Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
13
Březen 2014

Ekologická elektrárna v Hodoníně slaví 60 let. Výrobou za posledních 18 let by pokryla roční spotřebu jihomoravských domácností za 4 roky.

Hodonín, 13. března 2014 – Již plných 60 let spolehlivě vyrábí elektřinu a teplo pro své zákazníky hodonínská elektrárna. V novodobé historii, od roku 1996 elektrárna vyrobila 6,5 miliardy kWh elektřiny, což by stačilo k pokrytí současné spotřeby všech jihomoravských domácností za více než 4 roky. Elektrárna patří k největším ekologickým producentům v ČR – polovina výroby pochází ze spalování biomasy. Současně je evropskou raritou, neboť část dodávek tepla směřuje do slovenské Holíče. V rámci akcí k oslavě 60. narozenin elektrárny Hodonín byla nedávno na internetových stránkách www.cez.cz spuštěna její virtuální prohlídka.

12
Březen 2014

Skupina ČEZ již na severu Čech přispěla na dvacet sociálních automobilů

ŽATEC - Občanské sdružení FOD – Klokánek Žatec se od středy 12. března pyšní novým Renaultem Kangoo. Takzvaný sociální automobil se podařilo zajistit díky podnikatelům a firmám v okolí, včetně Skupiny ČEZ.

11
Březen 2014

Rodina elektromobilů Skupiny ČEZ se rozrostla o BMW i3

Do flotily elektrických vozidel projektu Elektromobilita ČEZ přibyl nováček BMW i3. Tento lákavý vůz ukazuje na trend městské elektromobility. Kombinuje v sobě množství technologií a zároveň dravý německý design. V barvách Skupiny ČEZ se nový elektromobil poprvé představí na veletrhu Ampér v Brně.

10
Březen 2014

Kariéra PLUS se Skupinou ČEZ

Kariéra PLUS veletrh pracovních příležitostí se letos uskuteční 11. března na půdě Vysoké školy báňské – technické univerzity Ostrava. Skupina ČEZ bude zase u toho, jako aktivní účastník a opět jako hlavní partner akce.

10
Březen 2014

Začala ekologizace Elektrárny Počerady, emise NOx se sníží o rok dříve

Počerady - Významné snížení ekologické zátěže v podobě poklesu emise oxidů dusíku až o 60% se dočkají obyvatelé z Lounska a potažmo i Mostecka. Stane se tak díky modernizaci Elektrárny Počerady, a. s. Investiční akci za 250 milionů korun zajistí pro Skupinu ČEZ takzvaně na klíč brněnská společnost Alstom. Práce, které zatím nevyžadují odstavení výrobních bloků, začaly v elektrárně v pondělí 10. března.

7
Březen 2014

Volání v síti ČEZ zdarma si užívá již přes 50 000 zákazníků

MOBILU OD ČEZ netrvalo ani 5 měsíců, aby si získal přízeň přes 50 000 zákazníků. Ukazuje se, že Češi chtějí platit jen za ty služby, které opravdu využijí. S MOBILEM OD ČEZ k tomu získají řadu benefitů.

4
Březen 2014

Týden pro celou rodinu ve Špindlerově Mlýně, elektrokolo nebo vstupenky na festival. MOBIL OD ČEZ chystá svěží jarní kampaň

Všichni čekají na jaro. Probudí se příroda, těšíme se ze slunce a měníme šatník. Toto jaro bude důvodem i ke změně stávajícího mobilního operátora za MOBIL OD ČEZ, který přichystal novou kampaň plnou svěžích cen. Tu podporuje microsite www.zmenteoperatora.cz. Komunikace je doplněna lamppostery v Praze.

3
Březen 2014

Soutěž VÍM PROČ má vítěze!

Soutěž o nejlepší fyzikální pokus na webových stránkách www.vimproc.cz má vítěze. Nejvíc hlasů veřejnosti v kategorii ZŠ získal pokus s názvem Coca-Cola dvakrát v akci od Kláry Mužíkové ze Stříbra. V kategorii SŠ to u veřejnosti vyhrála Lucy Čáslavská z Prahy s experimentem Světlo, vzduch, voda.

3
Březen 2014

Inspirace pro jarní semestr? Vzdělávací program ČEZ nabízí Miniencyklopedie.

Praha, 3. 3. 2014 – Nejnovějším produktem vzdělávacího programu ČEZ Svět energie pro studenty, učitele i širokou veřejnost je kolekce Miniencyklopedií na vybraná energetická, jaderná a fyzikální témata. Od konce února po dalších 8 týdnů představíme jednotlivé Miniencyklopedie na webu Vzdělávacího programu ČEZ. ČEZ je jeden z prvních, kdo nabízí učební materiály vhodné pro tablety a další moderní elektronické nosiče nově využívané ve školách.

3
Březen 2014

Záchranná stanice opět vracela živočichy do volné přírody

Hradec Králové, 3. března 2014 – Záchranná stanice Pasíčka navrátila do volné přírody poblíž obce Stéblová několik vyléčených zvířat - vzácné káně rousná a káně lesní a tři labutě. Skupina ČEZ a Nadace ČEZ podporuje Záchranou stanici živočichů na Pasíčkách již několik let. Za prostředky od Nadace byl rozšířen celý areál stanice a z grantu Zelené energie ve výši 1 milion korun pořízen speciální automobil na svoz zraněných zvířat.

3
Březen 2014

Dodávku energie v okrajových oblastech Hradce Králové posílí rekonstrukce vedení

Hradec Králové, 3. března 2014 - Výpadky elektřiny v okrajových částech Hradce vyřeší rekonstrukce vedení vysokého napětí v této oblasti. Nové vedení 35 kV v délce téměř jedenácti kilometrů výrazně zvýší spolehlivost sítě a omezí poruchovost. Celá akce bude dokončena v listopadu letošního roku.

28
Únor 2014

Iniciativa nejvýznamnějších evropských energetik diskutovala s nevládními organizacemi

Ke společnému stolu dnes zasedlo v Bruselu sedm zástupců takzvané skupiny Magritte s jedenácti představiteli osmi nevládních organizací. Dohromady je svedl stejný zájem – diskutovat nad budoucností klimaticko - energetické politiky Evropy.

28
Únor 2014

Handicapovaní v Ostravě servírují mléčné koktejly a zákusky

Mléčný bar Naproti v centru Ostravy, který zaměstnává zdravotně postižené, připravuje rozšíření své nabídky o službu rozvážky svačin a obědů. Jde přitom o první a jediný sociální podnik v oblasti pohostinství v Moravskoslezském kraji. Handicapovaní tady připravují výborné občerstvení z kvalitních lokálních surovin a sami také zákazníky obsluhují. Na provoz „mlíčňáku“ a pořízení automobilu k rozvážkám přispěla Nadace ČEZ částkou 619 tisíc korun.

28
Únor 2014

Na severu Čech přispěla Skupina ČEZ již na koupi devatenácti vozů pro sociálně potřebné

Litoměřice – Nový Renault Kangoo slouží od čtvrtka 27. únoru potřebám Centru sociální pomoci v Litoměřicích, konkrétně jeho sociálně terapeutickým dílnám a chráněnému bydlení. Takzvaný sociální automobil se podařilo zajistit díky podnikatelům a firmám v okolí, včetně Skupiny ČEZ.

27
Únor 2014

Benefiční koncert na opravu chrámových varhan v Jaroměřicích

V kostele sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou se uskuteční první neděli v měsíci březnu benefiční koncert duchovní hudby v podání místního Chrámového pěveckého sboru.

  1  ... 96  97 98  99  100