Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
22
Květen 2014

V suterénu Informačního centra Ledvice se zabydleli permoníci

Ledvice – Podívat se do středověké štoly či se potkat s ochránci havířů - permoníky, případně zachránit zatoulané žabičky přenesením do rybníka; nejen to nyní nabízí nejmladším návštěvníkům Skupina ČEZ prostřednictvím Informačního centra v Elektrárně Ledvice. V jeho suterénu je totiž naistalována zcela nová expozice zaměřená nejen na středověké dolování uhlí, ale třeba i novodobou ekologii. Nabízí čtyři soutěžní trasy s řadou zajímavých úkolů. S Dračí, Ohnivcovou, Permoníkovou a Trasou slavíčka modráčka se přitom mohli děti a jejich hraví rodiče už seznámit během akcí Severočeských dolů v Březně u Chomutova či v Braňanech u Mostu.

21
Květen 2014

Český prezident podpořil ČEZ v Rumunsku, tamní vládní představitelé vyjádřili ochotu řešit problematiku podpory obnovitelných zdrojů

Hlavním tématem dnešní schůzky prezidenta Miloše Zemana s generálním ředitelem ČEZ Danielem Benešem, šéfem zahraniční divize ČEZ Tomášem Pleskačem a rumunským ministrem pro energetiku Răzvanem-Eugenem Nicolescu byly změny podnikatelského prostředí v energetice. Prezident se postavil za investice českých firem v Rumunsku, další jednání o způsobu přidělování zelených certifikátů pro větrnou farmu ČEZ Fantanele a Cogealac budou následovat.

21
Květen 2014

Máj, levného volání čas!

Květen je měsíc lásky. A s MOBILEM OD ČEZ to platí dvojnásob! V květnu i po celý zbytek roku si se svojí drahou polovičkou můžete volat v síti ČEZ zadarmo. A pokud snad oněch „poloviček“ máte víc, nevadí. Až do konce června navíc voláte do ostatních sítí za polovinu!

20
Květen 2014

Osvětlení frekventovaného přechodu v Trutnově zvýší bezpečnost chodců

Trutnov, 20. května 2014 - Stovky lidí, kteří denně přecházejí ulici Na Struze, se mohou ode dneška cítit bezpečněji. Na rizikovém přechodu v blízkosti mateřské školy totiž přibylo osvětlení za 205 tisíc korun, které díky úspěchu města v celostátní anketě zaplatila Nadace ČEZ. Přechod přes velmi vytíženou silnici získal takto financované osvětlení jako první v Královéhradeckém kraji. Letos se dočká ještě přechod v Hradci Králové, v Pardubickém kraji získají nová světla přechody v České Třebové, Chrudimi a v Pardubicích. Celkem jich bude v celé ČR 35.

20
Květen 2014

Nejlepší české a slovenské snímky zaujaly téměř 26 tisíc návštěvníků. Czech Press Photo 2013 teď zamíří do Bruselu

Po sedmi českých městech od března do května putovala výstava Czech Press Photo 2013. Stan Skupiny ČEZ s bezmála 170 fotografiemi navštívilo dohromady 26 tisíc lidí. Nejvíc jich přišlo v Plzni, téměř 7 tisíc. V porovnání s počtem obyvatel jasně zvítězil Mělník. Teď se stan plný těch nejlepších českých a slovenských snímků z nejrůznějších žánrů našeho života přesouvá do Bruselu.

19
Květen 2014

Přes 3 a půl tisíce návštěvníků si prohlédlo výstavu Czech Press Photo v Hradci Králové

Hradec Králové, 19. 5. 2014 – I přes nepřízeň počasí měla výstava Czech Press Photo v Hradci úspěch. Od čtvrtka do neděle ji navštívilo 3 564 zájemců. Největší návštěvnost byla v neděli, kdy si výstavu prohlédlo kolem tisícovky lidí. Následovaly čtvrtek – 957 lidí, sobota – 876, a pátek – 746 lidí.

19
Květen 2014

Na gurmánském festivalu v Plzni se jedlo i sportovalo. Na Oranžovém kole šlapali návštěvníci pro charitu

Víno, jídlo, zpěv a taky charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. O tom všem byl už čtvrtý ročník Apetit festivalu v Plzni. Za Obchodním centrem Plaza, v prostoru bývalého výstaviště, zhlédli návštěvníci v sobotu 17. května kuchařskou reality show naší kulinářské elity. Svůj kuchařský um předvedly nejznámější osobnosti české gastronomie, jako Zdeněk Pohlreich nebo michelinskou hvězdičkou oceněný Roman Paulus. Nechybělo ani charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Návštěvníci festivalu vyšlapali pro neziskové organizace MOTÝL o.s. a dobrovolnické centrum DoRA celkem 100.444,- Kč.

