Tiskové zprávy

27
Červenec 2017

Nejzápadnější a nejmodernější. Zákaznické centrum ČEZ v Chebu dostalo nový „kabát“ podle přání samotných zákazníků

Zákaznické centrum se nachází v centru města, na adrese Svatopluka Čecha 7, je bezbariérové, má pohodlnou čekací zónu a jeho nové uspořádání umožňuje aktivnější obsluhu klientů. Na jeho nové koncepci se podíleli sami zákazníci.

26
Červenec 2017

Vodní elektrárny Skupiny ČEZ zvýšily meziročně výrobu o 2,7 %

Praha, 26. července 2017 – Více než 1,13 miliardy kWh elektřiny vyrobily v letošním 1. pololetí vodní elektrárny Skupiny ČEZ v ČR. Jde o 2,7% meziroční nárůst. Do trojice nejproduktivnějších zdrojů patří dvě přečerpávací elektrárny – Dlouhé stráně I a Dalešice.

25
Červenec 2017

Elektrárna na Pryglu je po 9měsíční modernizaci opět v provozu

Brno, 25. července 2017 – Devítiměsíční modernizace malé vodní elektrárny Kníničky na brněnském Pryglu je minulostí. Po opravách vrcholících v květnu usazením nového 22tunového rychlouzávěru začala elektrárna v uplynulých dnech opět vyrábět ekologickou energii pro Brno a okolí. Celá rekonstrukce včetně navazujících prací si vyžádala investice za více než 10 milionů korun.

24
Červenec 2017

ČVUT vyzkouší rozvoz obědů elektromobilem od ČEZ ESCO

Praha, 24. července – Vozový park Českého vysokého učení technického doplnil elektromobil Nissan eNV200. Univerzita vůz využije k rozvozu obědů pro svou menzu na pražském Strahově. Zápůjčku zrealizoval projekt Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v České republice.

23
Červenec 2017

Oranžový přechod zvýší bezpečnost chodců přes hlavní tepnu města

Veltrusy - Nově nasvícený Oranžový přechod pro chodce mají ve Veltrusích v Palackého ulici. Tato bývalá rychlostní komunikace II/608, dnes jedna ze tří klíčových silnic v intravilánu obce, nejenže rozděluje město na dvě části, ale je také jeho hlavní tepnou s různými obchody, provozovnami, sportovištěm a rodinnými domy. Její vzdálenější části slouží jako přímý vjezd do nedalekého centra města nebo naopak jako výjezd na Prahu či Neratovice. A právě tam mezi dvěma autobusovými zastávkami se přechod, na jehož realizaci přispěla Nadace ČEZ částkou ve výši 100 000 korun, nachází.

23
Červenec 2017

Na Oranžových kolech vyšlapali návštěvníci Colours přes 200 tisíc korun pro sirotky

Nabitý program Colours of Ostrava v sobotu doplnila tradiční cyklojízda na Oranžových kolech Nadace ČEZ. Návštěvníci společně vyšlapali přes 200 tisíc korun pro Nadaci policistů a hasičů, která se stará o vdovy a sirotky po policistech a hasičích a Nadační fond La Vida Loca, který dává odloženým novorozencům na cestu do života kufříky na střádání vzpomínek.

21
Červenec 2017

ČEZ ESCO bude vytvářet chytrá energetická řešení pro Jihočeský kraj

Společnost ČEZ ESCO, která se zaměřuje na chytrá energetická řešení pro firmy obce a veřejné instituce, a Jihočeský kraj podepsali vzájemné memorandum o spolupráci. ČEZ ESCO se tak stala partnerem iniciativy Smart Region Jižní Čechy. Cílem jsou úspory a ochrana životního prostředí.

19
Červenec 2017

Zdravotní klauni se snaží léčit dětské duše

Severní Čechy - Více než 3 500 klauniád v 64 nemocnicích, 7 domovech pro seniory a jednom hospici; taková je roční bilance 86 profesionálních Zdravotních klaunů, jejichž působištěm je celá Česká republika. Sdružují se v rámci neziskové organizace Zdravotní klaun, o. p. s., přičemž rozdávají neuvěřitelné množství radosti a smích tam, kde zrovna moc do smíchu není. Zlepšují tak zhoršený psychický stav malých pacientů způsobený nejen nemocí, ale také izolací od okolního světa. Prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem, přibylo nedávno díky podpoře veřejnosti na účtu této obecně prospěšné společnosti 70 000 korun od Nadace ČEZ.

19
Červenec 2017

Na Dlouhých stráních se chystá výměna obřího oběžného kola, zkoušky desetkrát zmenšeného modelu byly úspěšné

Blansko / Kouty nad Desnou – Obří oběžné kolo, které 21 let roztáčí jednu z turbín vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně, nahradí od příštího roku nové výkonnější zařízení. Dodávku kola o průměru 4,5 metru vážícího přes 36 tun zajistí společnost ČKD Blansko Engineering ze slovinské skupiny Litostroj Power, hodnota zakázky se bude pohybovat kolem 140 milionů korun. Odborníci z ČKD Blansko Engineering a Skupiny ČEZ v polovině července dokončili speciální zkoušky na modelu desetkrát menším, než bude finální výrobek.

19
Červenec 2017

Začíná festival Colours of Ostrava, návštěvníci mohou svou energií také pomáhat

Návštěvníci Colours of Ostrava můžou letos vlastním pohybem podpořit společnost Kola pro Afriku, která posílá darovaná kola gambijským dětem, aby si na nich zkrátily cestu do školy. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci EPP Pomáhej pohybem a pak chůzí, šlapáním na kole nebo třeba tancem generovat body, které Nadace ČEZ následně přemění na peníze. Zapojit se mohou všichni, vstupenka na festival není podmínkou. Více na www.pomahejpohybem.cz. 

Předchozí Nahoru