Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
19
Září 2014

Energetičtí firemní dobrovolníci pomáhají organizacím po celé republice

Sedmým rokem se v závěrečné sedmé etapě zapojilo do pomoci druhým 134 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Věnovali svůj pracovní den vybrané neziskové organizaci. Učinili tak jednak v rámci Mezinárodního dobrovolnického dne Engage Day 2014, kterého je Skupina ČEZ pravidelným účastníkem, tak i vlastního projektu Čas pro dobrou věc. Manažeři, administrativní pracovníci či technici vyrazili do terénu a pomohli 12 neziskovým organizacím napříč Českou republikou.

19
Září 2014

Speciální základka v Bartošovicích je bezbariérová a drží palce Ježkovi

Sdružení Neratov otevřelo v Bartošovicích v Orlických horách speciální základní školu pro zdravotně postižené. Teprve druhou v okrese. Nachází se v objektu bývalé školní budovy a před otevřením prošla rozsáhlou rekonstrukcí.

16
Září 2014

V Teplárně Vítkovice unikla nebezpečná kyselina. Naštěstí jen v rámci havarijního cvičení.

Ostrava, 16. 9. 2014: V areálu Teplárny Vítkovice došlo vlivem netěsnosti spojovacího potrubí ze zásobních nádrží kyseliny chlorovodíkové k jejímu úniku. V souvislosti s touto událostí byl zraněn jeden ze zaměstnanců provozu. O vzniku mimořádné události bylo neprodleně informováno operační středisko Hasičského záchranného sboru města Ostravy, vzápětí následoval výjezd hasičů k místu ekologické havárie.

16
Září 2014

Rekord temelínské prádelny

Rekordních 35 tun oblečení vyprala během prázdninových měsíců prádelna elektrárny Temelín.

16
Září 2014

Policejní specialisté vyjeli na Lipno k tikající bombě. Nanečisto.

Lipno, 16. září 2014 – Nález neznámého balíku v útrobách vodní elektrárny Lipno umístěné 160 metrů pod zemí odstartoval včera celý řetězec aktivit, jež dokonale prověřily souhru Policie ČR, obsluhy elektrárny a Havarijního štábu provozu. To byl ostatně hlavní cíl havarijního cvičení, které celou situaci věrně navodilo. Lipenská elektrárna, která ročně vyrobí v průměru více než 150 milionů kWh a pokryje tak spotřebu 40 tisíc jihočeských domácností, prošla v uplynulém roce největší modernizací za celou dobu jejího 55letého provozu.

15
Září 2014

Oblíbený hrad Štramberk je pro turisty ještě lákavější

Štramberk, 16. 9. 2014: Správci zříceniny hradu Štramberk na Novojičínsku vytvořili celou řadu novinek, které návštěvníkům prohlídku oblíbené památky ještě více zpříjemní a zatraktivní.

15
Září 2014

Po Dnech evropského dědictví překonala vodní elektrárna Střekov loňskou návštěvnost

Ústí nad Labem, 15. 9. 2014 – Dny evropského dědictví umožňují navštívit většinou zdarma historické, kulturní i technické památky v celé České republice. Své brány otevřela po dva zářijové víkendy také technická památka v Ústí nad Labem – vodní elektrárna Střekov. Za čtyři dny si ji prohlédlo 767 zájemců.

15
Září 2014

Karlovarští občané se chtějí setkávat. Krajská knihovna jim nabízí nové komunitní centrum.

Místo příjemného setkávání vybudovala Karlovarská krajská knihovna na své pobočce v Lidické ulici ve čtvrti Drahovice. Vyšla tak vstříc zájmu o pronájem prostor pro pořádání seminářů či setkání od místních sdružení a spolků. Na rekonstrukci nevyužívané počítačové učebny v komunitní centrum přispěla Nadace ČEZ částkou 120 tisíc korun.

12
Září 2014

Do pohádkového Jičína přijelo charitativní Oranžové kolo

V Jičíně se od středy do neděle koná slavný multikulturní festival Město pohádky, který každoročně přiláká tisíce dětí a jejich rodičů z celé republiky. Na letošním, už 24. ročníku s podtitulem Pelíšek, pelíšky a pelášení návštěvníci opět roztáčeli pedály Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ. Tentokrát šlapali pro Dětské centrum Jilemnice a Farní sbor Českobratrské církve evangelické, celkem si vyšlapali částku přes 100 tisíc korun.

11
Září 2014

Cvičení SAFEGUARD prověřilo energetiky i složky integrovaného záchranného systému

Jeho účastníci museli čelit útoku protivníka a následně uchránit transformační uzel v Kletné na Novojičínsku, který představuje stabilitu dodávek elektřiny do okolního regionu. Jeho provoz však nebyl cvičením nijak dotčen. 

11
Září 2014

Temelín evakuoval část zaměstnanců

Prasknutí čtyř parovodů v nejaderné části prvního bloku řešili dnes ráno v Jaderné elektrárně Temelín. Během události navíc došlo ke zranění a kontaminaci jednoho pracovníka. Takový byl scénář pátého letošního cvičení, které dnes proběhlo v Jaderné elektrárně Temelín.

10
Září 2014

Další tisíce domácností získají elektřinu z Temelína

Elektřinu pro dalších 50 tisíc českým domácností nově vyrábí první blok Jaderné elektrárny Temelín. Umožnily mu to nové nízkotlaké díly turbíny, které byly instalovány během letní odstávky. Díky nim dosáhl blok historicky nejvyššího výkonu 1078 MWe. Dosavadní výkon navýšil o dvě procenta. Stejná modernizace proběhne na druhém bloku příští rok.

8
Září 2014

Elektrárna Kamýk je po modernizaci za 160 milionů korun zpět – efektivnější a ekologičtější

Kamýk, 8. září 2014 – Více než roční generální oprava jednoho z celkových čtyř soustrojí vodní elektrárny Kamýk je minulostí. Modernizované soustrojí TG1 vyrobí ve srovnání s dosavadním stavem o 1,1 milionu kWh elektřiny více, a ze stejného množství vltavské vody tak bude pokryta spotřeba dalších 300 domácností ve středních Čechách. O tisíce litrů se také sníží olejové provozní náplně a zvýší se ekologie provozu.

8
Září 2014

Návštěvníci Barevné planety šlápli do pedálů Oranžového kola

Ústí nad Labem - XV. ročník Multietnického festivalu Barevná planeta hostilo v sobotu 6. září Ústí nad Labem.

5
Září 2014

Volejte s MOBILEM OD ČEZ nyní ještě o čtvrtinu levněji!

Začínající školní rok přináší novinky nejen školákům. Noví i stávající zákazníci MOBILU OD ČEZ nyní mohou získat 25% slevu na hlasové balíčky „Volám občas“ a „Volám rád“, a to na dobu pěti měsíců od aktivace služby. Speciální akci si je možné zřídit v průběhu celého září.

  1 2 3 4 5  ...  100