Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
10
Červen 2014

ČEZ Teplárenská: Topná sezona skončila, nyní jsou na řadě odstávky

Severní Čechy – Zhodnocením uplynulé topné sezony a dokončením přípravy letošních odstávek se zabývali manažeři provozních jednotek ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ na severu Čech. Jak se shodli, topná sezona měla standardní průběh a byla jednou z nejteplejších za posledních sedm let. V Ústeckém kraji se přitom začalo naplno s dodávkami tepla v půlce loňského září, přičemž vzhledem k vysokým venkovním teplotám došlo v některých lokalitách na žádost odběratelů na přelomu dubna a května k jejich krátkodobému přerušení. Definitivní konec topné sezony pak nastal 20. května.

10
Červen 2014

Moderní větrné elektrárny u Věžnic otevírají už tuto sobotu!

Havlíčkův Brod, 10. června 2014 – Speciální program nachystaly pro své návštěvníky v sobotu 14. června větrné elektrárny u Věžnic poblíž Polné na Vysočině. Jeden z nových moderních strojů nabídne prohlídku interiéru věže doplněnou výkladem specialisty. Na akci nebude chybět stan s občerstvením, skákací hrad pro děti a další atrakce. Stane se tak u příležitosti 9. ročníku akce Den otevřených dveří u větrných elektráren, který pořádá Česká společnost pro větrnou energii!

9
Červen 2014

ČEZ nadále pracuje na jaderném projektu, vypsání tendru ale nepřipravuje

ČEZ letos v dubnu, při oznámení zrušení zadávacího řízení na dostavbu 3. a 4. bloku Jaderné elektrárny Temelín, jasně prohlásil, že tento krok neznamená konec projektu dostavby 3. a 4. temelínského bloku. ČEZ nadále rozvíjí oba české jaderné projekty, tedy i projekt pátého bloku v lokalitě Dukovan. Neprobíhá ale žádná příprava na obchodní zajištění těchto projektů.

9
Červen 2014

Aeroklub Jaroměř navštívily o víkendu stovky nadšenců

Letiště Josefov v Jaroměři patřilo v sobotu 7. června dětem i leteckým nadšencům. Slunné počasí s letními teplotami přilákalo na den dětí spojený se dnem otevřených dveří na dva tisíce návštěvníků. Pořadatelé připravili letové ukázky, zájemcům nabídli prohlídku letadel a techniky a vyhlídkové lety. Nechyběly ani sportovní soutěže pro nejmenší a dětské atrakce. Na organizaci akce přispěla Nadace ČEZ částkou 84 tisíc korun.

9
Červen 2014

Handicapovaní převzali v Třemošné u Plzně čtyřnohé psí asistenty

První červnovou sobotu se v Třemošné u Plzně konala už 14. slavnostní promoce asistenčních psů, které vycvičila a zdarma předala do užívání tělesně postiženým spoluobčanům z celé republiky obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky o.p.s. Pomocné tlapky zde představily 12 již pracujících psů. Nejdůležitější částí výcviku psích asistentů, který trvá téměř dva roky, je tzv. předvýchova. V této fázi se malé štěně svěří do péče adoptivních rodičů a ti jej pod vedením pracovníků pečlivě připravují na jejich budoucí roli. Na předvýchovu čtyř štěňat, která se slavnosti zúčastnila se svými trenéry zatím z pozice pozorovatelů, přispěla Nadace ČEZ částkou 150 tisíc korun.

6
Červen 2014

Učitelé poodhalili tajemství výroby elektrické energie z vody

Plzeň, 6. 6. 2014 - Třiadvacet pedagogů přírodovědných předmětů – převážně ze základních, ale také středních škol a gymnázií – zavítalo ve čtvrtek 5. června 2014 na odborný seminář Skupiny ČEZ. V rámci vzdělávacího programu Svět energie se na něm dozvěděli, jak vyučovat fyziku a jiné přírodovědné předměty zábavnou a hlavně pro žáky a studenty přitažlivou formou. Odpoledne pak absolvovali prohlídku malé vodní elektrárny Hracholusky.

5
Červen 2014

Poslední rotor největší české turbíny dorazil na Temelín

Čtyři a půl hodiny trvala přeprava skoro sto tunového nízkotlakého rotoru z Plzně do Jaderné elektrárny Temelín. Od dnešního dopoledne jsou již všechny tři nové rotory uloženy v areálu jihočeské elektrárny. Finišuje tak příprava na modernizaci turbíny prvního bloku jihočeské elektrárny. Od září by temelínská jednička měla pracovat na výkonu 1078 MWe (megawatt elektrických), tedy o dvě procenta vyšším než dosud.

