Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
27
Březen 2014

ČEZ mění organizační strukturu

Dozorčí rada společnosti dnes projednala změny organizační struktury společnosti, která povede k tomu, že opětně bude každý člen představenstva zodpovědný za příslušnou divizi společnosti. Nově vymezené divize taktéž reagují na aktuální vývoj evropské energetiky, kdy stále více se projevuje na podnikání vliv regulace a legislativy. Zároveň se rozloží zodpovědnost za oblasti řízení ve Skupině ČEZ rovnoměrně mezi všechny členy představenstva a tím dojde k zefektivnění řízení. Všechny změny budou platné od 1. května 2014.

27
Březen 2014

V zásobníku hnědého uhlí uvíznul člověk, teplárenští hasiči ho do dvaceti minut zachránili

V trmické teplárně, která patří do Skupiny ČEZ, proběhl výcvik firemních hasičů. Ti vyprošťovali za pomoci lanové techniky zraněnou osobu ze zásobníku surového paliva (hnědého uhlí) z hloubky deseti metrů. Celá záchranná akce trvala přibližně dvacet minut a osobu se podařilo evakuovat do bezpečí. Podobná cvičení absolvuje hasičský sbor Teplárny Trmice v průběhu celého roku. Na svém kontě pak mají za loňský rok na sto dvacet ostrých výjezdů.

27
Březen 2014

Student z České Třebové se umístil na třetím místě v celostátním kole Matematické olympiády 2014 v Ostravě

Od neděle 23. března do středy 26. března se Ostrava stala dějištěm Ústředního kola Matematické olympiády. Talentovaní studenti z celé České republiky soutěžili v náročných teoretických a praktických úlohách. Nejlépe si letos s matematickými úkoly poradil Pavel Turek z Gymnázia Olomouc-Hejčín, druhá příčka připadla Filipu Bialasovi z Gymnázia Opatov a třetí místo obsadil Radovan Švarc z Gymnázia Česká Třebová. Nejúspěšnější účastníci budou reprezentovat Českou republiku na Mezinárodní matematické olympiádě, která se uskuteční v červenci v jihoafrickém Kapském městě. Od partnera soutěže, Skupiny ČEZ, každý z nich získal příspěvek 10 000 Kč na další vzdělávání.

26
Březen 2014

Vodní elektrárna Slapy slaví 60 let. Dosavadní výrobou by mohla deset let zásobit všechny středočeské domácnosti.

Slapy, 26. března 2014 – Již plných 60 let spolehlivě vyrábí elektřinu pro své zákazníky vodní elektrárna Slapy. Za tuto dobu vyrobila více než 17 miliard kWh elektřiny, což by stačilo na pokrytí spotřeby všech současných středočeských domácností po dobu 10 let.

26
Březen 2014

Více než 10 % domácností odebírá plyn od ČEZ Prodej. Jejich počet přitom neustále roste

Skupina ČEZ si už dlouhodobě udržuje pozici největšího alternativního dodavatele plynu podle počtu odběrných míst v České republice. V loňském roce si plyn od ČEZ objednalo 77 000 nových zákazníků. Počet smluvně zajištěných odběrných míst vzrostl na 347 000.

25
Březen 2014

Unikátní svědectví o životě lidí. Výstava Czech Press Photo se představí v sedmi městech

Život očima profesionálních fotožurnalistů. Tak by se dala shrnout výstava Czech Press Photo, která přináší nejlepší snímky zachycující významné a zajímavé okamžiky uplynulého roku. Více než 140 fotografií bude díky podpoře Skupiny ČEZ k vidění napříč Českou republikou v sedmi městech od konce března do poloviny května 2014. Poté se výstava přesune do Bruselu.

25
Březen 2014

O malé vodní elektrárny a Informační centrum Obnovitelných zdrojů byl zájem

Hradec Králové, 24. března 2014 – Slunečný sobotní den přilákal návštěvníky i do prostor secesní budovy malé vodní elektrárny „Hučák“ v Hradci Králové a Informačního centra Obnovitelných zdrojů. Průvodci v rámci akce Den vody přivítali 274 návštěvníků. Den otevřených dveří byl současně na třech malých vodních elektrárnách Spálov, Předměřice a Přelouč, které navštívilo přes 260 zájemců.

