Tiskové zprávy

22
Srpen 2016

Štěchovická baterie na elektřinu se vrací v plné síle

Štěchovice, 22. srpna 2016 – V rámci velké letní odstávky prošla v uplynulých dnech rozsáhlými údržbovými pracemi přečerpávací vodní elektrárna Štěchovice II, která dokáže akumulovat energii a dodávat ji v energetických špičkách zpět do sítě. V plném provozu bude jeden ze tří velkých tuzemských přečerpávacích zdrojů opět od tohoto týdne.

22
Srpen 2016

Olympiáda přinesla sportovcům vybavení

Sportovní vybavení společnosti ČEZ z Olympijského parku Rio-Lipno zůstane v jižních Čechách. Společnost se tak rozhodla na základě mimořádného zájmu návštěvníků. Zástupci sportovních klubů tak převzali variabilní plovoucí molo i paddleboardy v hodnotě 150 tisíc korun. Sloužit by měly hlavně dětem.

19
Srpen 2016

Rekonstrukce Francisových turbín uzavřela malou vodní elektrárnu veřejnosti

Želina - Nulou do statistiky celkové návštěvnosti (3 098 osob) výrobních zdrojů Skupiny ČEZ na severu Čech přispěla během prvního pololetí malá vodní elektrárna Želina. Stalo se tak kvůli instalaci vírových turbín, kdy byla pro veřejnost nepřístupná.

18
Srpen 2016

Skupina ČEZ podporuje zrakově postižené z Nadačního fondu Mathilda, pomoci mohou nyní i návštěvníci Zákaznického centra v Liberci

Liberec - Návštěvníci Zákaznického centra Skupiny ČEZ v Liberci mohou nyní pomáhat dobré věci, a to dobrovolným finančním příspěvkem do charitativní kasičky Nadačního fondu Mathilda. Liberecké Zákaznické centrum se tak ve čtvrtek 18. srpna připojilo k dalším osmi v České republice, kde lze pomoci osobám s těžkým zrakovým postižením. Kasička se nachází ve vstupní hale, hned vedle automatu na kávu.

17
Srpen 2016

O prohlídku výrobních zdrojů Skupiny ČEZ na severu Čech je stále zájem

Severní Čechy – Během prvního pololetím si výrobní zdroje energie a tepla Skupiny ČEZ na severu Čech prohlédlo 3 098 návštěvníků z různých míst v ČR i zahraničí. Elektrárna Tušimice si prohlédlo 882, Informační centrum klasické energetiky v Elektrárně Ledvice 1 001 a Elektrárnu Počerady 287 zájemců. Vodní dílo Střekov v Ústí nad Labem navštívilo 428 a Teplárnu Trmice rovných 500 osob. Nulu ve statistice má ovšem malá vodní elektrárna Želina, která byla z důvodu realizace vírových turbín pro veřejnost uzavřena.

15
Srpen 2016

Čeští studenti získali 3x bronz na Mezinárodní fyzikální olympiádě

Mladí nadaní fyzikové reprezentovali Českou republiku na 47. Mezinárodní fyzikální olympiádě, tentokrát ve švýcarském Curychu. Tři středoškoláci z pětičlenné delegace získali bronzové medaile, dva další pak čestná ocenění. Z celkového počtu 87 zúčastněných států obsadili Češi 40. příčku. Partnerem národních kol fyzikální a matematické olympiády, ve kterých se studenti k účasti do mezinárodní soutěže nominují, je Skupina ČEZ.

12
Srpen 2016

Posílení kapacity sítě v centru města

Hradec Králové 12. srpna 2016 - Během srpna dojde k dokončení rekonstrukce kabelového vedení vn 35 kV v centru Hradce Králové. Posílení kapacity elektrické sítě, tak umožní připojování nových odběrů na pozemcích určených k zástavbě, zvýšení kapacity stávajících odběrů a výrazně zlepší možnost záložního napájení. Náklady na rekonstrukci se vyšplhaly téměř na 19 milionů korun.

11
Srpen 2016

Spolehlivé dodávky tepla jsou podmíněny sedmidenní odstávkou provozu

Horní Počaply – Pouze 168 hodin může každý rok v průběhu července trvat celozávodní odstávka teplárny Mělník I, kterou v rámci Skupiny ČEZ provozuje společnost Energotrans, a. s. V přepočtu během sedmi dnů musí proběhnout všechny předem naplánované opravy, revize a údržbářské práce, které si vyžadují úplné odstavení výroby. Termín odstávky je stanoven půl roku předem a jsou o něm informováni odběratelé tepla. Vše pochopitelně do budoucna přispívá k udržení vysoké spolehlivosti dodávek tepla, a to zejména pro Prahu.

10
Srpen 2016

Ombudsmana ČEZ v 1. pololetí oslovilo 371 zákazníků

Praha, 10. srpna 2016 – Celkem 371 podnětů nespokojených zákazníků obdržel v prvním pololetí letošního roku Ombudsman ČEZ. Za oprávněné označil celkem 16 podání a vyzval příslušnou společnost Skupiny ČEZ, aby zákazníkovi vyhověla. Nejvíce reklamací se týkalo měření množství odebrané elektřiny. Za téměř 7 let fungování řešil tým Ombudsmana ČEZ více než 4000 podnětů.

9
Srpen 2016

Skupina ČEZ vydělala v prvním pololetí 13,8 miliardy korun

V prvním pololetí 2016 dosáhla Skupina ČEZ čistého zisku 13,8 mld. Kč, což je meziročně o 10 % méně. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) činil 33,1 mld. Kč a meziročně poklesl o 2,4 mld. Kč, přičemž hlavním důvodem jsou nižší realizační ceny vyrobené elektřiny. Tento vliv způsobil meziročně pokles o 3,2 mld. Kč.

Předchozí Nahoru