Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
5
Prosinec 2017

Dalším on-line členem industriální turistiky je Nový zdroj v Elektrárně Ledvice

Ledvice - Možnost, prohlédnout si vysoce ekologický Nový zdroj Elektrárny Ledvice o výkonu 660 MW má nyní každý, aniž by opustil teplo svého domova. Stačí si jen sednout k počítači, kliknout myší na správný webový odkaz a dát si třeba k tomu i sklenku dobrého vína, což v reálu pochopitelně nelze. Nový zdroj lze navštívit na http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-ledvice/, a to i prostřednictvím tabletu či chytrého mobilního telefonu.

4
Prosinec 2017

Díky aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, otevřou v Srdíčku ještě více svá srdce

Litoměřice – Třídenní akreditovaný kurz bazální stimulace pro ty, co se podílejí na péči o handicapované, mají za sebou zaměstnanci litoměřického Centra pro zdravotně postižené děti a mládež – SRDÍČKO. Dále i ti, kteří se starají o svého handicapovaného blízkého člena rodiny v domácím prostředí, přičemž využívají služeb tamního denního stacionáře. Zkušenosti v Srdíčku sbírali také zaměstnanci Farní charity a Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích a CSP Domov Na Pustaji v Křešicích. Stalo se tak díky uživatelům mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem Nadace ČEZ, která „vypohybované“ body přeměnila na potřebných 56 000 korun.

1
Prosinec 2017

Světla, klimatizace, střešní fotovoltaiky i lokální distribuční soustavy. Rodina ESCO má čtyři nové členy v Česku i Polsku.

Skupina ČEZ rozšířila své kompetence v oblasti komplexních energetických služeb pro zákazníky z řad firem a veřejné správy (ESCO). Kupuje většinové či stoprocentní podíly ve výrobci světel Hormen CE, dodavateli klimatizací AirPlus, společnosti instalující fotovoltaické elektrárny OEM Energy a firmě Easy Power, která provozuje lokální distribuční soustavy.

30
Listopad 2017

ČEZ rozsvítí v Moravskoslezském kraji 18 vánočních stromů

Dvě desítky vánočních stromů v Moravskoslezském kraji letos energetici pomohou osvětlit nejen dodávkou proudu, ale také předvánočními dary. Společnost ČEZ přispěla 18 městům a obcím na program, nové osvětlení i odměny pro děti.

30
Listopad 2017

ČEZ rozsvítí vánoční stromy pod Dlouhými stráněmi

S podporou energetiků se letos rozsvítí na Šumpersku čtyři vánoční stromy, k čemuž kromě dodávek proudu přispějí i předvánoční dary. Společnost ČEZ přispěla Šumperku, Zábřehu, Velkým Losinám i Loučné nad Desnou na program, nové osvětlení nebo odměny pro děti.

29
Listopad 2017

Nejkrásnější piruetu vykroužila 14letá Dominika, okoukala jí od evropské šampiónky Medveděvové

Orlová – Ruská krasobruslařka Jevgenija Medveděvová, která letos vyhrála Mistrovství Evropy v krasobruslení v Ostravě, inspirovala čtrnáctiletou Dominiku Motlochovou z klubu BK Ostrava k mnohému. Mimo jiné také k originálnímu obratu kolem své osy, díky kterému získala Cenu společnosti ČEZ Teplárenská za nejlépe provedenou piruetu na závodech Orlovská pirueta, kterých se o uplynulém víkendu zúčastnilo přes 150 krasobruslařských nadějí z celé republiky.

29
Listopad 2017

Vrtulník pomáhal při stavbě stožáru vedení vysokého napětí

Trutnov, 23. listopadu 2017 – Těžký a nedostupný terén kousek od Žacléře neumožnil těžké technice přístup k opravě vedení vysokého napětí. Proto technici společnosti ČEZ Distribuce ve spolupráci s firmou Matex, zajistili osazení příhradového stožáru pomocí letecké techniky.

27
Listopad 2017

Oprava generátoru na Dlouhých stráních skončila, elektrárna jede na plný výkon

Kouty nad Desnou – Čtyřměsíční oprava generátoru jedné z turbín Dlouhých strání úspěšně skončila a největší vodní přečerpávací elektrárna v Česku jede od čtvrtku po několikadenním testovacím provozu opět na plný výkon. Opravu generátoru za zhruba 14 milionů korun provedla plzeňská společnost 1. SERVIS-ENERGO.

