Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
24
Květen 2019

Pohled z chladicí věže i návštěvu reaktoru si vyzkouší učitelé v Hradci

Hradec Králové, 24. května – Bez znalostí fyziky se žádný technický pokrok neobejde, v oblíbenosti ale tento předmět tradičně obsazuje nejnižší příčky. Na 200 učitelů se proto tento víkend sjede do Hradce Králové načerpat inspiraci, jak se dá fyzika učit poutavě a smysluplně. Na akci nebude chybět ani vzdělávací program Svět energie Skupiny ČEZ, který učitelům nabídne mimo jiné virtuální prohlídku jaderné elektrárny.

24
Květen 2019

V Dukovanech dnes „odmaturovali“ jaderní studenti třetích ročníků

Studenti 3. ročníků z převážně středních průmyslových škol ze všech koutů České republiky dnes v rámci svého třídenního pobytu v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně složili zkoušku z jaderné maturity. Celkem 32 studentů se v rámci přednášek a exkurze po elektrárně mělo možnost seznámit s provozem Jaderné elektrárny Dukovany, která svoji čistou a bezemisní výrobou elektřiny dlouhodobě pokrývá 20% celkové spotřeby České republiky. Na závěr celé stáže čekala studenty závěrečná zkouška formou testu a beseda s předsedkyní SÚJB, paní Danou Drábovou. Králem jaderné maturity je Tomáš Vlasák z třebíčské průmyslovky, který nejlépe obstál ve znalostním jaderném testu.

24
Květen 2019

Nová alej lemuje cestu v samém srdci Orlických hor

Hradec Králové – 24. května 2019 – Uprostřed Orlických hor v osadě Černá Voda vyrostla nová alej. Obyvatelé společně s dodavatelskou firmou zde zasadili původní dřeviny, hodících se do horského podnebí. Nadace ČEZ podpořila projekt 150 tisíci korunami.

22
Květen 2019

Zabezpečení jaderných elektráren se stále vylepšuje, aby odpovídalo trendům doby

Stovky vyřízených bezpečnostních prověrek, změny ve vnitřní legislativě i doplnění fyzických zábran a dalších prvků. Tak vypadá v praxi zvyšování úrovně zabezpečení českých jaderných elektráren. Jde o logický vývoj v čase u elektráren, které zabezpečují dodávky elektřiny i půl století a v průběhu života se proměňují s dobou. S hlavními novinkami se dnes v dukovanské jaderné elektrárně seznámili na uzavřeném zasedání zástupci státu i vybraní zaměstnanci. Pro ty byly určeny i prohlídky techniky ostrahy, policistů a vojáků, kteří se podílejí na střežení jaderného zařízení.

22
Květen 2019

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh voleb do Evropského parlamentu

ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb do Evropského parlamentu 2019. Společnost zrušila v termínu voleb (24. – 25. 5. 2019) plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro nenadálé poruchy způsobené nepříznivým počasím.

21
Květen 2019

Průvan v šatníku: Operátorky call centra ČEZ Distribuce vybraly půl tuny oblečení

Operátorky zábřežského call centra společnosti ČEZ Distribuce vybraly v rámci charitativní akce Průvan v šatníku 528 kilogramů oblečení, a navíc ještě několik sad nádobí a talířů i dětské hračky. Darované věci, kterých bylo o třetinu více než před rokem, bude Charita Zábřeh postupně rozdělovat těm nepotřebnějším.

21
Květen 2019

V Temelíně cvičili reakci na dopravní nehodu při přepravě jaderného paliva

Bagr naráží do vozidla vezoucího kontejner s použitým palivem. Takový byl scénář čtvrtého letošního cvičení, které dnes proběhlo v Jaderné elektrárně Temelín. Přestože se jednalo o jedinou vážnější zápletku, trvalo cvičení celé dopoledne a zapojila se do něj padesátka odborníků.

