Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
22
Srpen 2014

Student gymnázia v České Třebové vybojoval bronz na Mezinárodní matematické olympiádě

Nadaní čeští středoškoláci zabodovali na letošní Mezinárodní matematické olympiádě, která proběhla ve dnech 3. až 13. července v jihoafrickém Kapském Městě. Mezi nimi byl i Radovan Švarc z gymnázia Česká Třebová. Po 16 letech se všem členům šestičlenné české reprezentace podařilo získat medaile. Z celkového počtu 101 zemí celého světa, které se této prestižní soutěže zúčastnily, se naše družstvo umístilo na 32. místě. Předcházející národní kola matematické olympiády podporuje Skupina ČEZ.

20
Srpen 2014

O víkendu vypukne na Lipně zábavně-sportovní festival

Do začátku jednoho z největších jihočeských zábavně-sportovních festivalů Lipno Sport Fest zbývá několik dní. Jednu z hlavních atrakcí si však mohli návštěvníci vyzkoušet už o uplynulém víkendu. Energy zónou, kterou v Lipně nad Vltavou na tři týdny zřídila Skupina ČEZ, v průběhu tří dnů prošlo téměř pět tisíc lidí. Důvod je podle organizátorů zřejmý, počasí příliš nelákalo na pláže a lidé tak hledali další možnosti zábavy.

20
Srpen 2014

Americký diesel v Temelíně uspěl

Nový dieselgenerátor pro první blok je plně provozuschopný a v případě potřeby je schopen dlouhodobě zásobovat elektřinou důležité bezpečnostní systémy elektrárny Temelín. Takový je hlavní závěr zkoušky, která od pátku probíhala v Jaderné elektrárně Temelín.

20
Srpen 2014

Vrchlabí bude již brzy pod 3D lupou. Díky virtuální prohlídce!

Vrchlabí, 20. srpna – Podkrkonošské Vrchlabí bude od září další lokalitou z portfolia provozů Skupiny ČEZ, kterou návštěvníci internetu projdou „suchou nohou“ díky virtuální prohlídce. Ta vrchlabská právě v těchto dnech vzniká a vedle leteckého panoramatu města i blízkých hřebenů Krkonoš nabídne především 4 hlavní lákadla. Nově instalovanou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily, pohled do zákulisí kogenerační jednotky, chytré sítě na sídlišti Liščí kopec a celkové řízení regionu z infrastruktury provozovatele distribuční soustavy.

19
Srpen 2014

ADRA rozšiřuje služby na severní Moravě. Mobilnější je i díky novému autu.

Dnes převzalo Dobrovolnické centrum ADRA Havířov automobil, který využije k poskytování služeb seniorům a zdravotně nebo sociálně znevýhodněným. Na nákup automobilu, který organizace asi nejvíc využije při rozvozu a přerozdělování šatstva, přispěla Nadace ČEZ částkou 100 tisíc korun. V Havířově a Karviné se totiž nově rozběhly takzvané sociální šatníky.

19
Srpen 2014

Seriózního dodavatele poznáte v krizi. ČEZ zákazníkům pomáhá splátkovým kalendářem

Skupina ČEZ se snaží zákazníkům vycházet vstříc za každé situace. Zdokonalila proto poskytování splátkových kalendářů těm, kterým náhlé nepříznivé okolnosti brání řádně platit vyúčtování elektřiny, plynu nebo do budoucna i mobilních služeb. Navíc se s ČEZ Bez starostí zákazníci mohou pojistit proti riziku neschopnosti hradit pravidelné zálohy na energie.

18
Srpen 2014

Tenisoví nadšenci v Oticích trénují na moderním kurtu

V sobotu 16.srpna proběhlo slavnostní otevření zrekonstruovaného tenisového kurtu v Oticích. Místní si kurt poprvé vyzkoušeli v průběhu oslav tradičního Otického karmaše. Původní kurt už hře nevyhovoval, proto se obec rozhodla pro jeho celkovou modernizaci. Tenisové hřiště teď bude sloužit nejmenším tenisovým nadějím z otické Tenisové školičky, svěřencům mateřské a základní školy i místním obyvatelům. Jeho modernizace stála 621 tisíc korun, z toho 350 tisíc korun uhradila prostřednictvím grantového řízení Oranžové hřiště Nadace ČEZ.

