Tiskové zprávy

19
Září 2017

Zaměstnanci Skupiny ČEZ věnovali po desáté čas dobré věci

Střední Čechy – Čas pro dobrou věc nastal opět po roce pro zaměstnance Skupiny ČEZ jak v hlavním městě, tak i na jiných místech ve Středočeském kraji. V rámci skupinových dobrovolnických aktivit se vydali pomáhat 11 neziskovým organizacím. Na 55 dobrovolníků tak svůj klasický „čezácký“ pracovní den strávilo nejrůznějšími způsoby pomoci. Čekaly na ně údržbářské, zahradnické či úklidové práce, ovšem například i věnování se klientům v rámci jejich terapeutického programu. Ruce k dílu přitom přiložili na osmi místech v Praze a dále ve Hvozdnici, Vraném nad Vltavou a Nymburce.

19
Září 2017

ČEZ hledá 30 mladých odvážlivců do 24hodinového Inovačního maratonu 2017, při kterém se kreativitě meze nekladou

Vymyslet za 24 hodin vymyslet inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu, jehož 3. ročník proběhne na pražské centrále firmy 9. až 10. listopadu. Jako hlavní téma letošní soutěže zvolili organizátoři novou energetiku. Přihlásit se mohou studenti a čerství absolventi všech vysokých škol, bez ohledu na studijní obor. Na vítěze čeká zajímavá cena a pro vybrané možnost další spolupráce se Skupinou ČEZ.

19
Září 2017

Energetici se svými rodinami pomáhali u zvířat a v zahradách

Dobrovolníci z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ v Praze a Středních Čechách měli o třetí zářijové sobotě opět možnost přizvat k pomoci i své rodinné příslušníky. Celkem 16 dospělých a 18 dětí přiložilo ruku k dílu v Toulcově Dvoře a Zooparku Zájezd. Program firemního dobrovolnictví Rodinný čas pro dobrou věc se ve Skupině ČEZ těší stále větší oblibě.

19
Září 2017

ČEZ Teplárenská už začala lidem v Orlové a Bohumíně dodávat teplo

Dětmarovice – Společnost ČEZ Teplárenská ze Skupiny ČEZ zahájila včera dodávky tepla do Orlové a dnes do Bohumína. Firma je na zimu připravena, v letních měsících zajistila pravidelné kontroly i plánovanou údržbu. Letošní novinkou je zajištění dodávek tepla do sedmi bytových domů v bohumínské části Skřečoň, které společnost připojila na horkovod z Elektrárny Dětmarovice v létě.

18
Září 2017

Dny evropského dědictví opět přiblížily veřejnosti prvorepublikový vodní architektonický skvost

Ústí nad Labem - Tři sta; přesně tolik zájemců si našlo cestu do nitra vodní elektrárny Střekov Skupiny ČEZ, která byla přístupná veřejnosti po dva uplynulé víkendy (202 + 98) v rámci Dnů evropského dědictví. Byli to jak jednotlivci, tak i rodiny s dětmi bydlící nejen v severních Čechách. „Domácí“ ovšem převažovali, ať již přijeli nebo došli z nedaleké Brné, přímo z Ústí, Děčína, Chomutova či Lovosic.

18
Září 2017

Vodní elektrárna Hněvkovice oslavila čtvrtstoletí provozu volným vstupem pro veřejnost

Hněvkovice, 18. září 2017 – Zhruba 400 zájemců si o víkendu prošly vodní elektrárnu a čerpací stanici v Hněvkovicích. Stalo se tak u příležitosti Dne otevřených dveří k 25. výročí zahájení provozu tohoto stupně tzv. vltavské kaskády. Díky pravidelné komplexní diagnostice a údržbě vyrobí elektrárna v průměru více než 20 milionů kWh elektřiny za rok. Pokrývá tak spotřebu zhruba 10 tisíc jihočeských domácností.

15
Září 2017

Pohádkový Jičín provede děti i dospělé čtvero ročními dobami a jejich tradicemi

Rozšířit si vědomosti o lidových tradicích, oprášit stará moudra a samozřejmě i pobavit chce letošní 27. ročník multikulturního festivalu Jičín – město pohádky. Nadace ČEZ, která akci podporuje i finančně, v centru města opět rozbalí své stanoviště s charitativními koly. Pomáhat se bude, jak jinak, Nadačnímu fondu Jičín – město pohádky a místnímu Domovu pro seniory.

15
Září 2017

Při rozpadu elektrické sítě pomůže Temelín

Při problémech v přenosové soustavě a jejím rozpadu na několik ostrovních oblastí umí elektrárna Temelín během několika vteřin snížit výkon a zabránit blackoutu.

