Tiskové zprávy

27
Říjen 2016

Městská část Pardubice - Trnová v novém

Hradec Králové 27. října 2016 - Až do listopadu bude pokračovat rekonstrukce elektrické sítě v části Trnová v Pardubicích. Během celé akce bude demontováno vrchní vedení nízkého napětí a bude vloženo do země a vedeno kabelovými rozvody. Náklady na rekonstrukci se vyšplhají téměř na 25 a půl milionu korun.

27
Říjen 2016

ČEZ už instaloval a připojil 100 střešních fotovoltaických elektráren

ČEZ zároveň připravil indikativní nabídku pro více než 2000 zájemců. Nejvíc elektráren ČEZ instaloval ve Středočeském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

27
Říjen 2016

Přidej se k nám! ČEZ Distribuce má nové náborové video

Doslova očima energetiků se můžete podívat na nový film z prostředí distribuce elektrické energie. Má minutu a kousek a na natáčení se podíleli sami zaměstnanci za pomoci kamer GoPro.

26
Říjen 2016

Úřad vlády jezdí elektromobilem od ČEZ

Praha, 26. října – Zaměstnanci Úřadu vlády budou v ulicích Prahy i v okolí hlavního města jezdit elektromobilem. Úřad totiž na dobu tří let zařadí do svého vozového parku elektromobil VW e-Golf. Vůz dnes vedoucímu Úřadu vlády Pavlu Dvořákovi slavnostně předal člen představenstva a ředitel divize vnější vztahy a regulace ČEZ Ivo Hlaváč. Jedná se o aktivitu projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR.

26
Říjen 2016

Zaměstnanci Skupiny ČEZ splnili přání maminkám a dětem v azylovém domě

V ludgeřovickém Domě svaté Eufrazie pro ženy s dětmi v nelehké životní situaci nově vybavili hernu, kreativní dílnu i prádelnu. Azylovému domu darovali 137 479 korun zaměstnanci skupiny ČEZ spolu s Nadací ČEZ v rámci projektu Plníme přání. V úterý proběhla v místní kapli mše a kněz nově vybavené prostory slavnostně posvětil.

25
Říjen 2016

Skupina ČEZ odstartovala čtvrtý ročník soutěže Vím proč. Videa z tohoto portálu využívá podle aktuálního průzkumu přes 50 % fyzikářů

Vím proč je fyzikální soutěž, která usiluje o zvýšení zájmu mladých lidí o fyziku a technické obory. Po úspěšných třech ročnících, do kterých se zapojilo téměř 1 500 uživatelů, právě startuje ročník čtvrtý. Žáci základních a středních škol mohou opět vkládat videa s vlastními fyzikálními pokusy na www.vimproc.cz a soutěžit o hodnotné ceny od Skupiny ČEZ a společnosti LMC. Soutěžící mohou vyhrát jak tablety sami pro sebe, tak moderní učebnu v hodnotě 200 tisíc korun od Nadace ČEZ pro svou školu.

25
Říjen 2016

ČEZ Distribuce láká klienty: ochutnejte nový DIP! Jako první v ČR zprovozňuje systémové rozhraní ESB pro obchodníky

Po spuštění bezplatné kontaktní linky 800 850 860 pro hlášení poruchu a řešení distribučních požadavků láká společnost ČEZ Distribuce na další novinky. Pro všechny klienty z řad domácností a podnikatelů spustila nový on-line portál pro komunikaci s distributorem - distribuční portál zvaný DIP. Ten nabízí řadu užitečných informací o odběrném místě. Nově také zprovoznila jako první provozovatel distribuční soustavy v České republice systémové rozhraní ESB (Enterprise Service Bus), které umožňuje přímou komunikaci mezi systémy distributora a obchodníka.

24
Říjen 2016

„Svět energie“ pomáhá všem generacím rozumět energetice a fyzice

Praha, 24. října 2016 – Pohled na energetiku a fyziku očima nejrůznějších věkových skupin přináší multimediální aplikace „Svět energie“, nejnovější produkt Vzdělávacího programu ČEZ. Dostupná je na www.svetenergie.cz i v prostředí Google Play a AppStore. I do budoucna počítá s průběžným doplňováním o výukové materiály a fotografie ke stažení, 3D modely a ukázky z prostředí výroby elektřiny a novinek ze světa chytrých technologií. Je také připravena stát se platformou pro výměnu zkušeností mezi pedagogy.

24
Říjen 2016

Bezbariérová rampa a schodišťová plošina pomohou učiteli z východočeských Hořic

Střední průmyslová škola kamenická a sochařská v Hořicích zprovoznila novou bezbariérovou rampu, která společně s chystanou instalací schodišťové plošiny odstraní v její historické budově veškeré bariéry pro vozíčkáře. Realizaci projektu, který v současné době pomůže především jednomu učiteli na vozíčku, podpořila Nadace ČEZ 460tisícovým příspěvkem.

21
Říjen 2016

Den otevřených dveří odhalil novou podobu školky v Borové

Obec Borová ve spolupráci s Mateřskou školou Borová uspořádaly Den otevřených dveří, aby veřejnosti představily nově zrekonstruované prostory. Rozsáhlá oprava interiéru zvýšila celkovou bezpečnost objektu a zkvalitnila podmínky pro vzdělávací a výchovné aktivity. Obci pomohla při modernizaci školního zázemí Nadace ČEZ příspěvkem v hodnotě 550 tisíc korun.

Předchozí Nahoru