Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
28
Únor 2014

Na severu Čech přispěla Skupina ČEZ již na koupi devatenácti vozů pro sociálně potřebné

Litoměřice – Nový Renault Kangoo slouží od čtvrtka 27. únoru potřebám Centru sociální pomoci v Litoměřicích, konkrétně jeho sociálně terapeutickým dílnám a chráněnému bydlení. Takzvaný sociální automobil se podařilo zajistit díky podnikatelům a firmám v okolí, včetně Skupiny ČEZ.

27
Únor 2014

Benefiční koncert na opravu chrámových varhan v Jaroměřicích

V kostele sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou se uskuteční první neděli v měsíci březnu benefiční koncert duchovní hudby v podání místního Chrámového pěveckého sboru.

27
Únor 2014

Váleční hrdinové se stěhují do Prostějova

Unikátní soubor fotografických portrétů „Stopy paměti“ fotografa Jiřího Doležela oceněný na soutěži Czech Press Photo se stěhuje z Litovle do Prostějova. Výstava, která připomíná osudy odpůrců a lidí postižených nacistickou a komunistickou totalitou, je od 27. února do 30. dubna 2014 k vidění v prostorách Galerie S, SOU obchodního v Prostějově. Svědectví pamětníků nejtemnějších let naší nedávné minulosti jsou zachycena na audiovizuální záznam, doplněný o aktuální fotografický portrét každého z nich. Projekt podpořila Nadace ČEZ částkou 160 tisíc korun. Expozici je možné navštívit každý všední den od 7:30 do 15:00 hodin.

27
Únor 2014

Štěchovická elektrárna slaví 70 let. Její dosavadní výroba by pokryla spotřebu všech středočeských domácností na dva roky.

Štěchovice, 27. února 2014 – Již plných 70 let spolehlivě vyrábí elektřinu pro své zákazníky vodní elektrárna ve Štěchovicích. Za tuto dobu vyrobila téměř 8 miliard kWh elektřiny, což by stačilo na pokrytí spotřeby všech současných domácností v Praze a středních Čechách po dobu 2 let. Jedním z prvních dárků k oslavě 70. narozenin elektrárny Štěchovice je nedávno spuštěná virtuální prohlídka elektrárny na www.cez.cz, kterou dosud vidělo více než 11 tisíc unikátních návštěvníků.

27
Únor 2014

Skupina ČEZ dosáhla v roce 2013 čistého zisku 35,2 miliardy korun

Skupina ČEZ překonala avizované výsledky pro rok 2013. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) se meziročně snížil o 4,4 % na 82,1 mld. Kč, ale o 1,1 mld. Kč překročil očekávání. Čistý zisk meziročně poklesl o 12,3 % a dosáhl hodnoty 35,2 mld. Kč (0,2 mld. Kč nad očekáváním). Hlavní příčinou meziročního poklesu je výrazné snížení velkoobchodních cen elektřiny v důsledku masivní podpory obnovitelných zdrojů energie spolu se stagnací ekonomiky v Evropě a nejistotou ohledně regulatorních podmínek v energetice. Pro rok 2014 Skupina ČEZ očekává EBITDA ve výši 70,5 mld. Kč a čistý zisk přibližně na úrovni 27,5 mld. Kč.

26
Únor 2014

V Havířově dnes byla otevřena nová veřejná dobíjecí stanice elektromobilů. Město získalo i elektromobil

Havířov se dnes připojil k projektu Elektromobilita ČEZ. Cílem projektu je podpořit rozvoj tohoto způsobu dopravy v České republice. Na elektromobilitu přitom sází hlavně města na severu Moravy. Dnešní slavnostní podepsání memoranda o spolupráci doprovázelo předání veřejné dobíjecí stanice u budovy magistrátu spojené s předáním elektromobilu Peugeot iOn zástupcům Magistrátu města Havířov.

26
Únor 2014

Cesty domů Petry Maťákové vedou přes Elektrárnu Počerady

Počerady – Není malých rolí, toho si je vědoma třicetiletá Petra Maťáková, která před lety propadla amatérskému divadlu. Její domovskou scénou je Rádobydivadlo Klapý, jeden z nejlepších ochotnických spolků v České republice. I když je civilním povoláním specialista skladování a prodeje ve Skupině ČEZ, konkrétně v Elektrárně Počerady, několikrát do roka změní svou tvář podle toho, jakou roli či momentální úlohu ji přiřkne divadelní a v současné době dokonce i filmový režisér.