16
Květen 2014

Zájem o dobrovolnictví neustále roste, energetici pomáhali po celé republice

Sto osm zaměstnanců Skupiny ČEZ věnovalo v průběhu tohoto týdne svůj pracovní den neziskové organizaci. Učinili tak v rámci vlastního projektu Čas pro dobrou věc, a zároveň se připojili k Mezinárodnímu dni firemního dobrovolnictví Give & Gain Day 2014, kterého je ČEZ pravidelným účastníkem. Už posedmé tak manažeři, administrativní pracovníci či zaměstnanci elektráren vyrazili do terénu a pomohli 15 institucím v Praze a středních Čechách, ale také v Ostravě a Ústeckém kraji. Přes nepříznivé počasí se ujali jakékoliv potřebné práce.

15
Květen 2014

Teplárna Trmice láká na exkurze i den otevřených dveří

Teplárna Trmice, 16. 5. 2014 – Trmickou teplárnu dnes v rámci exkurze navštívili studenti třetího ročníku oboru mechanik - elektrotechnik Střední průmyslové školy Ústí nad Labem, Resslova 5 – pracoviště Stříbrníky. Od počátku roku je to již třetí exkurze, ročně se pak do nitra teplárny podívá na dvě stovky studentů. 31. 5. od 9.00 - 13.00 hodin poprvé otevře své brány veřejnosti.

15
Květen 2014

Osmdesátý tisící návštěvník v Informačním centru – Obnovitelné zdroje

Hradec Králové, 15. května 2014 – O exkurze na Informačním centru a malé vodní elektrárně „Hučák“ na řece Labi v Hradci Králové je stále velký zájem. O víkendu průvodci přivítali již osmdesátého tisícího návštěvníka. Od počátku roku si expozici prohlédlo téměř čtyři a půl tisíce zájemců o výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů.

14
Květen 2014

V elektrárně všichni prokázali profesionální připravenost během úniku ropných látek

Počerady – Ropné látky unikly ve středu 14. května do vodoteče Elektrárny Počerady. Stalo se tak během čištění nádrže gravitačního odolejovače. Pracovník obsluhy o této mimořádné události okamžitě informoval směnového inženýra a ten ohlašovnu požáru elektrárenského hasičského záchranného sboru. Vzápětí se rozjel nezbytný kolotoč obnášející svolání členů havarijního štábu, vyhodnocení situace a samozřejmě i samotný výjezd hasičů k vyústění vodoteče do Počeradského potoka. Zatímco se nad elektrárnou nesly tóny havarijní sirény, byli všichni její zaměstnanci prostřednictvím místního rozhlasu informováni, že se jedná o cvičení, jehož účelem je ověření havarijní připravenosti všech dotčených složek.

14
Květen 2014

50 tisíc zvědavců neodolalo virtuálním elektrárnám. Dukovany a Dlouhé Stráně otevírají po prázdninách.

Praha, 14. května 2014 – Letos spuštěné virtuální prohlídky elektráren, které se staly jedním z hitů českého internetu, dosáhly na další cennou metu: přivítaly 50 000. návštěvníka. Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren Skupiny ČEZ si našli lidé z ČR ale i ze širokého zahraničí. Prohlídky dalších zajímavých provozů, mj. jaderné elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně, budou mít premiéru v září.

13
Květen 2014

Nadace ČEZ přispěla k obnově historické aleje z dob rodu Rothschildů v Šilheřovících

Začátkem dubna proběhla další etapa obnovy historické aleje v Moravskoslezské obci Šilheřovice, která leží zhruba 15 kilometrů na sever od Ostravy. Alej se rozrostla o padesát stromů lípy srdčité, čímž došlo k obnovení přirozeného biotopu chráněného pachníka hnědého, jenž se v lokalitě vyskytuje. Finanční prostředky obci poskytla Nadace ČEZ z grantu Stromy 2014 pod odborným dohledem botanika Václava Větvičky.

13
Květen 2014

Skupina ČEZ uzavřela s maloobchodním řetězcem Kaufland strategické partnerství v oblasti elektromobility

Skupina ČEZ a známý řetězec Kaufland podepsali ujednání o strategické spolupráci na rozvoji sítě dobíjecích stanic pro elektromobily. Projekt Elektromobilita ČEZ je největší v České republice a partnerství s Kauflandem je významným krokem k rozšiřování infrastruktury veřejného dobíjení elektromobilů.

13
Květen 2014

Skupina ČEZ vydělala v prvním čtvrtletí téměř 10 miliard korun

V prvním čtvrtletí 2014 dosáhla Skupina ČEZ čistého zisku 9,9 mld. Kč, provozního zisku před odpisy (EBITDA) 21,2 mld. Kč a vygenerovala provozní cash flow ve výši 15,6 mld. Kč, což je meziročně o 5 % méně než v prvním čtvrtletí roku 2013. Výsledky reflektují zhoršující se podmínky podnikání v energetice, klesající velkoobchodní ceny elektřiny spolu se stagnací ekonomiky v Evropě. Meziroční vývoj zisku ovlivnilo navíc teplotně nadprůměrné a srážkově podprůměrné první čtvrtletí roku 2014 a mimořádné výnosy v prvním čtvrtletí roku 2013.

  1  ... 98  99  100 Další