Tiskové zprávy

14
Září 2017

Děti v rychvaldské škole mají čistší vzduch, 30 tisíc sehnala pracovnice ČEZ od svého zaměstnavatele

Takzvané zaměstnanecké granty jsou ve firmách stále populárnější. Podobné je to i ve Skupině ČEZ, jejíž nadace letos jen v Moravskoslezském kraji podpořila 17 projektů, na kterých se podílejí její zaměstnanci, necelým půl milionem korun. Třicet tisíc putovalo také do Rychvaldu na nákup čističek vzduchu pro základní školu na Václavu. Příspěvek zajistila pracovnice společnosti ČEZ Korporátní služby Jana Jemalová, která škole stejně jako mnoho dalších rodičů pomáhá ve svém volném čase.

13
Září 2017

Dobrovolní hasiči z Mlázovic dostali díky aplikaci EPP nový defibrilátor

Hradec Králové, 13. září 2017 - Sbor dobrovolných hasičů z Mlázovic na Královéhradecku rozšířil svoji výbavu o automatický externí defibrilátor (AED). Díky přístroji, na jehož pořízení přispěla Nadace ČEZ, budou moci hasiči rychle poskytnout první pomoc lidem se srdeční zástavou ještě před příjezdem zdravotnické služby. Zdravotní techniku podpořili uživatelé pomocí aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Pro dobrovolné hasiče vysportovali částku 43 400,- Kč.

13
Září 2017

ČEZ Teplárenská připojila k horkovodu z Dětmarovic dalších 7 domů v Bohumíně

Dětmarovice/Bohumín – Více než 500 metrů výkopů, přes kilometr potrubí a 3 nové předávací stanice zajistí připojení dalších 60 domácností žijících v sedmi bytových domech v bohumínské části Skřečoň. Čtyřmilionová investice společnosti ČEZ Teplárenská přichází do regionu sužovaného špatným ovzduším, za které mohou z velké části lokální topeniště, jako na zavolanou.

12
Září 2017

Operátorky zábřežského call centra ČEZ Distribuce provětraly šatníky, oblečení pomůže dětem i pracujícím bezdomovcům

Téměř 250 kilo oblečení, bot i hraček přinesly do práce operátorky call centra ČEZ Distribuce v Zábřehu na Moravě, zapojili se i jejich kolegové-energetici. Věci vybrané na této charitativní sbírce s názvem Průvan v šatníku si odvezli pracovníci zábřežské Charity, kteří pohlídají, aby se dostaly k těm opravdu nejpotřebnějším. Sbírka probíhala v rámci Skupiny ČEZ napříč celou republikou, v 8 městech lidé vybrali pro 12 neziskových organizací přes 1,6 tuny oblečení.

12
Září 2017

Bezpečnou cestu do školy zajistí dětem v Nejdku Oranžový přechod

Zvýšený provoz na silnicích spojený s počátkem školního roku působí mnoha rodičům starosti o bezpečnost jejich dětí. Přechod pro chodce na frekventované komunikaci s kamionovou dopravou proto dostal nové veřejné osvětlení.

12
Září 2017

ČEZ ESCO kupuje stoprocentní podíl ve společnosti KART, specialistovi na technickou správu budov

ČEZ ESCO dále rozšiřuje své portfolio komplexních energetických služeb pro zákazníky z řad firem, samospráv a veřejných institucí. Společnost KART působí na trhu 25 let a mezi její zákazníky patří firmy a instituce vyžadující nejvyšší kvalitu služeb jako vědecká pracoviště, prestižní galerie nebo globální hotelové řetězce.

11
Září 2017

Zaměstnanci ČEZ v Praze vybrali 250 kg oblečení pro charitu

Sortiment dobročinných bazarů a obchodů neziskových organizací v Praze a dalších lokalitách doplnili zaměstnanci Skupiny ČEZ během dvoudenní charitativní sbírky Průvan v šatníku. Zaměstnanci napříč republikou darovali šatstvo a obuv celkem pro dvanáct neziskových organizací. Jen v Praze se vybralo 250 kg oděvů, obuvi a módních doplňků, celkem pak 1,6 tun.

11
Září 2017

Vodní elektrárna Hněvkovice slaví 25. narozeniny a zve na historicky první Den otevřených dveří

Hněvkovice, 11. září 2017 – Před 25 lety se poprvé roztočily turbíny vodní elektrárny Hněvkovice. V sobotu 16. září se zde v rámci oslav koná historicky první Den otevřených dveří pro veřejnost. Zájemcům se otevře i obří čerpací stanice elektrárny Temelín. Využít bude možné mj. kyvadlovou dopravu od temelínského Infocentra v zámečku Vysoký Hrádek. Díky pravidelné komplexní diagnostice a údržbě vyrobí hněvkovická elektrárna v průměru více než 20 milionů kWh elektřiny za rok. Pokrývá tak spotřebu zhruba 10 tisíc jihočeských domácností.