20
Květen 2019

Při cvičném požáru na Dlouhých stráních ladili hasiči souhru s energetiky

Požár elektroinstalace v odtokovém kanálu mezi horní a dolní nádrží, všude hustý dým a zaměstnanec, se kterým velín ztratil spojení. Takové bylo základní zadání havarijního cvičení na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně, ve kterém šlo hlavně o prověření souhry mezi pracovníky elektrárny, velínem a hasiči, kteří přijeli se svou technikou ze Šumperka i Loučné nad Desnou.

20
Květen 2019

ČEZ ESCO posiluje v energetických úsporách na slovenském trhu. Kupuje většinový podíl ve společnosti e-Dome

e-Dome je předním poskytovatelem komplexních energetických úspor a energetického managementu na Slovensku. Zaměřuje se i na energetické poradenství při výstavbě nových objektů a vylepšování funkčnosti energetických zařízení. Mezi její zákazníky patří firmy, obce, nemocnice, divadla, obchodní centra i průmyslové a administrativní areály.

20
Květen 2019

Hučák o Muzejní noci navštívily stovky zájemců

Hradec Králové, 20. května 2019 –Noční prohlídky Informačního centra Obnovitelných zdrojů v centru Hradce Králové v pátek 17. května 2019 opět přilákaly na prohlídku stovky návštěvníků. Během páteční Královéhradecké Muzejní noci se zde vystřídalo 440 zájemců o historii a současnost krásné secesní budovy v centru Hradce.

19
Květen 2019

Ředitelka Nadace ČEZ: Bez paměti národa se žít nedá, proto jsme Běh podpořili

Praha - „Běžíme pro Paměť národa, abychom nezapomněli na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu“; to je hlavní motto deseti květnových běhů v deseti městech republiky. Všechny mají jedno společné – zvýšit povědomí veřejnosti a zvláště mladých lidí o pamětnících často temných dob vlády totalitních režimů. Výtěžek Běhu přitom umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů. Finanční částkou ve výši 347 100 korun podpořila realizaci této celorepublikové akce i Nadace ČEZ.

19
Květen 2019

Ve Velinách bylo slavnostně otevřeno nové Oranžové hřiště

Hradec Králové, 19. května 2019 - Nové Oranžové hřiště nedaleko obecního úřadu bylo slavnostně otevřeno tento víkend. Nejen děti, ale i místní sportovní nadšenci si nové multifunkční hřiště s rozmanitým využitím moc pochvalují. Na realizaci hřiště získala obec od Nadace ČEZ 300 tisíc korun.

18
Květen 2019

Energetici z Plzně a okolí již potřetí provětrali doma své šatníky

Plzeň – Mírně obnošené, zánovní, ale i zcela nové ošacení o celkové váze 135 kg, 60 párů bot, 14 kabelek, 28 kusů různé bižuterie a jeden batoh. Takový byl jarní „průvan v šatnících“ zaměstnanců Skupiny ČEZ, kteří mají výkon práce v Plzni a okolí. Pro ně již nevyužitelné, ale pro někoho stále potřebné věci, pak putovaly v polovině května do Oblastní charity v Rokycanech.

17
Květen 2019

V Dukovanech zahájili výměnu paliva v druhém bloku

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany po 94 dnech plného provozu všech čtyř výrobních bloků zahájili odstávku druhého výrobního bloku. Kromě výměny části paliva mají v plánu řadu kontrol, servisních a modernizačních prací. Přesně ve 12 hodin operátoři zahájili postupné snižování výkonu reaktoru a blok přestane elektřinu dodávat dnes kolem 17 hodiny. Ostatní tři dukovanské výrobní bloky zůstávají v provozu na plném výkonu. Odstávka se odběratelů nijak nedotkne, dočasně sníženou výrobu elektřiny ČEZ nahradí z dalších energetických zdrojů.

17
Květen 2019

ČEZ Teplárenská instaluje v Trutnově knihobudky

Trutnov 16. května 2019 – Bývalé odvětrávací domky, které byly součástí centrálního zásobování teplem úplně změnily svou identitu. Společnost ČEZ Teplárenská se rozhodla pro změnu a z domků se po nutných stavebních úpravách vyklubaly krásné moderní knihobudky.

Předchozí   1 2 3 4 5  ...  100