Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
27
Červenec 2018

Dětská léčebna Vesna v Janských Lázních má díky ČEZ Teplárenské nový sociální automobil

Hradec Králové 27. července 2018 - ČEZ Teplárenská na východě Čech zajišťuje dodávky tepla, ale současně je i dobrým sousedem a podporuje zdravotnictví, školství, kulturu, charitu a další dobročinné projekty. Dnes proběhlo slavnostní předání sociálního automobilu pro dětské pacienty léčebny Vesna v Janských Lázních, na který společnost přispěla částkou bezmála 50 000 korun.

27
Červenec 2018

ČEZ Prodej aktualizoval svůj etický kodex podle vzoru ERÚ

Pravidla Vzorového etického kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem, který vydal Energetický regulační úřad, přijala za svá společnost ČEZ Prodej. Její etický kodex je nyní v některých ohledech ještě přísnější, zejména pokud jde o úpravu procesu při změně dodavatele. Etický kodex popisuje pravidla pro jednání obchodníka se zákazníkem i pravidla pro jednání obchodníků mezi sebou navzájem.

25
Červenec 2018

Další východočeská rychlodobíjecí stanice pro elektromobily funguje v Trutnově

Síť veřejných rychlodobíjecích stanic ČEZ dnes do mapy pokrytých míst zapisuje Trutnov. V celých východních Čechách ČEZ momentálně nabízí služby 12 veřejných dobíjecích stanic, z toho 5 rychlodobíjecích.

25
Červenec 2018

Industriální turistika stále láká, napomáhá tomu i Elektrárna Mělník, díky blízkosti Praze je místem poznání i pro zahraniční studenty

Horní Počaply – Ani během prvního pololetí letošního roku nepoklesl zájem o takzvanou industriální turistiku. Podle statistik návštěvnosti Infocenter Skupiny ČEZ dorazilo v průběhu šesti měsíců k elektrárnám celkem 84 558 osob, což je o 4 964 více, než za stejné období loňského roku. Meziročně tak návštěvnost vzrostla 6,2 %. Ve Středočeském kraji má přitom již nyní našlápnuto překonat celoroční návštěvnost 2017 (celkem 11 exkurzí a 260 osob) jediný zde Skupinou ČEZ provozovaný klasický uhelný zdroj - souhrnně nazývaný Elektrárna Mělník. Jeho prohlídku v celkem 9 exkurzích absolvovalo letos již 208 osob.

25
Červenec 2018

V královském městě mají již druhý Oranžový přechod, stejně jako ten první se nachází v Chomutovské ulici

Kadaň – V rámci severních Čech devatenáctý Oranžový přechod Nadace ČEZ a druhý ve městě mají oficiálně od středy 25. července v Kadani. Nachází se stejně jako ten první, podpořený nadací již v roce 2016, v nejvíce frekventované páteřní ulici Chomutovská. Nadační příspěvek na jeho realizaci činil 85 067 korun.

25
Červenec 2018

Obnovitelné zdroje ve službách české energetiky. Za sto let výroba stoupla 125krát, více než z ostatních zdrojů

Na úsvitu samostatnosti disponovalo Československo jako průmyslový pilíř bývalé monarchie nezanedbatelnou energetickou základnou využívající v podstatě jeden typ obnovitelného zdroje – vodní elektrárny. Vyráběly 85 GWh ročně a podílely se na celkové produkci ze 7,7 %. Po sto letech nacházíme na území ČR pestré portfolio ekologických elektráren, které loni vyprodukovaly 10 674 GWh. Znamená to nejen 12% podíl na celkové výrobě elektřiny v ČR ale i 125násobný nárůst výroby ve stoletém srovnání.

19
Červenec 2018

Infocentra ČEZ přilákala v prvním pololetí 84 tisíc zájemců o energetiku, hlavní sezóna je v plném proudu

V prvním pololetí letošního roku navštívilo jedenáctku Infocenter Skupiny ČEZ po celé ČR více než 84 tisíc návštěvníků, což představuje meziroční růst o 6,2 %. Největší zájem tradičně zaznamenaly přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně a jaderné elektrárny Temelín a Dukovany. K vidění je také trojice elektráren, které byly v provozu už před 100 lety, kdy vzniklo samostatné Československo – malé vodní elektrárny Hučák, Čeňkova Pila a Želina.

