Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
25
Leden 2019

Průmyslová turistika u ČEZ láme rekordy. Za energetikou se loni vydalo přes 235 tisíc nadšenců.

Infocentra a energetické provozy Skupiny ČEZ po celé České republice zažily loni další rok ve znamení návštěvnického rekordu – jejich branami prošlo více než 235 tisíc fanoušků energetiky. Podobně jako v minulých letech se zájem veřejnosti koncentroval kolem přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně a jaderných elektráren Temelín a Dukovany. Výrazně vzrostla návštěvnost v Ledvicích, kde je exkurzím k dispozici nová rozhledna. Vyšší zájem byl i o vodní elektrárny Dalešice, Lipno, Orlík, Střekov, nebo o klasickou elektrárnu Mělník.

24
Leden 2019

ČEZ Teplárenská se stala stoprocentním vlastníkem společnosti ITX MEDIA

Teplice – První letošní akvizici má za sebou ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Stala se totiž 100% vlastníkem akcií společnosti ITX MEDIA, a. s., která vlastní a provozuje 22 tepelných čerpadel ve dvou teplických lokalitách.

24
Leden 2019

Mrazy Temelínu svědčí

Řádově o stovky megawatthodin elektřiny vyrábí elektrárna Temelín v těchto dnech více než v letním období. Důvodem jsou nízké venkovní teploty a úpravy, které energetici v posledních letech provedli. Denní rozdíl ve výrobě proti létu odpovídá roční spotřebě několika stovek domácností. Navíc se tak děje v období, kdy je v Česku dlouhodobě vyšší spotřeba. Nízké teploty svědčí i Jaderné elektrárně Dukovany, která v zimě také vyrábí více elektřiny než v létě.

22
Leden 2019

Díky Nadaci ČEZ již krášlí republiku přes 92 tisíc stromů. Granty pro města a obce na výsadbu zeleně jsou opět otevřené

Lípy, habry, jabloně, či třeba keřové růže a další druhy dřevin zapouštějí kořeny v obydlených místech i volné krajině díky grantovému řízení Nadace ČEZ Stromy už osm let. Doposud bylo podpořeno 400 projektů zaměřených na výsadbu zeleně a obyvatelé měst a obcí zasadili 92 125 stromů a další zeleně. Jeden strom za svůj život přitom z atmosféry odebere přibližně jednu tunu CO2.

21
Leden 2019

Karvinské Zákaznické centrum ČEZ nově nabízí více pohodlí, dobré kafe i dětský koutek

Ve zcela novém hávu vítá své návštěvníky od pondělí Zákaznické centrum Skupiny ČEZ v Karviné. Ač se nachází stále na stejné adrese na Fryštátské ulici nedaleko centra města, získalo moderní design: Je prostornější, více prosvětlené a hlavně s pohodlnou čekací zónou, umožňující aktivní obsluhu klientů. Nabízí také klidnější čekání pro rodiče s dětmi – ty se mohou nově zabavit v dětském koutku. Po Opavě, Frýdku-Místku a Novém Jičínu jde o čtvrté Zákaznické centrum ČEZ v kraji, které prošlo redesignem. Kromě dodávek elektřiny v něm zákazníci mohou řešit také odběr plynu.

21
Leden 2019

Otakar Tuček: Elektrárenská lokalita není jen o výrobě elektrické energie

Tušimice/Prunéřov - Poměrně jasno má Otakar Tuček, ředitel elektráren Tušimice a Prunéřov, jakým směrem se bude v letošním roce ubírat rozvoj této elektrárenské lokality Skupiny ČEZ na severu Čech. V některých případech půjde o dokončení již rozjetých aktivit, v dalších se bude jednat o zcela nové projekty.

21
Leden 2019

Unipetrol pokračuje ve spolupráci s ČEZ v rozšiřování nabídky sítě Benzina o elektrickou energii. Nově v Ostravě, Plzni a Hradci nad Svitavou.

Unipetrol pokračuje v rozšiřování počtu lokalit sítě čerpacích stanic Benzina, které vedle klasických pohonných hmot nabízejí řidičům také elektrickou energii z rychlodobíjecích stanic. Instalaci zajišťuje Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské veřejné dobíjecí sítě. K lokalitě Rousínov u dálnice D1 zprovozněné vloni v létě přibyly rychlodobíjecí stojany na čerpacích stanicích Benzina také v Ostravě-Zábřehu, v Plzni-Borských polích a v Hradci nad Svitavou poblíž budoucí dálnice D35. V následujících měsících budou v síti Benzina zprovozněny další desítky těchto zařízení. Infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).

15
Leden 2019

Skupina ČEZ rozšiřuje působnost ve Francii na více než 215 MW výkonu. Vstupuje do developmentu dalších osmi projektů.

