Krajští přeborníci v přespolním běhu vzešli od Temelína | Aktuality z jaderných elektráren | Skupina ČEZ

Krajští přeborníci v přespolním běhu vzešli od Temelína

16. 4. 2018

Přesně 101 běžců bojovalo o titul přeborníka Jihočeského kraje v přespolním běhu u temelínské elektrárny. Jejich fyzickou kondici prověřil členitý terén v zámeckém parku kolem temelínského infocentra. Medaile se rozdělovaly ve dvanácti kategoriích. S netradičním prostředím, počasím, ale i průběhem závodu byli závodníci i organizátoři spokojeni.

Na obou okruzích se závodníci ze třinácti atletických oddílů Jihočeského kraje museli vypořádat s převýšením několika desítek metrů. Stoleté stromy závodníkům poskytovaly během slunečné soboty potřebný stín. Nejdelší trasa prověřila hlavní kategorii mužů. Nejrychleji si se šesti kilometry poradil v čase 19:32 Jan Macoun ze Sokola České Budějovice. Ten si vedle titulu přeborníka Jihočeského kraje odváží i hlavní cenu, kterou je víkendové zapůjčení elektromobilu VW Golf. „Běželo se mi dobře. Trať byla pěkná a členitá, počasí dobré. Teď mě čeká kvalifikace na Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky. V obou případech jde o běh do vrchu. V případě českého šampionátu bych se chtěl umístit do 10. místa,“ představil svůj nejbližší závodní program čerstvý vítěz.

V kategorii mladších žákyň nejrychleji 1,5 kilometrovou trasu v zámeckém parku zdolala dvanáctiletá Lurdes Gloria Manuel z VS Tábor. „Atletiku dělám již několik let, nejvíc mě baví dlouhé běhy. Letos jsem se zúčastnila i Mistrovství České republiky v přespolním běhu a teď mě čekají závody Dětské atletické ligy v Táboře,“ řekla spokojená Lurdes.

Mladší žáci běželi dva celé kilometrové okruhy a zde zvítězil dvanáctiletý Teodor Brcko z pořádajícího oddílu SK Čtyři Dvory České Budějovice. „Dneska to bylo dobrý, jen trošku delší. Běhám většinou kratší tratě, ale trať byla pěkná, do kopce, z kopce,“ hodnotil Teo.

Spokojeni byli také organizátoři z SK Čtyři Dvory, kteří závody pod hlavičkou Jihočeského krajského atletického svazu připravili. „Závody hodnotím pozitivně. Výborné zázemí temelínského infocentra, pořadatelé i rozhodčí byli na vysoké úrovni, přálo nám počasí. Rádi bychom zde závody opět v příštím roce zopakovali,“  zhodnotila průběh krajského přeboru ředitelka závodu Lenka Baronová.

Další akcí temelínského infocentra bude Temelínské čarování, které v zámeckém parku u elektrárny uskuteční 26. května.

 

Ing. Marek Sviták
tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ


Fotografie