25
Únor 2014

Osvětlení frekventovaného přechodu v Ráječku zvýší bezpečnost chodců

Stovky lidí, kteří denně přecházejí cestou na vlak frekventovanou silnici u Ráječka, se mohou ode dneška cítit bezpečněji. Na rizikovém přechodu u obchvatu totiž přibylo osvětlení za téměř 200 tisíc korun, které díky úspěchu obce v celostátní anketě zaplatila Nadace ČEZ. Nebezpečné místo, kudy projede více než 8600 aut denně, získalo takto financované osvětlení jako první v Jihomoravském kraji, letos vzniknou přechody ještě v Brně, Hodoníně a Ivančicích, celkem jich bude v celé ČR 35.

24
Únor 2014

Za měsíc si temelínský reaktor prohlédlo 30 tisíc lidí

Pouhý měsíc stačil na to, aby si Jadernou elektrárnu Temelín virtuálně prohlédlo 30 tisíc lidí. Díky anglické verzi virtuální prohlídky nahlížejí do útrob největší české elektrárny i cizinci, zejména Němci, Rakušané a Slováci. Takový zájem překvapil i samotné energetiky.

20
Únor 2014

Díky ČEZ Teplárenské se archeologové v Teplicích podívali na mnoha místech pod zem vůbec poprvé

Teplice – Stejně jako během nedávného přepojení plynových kotelen v Bílině na centrální zásobování teplem prostřednictvím horkovodního napáječe z Elektrárny Ledvice i v lázeňských Teplicích probíhal záchranný archeologický výzkum. Byl unikátní tím, že prakticky sledoval řez pod podstatnou částí města, přičemž archeologové dozorovali celou trasu teplovodu. Po finanční stránce vše zabezpečovala ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Spolupráce s archeology stála společnost necelý milion korun.

20
Únor 2014

Kde elektřinu vyrábí slunce? Virtuální stopy vedou do fotovoltaické elektrárny Buštěhrad.

Téměř 35 tisíc lidí už si virtuálně prošlo některou z elektráren Skupiny ČEZ. Poslední z řady – fotovoltaická elektrárna Buštěhrad – otevře své brány v pondělí 24. února. Virtuální prohlídka krok za krokem ukazuje proces výroby elektřiny ze slunečních paprsků. Ekologická výrobna ležící na hranici bývalého průmyslového areálu Poldi v Dříni pokrývá roční spotřebu více než 600 středočeských domácností. Návštěvníkům se v lednu a únoru postupně otevřelo 7 elektráren ČEZ s celkem 105 zastaveními.

18
Únor 2014

Přišel, viděl, odstavil. Třebíčský rodák a herec Oldřich Navrátil na návštěvě v JE Dukovany.

Oldřich Navrátil přijel do své rodné Třebíče zahájit Festival divadla 2-3-4 herců. Při té příležitosti se zastavil v elektrárně Dukovany.

18
Únor 2014

Na dobíjecích stanicích Skupiny ČEZ už tankují i nejnovější elektromobily

Hradec Králové, 18. 2. 2014 – Elektromobilita se rozvíjí i ve východních Čechách a stává se populárnější. Pokud si zde budete chtít dobít elektromobil, máte možnost u jedné z pěti veřejných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ. Dvě jsou v Hradci Králové, dvě jsou ve Vrchlabí a jedna v Trutnově. Dalšími městy v pořadí, kde by měly být vybudovány veřejné dobíjecí stanice, jsou Jaroměř a Pardubice. U hradecké malé vodní elektrárny „Hučák“ jsme mohli vidět nabíjet i luxusní verzi automobilu Tesla S.

14
Únor 2014

Jubilejní ročník středoškolské soutěže Enersol podpořila Skupina ČEZ

Hradec Králové, 14. února 2014 - V Hradci Králové se již podesáté sešli středoškoláci, aby představili své soutěžní práce. Krajského kola Enersolu 2014 na téma „Jak studenti hodnotí úspory energií, obnovitelné zdroje energie, snižování emisí v dopravě v Královéhradeckém kraji“ se zúčastnilo 11 středoškoláků s 8 soutěžními pracemi.

14
Únor 2014

ČEZ spolu s Ringierem nabídne levnou elektřinu Slovákům

Od 15. února bude nejčtenější deník Nový Čas nabízet slovenským domácnostem levnější elektřinu. Výhodná nabídka Nový Čas Energie je bez vázanosti a se speciálními finančními bonusy.

  1  ... 98  99  100 Další