Energy Fest opět spojil skvělou muziku s dobrou vůlí

Během včerejšího hudebního festivalu Skupiny ČEZ na MFF KV podpořili návštěvníci svými silami a Nadace ČEZ dvě neziskové organizace celkovou částkou 555 483 korun.

ČEZ Energy Fest 2017

Energy fest na kolech: zleva M. Šmuková, D. Beneš, P. Pafko a J. Bartoška

Druhý den konání Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary už tradičně vyvrcholil hudebním festivalem Skupiny ČEZ, Energy Fest.

Pozitivní energie a dobrá nálada proudila k návštěvníkům z pódia, kde hráli Lake Malavi, David Koller, The Prostitutes, Aneta Langerová a další interpreti a kapely. A každý, kdo chtěl podpořit dobrý záměr, pak vkládal své síly do šlapání na charitativních kolech Nadace ČEZ. Letos se pomáhalo Nadačnímu fondu Pink Bubble a Nadačnímu fondu profesora Pavla Pafka. Do pedálů šlápli i generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš a ředitel MFF KV Jiří Bartoška a společně se zástupci obou podpořených neziskovek a návštěvníky Energy Festu přispěli potřebným částkou více jak půl milionem korun.

Nadační fond Pink Bubble, jehož ředitelce Martině Šmukové předala Nadace ČEZ šek s částkou 281 377 Kč,podporuje onkologicky nemocné náctileté a mladé dospělé v České republice v průběhu léčby, v době rekonvalescence a při následném návratu do života.

Profesor Pavel Pafko převzal pro svůj nadační fond, který se zabývá transplantací plic a zlepšením kvality péče o pacienty, šek s částkou274 106 korun.

Na speciálně upravených kolech se ve Varech tento rok šlapalo po čtrnácté. Od počátku Oranžových kol na festivalu přispěli lidé pohybem  částkou přesahující 6,8  milionů korun. „Nadace ČEZ děkuje všem, kterým není nepříznivý osud ostatních lhostejný a s nadšením usedali do sedla našich kol,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Daniel Novák                                       Michaela Jirovcová,

Tel: 724 446 611                                 Tel: 725 628 902

daniel.novak01 {zavináč} cez {tečka} cz         michaela.jirovcova {zavináč} cez {tečka} cz                      

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

Michaela Jirovcová, mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy


Fotografie