdarma.