Velikonoční trhy Skupiny ČEZ pomáhají chráněným dílnám

31. 3. 2015

Letos poosmé startují ve Skupině ČEZ trhy chráněných dílen. V týdnu před Velikonocemi se Velikonoční trhy postupně konají v Dukovanech, Ostravě, Temelíně, Praze, Děčíně, Hradci Králové a v Plzni. Velikonoční trh včera proběhl na elektrárně Temelín. Za 2,5 hodiny prodeje tady Nazaret Borovany a Domov sv. Linharta Chelčice prodaly zboží chráněných dílen za 9.184 korun.

„Letos měly mezi pracovníky elektrárny Temelín velký úspěch živé květiny v kameninových miskách připravené v Domově sv. Linharta a keramika s velikonočními motivy z Borovan. Pracovníci elektrárny si vždy rádi vyberou nějaký drobný dárek pro své blízké. Současně dobře ví, že koupí výrobku chráněné dílny podpoří potřebné,“ říká Marek Sviták, tiskový mluvčí elektrárny Temelín. Zajímavé nabídce Velikonočních trhů podlehl i Václav Brom z útvaru Komunikace. „U stánku borovanských jsem koupil dvě keramické misky pomalované velikonočními motivy, v ideální velikosti na dobrou snídani. U stánku Chelčic jsem neodolal bezinkové šťávě plné vitamínů a čerstvým velikonočním perníčkům,“ usmívá se Václav Brom.  

Dobrý pocit z atmosféry Velikonočních trhů 2015 na elektrárně Temelín měli i zástupci obou neziskových organizací. „Tady na elektrárně Temelín prodáváme své výrobky potřetí. Vždy jsme velmi spokojeni jak tržbou za výrobky, tak s pohodovou atmosférou, která tady vládne. Letos se nejvíce prodávala bezinková šťáva, pečený čaj a živé květinové velikonoční dekorace. Získané peníze z Velikonočního trhu využijeme na nákup materiálu pro další výrobu,“ uvedla Markéta Cinádrová, vedoucí sociálně terapeutické dílny Domova sv. Linharta Chelčice. Spokojený odjížděl z elektrárny i ředitel Dílny Nazaret Borovany Karel Filip. „Jsme tu podruhé. Naše chráněná dílna používá tři keramické pece. U dvou se nám již podařilo udělat odtah zplodin. Peníze získané za prodej výrobků tady na elektrárně Temelín přidáme na hromádku příspěvků, ze kterých uděláme odtah zplodin i u třetí pece. Na Temelín vždy rádi přijedeme.“


Václav Brom
tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