Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
13
Březen 2019

Armáda si procvičí ochranu Temelína proti teroristickému útoku

Tři stovky vojáků, policistů, zástupců ČEZ a ČEPS budou od středy 20. do pátka 22. března cvičit ochranu Jaderné elektrárny Temelín při teroristické hrozbě. V rámci cvičení Safeguard Temelín 2019 se zaměří především na odvrácení vzdušného útoku a monitorování nepřítele. Cvičení vyvrcholí v pátek 22. března praktickými ukázkami. Okolních obyvatel se cvičení nedotkne.

13
Březen 2019

I elektrárna může byt ekologická. Dětmarovice do modernizace investovaly 120 milionů, uhlíkovou stopu sníží o víc než 1000 tun

Elektrárna Dětmarovice, jediná elektrárna a teplárna Skupiny ČEZ spalující černé uhlí, dokončila investici za bezmála 120 milionů korun do zateplení a rekonstrukce osvětlení. Snížení energetické náročnosti provozu budov a modernizace osvětlení přinese energetikům úsporu finančních nákladů a zároveň podpoří dlouhodobý plán Skupiny ČEZ na snížení uhlíkové stopy jednotlivých provozů. Zhruba čtvrtinu nákladů uhradila v rámci programu na podporu podnikání a inovací Evropská unie.

12
Březen 2019

Hasiči vyčerpali temelínskou věž

Unikátní cvičení za sebou mají jihočeští hasiči. Spolu se svými kolegy z jaderných elektráren Temelín a Dukovany dokázali za necelých osm hodin úplně vyprázdnit bazén pod jednou ze čtyř největších chladicích věží v České republice. Energetici se teď mohou pustit do její údržby.

8
Březen 2019

Studenti vidí Dukovany se stezkami v oblacích nebo pomalovanými věžem

Stezka v oblacích, symboly na chladicích věžích elektrárny nebo naučná stezka kolem elektrárny, to jsou jen některé z dvaceti šesti námětů pro zatraktivnění a oživení vzhledu Jaderné elektrárny Dukovany. Autory ideových námětů jsou studenti Fakulty stavební VUT Brno, kteří ve spolupráci s fakultou a elektrárnou vytvořili zadání pro své studentské práce.

8
Březen 2019

Izraelští studenti z Technionu budou inovovat pro ČEZ. V rámci projektu s ČVUT se zaměří na bateriové systémy a elektromobilitu

ČEZ ESCO ze Skupiny ČEZ je jednou z několika českých firem, které byly vybrány do prvního ročníku projektu Česko-izraelského akcelerátoru (CIPA). Mezinárodní studentské týmy z ČVUT a izraelské univerzity Technion v Haifě budou pod vedením zkušených mentorů navrhovat inovativní řešení konkrétních zadání průmyslových partnerů. První ročník se zaměřil na téma chytrých měst.

7
Březen 2019

Praha modernizuje budovy. Projekt energetických úspor od ČEZ ESCO sníží spotřebu v Obecním domě, na Výstavišti Holešovice i v Aquacentru Šutka

V šesti objektech v majetku hlavního města Prahy byla zahájena modernizace jejich technologických zařízení. Jejím cílem je snížit spotřebu energií v těchto objektech nejméně o 12 % ročně, což přinese během dvanácti let trvání projektu minimální úsporu přesahující 85 milionů korun. Projekt je realizován formou EPC, tedy energetických služeb se zárukou, kdy dodavatel za dosažení úspor smluvně ručí. Město nemusí na modernizaci vynakládat peníze ze svého rozpočtu, náklady na instalaci úsporných opatření se postupně uhradí z dosažených úspor energie. Město zároveň zvýšením energetické účinnosti uspoří 37 615 tun ekvivalentu CO2. Dodavatelem projektu je ENESA, dceřiná společnost ČEZ ESCO.

6
Březen 2019

Portfolio svých zákazníků neustále rozšiřuje ČEZ Teplárenská na východě Čech

Východní Čechy – V loňském roce dodala ČEZ Teplárenská na východě Čech svým zákazníkům 854 000 GJ tepla. Objem nových připojení činil téměř 3 900 GJ tepla.

