Tiskové zprávy

4
Prosinec 2013

Nejvýše položená trafostanice v ČR na Sněžce je již pod sněhem

Hradec Králové, 4. prosince 2013 – V Peci pod Sněžkou funguje nově postavená transformovna, která společně s nejvýše položenou trafostanicí na vrcholu Sněžky ( 1602m) zásobuje elektřinou novou lanovou dráhu, která vede až na vrchol hory. Současně byla v loňském roce provedena přeložka vedení vysokého napětí a posílen výkon.

3
Prosinec 2013

SMS zprávy jsou s námi už 21 let. V Česku se jich ročně pošle téměř 7,5 miliard

Přesně 3. prosince 1992 byla ve Velké Británii poslána první textová zpráva. Šlo o přání veselých Vánoc. SMS nejprve nebylo možné zasílat do jiných sítí, ale po roce 2000 zažily SMS doslova boom po celém světě. Dnes se jich jen v České republice pošle více než 7 miliard ročně. Na jednu aktivní SIM kartu jich v loňském roce připadlo „jen“ 550.

2
Prosinec 2013

Děti při natáčení dokumentu Skupiny ČEZ poznaly, co obnáší práce filmového štábu

Klášterec nad Ohří – Třiadvacet dětských filmových hvězd má od pondělí 2. prosince ZŠ Krátká v Klášterci nad Ohří. Skupina ČEZ si ji totiž vybrala jako partnerskou školu pro natáčení dokumentárního filmu s pracovním názvem „Jak se modernizuje elektrárna“. Kromě záběrů z Elektrárny Prunéřov II, jejíž komplexní obnova se s různým časovým odstupem mapuje, bude součástí dokumentu také pohled dětských očí na elektrárnu a výrobu elektrické energie jako takovou. Proto filmový štáb zavítal i do klášterecké základní školy, konkrétně do II. A třídní učitelky Jany Kuncové.

1
Prosinec 2013

Oslavenkyně pozvala příbuzné na prohlídku zmodernizované elektrárny

Tušimice – Netradičním způsobem oslavila v sobotu 30. listopadu sedmdesáté narozeniny Václava Nachmϋllerová z Kadaně. Své příbuzné ze všech koutů České republiky totiž pozvala na prohlídku zmodernizované Elektrárny Tušimice, v níž v letech 1975 až 1999 pracovala, naposledy v plánování investic. Skupině ČEZ zůstala i nyní věrná, neboť vede kadaňský Klub důchodců bývalých pracovníků z Elektráren Prunéřov a Tušimice.

29
Listopad 2013

Katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě rozzáří nové osvětlení od Skupiny ČEZ

V těchto dnech finišují práce na modernizaci osvětlení interiéru impozantního prostoru Chrámu svatého Víta na Pražském hradě. Tu pravou vánoční atmosféru a adventní koncerty si návštěvníci katedrály vychutnají v novém poprvé již dva dny před Vánoci. Nové vnitřní osvětlení katedrály bylo realizováno díky podpoře od Skupiny ČEZ.

28
Listopad 2013

Temelín i Dukovany naplňují požadavky mezinárodní normy na ochranu životního prostředí (ISO 14001:2004)

Takový je výsledek ekologického auditu, který v tomto týdnu provedla na českých jaderných elektrárnách mezinárodní auditorská společnost Det Norske Veritas. Po čtvrté tak Dukovany obhájily toto prestižní ekologické osvědčení.

28
Listopad 2013

Oběžné kolo turbíny je opět 160 metrů pod zemí, Lipno finišuje

Lipno, 28. listopadu 2013: – Roční modernizace a ekologizace provozu vodní elektrárny na Lipně má za sebou jeden z posledních zásadních momentů. Po cestě napříč republikou dorazilo na své místo nové 7,5tunové oběžné kolo turbíny. Na plný výkon najede výkonnější lipenská elektrárna v lednu a ročně dá elektřinu navíc další tisícovce jihočeských domácností.

