Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
2
Duben 2015

Neomezené tarify po dvou letech: MOBIL OD ČEZ nabízí cestu jak dál

Neomezené tarify při svém uvedení na trh zlákaly řadu lidí i přesto, že rozsah nabízených služeb se smlouvou na dva roky nepotřebovali. Podle výzkumů totiž naprostá většina lidí neprovolá více než 200 minut a polovinu času na internetu stráví na WIFI. MOBIL OD ČEZ proto takovým zákazníkům nabízí řešení, jak používat mobil stejně, ale za výhodnější ceny. Například za atraktivních 444 Kč poskytne zákazníkům 200 volných minut a 1 GB Internetu.

1
Duben 2015

Česko i ČEZ budou svítit modře

Skupina ČEZ se letos připojí k osvětové kampani „Česko svítí modře“, která má zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu.

30
Březen 2015

ČEZ nabízí energii pro mobily zdarma ve 13 nákupních centrech

Většina lidí dnes vyžaduje, aby se svým mobilním telefonem byli stále na příjmu, ideálně připojeni i on-line. Často je však nemile zaskočí vybitá baterie. Pro větší komfort nabízí ode dneška Skupina ČEZ všem, bez ohledu na značku operátora, bezplatnou energii pro dobití mobilů, ale také tabletů a dalších komunikačních zařízení na 15 dobíjecích místech v 13 nákupních centrech po celé České republice. Ve spolupráci s projektem ChargeBox ČEZ rozšiřuje celorepublikovou síť uzamykatelných dobíjecích stanic o polovinu a navyšuje kapacitu pro dobíjení o 90 mobilních zařízení.

26
Březen 2015

ČEZ šetří výdaje za plyn: přichází s produktem ČEZ S ODMĚNOU

Stávající i noví zákazníci Skupiny ČEZ mohou v příštích třech letech významně ušetřit na dodávce zemního plynu. Společnost představila nový produkt ČEZ S ODMĚNOU na období tří let, jenž v prvním roce zaručuje cenu o 7 % nižší oproti základnímu produktu hlavního dodavatele na daném distribučním území, druhý rok pak cena klesá o 8 % a třetí rok dokonce o 10 %. Zákazníci zároveň dostanou okamžitý bonus za uzavření smlouvy až 2 000 korun v závislosti na výši spotřeby.

25
Březen 2015

Výročí prvního dosažení 100% výkonu 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany

Dukovany, 25. března 2015 – Postupným zvyšováním výkonu 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany bylo dne 26. 3.1985 poprvé dosaženo 100% výkonu. Do dnešního dne se tak jenom na tomto jednom bloku podařilo bezpečně vyrobit více než 100 TWh elektrické energie.

24
Březen 2015

Poprvé v historii proběhlo v Temelíně tajné cvičení

Mimořádné cvičení s utajovaným scénářem premiérově proběhlo v Jaderné elektrárně Temelín. Vedle stovky pracovníků elektrárny se do něj včera odpoledne zapojil i Státní úřad pro jadernou bezpečnost. Kromě ředitele elektrárny dopředu o cvičení nikdo nevěděl. Okolí elektrárny se neplánované cvičení nedotklo.

20
Březen 2015

Zatmění Slunce si regulaci Temelína nevyžádalo

Naplno pracovaly oba temelínské bloky během dnešního zatmění Slunce. Ačkoli byli v Temelíně připraveni i na variantu regulace, ke snížení výkonu jihočeské elektrárny nakonec nedošlo. Česká přenosová soustava obávanou situaci ustála.

20
Březen 2015

Fotovoltaika ve spojení s vodíkovou baterií naplňuje vize malé energetiky

Vývoj nezadržitelně směřuje k posilování energetické samostatnosti spotřebitelů. V budoucnu přináší řešení právě propojení fotovoltaiky a vodíkové baterie, která by dokázala zásobovat domácnost až tři týdny i za nevlídného počasí. Nyní ho vyvíjejí a testují odborníci společnosti ÚJV Řež ze Skupiny ČEZ.