24
Březen 2014

Světový den vody: 523 návštěvníků vodních děl Skupiny ČEZ

Severní Čechy – Během prvního jarního výletu za poznáním si prohlédlo malou vodní elektrárnu Želina na řece Ohři a vodní elektrárnu Střekov na Labi celkem 523 zájemců, což je bezmála o 100 více než vloni (428). Obě vodní díla patří mezi jedny z nejstarších v České republice a jsou také na seznamu technicko-historických památek, Skupina ČEZ je zpřístupnila veřejnosti v sobotu 22. března v rámci Světového dne vody.

21
Březen 2014

MOBIL OD ČEZ od dubna také v prodejnách SETOS

Od 1. dubna se výrazně rozšíří počet míst, kde si zákazníci mohou pořídit MOBIL OD ČEZ. Novým partnerem bude společnost SETOS s desítkami poboček obchodů SPACE po celé republice.

21
Březen 2014

V dubnu dostanou zpět peníze za teplo, nebude to apríl

Klášterec nad Ohří – Lidé z dalšího severočeského města ušetří za vytápění. Tentokrát jde o zákazníky společnosti Teplo Klášterec. Její nový vlastník ČEZ Teplárenská ze Skupiny ČEZ totiž zajistil překalkulaci ceny pro domácnosti a různé organizace. Pozitivním výsledkem pro všechny je, že v průběhu dubna dostanou zpět část peněz, které už zaplatili.

19
Březen 2014

Kotelna je bez jeřábů, poslední byl po částech snesen vrtulníkem

Ledvice – Zcela oproštěna od montážních jeřábů je od středy 19. března téměř 150 metrů vysoká kotelna nového vysoce ekologického zdroje o výkonu 660 MW v Elektrárně Ledvice Skupiny ČEZ. Stalo se tak prakticky čtyři roky poté, co u základové desky budoucí nejvyšší industriální budovy v ČR začala montáž prvního obřího jeřábu o hmotnosti 194 tun.

19
Březen 2014

ČEZ šetří vodou, „vypije“ jí o polovinu méně než v roce 2001

Praha, 19. března 2014 – Spotřeba pitné vody v jaderných a klasických elektrárnách ČEZ, a. s., od roku 2001 vytrvale klesá. V jaderných elektrárnách se snížila o 64 %, v klasických zdrojích o 38 %. Celkově tak elektrárny ČEZ spotřebují téměř o polovinu pitné vody méně ve srovnání s dobou před 13 lety. Vyplývá to z výstupů hospodaření s vodami v ČEZ, a. s.

19
Březen 2014

Generální ředitelé největších energetických firem vyzývají hlavy vlád a států, aby přijaly okamžitá a rázná opatření s cílem zajistit energetickou budoucnost Evropy

19. března 2014 - Zítra se v Bruselu na svém summitu sejdou hlavy evropských států a vlád, a jedním z důležitých bodů programu jejich jednání bude zásadní debata o energetické budoucnosti Evropy.

18
Březen 2014

Energetici, průmyslníci a zástupci EP a EK diskutovali nad budoucností energetiky a konkurenceschopností průmyslu

Po snídani s nevládními organizacemi se ČEZ sešel na půdě Evropské unie i se zástupci průmyslu, vybranými poslanci Evropského parlamentu a s představiteli Evropské komise v čele s jejím místopředsedou Ollim Rehnem. Hlavním tématem byla otázka, jak propojit klimaticko - energetický rámec Evropy do roku 2030 s posilováním konkurenceschopnosti evropského průmyslu.

18
Březen 2014

Přijďte nás navštívit na Den vody

Hradec Králové, 18. března 2014 – Nevíte, jak strávit sobotní den? Přijďte se v rámci akce Den vody podívat do Informačního centra Obnovitelných zdrojů na „Hučáku“ nebo do malé vodní elektrárny v Hradci Králové. A jestli si chcete udělat výlet, budou pro návštěvníky přístupné i malé vodní elektrárny Spálov, Předměřice a Přelouč.

  1  ... 97  98 99  100