24
Listopad 2017

Energie vyšlapaná na Oranžových kolech vynesla v roce 2017 více než 3 miliony korun

Padesátce neziskových organizací připsala Oranžová kola Nadace ČEZ přes tři miliony korun, o půl milionu více než v loňském roce. Program Oranžová kola zapojuje veřejnost do pomoci potřebným prostřednictvím jedné minuty šlapání na speciálně upravených kolech. Letos proběhl již 13. ročník.

24
Listopad 2017

Elektromobilita ČEZ rozšíří síť rychlého dobíjení o 63 stanic z dalšího evropského grantu

Praha, 24. listopadu 2017 – Rychlé dobití elektromobilu při cestách napříč Českou republikou i do okolních zemí se stává stále dostupnější. Elektromobilita ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily, uspěla v evropském grantovém řízení na výstavbu dalších 63 rychlodobíjecích stanic. Jde opět o program Connecting Europe Facility (CEF), jehož prostřednictvím Evropská komise podporuje propojování Evropy instalací dobíjecích bodů podél hlavní silniční sítě TEN-T. ČEZ souběžně staví dobíjecí lokality i z vlastních prostředků.

23
Listopad 2017

Skupina ČEZ bude rozvíjet decentralizovanou energetiku na Slovensku prostřednictvím své dceřiné firmy ČEZ ESCO

ČEZ ESCO, člen Skupiny ČEZ, se intenzivně zaměří na rozvoj decentrální energetiky na Slovensku a bude přispívat k tomu, aby Slovenská republika dosáhla evropských cílů týkajících se energetických úspor a ekologizace energetiky. Zákazníkům z řad podniků, měst, obcí a veřejných institucí ČEZ ESCO nabídne ve spolupráci se slovenskými společnostmi kompletní řešení energetických potřeb: dodávku komodity, modernizace energetických hospodářství, instalace a provoz moderních nízkoemisních či bezemisních zdrojů nebo služby související s elektromobilitou a konceptem chytrých měst.

22
Listopad 2017

S novými javory pomohly zahradnické firmě do země děti

Ústí nad Labem - Nemocné a bezpečnost chodců i motoristů ohrožující stromy v Klíšské ulici musely přenechat své místo pro zapuštění kořenů mladých javorů. Spolu s odbornou firmou a zástupci radnice pomáhaly nové stromořadí sázet i děti z Domova dětí a mládeže. Nákup stromků finančně podpořila Nadace ČEZ.

22
Listopad 2017

Nové hřiště u Labe přivítaly poděbradské děti s opravdovým nadšením

Poděbrady - Nábřeží mezi Říční a Přemyslovo ulicí v Poděbradech ožilo pestrobarevnými postavičkami v prostoru nového Oranžového hřiště. Jako první ho otestovali ve středu 22. listopadu předškoláci z blízké mateřinky. Na nákup herních prvků a městského mobiliáře přispěla Nadace ČEZ.

21
Listopad 2017

Havarijní cvičení prověřilo souhru provozních zaměstnanců s hasiči

Prunéřov – Provozní elektrikář, který kontroloval nouzové osvětlení kotelny K23, K24 a K25 se nevrátil v dohodnutý čas z pochůzky a směnový mistr elektro o něm nic neví. Informuje o tom směnového inženýra a ten zase předsedu havarijního štábu, který následně svolal všechny jeho členy k jednání. Pohřešovaného se zároveň vydává hledat do provozu šest jeho kolegů. Vždy ve dvojici ve složení elektrikář a provozní zámečník mapují cestu po jednotlivých výrobních blocích, kterou měl jít tam a poté zpět. Tak nějak začalo v úterý 21. listopadu havarijní cvičení v další elektrárně Skupiny ČEZ na severu Čech.

20
Listopad 2017

Malé autisty z Orlové ve školce uklidňuje šumění moře

Děti s poruchou autistického spektra nebo s mentálním či tělesným hendikepem, které dochází do speciální třídy Mateřské školy na ulici Karla Dvořáčka v Orlové, si ve školce užívají šumění moře i galaktická světla z vesmíru. Tyto i mnohé další podněty jim pro relaxaci nebo naopak stimulaci smyslů nabízí nová snoezelenová místnost, kterou školka vybudovala díky více než 80tisícovému daru Nadace ČEZ. Grant školce pomohli získat zaměstnanci, rodiče i další příznivci, kteří pro děti získávali svým pohybem body v rámci aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

  1  2  3 4  ... 98  99  100