Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
17
Prosinec 2014

Noví manažeři komunikace Skupiny ČEZ pro severní a střední Moravu

Skupinu ČEZ budou na severní a střední Moravě nově zastupovat Marie Pásková a Vladislav Sobol, který se bude věnovat v rámci pražské centrály i některým celostátním projektům. Kromě zastupování firmy v médiích a na veřejnosti mají za úkol spolupráci s místní samosprávou, neziskovými organizacemi a další koordinaci veřejně prospěšných aktivit energetické společnosti a firemní Nadace ČEZ.

16
Prosinec 2014

Námrazová kalamita prověřila energetiky, na zimní období jsou připraveni

Poruchové čety Skupiny ČEZ čekají v následujících dnech a měsících nástrahy zimního období, které sebou mnohdy nesou zvýšený počet poruch a následných výjezdů. Těch už letos jednotlivé čety v severočeském regionu absolvovaly přes jedenáct tisíc. První prověrku v podobě námrazové kalamity začátkem prosince mají již energetici za sebou.

15
Prosinec 2014

V krkonošském lyžařském ráji zahájili novou běžeckou sezónu

Ve Skiresortu Janské Lázně zahájili minulý týden novou sezónu běžeckého lyžování v Krkonoších. Jednotliví upravovatelé lyžařských tratí se sdružili v projektu Krkonoše – lyžařský běžecký ráj s cílem dále rozvíjet sportovní i zábavní možnosti regionu. Na úpravu lyžařských běžeckých stop přispěla organizátorovi projektu, svazku Krkonoše – svazek měst a obcí, i Nadace ČEZ částkou ve výši 100 000 Kč.

14
Prosinec 2014

Další stromořadí pomohla Nadace ČEZ vysadit ve Vejprnicích na Plzeňsku

V neděli 14. prosince proběhlo slavnostní představení nově vysazených alejí ve Vejprnicích na Plzeňsku. V rámci úpravy polních cest v extravilánu obce vyrostla během letošního podzimu podél dvou z nich zcela nová stromořadí. Výsadbu více než stovky listnatých stromů podpořila Nadace ČEZ, která pod odborným dohledem botanika Václava Větvičky věnovala Vejprnicím částku ve výši 200 000 Kč.

12
Prosinec 2014

Vysokoškoláci z Plzně poznávali elektrárenský provoz v praxi

Tušimice – Kristova léta má již bloková výuka studentů z technické fakulty Západočeské univerzity Plzeň, kteří ji absolvují v Elektrárně Tušimice Skupiny ČEZ. Pro všechny zajímavá a hlavně efektivní forma výuky totiž probíhá na severu Čech nepřetržitě již od roku 1981, přičemž v době komplexní obnovy Tušimic se přesunula do Elektrárny Prunéřov II. Smyslem této praxe studentů katedry elektroenergetiky přitom je, aby se všichni seznámili s tím, co jim je během studia vštěpováno do hlavy jako teorie.

11
Prosinec 2014

Vše plněno dle harmonogramu, to je stav třináctého dne plánované odstávky 4. bloku Jaderné elektrárny Dukovany

Po prvních třinácti dnech plánované odstávky 4. bloku Jaderné elektrárny Dukovany postupují všechny práce na zařízení dle harmonogramu, a to i přes počáteční tříhodinové pozdržení odstávky z důvodu potřeby české energetické distribuční sítě. Výměna paliva, zkoušky čerpadla FOX III nebo zkoušky AAC Dieselgenerátorů jsou akce, které se již podařilo úspěšně realizovat.

11
Prosinec 2014

Osvětlení frekventovaného přechodu v Hradci Králové zvýší bezpečnost chodců

Stovky lidí, kteří denně přecházejí přes ulici Antonína Dvořáka, se mohou ode dneška cítit bezpečněji. Na rizikovém přechodu u průmyslové školy Vocelova totiž přibylo osvětlení za téměř 266 tisíc korun, které díky úspěchu města v celostátní anketě zaplatila Nadace ČEZ. Přechod přes velmi vytíženou silnici získal takto financované osvětlení jako druhý v Královéhradeckém kraji. Celkem nová světla získá 46 přechodů v celé ČR 35.

