Tiskové zprávy

16
Leden 2017

Pražská kina uvítají mezinárodní přehlídku krátkých filmů

Praha - Nejlepší krátké filmy z celého světa míří do české metropole, aby se představily na 12. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha. Ten se uskuteční od 18. do 22. ledna v kinech Světozor a Pilotů. Nadace ČEZ uspořádání festivalu podpořila částkou 500 000 korun.

12
Leden 2017

Geoportál ČEZ Distribuce pomáhá statisícům uživatelů již 5 let

ČEZ Distribuce již pět let provozuje svůj internetový Geoportál a zájemcům i klientům poskytuje informace a služby spojené technickou infrastrukturou, zařízeními distribuční sítě a jejich polohou. Od počátku roku 2012 vyřídila společnost na 650 tisíc požadavků o Sdělení o existenci sítí. Webovou aplikaci naleznou všichni zájemci a klienti na https://geoportal.cezdistribuce.cz

12
Leden 2017

Vodní elektrárny ČEZ zvýšily meziročně výrobu o 4 %

Praha, 12. ledna 2017 – Více než 2 miliardy kWh elektřiny vyrobily v roce 2016 vodní elektrárny ČEZ, a. s. Jde o téměř 4% meziroční nárůst. Největší podíl na celkové produkci měla opět trojice přečerpávacích elektráren – Dlouhé stráně I, Dalešice a Štěchovice II.

11
Leden 2017

Ministerstvo zemědělství jezdí elektromobilem od ČEZ

Praha, 11. ledna – Zaměstnanci Ministerstva zemědělství budou při své práci využívat elektromobil KIA Soul ev. Vůz dnes ministrovi zemědělství Marianu Jurečkovi slavnostně předal předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš. Tříletá zápůjčka vozu je aktivitou projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v České republice.

10
Leden 2017

Nejen dodávky tepla, ale i podpora školství patří mezi priority ČEZ Teplárenské

Severní Čechy – Nejen s dodávkami tepla je v Ústeckém kraji spojována ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Podporuje totiž i vzdělávání a různé typy škol od mateřských až po vysoké. Během posledních čtyř let tak společnost přerozdělila 211 500 korun. Z jejích finančních darů se například vloni těšily mateřinka Sluníčko v Jirkově, dvě základní školy v Kadani či Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

9
Leden 2017

Příchod pravé paní Zimy severočeské elektrárny nezaskočil

Severní Čechy – Dostatečné zásoby uhlí i vápence pro odsíření mají v současné době severočeské elektrárny Skupiny ČEZ. Navíc jsou uhlím průběžně zásobovány z okolních šachet. Ani elektrárenský provoz není kvůli přívalům sněhu a mrazivému počasí nijak omezen. Stále trvající program přípravy na zimní období, který je před jeho příchodem na jednotlivých elektrárnách prověřován, se tak osvědčuje v praxi i nyní.

9
Leden 2017

Nadace ČEZ startuje grantová řízení. Loni podpořila přes tisíc projektů

Oranžové projekty i v letošním roce zaplaví Česko. Obce, školy i neziskové organizace či spolky mohou opět žádat o příspěvky Nadace ČEZ. Grantová řízení Oranžové schody, Stromy a Oranžový přechod tentokrát odstartovala v jednom termínu na začátku ledna.

6
Leden 2017

Třetina nových zaměstnanců přichází do Skupiny ČEZ přes kariérní web. ČEZ spustil jeho novou verzi.

Skupina ČEZ pravidelně obsazuje první příčky anket o nejatraktivnějšího zaměstnavatele. Tomu musí odpovídat i náborový web, a proto začátkem ledna 2017 Skupina ČEZ spustila jeho modernější verzi na adrese www.kdejinde.cz. Stránky jsou nově postaveny na multimédiích a vycházejí z nejlepších postupů (best practices) v oblasti webového designu.

3
Leden 2017

Nové rekordy v návštěvnosti elektráren. Své zástupce měla i říše zvířat

V Infocentrech Skupiny ČEZ na Dukovansku obsloužili v roce 2016 rekordních 41.859 návštěvníků. Vzdělávací prohlídky Infocentra nebo speciální prohlídky areálu přivedly do Jaderné elektrárny Dukovany nebývale vysoký počet domácích i zahraničních návštěvníků. S počtem 30.331 osob je to nejvyšší návštěvnost od roku 2001. Pozornosti návštěvníků se těšila také Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice, kterou navštívilo 11.528 zájemců a společně s dukovanským Infocentrem tak překonaly dlouholeté rekordy v návštěvnosti. Obě Infocentra jsou držiteli certifikátu Českého systému kvality služeb.

29
Prosinec 2016

Zástupci ČEZ Distribuce a Enedis jednali v Praze o smart grid projektu INTERFLEX, který odstartuje v lednu 2017

Zástupci z vedení distribučních společností ČEZ Distribuce a Enedis jednali v předvánoční čas v Praze o evropském projektu INTERFLEX, který je zaměřen na zvyšování flexibility evropských distribučních sítí. V rámci setkání byla podepsána tzv. Konsorciální smlouva projektu, čímž byla formálně zakončena fáze přípravy projektu a v lednu 2017 bude projekt odstartován.

Předchozí Nahoru