Tiskové zprávy

28
Březen 2017

Aplikace EPP – Pomáhej Pohybem slaví milník. Lidé už díky ní pomohli pětistovce projektů.

Uživatelé mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem nasbírali během necelých dvou let jejího fungování dostatek bodů pro pět set projektů, kterým díky tomu Nadace ČEZ věnovala částku přesahující 35 milionů korun. Jubilejním pětistým podpořeným projektem je organizace Sirius, která vychovává pejsky pro hledání pohřešovaných nebo zavalených osob.

28
Březen 2017

Skupina ČEZ nabízí zaměstnání i absolventům

Hradec Králové, 28. března 2017 – Opět po roce se pracovníci společnosti ČEZ Distribuční služby, člen Skupiny ČEZ, vydali mezi žáky středních škol aby absolventům s výučním listem v oboru Elektrikář-silnoproud nebo s maturitní zkouškou v oboru Elektrotechnik nabídli možnost zaměstnání. Na jaře proto zaměstnanci navštěvují vybrané školy s elektro zaměřením v Čechách i na Moravě a prezentují žákům možnosti získání praxe, kvalifikace i potenciálního budoucího pracovního místa. Na východě Čech se do programu zapojily střední školy Hradci Králové a Pardubicích.

27
Březen 2017

Skupina ČEZ i letos pokračuje v hledání mladé energetické krve

Severní Čechy – Prakticky po roce se opět zaměstnanci ČEZ Distribuční služby vydali spolu s náborovými specialisty na spanilou jízdu po partnerských středních odborných školách Skupiny ČEZ, aby do svých řad nalákali nové kolegy. Respektive letošní absolventy s výučním listem v oboru Elektrikář-silnoproud nebo s maturitní zkouškou v oboru Elektrotechnik. Energetická společnost by přitom ráda letos v rámci celé republiky získala pro provoz distribuční soustavy 15 lidí, jimž nabízí takzvaná absolventská místa. Prvními jarními cíli energetiků se staly Střední průmyslová škola Ústí nad Labem – středisko Stříbrníky a Střední škola technická v Mostě.

27
Březen 2017

Nejoblíbenějším učitelem fyziky v Česku je Alena Šedivá z Tábora. Pro svou školu získá od Nadace ČEZ 200 tisíc korun na Oranžovou učebnu

Alena Šedivá z táborského Gymnázia Pierra de Coubertina zvítězila v anketě ČEZ Ámos o nejoblíbenějšího fyzikáře školního roku 2016/2017. Z nominovaných ankety Zlatý Ámos ji vybrali zaměstnanci Skupiny ČEZ, která je partnerem soutěže.

24
Březen 2017

Z Hradce opět vyjede nadměrný náklad a energetici zajistí průjezd pod vedením

Hradec Králové, 24. 3. 2017 – Od firmy Hapex opět vyjede nadměrný náklad. Degaser vyrobený ve firmě ZVU Strojírny se vydá na svou přes dvě stě kilometrů dlouhou trasu do Litvínova v úterý 28. března v 15 hodin. Do Litvínova by měl dorazit 31. března brzy ráno. Náklad o délce soupravy 30 metrů, šířce 5,4 metrů a celkové výšce 6,35 metrů bude na mnoha místech potřebovat podjet pod elektrickým vedením. Technici Skupiny ČEZ byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

23
Březen 2017

ČEZ loni opět snížil spotřebu pitné vody, od roku 2001 o téměř 60 %

Praha, 23. března 2017 – Spotřeba pitné vody v jaderných a klasických elektrárnách ČEZ, a. s., má setrvale klesající tendenci. Za poslední rok spadla o 8,5 % a ve srovnání s rokem 2001 dokonce o dramatických 59,8 %. Ve srovnání se stavem před 15 lety se díky souboru úsporných opatření podařilo v klasických elektrárnách zredukovat také spotřebu povrchové technologické vody (o 28,7 %) a spotřebu podzemní vody (o 73,1 %).

22
Březen 2017

Světový den vody si Skupina ČEZ připomene 25. března

Severní Čechy - Oslavy Světového dne vody, který každoročně připadá na 22. března, jsou tradičně spojeny s množství akcí určených pro veřejnost, při kterých je možné navštívit zajímavá nebo jinak nepřístupná místa spojená s vodou. Tradičně se k oslavám připojuje i Skupina ČEZ, které v sobotu 25. března zpřístupní některá svá více či méně známá vodní díla. Jako první jarní výlet za poznáním na severu Čech si tak mohou zájemci naplánovat prohlídku vodní elektrárny Střekov na Labi. Prohlédnout si ji bude možné od 10 do 16 hodin.

21
Březen 2017

Čistý zisk Skupiny ČEZ překonal o 1,6 mld. Kč očekávání

Za rok 2016 vykázala Skupina ČEZ čistý zisk ve výši 14,6 mld. Kč. Po očištění o mimořádné vlivy obecně nesouvisející s běžným hospodařením roku dosáhl čistý zisk 19,6 mld. Kč. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) činil 58,1 mld. Kč (z meziročního poklesu o 7 mld. Kč způsobil pokles realizačních cen vyrobené elektřiny 6,1 mld. Kč). Návrh na dividendu za rok 2016 činí 33 korun na akcii.

16
Březen 2017

Novou hasičskou zbrojnici si přijel prohlédnout i hejtman

Světec – Zbrusu nová hasičská zbrojnice na místě té původní září v obci Světec na Teplicku. Poskytuje dostatečné zázemí potřebné technice, členům sboru i výjezdní jednotce a také, a to hlavně, místnímu hasičskému potěru. Rekonstrukce zbrojnice stála celkem 3 364 851 Kč, přičemž různé dotace činily 2 591 831 Kč. Zbytek financí šel z rozpočtu obce. „Trochou do mlýna“ obci přispěla i Skupina ČEZ. Symbolického předání klíče Jaroslavu Štěpánovi, starostovi sboru dobrovolných hasičů, se přitom ve středu 15. března ujal sám hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Předchozí Nahoru