Multimedia str. 1

Jaderné elektrárny

Zahájení tendru na nový jaderný zdroj v Dukovanech

Ve čtvrtek 17. března proběhla v Jaderné elektrárně Dukovany jednání o budoucnosti české energetiky. Předsedu vlády České republiky Petra Fialu, ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu a ministra financí Zbyňka Stanjuru v elektrárně přivítal generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš. Společně si prohlédli sklad použitého paliva a ventilátorové chladicí věže v areálu současné elektrárny. Zavítali také na místo, kde vyroste nový jaderný zdroj a prohlédli si vizualizaci jeho budoucí podoby.

15. 3. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Jaderné elektrárny
ČEZ ESCO
Elektromobilita
Elektrárny

V Dukovanech kryje parkoviště střecha se solárními panely

Zastřešení parkoviště, tzv. carport, který se skládá z 2 600 fotovoltaických panelů. Nový bezemisní zdroj díky svému výkonu 831 kWp vyrobí cca 850 MWh elektřiny ročně, což pokryje celoroční spotřebu téměř tří stovek domácností. Použity byly oboustranné panely, jejichž spodní strana využívá odrazu světelných paprsků od zaparkovaných aut. Samotná konstrukce carportu váží 150 tun. Součástí parkoviště jsou také tři nové veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily.

2. 8. 2021

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Jaderné elektrárny
Elektrárny

Virtuální prohlídky elektráren bodovaly v čase pandemie

Celkem 1391 virtuálních prohlídek připravil ČEZ pro zájemce o energetiku během koronavirové pandemie. V době zavření infocenter i elektráren se k jadernému reaktoru, k vodní turbíně nebo do strojovny větrné elektrárny virtuálně podívalo téměř 45 tisíc lidí.

26. 4. 2021

Jaderné elektrárny

Smlouvy k novému jadernému zdroji v Dukovanech podepsány

Česká republika a společnost ČEZ podepsali významné smlouvy, které povedou k první etapě výstavby nového jaderného bloku v Dukovanech. ČEZ se zavazuje vybrat do konce roku 2024 hlavního dodavatele a vše směřovat k tomu, aby byl nový blok elektrárny zprovozněn v roce 2036. Stát podle smluv ponese záruky za politická a legislativní rizika. Smlouvy pamatují i na bezpečnostní zájmy státu.

28. 7. 2020