4
Březen 2019

ČEZ Handy kvadriatlon tradičně otestoval odhodlanost a soudržnost závodníků

Bedřichov – Do bílé stopy Jizerských hor se během uplynulého víkendu zapsal čtvrtý ročník závodu pro handicapované i nehandicapované, a to ve čtyřech disciplínách. Celkem stálo na startu 81 dvojic, z toho v sestavě člověk – pes jich bylo deset. Samostatný dětský závod měl 50 účastníků. Titulárním partnerem kvadriatlonu je Nadace ČEZ, která pořadatele, jímž je zájmové sdružení Cesta za snem, podporuje i finančně.

1
Březen 2019

ČEZ Teplárenská má nového generálního ředitele

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti ČEZ Teplárenská, a. s., se od 1. března stal Jan Nechvátal. Do Skupiny ČEZ přichází ze společnosti ACTHERM, v níž působil jako jednatel a zároveň i ředitel odštěpného závodu Chomutov.

1
Březen 2019

Fyzikální olympiáda má své vítěze, druhé místo patří zástupci Královéhradeckého kraje

Hradec Králové, 1. března - Hradec Králové se na čtyři dny stal městem s nejvyšším IQ v České republice. Padesát nejnadanějších středoškoláků tu totiž od úterý do pátku bojovalo o medaile v rámci jubilejního 60. ročníku Fyzikální olympiády. A jak to všechno dopadlo se účastníci dozvěděli na dnešním slavnostním vyhlášení výsledků, které proběhlo v aule Univerzity Hradec Králové.

1
Březen 2019

Dnes večer ČEZ plánovaně odstaví první temelínský blok. Důvodem jsou kontroly a výměna paliva

Výměna paliva, kontroly turbíny a bezpečnostních systémů nebo rekonstrukce části potrubí cirkulační chladící vody. To jsou jen příklady nejdůležitějších prací během odstávky prvního bloku. Celkově mají energetici v plánu udělat přes deset tisíc činnost a vše navíc chtějí zvládnout během dvou měsíců.

27
Únor 2019

Kaufland v Ostrově nad Ohří láká elektromobily novou dobíječkou

Nejnovější lokalitou řetězce Kaufland, která nabízí rychlé dobíjení pro elektromobily, je Ostrov nad Ohří. Kaufland ve spolupráci s ČEZ také pod Krušnými horami nabídne zákazníkům rychlodobíjecí stanici schopnou doplnit baterie elektromobilu i během kratšího nákupu. V průběhu loňského roku vyrostly tyto stanice v areálech Kaufland doslova po celé republice – v Hodoníně, Jablonci nad Nisou, Karviné, Kolíně, Kuřimi, Šternberku, Teplicích a v pražských lokalitách Hloubětín, Jarov a Vypich. Skupina ČEZ plánuje ve spolupráci s nákupním řetězcem vybudovat několik desítek těchto zařízení.

27
Únor 2019

Dobrovolní hasiči v Červeném Kostelci mají moderní vyprošťovací zařízení

Hradec Králové - Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Červeného Kostelce na Královéhradecku rozšířila svoji výbavu o nové vyprošťovací zařízení. Na jeho pořízení uživatelé aplikace EPP vysportovali 100 000,- korun od Nadace ČEZ.

25
Únor 2019

Hradec plný Einsteinů – v úterý začíná jubilejní Fyzikální olympiáda

Hradec Králové se na čtyři dny stane městem s nejvyšším IQ v České republice. Padesát nejnadanějších středoškoláků tu totiž bude od úterý do pátku bojovat o medaile v rámci jubilejního 60. ročníku Fyzikální olympiády. Královéhradecký kraj má mezi nimi hned dvě želízka v ohni – Michal z Gymnázia F. M. Pelcla z Rychnova nad Kněžnou dokonce bude obhajovat loňské šesté místo.

20
Únor 2019

Teplo bez starostí přilákalo i vloni nové odběratele, další jsou v jednání

Severní Čechy – O téměř 14 000 GJ odebraného tepla si v loňském roce polepšila na severu Čech ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ, kde na Chomutovsku dodává teplo odběratelům z elektráren Tušimice a Prunéřov a pro Ústí nad Labem z Teplárny Trmice. V okrese Teplice je dodávka tepla zajištěna, nejen díky Elektrárně Ledvice, ale například i plynovým kotelnám v lokalitách mimo páteřní rozvody tepla.

  1 2 3 4 5  ...  100