Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
8
Listopad 2017

Elektrobusy v BB Centru přepravily přes milion pasažérů

České elektrobusy značky SOR na trase pravidelné linky BB1 a BB2 v pražském BB Centru přepravily již více než jeden milion pasažérů. Linky spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a od února loňského roku najely elektrobusy téměř 70 tisíc kilometrů. Nasazení elektrických autobusů do provozu pražské hromadné dopravy je společným projektem developerské a investiční společnosti PASSERINVEST GROUP, Skupiny ČEZ a dopravní společnosti ARRIVA, kterým chtějí přispět ke zlepšení životního prostředí a snížení dopravního hluku v BB Centru a okolí.

7
Listopad 2017

Čistý zisk Skupiny ČEZ za první tři čtvrtletí dosáhl téměř 17 miliard korun

Čistý zisk Skupiny ČEZ meziročně vzrostl o 13 % na 16,6 mld. Kč, zejména díky prodeji akcií MOL. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) meziročně klesl o 6 % na 41,1 mld. Kč, zejména z důvodu poklesu realizačních cen vyrobené elektřiny a růstu nákladů na emisní povolenky. Naopak pozitivně meziročně působila vyšší výroba v jaderných a větrných elektrárnách. Skupina ČEZ potvrzuje celoroční výhled čistého zisku očištěného na úrovni 19 mld. Kč.

6
Listopad 2017

Senioři ze Sušice už šlapou do pedálů motomedu

Uživatelé sportovní a zároveň charitativní aplikace EPP doslova pomohli pohybem k pohybu klientů Domova pro seniory v Sušici. Ti mohou díky vybodované částce 70 tisíc korun podpořené Nadací ČEZ utužovat svou tělesnou schránku na nově zakoupeném motomedu.

6
Listopad 2017

Turistickou cestu v Úhlejově lemují čerstvě vysazené javory a ořešáky

Vlastním pohybem a přidělenými body ve sportovní aplikaci EPP, kterou spravuje Nadace ČEZ, podpořili uživatelé výsadbu stromů v Úhlejově na Jičínsku. Každoročně tudy vede turistický pochod Po stopách rytíře Zbyhoně.

6
Listopad 2017

ČEZ rozšiřuje síť veřejných rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

6. listopadu 2017 – Možnost rychlého dobití baterií na cestách napříč Českou republikou se pro řidiče elektromobilů postupně stává samozřejmostí. Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, zprovoznila v uplynulých dnech stanice v trojici nových lokalit – v Pardubicích a na dálnicích u Brna a Liberce. Část sítě vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).

3
Listopad 2017

V Hulíně mají 10 nových lip, babička jednu vysadila pro vnučku Karolínu

Podzimní výsadba stromů je v plném proudu, a to platí i pro město Hulín na Zlínsku. Díky padesátitisícovému příspěvku Nadace ČEZ vysadili místní v lokalitě Podstávek alej deseti lip a 120 sazenic ptačího zobu jako bariéru proti větru, prachu i vhodné místo pro hnízdění ptáků.

1
Listopad 2017

MS ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením poprvé v Hradci Králové

Mistrovství světa ve stolním tenisu sportovců s mentálním postižením zná své vítěze stejně jako jména těch, kteří se kvalifikovali na závody Global Games 2019 a Paralympijské hry 2020. Organizaci mistrovství výrazně finančně podpořila Nadace ČEZ.

1
Listopad 2017

Vichřice změnila charakter i námět cvičení elektrárenských hasičů; vyzkoušeli si záchranu zraněné osoby ze stísněných prostor

Počerady – Požár šikmého zauhlovacího mostu pro výrobní bloky 5 a 6, včetně záchrany zraněné osoby; to byl námět havarijního cvičení profesionálních podnikových hasičů z Elektrárny Počerady, a. s., ze Skupiny ČEZ. Původně se ovšem mělo jednat o velké taktické cvičení, do něhož by se zapojili jak hasiči z HZS Ústeckého kraje, územního odboru Žatec, tak i jednotky dobrovolných hasičů z okolních obcí, například Postoloprt. Protože však všichni měli v uplynulých dnech kvůli likvidaci následků silného větru svých starostí více než dost, změnil se požár na pouhé zahoření kabeláže v zauhlovacím mostu s důrazem na záchranu zraněné osoby ze stísněných zakouřených prostor.

31
Říjen 2017

ČEZ prodává elektrárnu Varna

Společnost ČEZ se dohodla na podmínkách prodeje své bulharské černouhelné elektrárny Varna.

30
Říjen 2017

Jindřichohradecká biomasa se po ozdravné kúře za 30 milionů vrací silnější a ekologičtější

30. října 2017 – Po 9 letech intenzivního provozu prošla generální opravou část technologie na spalování čisté biomasy v Energetickém centru Jindřichův Hradec. Významný zdroj ekologické energie, který ročně vyprodukuje více než 40 milionů kWh elektřiny a zhruba 110 000 GJ tepla, se do trvalého provozu po 3 měsíčních zkouškách vrátí začátkem prosince.

29
Říjen 2017

Veškeré plánované práce na 30.-31. 10. jsou z důvodu odstraňování poruch zrušeny

Z důvodu aktuální situace v distribuční soustavě byly na 30. a 31. 10. 2017 zrušeny veškeré plánované práce. Důvodem je odstranění poruch na distribuční síti ČEZ Distribuce, a. s.

23
Říjen 2017

V Pivíně oslavili den stromů. Děti se těší na ovoce z nových alejí, teenageři na líbání pod třešní

Nové aleje kolem hanáckého Pivína budou mít pestré využití. Švestky si pohlídají pantátové na výrobu lahodné slivovice, lipový květ usuší babky kořenářky na horší časy a třešně si rezervovali mladí. V létě poskytnou čerstvé osvěžení a na prvního máje dobrou záminku k líbání. „Aspoň budeme vědět, kde máme toho našeho mladého hledat,“ smáli se obyvatelé Pivína při sázení alejí, kterými chce vedení obce nejen zvýšit porodnost a počet obyvatel vesnice, ale především životní prostředí. A také utužit vztahy mezi sousedy, nálada při společném sázení byla totiž úžasná. Vysazení alejí s 60 třešněmi, 40 švestkami a 11 lipami podpořila Nadace ČEZ v rámci grantového programu Stromy částkou 83 tisíc korun.

19
Říjen 2017

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb. Společnost zrušila v termínu voleb plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu tak i na call centru a dispečinku pro nenadálé poruchy způsobené počasím.

18
Říjen 2017

Orlovské múzy potěšily klienty i zaměstnance sociálních služeb

Na festivalu Orlovské múzy se sešli klienti a zaměstnanci čtrnácti sociálních zařízení z česko-polského pohraničí, aby si vzájemně předvedli různá hudební, taneční a divadelní vystoupení, která v průběhu roku pro tuto příležitost připravili. Realizaci letošního ročníku podpořila Nadace ČEZ částkou 20 tisíc korun.

18
Říjen 2017

Dvojice rychlodobíjecích stanic v Pardubicích v provozu

Spustili jsme pro vás dvojici nových rychlodobíjecích stanic.

  1  2 3  ... 98  99  100