Elektrika je cool

Elektrika je coolNedostatek technicky vzdělaných lidí se stává společenským problémem a ohrožuje konkurenceschopnost České republiky. Skupina ČEZ se pustila do popularizace techniky a neobvyklým způsobem chce změnit přístup mládeže k tomuto oboru. Spolu s muzikanty J. P. Muchowem, Charlie One a Dušanem Neuwerthem spouští hudební soutěž Elektrika je cool.

Nezájem mladých lidí o technické obory se rozhodla řešit energetická společnost ČEZ originálním způsobem, oslovuje studenty hudbou. Na stránkách www.elektrikajecool.cz proběhla soutěž pro kapely, ve kterých alespoň jeden člen chodí na střední školu s technickým zaměřením.

Prostředí technických škol je často vnímáno jako opak toho kreativního. Dokonce panuje mýtus, že studenti těchto škol jsou nudní a nezajímaví. My ale víme, že tomu tak není. Studium technických oborů je zajímavé a my chceme jeho popularitu v očích mladých lidí zvýšit,“ vysvětluje Hana Krbcová, ředitelka divize personalistika Skupiny ČEZ.

Deset finalistů se v únoru 2012 zúčastnilo víkendového workshopu, kde se jim věnovali hudební profesionálové – skladatel a člen skupiny Ecstasy of Saint Theresa Jan P. Muchow, britská zpěvačka kapely Ohm Square Charlie One a člen skupiny Tata Boys Dušan Neuwerth.

Absolutním vítězem celé soutěže se stala čtyřčlenná mostecká kapela Faces are Fiction hrající moderní rockovou muziku je ovlivněná nynější post-hardcorovou a rockovou muzikou. Kapela vznikla na přelomu let 2007-2008.Od prvního koncertu se její sestava nemění! Kapela je založena na přátelství a jasných cílech dotáhnout to co nejdál. Za dobu svého působení má na svém kontě více než 150 koncertů,vydala i dvě Demo CD a skončila jako osmá nejstylovější kapela ČR. Zatím posledním výrazným úspěchem kapely je absolutní vítězství v hudební soutěži Skupiny ČEZ Elektrika je cool, což jí umožnilo natočit profesionální videoklip. Čtěte více o vítězi soutěže

Více informací na www.elektrikajecool.cz a na www.facebook.com/pracevcezu.