5
Červen 2014

Představitelé ČEZ jednali na půdě Eurelectricu o situaci v Bulharsku

Evropská asociace výrobců a distributorů elektrické energie se v rámci svého výročního zasedání shodla na potřebě větší aktivity v řešení současné situace v Bulharsku, kterou se již rozhodlo detailněji prošetřit i generální ředitelství Evropské komise pro energetiku v otázce procedury odnímání licence a nezávislosti tamního regulátora. Zasedání ředitelů asociace Eurelectric se za Český svaz zaměstnavatelů v energetice účastnil šéf strategie a obchodu ČEZ Pavel Cyrani a za bulharský energetický institut Petr Dokládal, country manažer ČEZ Bulharsko.

5
Červen 2014

Na Uničovsku najdou lidé v nouzi pomoc v Nízkoprahovém denním centru SCHOD

Nízkoprahové denní centrum SCHOD, které pomáhá lidem bez přístřeší, matkám samoživitelkám a lidem v dluhové pasti, se ve středu 4. června představilo veřejnosti na Dni otevřených dveří. Zájemci se seznámili se službami, které centrum potřebným občanům poskytuje – například činnosti vedoucí k uspokojení základních životních potřeb, pomoc při uplatňování práv, dluhové poradenství. Prohlédli si i nové vybavení, na které centru přispěla Nadace ČEZ částkou 65 tisíc korun.

3
Červen 2014

Osvětlení frekventovaného přechodu v Jablonci nad Nisou zvýší bezpečnost chodců

Stovky lidí, kteří denně přecházejí přes ulici U Přehrady, se mohou ode dneška cítit bezpečněji. Na rizikovém přechodu v blízkosti rekreační oblasti a Jablonecké přehrady totiž přibylo osvětlení za 233 tisíc korun, které díky úspěchu města v celostátní anketě zaplatila Nadace ČEZ. Přechod přes velmi vytíženou silnici získal takto financované osvětlení jako druhý v Libereckém kraji. Letos se dočká ještě přechod v Mníšku, v Ústeckém kraji získají nová světla přechody v Děčíně a Ústí nad Labem. Celkem jich bude v celé ČR 35.

3
Červen 2014

Polovina elektrárny Orlík je bez vody. Miliony kubíků vody nahradili specialisté a tým virtuálních prohlídek.

Orlík, 3. června 2014 – Neobvyklé pohledy nabízí až do poloviny června třetí a čtvrté soustrojí vodní elektrárny Orlík. Místa, kde za normálních okolností proudí 150 kubíků vody za vteřinu, procházejí specialisté a provádějí údržbu. Plánované pauzy využil i tým pořizující podklady pro virtuální prohlídku elektrárny, která bude mít premiéru v září. Orlík je největší klasickou vodní elektrárnou v zemi a vyrábí ročně elektřinu pro více než 150 tisíc domácností v regionu na pomezí středních a jižních Čech.

3
Červen 2014

Ekologická elektrárna v Hodoníně slaví 60 let a zve děti i dospělé na den otevřených dveří

Již plných 60 let spolehlivě vyrábí elektřinu a teplo pro své zákazníky hodonínská elektrárna. V novodobé historii, od roku 1996 elektrárna vyrobila 6,5 miliardy kWh elektřiny, což by stačilo k pokrytí současné spotřeby všech jihomoravských domácností za více než 4 roky. Elektrárna patří k největším ekologickým producentům v ČR – polovina výroby pochází ze spalování biomasy. Současně je evropskou raritou, neboť část dodávek tepla směřuje do slovenské Holíče. V rámci akcí k oslavě 60. narozenin elektrárny Hodonín byla nedávno na internetových stránkách spuštěna její virtuální prohlídka.

2
Červen 2014

Učitelé z Olomouckého kraje navštívili přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně

2. 6. 2014, Kouty nad Desnou – Dvacet pedagogů zavítalo v pátek 30. 5. do Jeseníků na odborný seminář pořádaný společností ČEZ. V rámci vzdělávacího programu Svět energie se dozvěděli, jak vyučovat fyziku a další přírodovědné předměty zábavnou, přitažlivou a pro studenty přínosnější formou. V průběhu odpolední části semináře absolvovali exkurzi v přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně a v jejím informačním centru.

2
Červen 2014

Paralympionik Jiří Ježek bourá bariéry na českých školách

Studenti olomoucké Střední školy a Základní školy DC 90 se díky doporučení šestinásobného paralympijského vítěze Jiřího Ježka mohou i nadále pohybovat po škole na vozíčku díky nové výtahové plošině. Handicapovaný cyklista totiž doporučil společně s dalšími žádostmi o grant Oranžové schody právě olomouckou školu. Na náhradu starého nevyhovujícího výtahu přispěla Nadace ČEZ částkou 500 tisíc korun.

2
Červen 2014

Muzejní noc opět přilákala stovky návštěvníků

Hradec Králové, 2. června 2014 – Tradičně se jedním z nejnavštěvovanějších objektů Královéhradecké Muzejní noci stalo Informační centrum Obnovitelné zdroje a malá vodní elektrárna „Hučák“. Interaktivní expozici Skupiny ČEZ si během páteční noci přišlo prohlédnout 940 návštěvníků, což je o 66 více než v loňském roce.

  1  ... 97  98 99  100