Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
23
Duben 2018

Ano, tenisky, chladicí věže a stá stavba

Už „viděly“ zlatou svatbu, mezinárodní svatbu nebo i žádost o ruku. A dnes temelínské chladicí věže „svědčily“ jubilejnímu stému páru. I ten překvapil. Snoubenci dorazili na svatbu v teniskách. Na průběh to ale vliv nemělo a u Temelína tak proběhla jubilejní stá svatba.

20
Duben 2018

Energetici pomáhali neziskovkám v Praze a Středočeském kraji

Téměř stovka dobrovolníků z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ se zapojila do 11. ročníku akce Čas pro dobrou věc. Během dvou dnů pomáhali s úklidem, údržbovými pracemi i administrativou ve 14 organizacích v metropoli, Nymburku a Hvozdnici.

19
Duben 2018

ODSTÁVKA ČTVRTÉHO BLOKU DUKOVAN SKONČÍ O VÍKENDU

V Dukovanech začaly přípravy na připojení čtvrtého výrobního bloku do přenosové sítě. Energetici jej odstavili před sedmi dny kvůli kontrolám potrubí na sekundární části parogenerátoru. Kontroly provedou také na zbývajících blocích 3 a 1. Čtvrtý výrobní blok začne elektřinu dodávat během víkendu.

19
Duben 2018

Skupina ČEZ získala ve Francii povolení pro výstavbu a provoz větrných elektráren o výkonu 42,4 MW. První se začne stavět již na přelomu roku.

Výstavba první pevninské větrné farmy Skupiny ČEZ ve Francii bude zahájena na přelomu let 2018/19. ČEZ v současné době vlastní nezbytná povolení pro projekty ve čtveřici lokalit o celkovém instalovaném výkonu 42,4 MW.

18
Duben 2018

Projektu roku: ČEZ Teplárenská usiluje o pátý křišťálový komín

Severní Čechy - Již po šestnácté ocení Teplárenské sdružení ČR Projekty roku, tentokráte 2017, v soustavách zásobování teplem a chladem. Stane se tak 24. dubna během Dnů teplárenství a energetiky v Hradci Králové. Do užší nominace bylo v pěti kategoriích vybráno 16 projektů, do nichž teplárenské společnosti investovaly přes 1,5 miliardy korun. Své želízko v ohni má v kategorii „Rozvoj a modernizace zdrojů a soustav zásobování teplem“ i ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Po roční přestávce se tak bude opět ucházet o Křišťálový komín.

16
Duben 2018

Loučeň ukázala cestu pro českou elektromobilitu a další alternativy

Množství novinek a zajímavých postřehů tuzemských odborníků z oblasti elektromobility přinesla tradiční konference Loučni o budoucnosti a možnostech alternativních pohonů v dopravě. Hlavním partnerem 5. ročníku tradiční konference o čisté mobilitě byla i letos Skupina ČEZ. Platforma každoročně dává prostor pro různé úhly pohledu a společnou diskusi producentů, zástupců státní správy, samosprávy, provozovatelů infrastruktury a uživatelů.

16
Duben 2018

ČEZ varuje zákazníky před nekalými praktikami a falešnými obchodníky s energiemi

Záměrné uvádění cen elektřiny bez DPH, právní kličky ve smlouvách, nátlakové metody: případů nekalých praktik od obchodníků slibujících takzvané „výhodnější“ ceny energií přibývá. Někteří podomní prodejci se přitom lživě představují jako obchodní zástupci ČEZ, ačkoliv nás ve skutečnosti nezastupují a nemáme s nimi nic společného. ČEZ podomní prodej při kontaktu s domácnostmi nevyužívá, a proto v takových případech doporučujeme s těmito obchodníky vůbec nejednat a kontaktovat naši zákaznickou linku nebo některé ze zákaznických center.

16
Duben 2018

Javorová alej zpříjemní lidem z Praskačky procházky

Hradec Králové, 14. dubna 2018 - Nadace ČEZ přispěla východočeské obci na jarní liniovou výsadbu javorů babyka podél místní komunikace více než 100 tisíci korun.

12
Duben 2018

Desítky miliónů do rekonstrukce potrubí v Temelíně

Padesát miliónů korun letos investuje ČEZ do rekonstrukce potrubí v areálu Jaderné elektrárny Temelín. Energetici se zaměří především na část trasy mezi strojovnou druhého bloku a chladicími věžemi. Pokračovat bude i rekonstrukce dalších technických potrubí. Celkově pak práce na potrubních trasách potrvají do roku 2023.

11
Duben 2018

Jedno děvče a dva kluci jistí výrobu elektrické energie na paroplynu

Počerady – „Tak jak nám dnes přede Sofie? A co kluci Vojta s Matějem, mají zapáleno?“ Takové či podobné úsměvné hlášky na adresu tří turbín se mohou nést nyní při střídání směn ve velínu Paroplynového cyklu Počerady (PPC). Dvě plynové turbíny totiž dostaly výše uvedená chlapecká jména. Parní turbína se jmenuje Sofie. Svá jména i s logem ČEZ mají přitom umístěna na vnějších pláštích. Energetici je tak pojmenovali po v březnu narozených trojčatech svého kolegy, systémového inženýra z odboru péče o zařízení PPC.

11
Duben 2018

Nově nastavené kontroly v Dukovanech fungují

Jaderná elektrárna Dukovany prověří část potrubí v sekundární části čtvrtého výrobního bloku. Důvodem jsou výstupy z nově prováděných kontrol. Práce si vyžádají krátkodobé odpojení bloku od přenosové sítě a to od zítřka.

11
Duben 2018

Technické služby Nového Jičína zprovoznily Senior a baby taxi. Zajišťováno bude dvojicí elektromobilů od ČEZ ESCO.

Běžnou součástí provozu v Novém Jičíně a okolí se stane dvojice elektromobilů Nissan eNV-200 pronajatých městu na tři roky společností ČEZ ESCO. Město má v úmyslu vozy využívat jako „Senior a baby taxi“ pro občany města.

11
Duben 2018

Skupina ČEZ nominována na Cenu Ď

Hradec Králové, 11. dubna 2018 – Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v České republice. V letošním roce byla nominována i Nadace ČEZ za projekt záchrany posledních žijících bílých severních nosorožců.

10
Duben 2018

Letošní návštěvnost vodní elektrárny Střekov má našlápnuto k rekordu

Ústí nad Labem – Prakticky jindy celoroční návštěvnost má již letos za sebou po dvou dnech otevřených dveří Vodní elektrárna Střekov Skupiny ČEZ. Během březnového Světového dne vody si ji prohlédlo 354 a nyní 8. dubna v rámci zahájení turistické sezony 760 návštěvníků. K tak velké účasti nahrálo v obou případech příznivé počasí a hlavně mezi lidmi se stále zvyšující zájem o industriální turistiku a technické památky.

6
Duben 2018

Letošní Energetické maturitě vévodí středoškoláci z Ústí nad Labem a Kladna

Tušimice - Energetickou maturitu v Elektrárně Tušimice má za sebou 32 středoškoláků z 11 partnerských škol Skupiny ČEZ. Během tří dnů se všichni seznámili se vším, co nějak souvisí s výrobou elektrické energie. Po absolvování závěrečného testu z právě nabitých vědomostí se králem Energetické maturity 2018 stal Lukáš Klouček ze SPŠ v Ústí nad Labem.

Předchozí   1 2  ... 98  99  100