Projekty onshore větrných elektráren ve Francii o potenciálním celkovém instalovaném výkonu až 116 MW získala Skupina ČEZ. Elektrárny ve fázi pokročilého developmentu, které disponují provozní podporou ve formě garantované výkupní ceny na 15 let, odkoupila společnost CEZ France SAS od renomované developerské společnosti ABO Wind. Momentálně ČEZ ve Francii připravuje výstavbu větrných elektráren o celkovém instalovaném výkonu více než 215 MW. První turbíny by měly začít dodávat ekologickou elektřinu do sítě už letos.

15
Leden 2019

Proběhlo veřejné projednání záměru výstavby propojovacího vedení 110 kV v trase Česká Lípa - Varnsdorf

V pondělí 14. 1. odpoledne proběhlo v kulturním domě obce Okrouhlá veřejné projednání záměru „Česká Lípa – Varsndorf, propojovací vedení 110 kV“ dle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí (EIA). Projednání, které organizovalo Ministerstvo životního prostředí, proběhlo za účasti zástupců samospráv, státní správy, zpracovatele dokumentace EIA, odborníků z ČEZ Distribuce a životního prostředí i široké veřejnosti. Cílem bylo veřejně projednat dokumentaci EIA. Z posudku a stanoviska MŽP pak vyplynou akceptovatelná technická řešení trasy vedení, které po územním a stavebním řízení a po následné realizaci stavby zajistí potřebné zásobování Šluknovského výběžku elektřinou.

14
Leden 2019

Novojičínské Zákaznické centrum ČEZ nově nabízí více pohodlí, dobré kafe i dětský koutek

Ve zcela novém hávu vítá své návštěvníky od pondělí Zákaznické centrum Skupiny ČEZ v Novém Jičíně. Ač se nachází stále na stejné adrese na Jeremenkově ulici, získalo moderní design: Je prostornější, více prosvětlené a hlavně s pohodlnou čekací zónou, umožňující aktivní obsluhu klientů. Nabízí také klidnější čekání pro rodiče s dětmi – ty se mohou nově zabavit v dětském koutku. Po Opavě a Frýdku-Místku jde o třetí Zákaznické centrum ČEZ v kraji, které prošlo redesignem.

14
Leden 2019

INVEN CAPITAL hlásí první investici v Izraeli. Platforma Driivz urychlí rozvoj elektromobility.

INVEN CAPITAL, investiční fond Skupiny ČEZ hledající příležitosti v oblasti nové energetiky, premiérově vstupuje na izraelský trh start-up projektů. Platforma Driivz, kterou globálně využívá 300 tisíc řidičů, poskytuje komplexní řešení pro řízení sítí nabíjecích stanic pro elektromobily. Celkově jde o osmou investici fondu do oblasti tzv. nové energetiky.

11
Leden 2019

Nadace ČEZ otevřela grantová řízení pro rok 2019. Loni podpořila přes tisíc dobročinných projektů za více než 175 mil. korun. V západních Čechách to bylo 83 projektů za více jak 7,6 milionu korun.

Neziskovky, školy, zdravotnická a sociální zařízení, města a obce, místní komunity či sportovní spolky se letos mohou opět obracet na nadaci s žádostmi o finanční podporu v rámci některého z grantových řízení. Část schválených projektů Nadace ČEZ opět zařadí do aplikace EPP – Pomáhej pohybem, kde je sportem či chůzí může podpořit široká veřejnost.

9
Leden 2019

Nadace ČEZ otevřela grantová řízení pro rok 2019. Loni podpořila přes tisíc dobročinných projektů za více než 175 mil. korun.

Neziskovky, školy, zdravotnická a sociální zařízení, města a obce, místní komunity či sportovní spolky se letos mohou opět obracet na nadaci s žádostmi o finanční podporu v rámci některého z grantových řízení. Část schválených projektů Nadace ČEZ opět zařadí do aplikace EPP – Pomáhej pohybem, kde je sportem či chůzí může podpořit široká veřejnost.

9
Leden 2019

Nové technické konzultační místo ČEZ Distribuce je otevřeno v Hradci Králové

9. ledna 2019 – Komfortní vyřízení požadavků svých klientů zajišťuje nové technické konzultační místo (TKM) společnosti ČEZ Distribuce v Hradci Králové na Riegrově náměstí. Lidé i firmy z Královéhradeckého kraje zde mohou pohodlně vyřídit distribuční požadavky, jako například žádost o připojení, změnu příkonu, informace o odstávkách elektřiny, zaizolování vedení, žádosti o přeložku a další

4
Leden 2019

Novou moderní podobu dostalo Zákaznické centrum ČEZ v Trutnově

Trutnov – Zákaznické centrum Skupiny ČEZ v Trutnově najdete na stejné adrese, ale v moderním provedení. Prostory prošly kompletní rekonstrukcí tak, aby centrum splňovalo veškerý komfort pro své zákazníky. Je více prosvětlené s pohodlnou čekací zónou, umožňující aktivní obsluhu klientů. Je přitom již třináctým v rámci celé České republiky, které prošlo redesignem.

  1 2 3 4 5  ...  100