Jízdou na kole vydělali desítky tisíc

8. 6. 2016

Přes 130 tisíc bodů připsaly na účty škol a neziskových organizací čtyři desítky zaměstnanců elektrárny Temelín, kteří v uplynulých třiceti dnech jezdili do práce a z práce na kole. V praxi jim tak přispěli desítkami tisíc korun. Body totiž v unikátní aplikaci Nadace ČEZ přepočítá na peníze.

Zajištění bezbariérového přístupu do nejstaršího českobudějovického gymnázia J. V. Jirsíka patřilo mezi nejdražší projekty, které se v unikátní sportovní aplikaci EPP ocitly. Pro získání 360 000 korun bylo nutné nasbírat 700 000 bodů. Přesto se to podařilo ještě před koncem školního roku. Mimo jiné i díky zaměstnancům elektrárny Temelín. „Body jsem si schraňoval vždy na nějaký jihočeský, nebo cyklistický projekt a v aplikaci bylo vidět, že ostatní to dělají podobně,“ zhodnotil neformální temelínskou soutěž stříbrný finalista Tomáš Rotbauer. Ten dokázal na cestách do zaměstnání nasbírat přes 20 000 bodů. Překonal ho jen reaktorový fyzik Radek Plšek, který měl v nohách za necelých pět týdnů 1440 kilometrů a v aplikaci nasbíral 30 000 bodů. „Jezdil jsem prakticky každý den do práce z Českých Budějovic trochu delší cestou a zpátky to bral většinou přes Netolice, takže dosáhnout cíle nebylo tak těžké,“ popsal uplynulý měsíc vítěz. Hranici deseti tisíc bodů překročili ještě další tři zaměstnanci Temelína.

Drobné ceny ale získají všichni, kteří jezdili s aplikací EPP na kole do práce jen z blízkého okolí, nebo využili výjimečnou službu elektrárny, která na některých ze svých autobusových linek provozuje i cyklobusy. „Jde nám o bezpečí a komfort zaměstnanců. Brzy ráno nemusejí být ve stressu a jezdit za špatného světla po hlavních tazích a naopak odpoledne si přímo cestou z práce mohou vychutnat třeba skvělou Vltavskou cyklostezku, která vede kolem elektrárny,“ vysvětlil vedoucí temelínské komunikace Petr Šuleř.

Podobně byla podle něj koncipována i právě ukončená charitativní akce. „Sportovní aplikace EPP je skvělý nástroj. Umožňuje pomáhat sportem sobě i ostatním, na což odkazoval i název akce. A je zajímavé, že všichni přihlášení ve sbírání bodů dál pokračují i mimo soutěž,“ zhodnotil její průběh Šuleř.