Napsali o Ombudsmanovi ČEZ

Roste zájem o služby Ombudsmana ČEZ

„Každý podnět má svůj vlastní příběh, za kterým se snažím vidět především konkrétní lidi. Současně však s mým týmem opakovaně narážíme na podobné kořeny jednotlivých případů. Nezřídka jde bohužel o špatné rodinné či sousedské vztahy nebo laxní přístup k povinnostem zákazníka vyplývajícím ze smluvního vztahu nebo k elektrickému zařízení odběrného místa. V takové situaci pak nepomůže ani účast ombudsmana při řešení,“ apeluje na zákazníky Josef Sedlák.

Ombudsman ČEZ: Tři roky ve službách zákazníků = 1500 podnětů

Po třech letech od ustavení institutu Ombudsmana ČEZ vzrostl zájem o služby ochránce práv zákazníků a jeho týmu o desítky procent. Celkový počet obdržených podnětů za toto období dosáhl v průběhu letošního září téměř 1500 případů.

Ombudsman ČEZ má plné ruce práce

Na ombudsmana ČEZ se obrací stále více nespokojených klientů. V prvním pololetí řešil 402 podnětů, což představuje meziroční nárůst o 85 procent. Stanovisko ve prospěch zákazníka vydal zatím pouze ve 40 případech. Nejčastější stížnosti se týkaly reklamace měření, smluvních záležitostí a reklamací záloh a plateb.

U ombudsmana ČEZu uspěla každá desátá stížnost

OMBUDSMAN ENERGETICKÉ SPOLEČNOSTI ČEZ Josef Sedlák v loňském roce řešil 518 podnětů od nespokojených klientů. Zhruba každý 10. z nich přitom vyhodnotil jako oprávněný.

Ombudsman ČEZ vyhověl desetině stížností

Ombudsman energetické společnosti ČEZ v loňském roce řešil 518 podnětů nespokojených zákazníků, z nichž 47 posoudil jako oprávněné.

Nejdůležitější úkol: zpřátelštit firmu

Firemní ombudsmani: Dobře placená trafika, nebo opravdová pomoc pro klienty?

Ombudsman chce více firemních ombudsmanů

Veřejný ochránce práv v Česku Pavel Varvařovský podpořil navýšení počtu zákaznických ombudsmanů působících ve velkých domácích firmách.

Čekal jsem větší zájem, přiznal Sedlák

Je škoda, že nás neoslovuje víc lidí, protože v rámci skupiny máme velkou autoritu, říká ombudsman společnosti ČEZ. Zpočátku čekal tisíce podnětů od nespokojených zákazníků, zájem o jeho služby je však malý. „Informace, že tu ombudsman je, tak trochu zapadla,“ říká Josef Sedlák.

Ombudsmani v ČR

Ombudsmanů v Česku přibývá a to hlavně v komerční sféře, kde fungují od hlavičkou svých firem. Nejoblíbenější jsou u bankovních domů. Přidávají se ale i nemocnice, města nebo třeba Česká pošta.

Svého „Motejla“ má už i pošta

Velkým firmám se zalíbila funkce ombudsmana. Vlastního ochránce má nově i Česká pošta a ČEZ

Ombudsman není ozdoba, je tu pro zákazníky

Dva měsíce funguje při Skupině ČEZ institut Ombudsmana. Za tu dobu jsme s mými kolegy přijali a posoudili několik desítek podání zákazníků společností Skupiny ČEZ. Je zřejmé, že ne vždy bylo vydané stanovisko ke spokojenosti podatelů.. Věřím ale, že každý případ, kdy se nám podařilo zjednat průchod právu a opravit chybné “prvoinstanční“ rozhodnutí, za veškerou námahu stojí.

Ombudsman je z Moravských Budějovic

Třebíčsko, Praha - Ombudsmanem ČEZu se stal bývalý ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Josef Sedlák, který má mimochodem dodnes adresu trvalého pobytu v Moravských Budějovicích. Deníku odpověděl na několik otázek.

ČEZ zavedl ombudsmana pro zákazníky. Je jím Josef Sedlák

- Byť je správcem sítě na Vysočině firma E. ON, mnohé zákazníky má v kraji i konkurenční ČEZ. Domácí energetický gigant chce podle svého vyjádření zlepšit servis zákazníkům, zřizuje pro ně pozici ombudsmana.

ČEZ má ombudsmana pro zákazníky

Skupina ČEZ zřídila funkci ochránce práv zákazníků. Útvar tzv. ombudsmana tvoří tým specialistů pod vedením bývalého šéfa ČEZ Obnovitelné zdroje Josefa Sedláka. Podobná služba podle firmy není u energetických společností obvyklá, zákazníkům ji v Evropě nabízí jen francouzská EDF. Společnost podle exekutivní ředitelky ČEZ Prodej Zuzany Řezníčkové eviduje ročně zhruba 3,8 mil. požadavků od svých klientů, z toho 0,6 %, tedy přes 22 tisíc, tvoří stížnosti a reklamace.

Na proud platí ombudsman Sedlák

Skupina ČEZ zřídila funkci ochránce práv zákazníků. Útvar takzvaného ombudsmana tvoří tým specialistů pod vedením bývalého šéfa ČEZ Obnovitelné zdroje Josefa Sedláka.

Předchozí   1 2