Pátek třináctého přilákal na Temelín padesátou svatbu

16. 9. 2013

Pátek třináctého si vybrali jako datum své svatby Kateřina Vokatá (40) a Petr Dvořák (33) z Dřítně. Své ano si řekli v parku u Informačního centra elektrárny Temelín symbolicky ve 13 hodin. Stali se tak jubilejním padesátým párem, který uzavřel sňatek „pod“ chladícími věžemi Jaderné elektrárny Temelín.

Kateřina a Petr začali svatbu plánovat letos v březnu. „Datum zvolil manžel, třináctka je jeho oblíbené číslo,“ vysvětluje volbu termínu Kateřina a dodává: „Místo v zámeckém parku jsme si vybrali hned na začátku. Je to blízko našeho bydliště a prostředí parku se nám líbí.“

K jaderné energetice mají oba novomanželé kladný vztah. Petr Dvořák devátým rokem pracuje na JE Temelín. Manželka Kateřina sice přímo pro Temelín nepracuje, ale kancelář na elektrárně má také. Na temelínské pobočce se stará o klienty ČSOB.

Po červencové vichřici se jednalo o první obřad, který se uskutečnil na ostrůvku v parku kolem infocentra. Bouře polámala hned několik stromů včetně vrby, která byla „svědkem“ předchozích čtyřiceti devíti svateb. Park tak musel být z důvodu odstranění poškozených stromů zhruba na měsíc uzavřen. Na podzim bude vysazen na ostrůvku nová vrba, která bude dohlížet na další snoubenecké páry.

Dvakrát ano zaznělo v temelínském zámeckém parku i o den později. Letošní svatební účet se tedy zastavil na čísle deset. Od roku 2006, kdy se u Temelína uskutečnila první svatba, proběhlo ve zdejším zámeckém parku již 51 svatebních obřadů.


Ing. Marek Sviták
tiskový mluvčí JE Temelín


Fotografie