Tiskové zprávy

29
Září 2016

ŠKODA PRAHA podepsala smlouvy na výstavbu uhelné elektrárny Pljevlja v Černé Hoře

Dnešním podepsáním smluv na dodávku elektrárny na klíč mezi zadavatelem zakázky a investorem, černohorskou společností Elektropriveda Crne Gore A.D. a vítězem tendru na generálního dodavatele, společností ŠKODA PRAHA a.s. ze Skupiny ČEZ, bylo korunováno několikaleté společné úsilí o posílení energetické soběstačnosti Černé Hory.

27
Září 2016

ČEZ ESCO už pro externí klienty provozuje 1000 elektrických zařízení

Od roku 2014 stoupl počet elektrických zařízení provozovaných společností ČEZ Energetické služby o víc než třetinu ze 730 na 1000, přičemž v 90 procentech případů se jedná o trafostanice. ČEZ Energetické služby je součástí společnosti ČEZ ESCO, která zajišťuje komplexní energetické služby pro firmy, obce a instituce.

23
Září 2016

ČEZ Distribuce spouští novou bezplatnou kontaktní linku 800 850 860

ČEZ Distribuce spouští pro všechny odběratele elektřiny na svém distribučním území novou bezplatnou kontaktní linku 800 850 860. Ta slouží k hlášení poruch i vyřízení všech distribučních požadavků, jako je například vyjádření ke stavbě, ořez stromoví v blízkosti vedení, žádost o přeložku či dotazy na odstávky. Na novou linku se všichni dovolají zcela zdarma nepřetržitě 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

23
Září 2016

Letošním králem distribuční maturity se stal Filip Kašpar z Rakovníka

Kladno – Prakticky po roce se opět v Kladně sešli studenti z partnerských středních škol Skupiny ČEZ na třídenním poznávání všeho, co nějak souvisí s distribucí vyrobené energie. V pořadí již šestá distribuční maturita byla rozdělena na teoretickou a praktickou část, přičemž odborné výklady absolvovali středoškoláci v Zákaznickém centru Skupiny ČEZ a praktické poznávání na výcvikovém polygonu Singing Rock a v transformovně Dříň. Všichni tak získali znalosti, které se jim budou hodit nejen u maturity, ale případně i na začátku vysokoškolského studia.

22
Září 2016

Včelařská škola v Nasavrkách slaví 65. narozeniny

Ve čtvrtek 29. září uplyne přesně 65 let od okamžiku, kdy první zájemci o včelaření zahájili svoje studium v Nasavrkách. Střední odborné učiliště včelařské – Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. se toto jubileum rozhodlo oslavit a návštěvníky zve na Dny otevřených dveří.

22
Září 2016

Přivaděč k turbíně na Orlíku dostal nový nátěr. Poprvé po 55 letech.

Orlík, 22. září 2016 – Nový vnitřní nátěr dostal v uplynulých týdnech přivaděč k turbíně třetího soustrojí vodní elektrárny Orlík. Stalo se tak poprvé za 55 let provozu. Místa, kde za normálních okolností proudí 150 kubíků vody, se od června do září stala rušným pracovištěm. Ještě letos se dočká nového nátěru čtvrté soustrojí, zbylá dvě přijdou na řadu příští rok. Orlík je největší klasickou vodní elektrárnou v zemi. Ročně vyrobí elektřinu pro zhruba 100 tisíc domácností v regionu na pomezí středních a jižních Čech.

22
Září 2016

V elektrárně unikla kyselina chlorovodíková, naštěstí ji simulovala jen neškodná voda

Horní Počaply – Únik kyseliny chlorovodíkové v chemické úpravně vody se zraněním jednoho ze zaměstnanců Elektrárny Mělník zaměstnal ve středu 21. září tamní profesionální hasiče. Naštěstí se jednalo jen o zkoušku havarijní připravenosti na mimořádné situace. Jejím námětem byla právě simulace úniku kyseliny (voda rozlitá v blízkosti nádrže), která potřísnila obličej jednomu ze dvou zaměstnanců čistících ucpané svodové potrubí dešťové vody na střeše úpravny.

21
Září 2016

ČEZ Teplárenská: Na východočeskou zimu jsme připraveni

Trutnov, 21. září 2016 – V průběhu letní odstávky zkontrolovala ČEZ Teplárenská na východě Čech všechny parovody, horkovody, výměníky a další zařízení, která není možné za běžného provozu odstavit. Smyslem každoročních letních odstávek je zajistit spolehlivost a komfort dodávek tepelné energie pro nadcházející topnou sezonu.

20
Září 2016

ČEZ Zákaznické služby navyšují kapacity. V Třebíči otevřou nové call centrum a vytvoří 60 pracovních míst

Skupina ČEZ rozšiřuje počet svých call center. K Plzni, Zábřehu na Moravě a Kolíně od října přibude i Třebíč. ČEZ má na Třebíčsku desítky let významné postavení díky Jaderné elektrárně Dukovany, nyní bude z druhého největšího města na Vysočině obsluhovat zákazníky z celé České republiky.

19
Září 2016

Chráněná Cukrárna Ludmilka oslavila své první narozeniny

Přesně rok už v Hlinsku na Vysočině funguje chráněná cukrárna Ludmilka, která zaměstnává dvacet lidí se zdravotním handicapem. Během prvních dvanácti měsíců si do ní našly cestu na něco dobrého tisíce zákazníků. Nadace ČEZ, která loni napomohla jejímu vzniku, podpořila další provoz hlinecké chráněné cukrárny i letos částkou 75 tisíc korun.

Předchozí Nahoru