8
Prosinec 2014

Jedna z dominant Elektráren Mělník v příštím roce zmizí

Mělník – Osud 200 metrů vysokého železobetonového komína Elektrárny Mělník II je definitivně zpečetěn. Po 43 letech své existence se bude pomalu ale jistě čím dál více snižovat k zemi. Respektive bude postupně rozebrán, přičemž odstraňování jeho vyzdívek už započalo. Hlavní bourací práce celého skeletu ovšem proběhnou až v příštím roce.

8
Prosinec 2014

Dlouhé stráně zlomily absolutní rekord už v listopadu. Poprvé letos padne i hranice půlmiliardy kWh.

Dlouhé stráně, 8. prosince 2014 – Největší hydroenergetický zdroj v České republice - přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, vyrobila v období od ledna do listopadu 2014 celkem 485 milionů kWh, a v předstihu tak dosáhla absolutního ročního rekordu za více než 18 let své existence. Historický zápis jde především na vrub zvýšeného využívání přečerpávacích zdrojů při stabilizaci soustavy, která je často zatěžována produkcí ze zahraničních i domácích obtížně predikovatelných obnovitelných zdrojů.

5
Prosinec 2014

Hasičská auta z ČEZ posílí sbory ve Svádově, Ryjicích a Stebně

Hasičského Mikuláše v podobě 4 požárních vozidel si dnes odvezli z Teplárny Trmice zástupci obcí na Ústecku - Svádov, Ryjice a Stebno. V polovině roku došlo v trmické teplárně k modernizaci vozového parku podnikových hasičů a dosavadní vozidla tak mohou najít uplatnění právě u sborů dobrovolných hasičů v okolních obcích.

4
Prosinec 2014

V základní umělecké škole mají novou multimediální učebnu

Chomutov - V Základní umělecké škole T. G. Masaryka v Chomutově otevřeli v úterý 2. prosince novou moderní multimediální učebnu. Škola tak má vhodné prostředí pro nové způsoby výuky hudebních oborů s využitím výpočetní techniky a multimediálních prvků, které jsou šité na míru jednotlivým uměleckým odvětvím. Realizaci Oranžové učebny podpořila Nadace ČEZ částkou 200 000 korun.

4
Prosinec 2014

Temelín prošel mezinárodním ekologickým auditem

Podle mezinárodních norem postupují při ochraně životního prostředí v Jaderné elektrárně Temelín. Takový je závěr ekologického auditu, který v tomto týdnu provedla v jihočeské elektrárně mezinárodní auditorská společnost Det Norske Veritas. Temelín si prestižní ekologický certifikát EMS udržuje už deset let.

28
Listopad 2014

JE Dukovany potvrdila svoji připravenost k dalšímu provozu podle mezinárodních standardů Agentury pro atomovou energii

Mezinárodní tým odborníků na jadernou bezpečnost, který byl vyslán Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE) včera dokončil hodnocení připravenosti JE Dukovany na prodloužený provoz za projektovou životnost.

28
Listopad 2014

Mladí “Stříbrujáři“ excelují ve fyzice, matematice i chemii

Členové Klubu malých debrujárů při Gymnáziu Stříbro se již připravují na čtvrtý ročník soutěže Pohár vědy, který bude odstartován na začátku ledna 2015. Tým ze stříbrského klubu s názvem Baterky v tom letošním ročníku zvítězil a těší se na příležitost svůj úspěch zopakovat. Nadšení školáci své technické a přírodovědné znalosti pilují v průběhu celého školního roku v rámci vyučování, zájmových aktivit a vědeckých přehlídek doma i v zahraničí. Projekty malých debrujárů ze Stříbra podpořila částkou 125 000 Kč i Nadace ČEZ.

28
Listopad 2014

Jára má po nehodě šanci na uzdravení. Zaměstnanci Skupiny ČEZ mu přispěli na léčbu

Hradec Králové, 28. listopadu 2014 – Jedenadvacetiletý Jára Křepelka z Velkého Poříčí je po vážném úrazu mozku už rok v částečném kómatu. Jeho zdravotní stav může podle doporučení doktorů výrazně zlepšit léčba ve speciálním ADELI MEDICAL CENTRU v Piešťanech. Ta je ale finančně velmi náročná. Járova maminka proto na dnešní večer uspořádala benefici, kde mimo jiné převezme šek na 50 tisíc korun od zaměstnanců Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ.

  1 2 3 4 5  ...  100