15
Září 2017

ČEZ Teplárenská zahájila dodávky tepla na severu Čech

Severní Čechy – Prakticky o týden a něco dříve zahájila ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ otopnou sezona 2017/18 na severu Čech. V pondělí 11. září to bylo v Chomutově, kde po dohodě s hlavním odběratelem tepla ve městě, probíhalo již od soboty 9. září temperování rozvodných systémů. Ve stejný den začalo temperování i v Jirkově a Klášterci nad Ohří, kde ČEZ Teplárenská obhospodařuje jak sekundární, tak i primární rozvody tepla. Radiátory se začaly rozehřívat i v Kadani. Na základě požadavku Okresního stavební bytové družstva a s ohledem na nepříznivý vývoj počasí byly 13. září zahájeny dodávky tepla v Teplicích, Dubí a Krupce. Jako poslední se ve čtvrtek přidala města Bílina a Ústí nad Labem.

14
Září 2017

Děti v rychvaldské škole mají čistší vzduch, 30 tisíc sehnala pracovnice ČEZ od svého zaměstnavatele

Takzvané zaměstnanecké granty jsou ve firmách stále populárnější. Podobné je to i ve Skupině ČEZ, jejíž nadace letos jen v Moravskoslezském kraji podpořila 17 projektů, na kterých se podílejí její zaměstnanci, necelým půl milionem korun. Třicet tisíc putovalo také do Rychvaldu na nákup čističek vzduchu pro základní školu na Václavu. Příspěvek zajistila pracovnice společnosti ČEZ Korporátní služby Jana Jemalová, která škole stejně jako mnoho dalších rodičů pomáhá ve svém volném čase.

13
Září 2017

Dobrovolní hasiči z Mlázovic dostali díky aplikaci EPP nový defibrilátor

Hradec Králové, 13. září 2017 - Sbor dobrovolných hasičů z Mlázovic na Královéhradecku rozšířil svoji výbavu o automatický externí defibrilátor (AED). Díky přístroji, na jehož pořízení přispěla Nadace ČEZ, budou moci hasiči rychle poskytnout první pomoc lidem se srdeční zástavou ještě před příjezdem zdravotnické služby. Zdravotní techniku podpořili uživatelé pomocí aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Pro dobrovolné hasiče vysportovali částku 43 400,- Kč.

13
Září 2017

ČEZ Teplárenská připojila k horkovodu z Dětmarovic dalších 7 domů v Bohumíně

Dětmarovice/Bohumín – Více než 500 metrů výkopů, přes kilometr potrubí a 3 nové předávací stanice zajistí připojení dalších 60 domácností žijících v sedmi bytových domech v bohumínské části Skřečoň. Čtyřmilionová investice společnosti ČEZ Teplárenská přichází do regionu sužovaného špatným ovzduším, za které mohou z velké části lokální topeniště, jako na zavolanou.

12
Září 2017

Operátorky zábřežského call centra ČEZ Distribuce provětraly šatníky, oblečení pomůže dětem i pracujícím bezdomovcům

Téměř 250 kilo oblečení, bot i hraček přinesly do práce operátorky call centra ČEZ Distribuce v Zábřehu na Moravě, zapojili se i jejich kolegové-energetici. Věci vybrané na této charitativní sbírce s názvem Průvan v šatníku si odvezli pracovníci zábřežské Charity, kteří pohlídají, aby se dostaly k těm opravdu nejpotřebnějším. Sbírka probíhala v rámci Skupiny ČEZ napříč celou republikou, v 8 městech lidé vybrali pro 12 neziskových organizací přes 1,6 tuny oblečení.

12
Září 2017

Bezpečnou cestu do školy zajistí dětem v Nejdku Oranžový přechod

Zvýšený provoz na silnicích spojený s počátkem školního roku působí mnoha rodičům starosti o bezpečnost jejich dětí. Přechod pro chodce na frekventované komunikaci s kamionovou dopravou proto dostal nové veřejné osvětlení.

12
Září 2017

ČEZ ESCO kupuje stoprocentní podíl ve společnosti KART, specialistovi na technickou správu budov

ČEZ ESCO dále rozšiřuje své portfolio komplexních energetických služeb pro zákazníky z řad firem, samospráv a veřejných institucí. Společnost KART působí na trhu 25 let a mezi její zákazníky patří firmy a instituce vyžadující nejvyšší kvalitu služeb jako vědecká pracoviště, prestižní galerie nebo globální hotelové řetězce.

Předchozí   1 2  ... 98  99  100