17
Srpen 2014

Sanace na Želině probíhá denně, a to včetně sobot a nedělí

Želina – Svižným tempem pokračuje sanace všech betonových částí malé vodní elektrárny Želina. Prakticky všechny proudem vymleté „kapsy“ v přivaděči do Lomazického kanálu již byly odstraněny díky speciální betonové směsi. Postupně jsou vyspravovány i stěny, sloupy a hráz nádrže, jíž je vháněna voda na dvě Francisovy turbíny. Nově je betonován i celý límec přivaděče. Práce se naplno rozběhly i na vnější suché straně přivaděče a úpravě dna.

15
Srpen 2014

Třídenní test prověří nové diesely Temelína

Závěrečná zkouška nových naftových generátorů v elektrárně Temelín bude trvat 72 hodin. Třídenní test má prokázat schopnost jejich dlouhodobého provozu. Během něj zařízení vyrobí a dodají do sítě cca 155 MWh elektřiny a spotřebují asi 55 000 litrů nafty. Dva nové diesely byly na Temelíně instalovány v rámci plnění programu zvyšování bezpečnosti, na základě doporučení zátěžových testů EU. Provozní test začne dnes po poledni a skončí příští týden v pondělí.

14
Srpen 2014

Skupina ČEZ předala 3 nové elektromobily městu Vrchlabí a Správě Krkonošského národního parku

Hradec Králové, 14. srpna 2014 - Elektromobilita ve Vrchlabí a v Krkonoších dostala další impulz. Tři nové elektromobily Nissan Leaf včera od Skupiny ČEZ získali město Vrchlabí a Správa Krkonošského národního parku. Po nedávném otevření rychlodobíjecí stanice se tak jedná o další krok k rozvoji elektromobility v oblasti našich nejvyšších hor.

12
Srpen 2014

Sestava dvou super dieselgenerátorů Jaderné elektrárny Dukovany je kompletní

Od dnešního dne jsou oba superzáložní dieselgenerátory na svém místě. Dnes dopoledne dorazil nový, v pořadí již druhý, záložní zdroj. Byl instalován na seizmicky odolný železobetonový postament, na kterém bude trvale uložen.

12
Srpen 2014

Skupina ČEZ vydělala v prvním pololetí 17,2 miliardy korun

V prvním pololetí 2014 vykázala Skupina ČEZ provozní výnosy 101,7 mld. Kč. Dosáhla provozního zisku před odpisy (EBITDA) 39,9 mld. Kč a čistého zisku 17,2 mld. Kč.

8
Srpen 2014

Osvětlený přechod v Týně zvýší bezpečnost chodců

Stovky lidí, kteří denně přecházejí přes Veselskou ulici v Týně nad Vltavou v blízkosti základní školy, se mohou ode dneška cítit bezpečněji.

6
Srpen 2014

V Hodoníně tikala bomba. Vyklubalo se z ní havarijní cvičení.

Hodonín, 6. srpna 2014 – Nález podezřelé zásilky na podatelně v objektu provozní budovy odstartoval dnes v 9:00 v Elektrárně Hodonín řetězec aktivit, jež dokonale prověřily souhru všech složek řešících tuto mimořádnou událost. To byl ostatně hlavní cíl havarijního cvičení, které celou situaci věrně navodilo. Hodonínská elektrárna ročně vyrobí zhruba 400 milionů kWh elektřiny a 550 TJ tepla. Polovina těchto objemů pochází z ekologického spalování biomasy.

5
Srpen 2014

Osvětlení frekventovaného přechodu v České Třebové zvýší bezpečnost chodců

Stovky lidí, kteří denně přecházejí křižovatku ulic Masarykovy ulice a Dr. E. Beneše, se mohou ode dneška cítit bezpečněji. Na rizikovém přechodu blízko učiliště a střední školy totiž přibylo osvětlení za 324 tisíc korun, které díky úspěchu města v celostátní anketě zaplatila Nadace ČEZ.

  1 2 3 4 5  ...  100 Další