Sobota 9.6. - Přijeďte si prohlédnout moderní větrné elektrárny!

Již po třinácté se na větrných elektrárnách po celé České republice uskuteční Den otevřených dveří. Skupina ČEZ otevře opět jednu z větrných turbín v lokalitě Věžnice na Havlíčkobrodsku.

Den otevřených dveří na větrné elektrárně Věžnice - 9.6.2018

pozvánka-ČSVEJiž po třinácté se na větrných elektrárnách po celé České republice uskuteční Den otevřených dveří. Fanoušci větrné energie se dočkají v sobotu 9. června. Lidé mohou využít příznivého větru a přijet se podívat, jak fungují moderní větrné elektrárny!

 • Skupina ČEZ otevře opět jednu z větrných elektráren v lokalitě Věžnice na Havlíčkobrodsku.
 • Na návštěvníky ve Věžnicích čeká prohlídka přízemí a 1. patra větrné elektrárny a soutěže o pěkné ceny nebo ukázky jízdy elektromobilem. Děti se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej a další atrakce!
 • Dalšími lokalitami, které provozovatelé větrných elektráren zpřístupní veřejnosti, budou Horní Částkov I. (okr. Sokolov), Ostrý Kámen (okr. Svitavy; v místě občerstvení), Svatý Hostýn (okr. Kroměříž; prohlídky v 10, 12, 14 hod., možnost návštěvy muzea, rozhledny, další program v místě).

Akci každoročně pořádá Česká společnost pro větrnou energii vespolupráci s Evropskou asociací pro větrnouenergii u příležitosti světového dne větru.Další informace naleznete na www.csve.cz nebo na facebooku ČSVE.

Větrné elektrárny u Věžnic

Den otevřených dveří - VěžniceSkupina ČEZ zpřístupní k prohlídce větrné elektrárny u Věžnic (okres Havlíčkův Brod, mezi Polnou, Přibyslaví a Šlapanovem), GPS: 49.52059970173482, 15.698871530685551.

Každý z dvojice moderních strojů RE power M92 má instalovaný výkon 2,05 MW, hmotnost 254,8 tun, rotor o průměru 92,5 metru a celkovou výšku 126,3 metru. Elektrárna ročně vyrobí elektřinu pro více než 2000domácností.Elektrárny byly postaveny v období od září do prosince 2009.Den otevřených dveří - Věžnice

Lokalita se nachází mezi Polnou a Přibyslaví v nadmořské výšce přesahující 500 metrů a disponuje příznivými větrnými podmínkami. Rychlost větru zde ve 100 metrové výšce dosahuje v průměru 6-7 m/s. Projekt byl připravován na pozemcích soukromých majitelů obcí Věžnice od roku 2004 a původně počítal s osmičkou strojů. Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje (ČOZ) následně celý projekt se stavebním povolením od obce odkoupila a dotáhla do úspěšného konce. Generálním dodavatelem projektu byla společnost ŠKODA PRAHA Invest.  

kudy z nudy - logo

 

 

Uplynulé akce:

Den otevřených dveří na větrné elektrárně Věžnice - 17.6.2017

Již po dvanácté se na větrných elektrárnách po celé České republice uskutečnil Den otevřených dveří. Lidé mohli využít příznivého větru a přijet se podívat, jak fungují moderní větrné elektrárny!

Akci každoročně pořádala Česká společnost pro větrnou energii ve spolupráci s Evropskou asociací pro větrnou energii u příležitostisvětového dne větru. Další informace naleznete na www.csve.cz nebo na facebooku ČSVE.

 

pozvánka - Den větrné energetikyDen větrné energetiky - 11.6.2016

Již po jedenácté se na větrných elektrárnách po celé České republice uskutečnil Den otevřených dveří - letos s názvem Den větrné energetiky. Fanoušci větrné energie se dočkali v sobotu 11.června (9 - 16 hod). Lidé mohli využít příznivého větru a přijet se podívat, jak fungují moderní větrné elektrárny!

 • Provozovatelé větrných elektráren zpřístupnili veřejnosti své stroje v pětici lokalit po celé České republice.
 • Na návštěvníky ve Věžnicích čekaly soutěže o pěkné ceny, děti se mohly těšit na skákací hrad, malování na obličej a další atrakce!
 • Speciální akce pro veřejnost se na Den větrné energetiky konaly také na náměstí Svobody v Brně a v továrně SIAG v Chrudimi (viz pozvánka)

VtE VěžniceAkci každoročně pořádá Česká společnost pro větrnou energii ve spolupráci s Evropskou asociací pro větrnou energii u příležitosti světového dne větru.Další informace naleznete na www.csve.cz nebo na facebooku ČSVE.