19
Červenec 2018

ČEZ má nejlepší vztahy s investory i systém řízení v regionu EMEA

Mezinárodní žebříček amerického časopisu Institutional Investor vyhodnotil ČEZ jako firmu s nejlepšími vztahy s investory (investor relations) i systémem řízení a kontroly firmy (corporate governance) z rozvíjejících se energetik v regionu EMEA - region Evropy, Středního Východu a Afriky. Martin Novák byl oceněn jako nejlepší finanční ředitel a Daniel Beneš se umístil na druhém místě mezi generálními řediteli celého regionu.

18
Červenec 2018

Výkon elektráren stoupl za sto let 28krát, výroba elektřiny dokonce 80krát. Energetika však řeší podobné výzvy

Během posledních sto let stoupnul instalovaný výkon v českých zemích z přibližně 800 MW na dnešních 22 267 MW, výroba vzrostla dokonce 80krát. Počet obyvatel přitom zůstal na podobné úrovni. Elektřina v současném Česku tvoří asi 20 % celkové spotřeby energií, její role ale bude do budoucna stoupat. Stejně jako naši předkové za první republiky ale současní energetici řeší zapojování nových výrobních zdrojů či technickou standardizaci.

18
Červenec 2018

Letní odstávky na Chomutovsku budou maximálně čtyřdenní

Chomutovsko - Na tradiční letní odstávky se v současné době připravuje ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ na Chomutovsku. Budou mít klasický scénář: revize, údržba a výměna potrubí a armatur tam, kde již dosluhují. Tradiční letní odstávky jsou nezbytnou prevencí, díky níž jsou zajištěny kvalitní a spolehlivé dodávky tepla a teplé vody v zimním období, potažmo během celé nadcházející otopné sezony 2018/19.

15
Červenec 2018

Prázdninová Kalich aréna je plná ledu a dětí s hokejkami i díky Nadaci ČEZ

Litoměřice - Po čtvrté v Litoměřicích se koná na tamním zimním stadionu týdenní Hokejová škola HC Sparta. Účastní se jí více než sto dětí, včetně 22 ze zahraničí ve věku od 5 do 16 let. Čtrnáct z nich by si přitom bez finanční podpory Nadace ČEZ o tomto letním hokejovém svátku pro nejmladší, mohlo nechat jen zdát. Nadace podpořila organizaci hokejové školy již podruhé, přičemž letos částkou 250 000 korun.

13
Červenec 2018

Zas o kus blíž zákazníkům. Pobočka ČEZ ve Frýdku-Místku je modernější a na lepší adrese

Zákaznické centrum ve Frýdku-Místku se přesunulo na atraktivnější místo v centru města a dostalo pohodlnou čekací zónu. Nové uspořádání centra, na kterém se podíleli sami zákazníci, má příjemnější moderní vzhled a umožňuje aktivnější obsluhu.

13
Červenec 2018

Energetici v Dukovanech spustili čtvrtý blok, elektřinu vyrábí všechny bloky

V Jaderné elektrárně Dukovany energetici spustili čtvrtý výrobní blok. Ukončili tak krátkodobou odstávku, kterou do harmonogramu zařadili z důvodu preventivní kontroly ucpávkového bloku jednoho z šesti cirkulačních čerpadel, aby předešli případné závadě na zařízení. V elektrárně jsou tak v provozu všechny čtyři bloky.

12
Červenec 2018

Malí táborníci si užívají prázdniny v opravené klubovně

Jičín 12. července 2018 – Dětský smích a prázdninová pohoda vládnou v letním dětském táboře Zámostí- Blata nedaleko Jičína. 80 táborníků zde tráví svůj volný čas v krásném prostředí Českého ráje. Díky finančnímu příspěvku Nadace ČEZ mají malí táborníci opravenou klubovnu a jídelnu, kde tráví společné chvíle.

11
Červenec 2018

Století elektřiny: Spotřeba elektřiny v Česku stoupla za sto let 74krát.

V průměru každý rok o 4,4 procenta stoupala za posledních sto let spotřeba elektřiny v Česku. Zatímco při vzniku republiky v roce 1918 činila hrubá spotřeba na území Čech, Moravy a Slezska celkem 1 TWh, nyní to je téměř 74 TWh. V Česku se tedy spotřebovalo za 100 let existence přes 3 350 TWh elektřiny, což je více než současná roční spotřeba všech zemí Evropské unie. Odhaduje se, že do roku 2050 využití elektřiny vzroste až trojnásobně, a to především v oblasti dopravy, průmyslu a v budovách.

  1 2 3 4 5  ...  100