20
Březen 2015

Ukončení plánované odstávky 3. bloku JE Dukovany proběhlo úspěšně

Ve čtvrtek 19. 3.2015 ve 22:46 proběhlo úspěšné přifázování generátoru u turbíny TG 31 a byla tak ukončena plánovaná 20 denní odstávka 3. reaktorového bloku. Generátor turbíny TG 32 byl přifázován dnes ve 4:15. Všechny práce na zařízení byly provedeny podle plánu a po provedení potřebných zkoušek byl 3. blok opět uveden do běžného provozu.

19
Březen 2015

Poslanci v Temelíně: Jádro je budoucností české energetiky

Rozvoj jaderných zdrojů je zásadní podmínkou pro budoucí energetickou stabilitu České republiky. Otázkou pouze zůstává, kdy a za jakých podmínek dojde k rozšiřování dvou tuzemských jaderných elektráren. Po čtvrteční návštěvě Temelína to řekl předseda Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Václav Votava.

19
Březen 2015

Ostravsko hlásí další dobíjecí stanici pro elektromobily. Lázeňské Klimkovice mají i vlastní elektromobil.

Ostrava, 19. března – Město Klimkovice je díky nově instalované dobíjecí stanici Elektromobility ČEZ další lokalitou v rámci Moravskoslezského kraje, kde bude nyní možno čerpat energii pro elektromobily. Současně místní radnice pořídila i jeden vlastní elektromobil. Města na severu Moravy a ve Slezsku sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší.

18
Březen 2015

Informační centrum Ledvice přivítalo návštěvníka s patnáctkou a třemi nulami

Ledvice – Více než symbolicky působil počet dětí, které ve středu 18. března zavítaly do Informačního centra Elektrárny Ledvice Skupiny ČEZ z nedalekého města, po němž má elektrárna své jméno. Z ledvické mateřské školy totiž přijelo 15 malých předškoláků, přičemž jeden z nich se stal návštěvníkem infocentra s pořadovým číslem 15 000. Byl jím Radim Paul, který po zhlédnutí 3D projekce opustil kinosál jako první.

17
Březen 2015

ČEZ v novém tisíciletí „srazil“ spotřebu pitné vody na polovinu

Praha, 17. března 2015 – Spotřeba pitné vody v jaderných a klasických elektrárnách ČEZ, a. s., od roku 2001 vytrvale klesá. Zatímco jaderné zdroje loni „vypily“ o 65 % pitné vody méně, v klasických zdrojích šlo o úsporu ve výši 42 %. Celkově elektrárny ČEZ spotřebují o polovinu pitné vody méně ve srovnání s dobou před 14 lety. Vyplývá to z výstupů hospodaření s vodami v ČEZ, a. s.

13
Březen 2015

ČEZ Teplárenská je na startu o křišťálový hatrick

Severní Čechy – Do užší nominace 13. ročníku soutěže Projekty roku v soustavách zásobování teplem a chladem, kterou pravidelně vyhlašuje Teplárenské sdružení ČR, bylo za rok 2014 do čtyř kategorií vybráno celkem 12 projektů. Jejich obecným přínosem je zvýšení účinnosti využití primárních energií a využití obnovitelných zdrojů energie, snížení spotřeby paliv a emisí skleníkových plynů a zajištění efektivního zásobování teplem pro byty, průmysl, služby a další odběratele. Své želízko v ohni má opět i ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Pokud uspěje, získá již třetí křišťálový komín v řadě za sebou.

10
Březen 2015

První ostravská rychlodobíjecí stanice nabije elektromobil za 20 minut

Ostrava, 10. března – V metropoli severní Moravy je ode dneška v provozu první veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily. Zařízení, které před komplexem Orchard nahradilo klasickou dobíjecí stanici, dokáže za 20 minut doplnit baterie elektrického vozu na 80 % jejich kapacity. Města na severu Moravy a ve Slezsku dlouhodobě sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší.

  1 2 3 4 5  ...  Další