Větrné elektrárny u Věžnic

Skupina ČEZ zpřístupnila k prohlídce větrné elektrárny u Věžnic (okres Havlíčkův Brod, mezi Polnou, Přibyslaví a Šlapanovem).

Den otevřených dveří - větrné elektrárny Věžnice, 11.6.2011

Velký zájem veřejnosti je společný pro všechny Dny otevřených dveří na větrných elektrárnách ve Věžnicích.

Každý z dvojice moderních strojů RE power M92 má instalovaný výkon 2,05 MW, hmotnost 254,8 tun, rotor o průměru 92,5 metru a celkovou výšku 126,3 metru. Elektrárna ročně vyrobí elektřinu pro více než 2000domácností. Elektrárny byly postaveny v období od září do prosince 2009.

Lokalita se nachází mezi Polnou a Přibyslaví v nadmořské výšce přesahující 500 metrů a disponuje příznivými větrnými podmínkami. Rychlost větru zde ve 100 metrové výšce dosahuje v průměru 6-7 m/s. Projekt byl připravován na pozemcích soukromých majitelů obcí Věžnice od roku 2004 a původně počítal s osmičkou strojů. Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje (ČOZ) následně celý projekt se stavebním povolením od obce odkoupila a dotáhla do úspěšného konce. Generálním dodavatelem projektu byla společnost ŠKODA PRAHA Invest.  

Akci každoročně pořádá Česká společnost pro větrnou energii ve spolupráci s Evropskou asociací pro větrnou energii u příležitosti světového dne větru. Další informace naleznete na www.csve.cz nebo na facebooku ČSVE.

 

Den otevřených dveří 2015 na VtEDen otevřených dveří na moderních větrných elektrárnách 13.6.2015

Již po desáté se na větrných elektrárnách po celé České republice uskutečnil Den otevřených dveří -  fanoušci větrné energie se dočkali v sobotu 13. června 2015. Lidé mohli využítpříznivého větru a přijet sepodívat, jak fungují moderní větrné elektrárny!

 • Provozovatelé větrných elektráren zpřístupnili veřejnosti své stroje v celkem 9 lokalitách po celé České republice.
 • Podrobnosti o akci v přiložené pozvánce
 • Skupina ČEZ otevřela po roce opět jednu z větrných elektráren v lokalitě Věžnice na Havlíčkobrodsku. Podívejte se na fotogalerii z akce!
 • Na návštěvníky ve Věžnicích čekaly soutěže o pěkné ceny, děti se mohly těšit na skákací hrad, malování na obličej a další atrakce!

Akci každoročně pořádá Česká společnost pro větrnou energii ve spolupráci s Evropskou asociací pro větrnou energii u příležitosti světového dne větru.Další informace naleznete na www.csve.cz nebo na facebooku ČSVE.

 

Drakiáda pod větrnými elektrárnami Věžnice

drakiáda 2012-plakátSpeciální program nachystaly pro své návštěvníky v sobotu 6. října 2012větrné elektrárny u Věžnice poblíž Polné.U jednoho z nových moderních strojů probíhala po celý den soutěž o nejlepšího létajícího draka. Akci pořádala Česká společnost pro větrnou energii ve spolupráci se společností ČEZ Obnovitelné zdroje a obcí Věžnice.

Účastníky pod "větrníky" čekala:

 • soutěž o nejlepšího draka
 • skákací hrad pro děti
 • občerstvení
 • možnost prohlídky vnitřního vybavení větrné elektrárny, přednáška specialisty v oboru větrné energie

Drakiáda - VtE Věžnice

„Věříme, že právě formou osobní zkušenosti a možnosti prožít den takříkajíc přímo s větrnými elektrárnami si lidé mohou udělat skutečně vlastní názor na přínos větrné energetiky. Je to v souladu s naším záměrem, aby se elektrárny staly přirozenou součástí zdejšího prostředí a za své je vzali obyvatelé i návštěvníci kraje,“ uvedl ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje Oldřich Kožušník.

„Jsme rádi, že provoz větrných elektráren znamená pro nás nejen finanční přínos, ale zvyšuje i celkové povědomí o naší obci u širokéveřejnosti,“podotkl starosta Věžnice Josef Málek.

Větrné elektrárny u Věžnice byly postaveny v období od září do prosince 2009, jejich provozovatelem je společnost ČEZ Obnovitelné zdroje. Každý z dvojice moderních strojů RE power MM92 umístěných u Věžnice má instalovaný výkon 2 MW, hmotnost 254,8 tun, rotor o průměru 92,5 metru a celkovou výšku 126,3 metru. Dohromady vyrobí za rok elektřinu odpovídající spotřebě všech domácností v blízkém městě Polná.