Finalistky soutěže Maturantka Roku 2015 navštívily elektrárnu Temelín

26. 5. 2015

Načerpat energii před druhou polovinou přípravného kempu celostátní soutěže krásy Maturantka Roku přišla desítka finalistek do Jaderné elektrárny Temelín. Několik dní se atraktivní maturantky připravovaly v jižních Čechách na velké finále, které v Praze v polovině června určí královnu krásy mezi českými středoškolačkami.

Prohlídka jihočeské jaderné elektrárny byla vítaným zpestřením celého kempu a desítka dívek si ji náležitě užila. „Holky se od začátku těšily, až se budou moci dostat tam, kam se normálně nesmí. Bylo na nich vidět, že si to užívají,“ říká event manager soutěže Lucie Grochalová.

Před samotným vstupem do kontrolovaného pásma se maturantky musely sjednotit. Civilní oblečení vyměnily za žluté kombinézy, na hlavě se jim vyjímaly ochranné helmy. Jako jeden tým pak vyšly k srdci Jaderné elektrárny Temelín. „Zájem maturantek roku byl opravdu velký, snad prohlídka splnila jejich očekávání. Všem přeji hodně štěstí v červnovém finále,“ doplňuje Václav Havlíček, vedoucí druhého reaktorového bloku, který dívky doprovázel.

„Celá exkurze byla zajímavá. Překvapilo mě, že se můžeme podívat přímo až k reaktoru. Občas jsem si zkontrolovala dozimetr a celou dobu mi na něm svítila nula, takže jsem tam žádnou dávku nedostala,“ popisuje dojmy jedna z finalistek Kristýna Zevlová.

Dívky se bavily i během dozimetrických kontrol při odchodu z reaktorového sálu. „V rámech jsme se museli různě otáčet, abychom se proměřily celé. Přitom vznikaly docela úsměvné pózy,“ dodává další z maturantek Adéla Baumová.

 

Ing. Marek Sviták
tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