8
Září 2017

Obnova důležitého napájecího bodu v Náchodě

Hradec Králové 8. září 2017 – Na jaře letošního roku byla zahájena rekonstrukce rozvodny elektrické energie v Náchodě. Celková rekonstrukce rozvodny 110 kV ve venkovním provedení bude dokončena v prosinci příštího roku. Náklady na rekonstrukci se vyšplhají na 137 milionů korun. Obnova rozvodny zvýší spolehlivost dodávky energie v této části Východočeského kraje.

7
Září 2017

Také ostravští zaměstnanci ČEZ provětrali šatníky pro dobrou věc

Sortiment dobročinných bazarů a obchodů neziskových organizací doplnili zaměstnanci Skupiny ČEZ během dvoudenní charitativní sbírky Průvan v šatníku. Zaměstnanci napříč republikou darovali šatstvo a obuv celkem pro dvanáct neziskových organizací. Jen Ostravě se vybralo přes 290 kg oděvů, obuvi a módních doplňků pro dobročinný Second Hand Moment.

6
Září 2017

Dny evropského dědictví zvou k návštěvě vodní elektrárny Střekov, veřejnosti bude přístupna během následujících dvou víkendů

Ústí nad Labem – Památky a příroda je letošní nosné téma Dnů evropského dědictví, které probíhají od 9. do 17. září. Již během nadcházejícího víkendu lze proto opět navštívit i největší dílo Skupiny ČEZ na řece Labi = vodní elektrárnu Střekov v Ústí nad Labem. Jak v sobotu, tak i v neděli bude tato technická památka přístupná veřejnosti od 10 do 16 hodin, přičemž poslední exkurze v daný den začíná vždy v 15.30 hodin. Stejně tak tomu bude i během dalšího víkendu 16. a 17. září.

6
Září 2017

Zaměstnanci Skupiny ČEZ pomohli jednoduchým způsobem dobré věci

Děčín – Své šatníky a botníky provětrali v tomto týdnu zaměstnanci Skupiny ČEZ napříč celou republikou. V děčínském sídle ČEZ Distribuce proběhla jejich charitativní sbírka s názvem Průvan v šatníku ve středu 6. září, přičemž se podařilo shromáždit bezmála 250 kg šatstva, obuvi a módních doplňků. Své nové uplatnění najdou veškeré věci u obecně prospěšné společnosti JURTA se sídlem v Nebočadech.

6
Září 2017

Zaměstnanci Skupiny ČEZ pomohli jednoduchým způsobem dobré věci

Děčín – Své šatníky a botníky provětrali v tomto týdnu zaměstnanci Skupiny ČEZ napříč celou republikou. V děčínském sídle ČEZ Distribuce proběhla jejich charitativní sbírka s názvem Průvan v šatníku ve středu 6. září, přičemž se podařilo shromáždit bezmála 250 kg šatstva, obuvi a módních doplňků. Své nové uplatnění najdou veškeré věci u obecně prospěšné společnosti JURTA se sídlem v Nebočadech.

5
Září 2017

Třetí ročník běhu Stromovkou dal opět šanci dětem z dětských domovů

Praha - Benefiční odpoledne „Běháme pro děti“ hostilo letos Výstaviště v pražských Holešovicích již po třetí v řadě. Přítomní „sportovci“ tak vlastním pohybem pomohli dobré věci – během totiž podpořili obecně prospěšnou společnost DEJME DĚTEM ŠANCI, která dlouhodobě pomáhá konkrétním mladým lidem a dětem z dětských domovů po celé České republice. Patronem akce, jíž Nadace ČEZ podpořila částkou 200 000 korun, byla dvojnásobná olympijská vítězka Bára Špotáková, která i běh Stromovkou odstartovala.

5
Září 2017

ČEZ Teplárenská: začátek školního roku ve znamení začátku topné sezóny na Trutnovsku

Trutnov, 5. září 2017 – V průběhu letní odstávky zkontrolovala ČEZ Teplárenská na východě Čech všechny parovody, horkovody, výměníky a další zařízení, která není možné za běžného provozu odstavit. Smyslem každoročních letních odstávek je zajistit spolehlivost a komfort dodávek tepelné energie pro nadcházející topnou sezónu.

  1  2 3  ... 98  99  100