Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
26
Listopad 2014

Energetický test ČEZ je návodem, jak ušetřit na energiích

Dodržováním jednoduchých úsporných opatření a správným používáním domácích spotřebičů lze ročně ušetřit stovky až tisíce korun. Zákazníci však na to často zapomínají. Skupina ČEZ jako největší výrobce energie jim to chce připomenout. V Energetickém testu národa proto učí, jak efektivě s energií zacházet a šetřit tak peníze. Zdokonalit své znalosti si Češi mohou mimo jiné na webových stránkách www.energetickytest.cz.

26
Listopad 2014

V Brandýse nad Orlicí učí “fyziku zábavně i vědecky“

V rámci Dne otevřených dveří, který se konal v úterý 25. listopadu na Základní škole J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí, proběhlo slavnostní otevření Oranžové učebny fyziky. V rámci projektu “Fyzika zábavně i vědecky“ totiž byla zmodernizována původní, už zastaralá, fyzikální učebna. Zhruba 60 žákům druhého stupně umožňuje sledovat a provádět zábavné vědecké pokusy, které činí výuku přírodovědného předmětu atraktivnější. Nové pomůcky uhradila Nadace ČEZ, která škole poskytla částku 200 000 Kč.

24
Listopad 2014

Ve školkách na Plzeňsku se děti hrou učí zdravě jíst a sportovat

V 51. mateřské škole v Plzni se v pondělí 24. listopadu konala akce projektu Pohyb 1P, jehož tvůrcem a vlastníkem je Nadace sportující mládeže. Do projektu jsou zapojeny ještě další tři mateřské školy v Plzni a Tachově. V rámci jeho akcí získají rodiče mnoho užitečných informací i detailní přehled o pohybových dovednostech svých dětí, díky čemuž mohou změnit jejich nevhodné návyky ještě před vstupem na základní školu. Projekt Pohyb 1P podpořila Nadace ČEZ částkou 50 186 Kč.

24
Listopad 2014

Učitelé nahlédli pod pokličku výroby elektrické energie

Tušimice – Poslední letošní setkání na severu Čech mají za sebou pedagogové z Klubu Svět energie. Učitelé fyziky, chemie a dalších přírodovědných předmětů, tentokráte převážně z Prahy, ale i Lysé nad Labem, Českého Brodu, Staré Boleslavi, Podbořan a Chomutova přitom již podruhé Skupina ČEZ letos pozvala do Elektrárny Tušimice. Zde nejdříve v návštěvnickém a vzdělávacím centru absolvovali seminář o moderních metodách výuky přírodovědných předmětů. Odpoledne se pak vydali do elektrárenského provozu.

22
Listopad 2014

Akademický týden nezklamal, o elektrárny na severu byl zájem

Severní Čechy – Během Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR, jehož generálním partnerem byla Skupina ČEZ, si od 1. do 15. listopadu prohlédlo elektrárenské provozy na severu Čech 790 zájemců. Konkrétně do Elektrárny Počerady zavítalo 79, Elektrárnu Tušimice navštívilo 217, malou vodní elektrárnu Želina si prohlédlo 49 a vodní elektrárnu Střekov 223 osob. Dalších 222 návštěvníků hostilo Informační centrum Elektrárny Ledvice.

22
Listopad 2014

Akademický týden nezklamal, o elektrárny na severu byl zájem

Severní Čechy – Během Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR, jehož generálním partnerem byla Skupina ČEZ, si od 1. do 15. listopadu prohlédlo elektrárenské provozy na severu Čech 790 zájemců. Konkrétně do Elektrárny Počerady zavítalo 79, Elektrárnu Tušimice navštívilo 217, malou vodní elektrárnu Želina si prohlédlo 49 a vodní elektrárnu Střekov 223 osob. Dalších 222 návštěvníků hostilo Informační centrum Elektrárny Ledvice.

21
Listopad 2014

Před 30 lety se nad západními Čechami přehnala ničivá vichřice

Vichřice o rychlosti větru přes 150 kilometrů v hodině zdecimovala západ České republiky 23. listopadu roku 1984. Rychlost větru tehdy byla na některých místech vyšší, než při orkánech Kyrill a Emma z let 2007 a 2008, které mají lidé více v paměti. Také před 30 lety vichřice způsobila v lesích rozsáhlé polomy a napáchala velké škody na majetku. Odnesla tehdy například střechu nemocnice ve Stodu na Plzeňsku. Spoušť a zkázu po sobě zanechala i na energetických zařízeních.