27
Listopad 2013

Nové Město nad Metují opět vydalo kalendář představující sociální služby

Hradec Králové 27. listopadu 2013 - Nové Město nad Metují vydalo kalendář, který představuje současné sociální služby poskytující pomoc jednotlivcům i rodinám se seniory, hendikepovanými, malými dětmi nebo s finančními problémy. Informace o dostupnosti sociálních služeb a možnostech řešení krizových situací doplňují fotografie významných historických osobností města s jejich krátkými medailonky, včetně fotografií Nového Města nad Metují. Na vznik kalendáře, který byl vyroben v nákladu 600 kusů, přispěla Nadace ČEZ částkou 82 tisíc korun.

27
Listopad 2013

V Kladně se telefonovalo z mýdlové bubliny. Za hodinu účastníci show uskutečnili 434 telefonátů

V Kladně se včera uskutečnil pokus o pokoření světového rekordu v počtu lidí telefonujících v mýdlové bublině. Během jedné hodiny se podařilo bublinářskému rekordmanovi Matěji Kodešovi pomocí speciálního bublifuku uzavřít do bubliny celkem 434 telefonujících lidí.

26
Listopad 2013

Děti byly oceněny v Infocentru JE Dukovany za obrázky z divadelních představení Malého festivalu LOUTKY

VI. ročník „Malého festivalu LOUTKY“ přinesl i v letošním roce výtvarnou soutěž pro děti. Děti mohly nakreslit obrázek podle divadelního představení, které zhlédly.

26
Listopad 2013

ČEZ Distribuce provedla zásadní krok ke zvýšení spolehlivosti dodávek elektřiny pro obyvatele Velkých Karlovic

V polovině listopadu dokončila společnost ČEZ Distribuce uložení části vedení vysokého napětí do země a vystavěla novou dálkově ovládanou spínací stanici. S posílením vedení z dřívějška tak bude celá oblast odolnější proti výpadkům dodávky elektřiny.

26
Listopad 2013

Orlík zahalily plameny a dým. Hasiči dorazili za 20 minut

Orlík, Příbram, 26. listopadu 2013 – Simulovaný požár v důsledku zkratu a zahoření kabeláže, únik zplodin a vyhledání a transport dvojice zraněných provozních elektrikářů ze suterénu – to byly hlavní body havarijního cvičení, které dnes ráno proběhlo v největší české klasické vodní elektrárně na Orlíku.

26
Listopad 2013

Skupina ČEZ začala využívat elektromobily Nissan Leaf

V úterý 26. listopadu převzali zástupci Skupiny ČEZ k užívání první dva vozy Nissan Leaf. Předání proběhlo u rychlodobíjecí stanice elektromobilů v centrále Skupiny ČEZ za přítomnosti Pavla Cyraniho, ředitele divize strategie Skupiny ČEZ a Zdeňka Fořta, Country managera společnosti Nissan pro Českou republiku. Skupina ČEZ využije vozy v rámci projektu Elektromobilita ČEZ. Zároveň obě společnosti usilují o aktivní podporu rozvoje elektromobility v České republice.

21
Listopad 2013

Energetici vyráží v zimě do terénu na skútru i na sněžnicích

Poruchové čety Skupiny ČEZ čekají v následujících dnech a měsících nástrahy zimního období, které s sebou mnohdy nesou zvýšený počet poruch a následných výjezdů. Těch už letos jednotlivé čety v severočeském regionu absolvovaly přes jedenáct tisíc. V terénu se energetici neobejdou bez těžké techniky, ale k poruchám často vyrážejí i na skútru či na sněžnicích. K dobře a rychleji odvedené práci by měly přispět investice do modernizace vybavení montérů i samotné techniky.

21
Listopad 2013

Nová laboratoř v Hodoníně zpracuje 12 tisíc vzorků biomasy. V ČR nemá konkurenci

Hodonín, 21. listopadu 2013 – Hodonínská elektrárna, symbol ekologické výroby elektřiny a tepla, posílila svoji pozici technologického lídra v oboru zprovozněním inovované laboratoře sloužící ke vzorkování a analýze biomasy. Nové technologie za více než 5 milionů korun umožní za rok zpracovat více než 12 tisíc vzorků biomasy. V konečném důsledku přispěje k ekologičtější i ekonomičtější výrobě energií v Hodoníně.

  1  ... 97  98 99  100