Tiskové zprávy

26
Květen 2017

Vodní elektrárnu Vrané prověřil cvičný požár rozvodny VVN

Vrané nad Vltavou, 26. května 2017 – Simulovaný požár rozvodny a vyprošťování zaměstnance z kouřem zasažených prostor rámovaly čtvrteční havarijní cvičení na vodní elektrárně Vrané nad Vltavou. Nejstarší a současně poslední vodní elektrárna tzv. vltavské kaskády před Prahou vyrábí i dnes, po více než 80 letech od zahájení provozu - díky pravidelné komplexní diagnostice a údržbě - v průměru více než 60 milionů kWh elektřiny za rok. Pokrývá tak spotřebu 20 tisíc středočeských domácností.

25
Květen 2017

Společnost ČEZ uspěla na prestižní SABRE Awards, odváží si zlato za rumunský projekt Energetická knihovna

Zákaznická kampaň Energetická knihovna realizovaná rumunskou společností ČEZ Vanzare vyhrála zlatou medaili v podkategorii Balkánský region v mezinárodní soutěži public relations projektů SABRE Awards pro oblast EMEA.

25
Květen 2017

Na startu 863. lázeňské sezony opět nebude chybět Oranžové kolo Nadace ČEZ

Teplice - Poslední květnový víkend každoročně patří zahájení lázeňské sezony v Teplicích a stejně tak i charitativnímu Oranžovému kolu Nadace ČEZ, která konání této nejvýznamnější kulturní akce ve městě podpořila 250tisícovým příspěvkem. Tentokráte budou moci návštěvníci věnovat své minutové šlapání na speciálních rotopedech Dětskému domovu v Krupce či teplické okresní organizaci Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR, a to v sobotu 27. května od 10 do 16.30 hodin.

25
Květen 2017

Muzejní noc můžete strávit na „Hučáku“

Hradec Králové, 25. května 2017 – Páteční Královéhradeckou Muzejní noc oslaví i malá vodní elektrárna „Hučák“ a Informační centrum Obnovitelných zdrojů v centru Hradce Králové. Nádherně osvětlená secesní budova bude lákat návštěvníky na noční prohlídky od 18 do 24 hodin v pátek 26. května 2017. Těšíme se na všechny zájemce o prohlídku.

25
Květen 2017

Ve čtvrtek večer z Hradce opět vyjede nadměrný náklad a energetici zajistí průjezd pod vedením

Hradec Králové, 24 5. 2017 – Od firmy Hapex opět vyjede nadměrný náklad. Nádrž vyrobená ve firmě ZVU Strojírny se vydá na svou přes dvě stě kilometrů dlouhou trasu do Litvínova ve čtvrtek 25. května v 19 hodin. Do Litvínova by měla dorazit 29. května po druhé hodině ráno. Náklad o délce soupravy 40 metrů, šířce 6,6 metrů a celkové výšce 6,9 metrů bude na mnoha místech potřebovat podjet pod elektrickým vedením. Technici Skupiny ČEZ byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

24
Květen 2017

V Račicích se bude nejen veslovat o evropský titul, ale i šlapat na Oranžových kolech Nadace ČEZ

Račice - Labe aréna v Račicích bude během víkendu nejen dějištěm Mistrovství Evropy ve veslování, ale i charitativního Oranžového kola Nadace ČEZ. Příznivci tohoto vodního sportu, ale i třeba sami závodníci se tak budou moci v neděli 28. května zapojit do minutového šlapání na jednom ze dvou rotopedů a pomoci tak dobré věci. Tou je podpora Psychiatrické nemocnice v Horních Beřkovicích či Centra sociální pomoci v Litoměřicích. Mezi tyto dvě organizace bude totiž rozdělena celková finanční částka, a to podle toho, kolik toho pro tu či onu lidé vyšlapou.

23
Květen 2017

Ptačí říše má v prunéřovských elektrárnách dalšího zajímavého zástupce

Prunéřov – Opravdovým rájem pro opeřené predátory se pomalu ale jistě stávají Elektrárny Prunéřov Skupiny ČEZ. Ornitologové z ALKA Wildlife, o. p. s., zde již řadu let pravidelně monitorují zahnízdění vzácného sokola stěhovavého, několik párů méně ohrožených poštolek obecných či dokonce jarní sezonní výskyt raroha velkého, který je ještě vzácnější než sokol. Nově se pak k zajímavým dravcům přidala sova, jejíž mládě se podařilo vyfotit v porostu u mazutového hospodářství prunéřovské „jedničky“. Fotografie byly pochopitelně zaslány ornitologu Václavu Beranovi k posouzení.

23
Květen 2017

ČEZ otevřel firemní školku Watík

Zaměstnanci pražské centrály společnosti ČEZ mohou využívat služeb nové firemní školky Watík. Pokud se pilotní projekt osvědčí, zváží firma otevření podobných zařízení i v dalších lokalitách.

22
Květen 2017

Návštěvníci Evropského poháru šlápli do oranžových pedálů a pomohli dobré věci, dvě organizace se tak podělily o více než 100 000 korun

Poděbrady – Více než 100 000 korun bylo rozděleno mezi Spolek Rozrazil z Kamenice - Skuheře a Sjednocenou organizace nevidomých a slabozrakých České republiky. Stalo se tak díky návštěvníkům Evropského poháru v chůzi 2017 v Poděbradech, kteří si našli pár minut na to, aby v Lázeňském parku usedli na jeden či druhý z rotopedů, takzvaná Oranžová kola Nadace ČEZ.

19
Květen 2017

Jak vypadá včelí úl uvnitř uvidíte v Nasavrkách

Hradec Králové, 19. května 2017 - Střední odborné učiliště včelařské ve východočeských Nasavrkách otevřelo další část naučné včelí stezky – soubor interaktivních panelů s názvem Pohled do úlu. Stezka zpestřuje procházky místních i návštěvníků města, informuje o životě a chovu tohoto společenského hmyzu a láká zájemce do areálu učiliště, který nabízí prohlídku arboreta i další včelařské zajímavosti. Populárně naučný projekt nasavrcké školy podpořila Nadace ČEZ příspěvkem 74 tisíc korun.

Předchozí Nahoru