21
Listopad 2014

Vodní elektrárna Přelouč slaví v letošním roce devadesátku

Hradec Králové – Malá vodní elektrárna Přelouč na řece Labi spolehlivě slouží už 90 let. Do provozu byla uvedená v roce 1924 a dnes patří mezi chráněné technické památky. Leží na 116. říčním kilometru na obřím jezu se zdymadlem a plní funkci průtočné elektrárny. Půvabnou vodní elektrárnu v neoklasicistním slohu kdysi vystavěla podle projektu architekta Františka Roitha pražská firma Kapsa a Müller.

20
Listopad 2014

Virtuální prohlídka Vrchlabí odhaluje evropský unikát - chytrý region v podhůří Krkonoš

Vrchlabí, 20. listopadu 2014 – Podkrkonošské Vrchlabí a především zdejší evropsky unikátní vyspělé technologie z oblasti výroby, distribuce a spotřeby elektrické energie - to je téma dalšího zastavení seriálu virtuálních prohlídek provozů Skupiny ČEZ http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-virtualni-prohlidky/. Ta vrchlabská v celkem 13 zastaveních potěší nejen leteckým panoramatem města i blízkých hřebenů Krkonoš, ale především pozve uživatele internetu k rychlodobíjecí stanici pro elektromobily, nabídne pohled do zákulisí výroby elektřiny a tepla v kogenerační jednotce, ukáže, jak fungují chytré sítě na sídlišti Liščí kopec a celkové řízení regionu z infrastruktury provozovatele distribuční soustavy.

20
Listopad 2014

Po rekonstrukci návsi přišel na řadu za přispění energetiků protilehlý rybník

Polerady – K vloni upravené návsi v Poleradech na Mostecku přibyla prakticky po roce nová vodní nádrž, která lemuje druhou stranu průtahu obcí. Stejně jako na náves, tak i na přeměnu původního rybníka přispěla obci Skupina ČEZ, a to 400 000 korunami. I v tomto případě přiložili ruce k dílu místní obyvatelé a prakticky vše vybudovali svépomocí.

19
Listopad 2014

Začala zahraniční kontrolní mise k tématu dlouhodobého provozu Jaderné elektrárny Dukovany

Na deset dnů přijelo 7 expertů a 4 pozorovatelé z 10 zemí do JE Dukovany, aby prověřili její připravenost k dalšímu dlouhodobému provozu.

18
Listopad 2014

ČEZ zdarma radí lidem i firmám v mimořádných situacích

Lidé i firmy se čas od času mohou ocitnout v situaci, které se dotýká energetická legislativa, a neví si s ní rady. Speciální případy mohou nastat například při řešení dědictví, záležitostí kolem nemovitostí nebo insolvencí. Skupina ČEZ proto připravila specializovaný tým odborníků, který v těchto případech zdarma poradí.

14
Listopad 2014

Volkswagen partnerem Elektromobility ČEZ

Praha, 14. listopadu – Skupina ČEZ a značka Volkswagen podepsaly dohodu o vzájemné spolupráci. Cílem partnerství je především identifikace společných obchodních příležitostí a podpora dalšího rozvoje elektromobility v České republice. Skupina ČEZ je jedním z prvních zákazníků VW, kteří zařazují nový e-Golf do flotily služebních vozidel.

14
Listopad 2014

Arbitráž o Gacko byla vypořádána, ČEZ získal téměř 7,5 milionů euro

Dnes došlo k vypořádání rozsudku rozhodčího tribunálu, který dal za pravdu společnosti ČEZ v arbitráži vyvolané v roce 2009 kvůli nedodržení smluvních podmínek v projektu rekonstrukce staré a výstavby nové elektrárny Gacko v Bosně a Hercegovině. Společnosti ČEZ bylo převedeno na účet téměř 7,5 milionů euro výměnou za uzavření smlouvy na převod držených akcií společného holdingu.

13
Listopad 2014

Teplofikace Ledvic: Český energetický a ekologický projekt roku 2013

Severní Čechy – Velký důvod k oslavě má po 11. listopadu ČEZ Teplárenská ze Skupiny ČEZ. Na galavečeru vyhlášení celostátní soutěže „Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2013“ v pražské Betlémské kapli získala totiž hned dvě významná ocenění.

  1 2 3 4 5  ...  100