Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
19
Březen 2015

Ostravsko hlásí další dobíjecí stanici pro elektromobily. Lázeňské Klimkovice mají i vlastní elektromobil.

Ostrava, 19. března – Město Klimkovice je díky nově instalované dobíjecí stanici Elektromobility ČEZ další lokalitou v rámci Moravskoslezského kraje, kde bude nyní možno čerpat energii pro elektromobily. Současně místní radnice pořídila i jeden vlastní elektromobil. Města na severu Moravy a ve Slezsku sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší.

18
Březen 2015

Informační centrum Ledvice přivítalo návštěvníka s patnáctkou a třemi nulami

Ledvice – Více než symbolicky působil počet dětí, které ve středu 18. března zavítaly do Informačního centra Elektrárny Ledvice Skupiny ČEZ z nedalekého města, po němž má elektrárna své jméno. Z ledvické mateřské školy totiž přijelo 15 malých předškoláků, přičemž jeden z nich se stal návštěvníkem infocentra s pořadovým číslem 15 000. Byl jím Radim Paul, který po zhlédnutí 3D projekce opustil kinosál jako první.

17
Březen 2015

ČEZ v novém tisíciletí „srazil“ spotřebu pitné vody na polovinu

Praha, 17. března 2015 – Spotřeba pitné vody v jaderných a klasických elektrárnách ČEZ, a. s., od roku 2001 vytrvale klesá. Zatímco jaderné zdroje loni „vypily“ o 65 % pitné vody méně, v klasických zdrojích šlo o úsporu ve výši 42 %. Celkově elektrárny ČEZ spotřebují o polovinu pitné vody méně ve srovnání s dobou před 14 lety. Vyplývá to z výstupů hospodaření s vodami v ČEZ, a. s.

13
Březen 2015

ČEZ Teplárenská je na startu o křišťálový hatrick

Severní Čechy – Do užší nominace 13. ročníku soutěže Projekty roku v soustavách zásobování teplem a chladem, kterou pravidelně vyhlašuje Teplárenské sdružení ČR, bylo za rok 2014 do čtyř kategorií vybráno celkem 12 projektů. Jejich obecným přínosem je zvýšení účinnosti využití primárních energií a využití obnovitelných zdrojů energie, snížení spotřeby paliv a emisí skleníkových plynů a zajištění efektivního zásobování teplem pro byty, průmysl, služby a další odběratele. Své želízko v ohni má opět i ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Pokud uspěje, získá již třetí křišťálový komín v řadě za sebou.

10
Březen 2015

První ostravská rychlodobíjecí stanice nabije elektromobil za 20 minut

Ostrava, 10. března – V metropoli severní Moravy je ode dneška v provozu první veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily. Zařízení, které před komplexem Orchard nahradilo klasickou dobíjecí stanici, dokáže za 20 minut doplnit baterie elektrického vozu na 80 % jejich kapacity. Města na severu Moravy a ve Slezsku dlouhodobě sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší.

10
Březen 2015

Nenechte si ujít a přijďte si prohlédnout prostory „Hučáku“ a malé vodní elektrárny

Hradec Králové, 10. března 2015 – Přijďte se v rámci akce Den vody podívat do Informačního centra Obnovitelných zdrojů na „Hučáku“ nebo do malé vodní elektrárny v Hradci Králové. Těšíme se na Vás v pátek 13. a v sobotu 14. března 2015.

9
Březen 2015

„Elektromobilistům“ slouží Zákaznická centra ČEZ

Praha, 9. března – Zákaznická centra Skupiny ČEZ v Praze, Plzni, Mladé Boleslavi, Hradci Králové a Ostravě rozšiřují spektrum svých služeb také o servis pro zákazníky projektu Elektromobilita ČEZ. Nově budou klientům k dispozici mj. při vyplňování, podpisu a vydávání smluv i speciálních čipových karet k dobíjení vozu.

6
Březen 2015

Ženy jsou aktivnějšími uživateli mobilních služeb než muži

Ženy utrácejí více za mobilní služby než muži a jejich hovory jsou také v průměru delší. Něžné pohlaví v průměru také odešle více textových zpráv než jejich protějšky. Na internetu je pak lákají převážně sociální sítě. To vše ukázal průzkum MOBILU OD ČEZ uskutečněný ve spolupráci s výzkumnou agenturou GfK.

5
Březen 2015

V Postoloprtech rozsvítili pět přechodů pro chodce a oslavili netradiční kulatiny

Postoloprty - Jubilejní 40. přechod osvětlený díky Nadaci ČEZ zprovoznili v Postoloprtech na Lounsku. Společně s ním zástupci města, BESIP a Nadace ČEZ otevřeli ještě další čtyři nové Oranžové přechody, takže lidé se při přecházení na frekventovaném Mírovém náměstí mohou cítit bezpečněji. Pět nově nasvícených postoloprtských přechodů, jejichž realizaci podpořila nadace celkovou částkou 200 000 korun, se připojilo ke třem dalším již „rozsvíceným zebrám“ v Ústeckém kraji.

5
Březen 2015

Pod Ještědem fandí elektromobilům

Liberec, 5. března – Elektromobil Nissan LEAF zdomácní na ulicích a silnicích pod Ještědem. Hejtman Martin Půta dnes převzal od člena představenstva ČEZ Iva Hlaváče vůz zapůjčený Krajskému úřadu Libereckého kraje od projektu Elektromobilita ČEZ. Společně podepsali memorandum o spolupráci při rozvoji elektromobility v Libereckém kraji.

4
Březen 2015

ČEZ nabízí pohodlné a bezpečné dobíjení elektromobilů

Praha, 4. března – Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, rozšiřuje své služby a spouští internetovou nabídku tzv. wallboxů pro dobíjení ve firmách i domácnostech. Služba je součástí nové generace internetových stránek projektu Elektromobilita ČEZ www.elektromobilita.cz, které nabízejí informace a služby pro dynamicky rostoucí skupinu majitelů elektromobilů a příznivců této ekologické formy dopravy.

3
Březen 2015

Skupina ČEZ překonala avizované výsledky hospodaření za rok 2014

Provozní zisk před odpisy (EBITDA) v roce 2014 dosáhl 72,5 mld. Kč, což je 2 mld. Kč nad původním očekáváním, a to navzdory nepřízni počasí a negativnímu vývoji regulace energetiky. Čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy dosáhl 29,5 mld. Kč. Tržní kapitalizace vzrostla v roce 2014 o 35,3 mld. Kč na 315,7 mld. Kč a ČEZ se tak stal nejhodnotnější firmou ze všech nových členských zemí EU. K dobrým výsledkům přispěla zejména dohoda o narovnání s albánským státem a úspěšný start ambiciózního programu úspor. Díky aktivním opatřením očekává Skupina ČEZ v roce 2015 EBITDA na úrovni 70 mld. Kč.

27
Únor 2015

Základka v Břasích na Plzeňsku má bezpečně osvětlený přechod

Děti ze základní školy v Břasích budou od nynějška bezpečněji přecházet přes vozovku, která odděluje jednotlivé školní budovy. Viditelnost a bezpečnost na kritickém přechodu zvýší nové osvětlení za 145 000 korun. Denně přes něj přejdou desítky místních dětí. Nasvícená zebra v areálu základní školy v Břasích se připojila ke třem dalším v Plzeňském kraji, které v posledních dvou letech získaly bezpečnostní osvětlení díky příspěvku Nadace ČEZ.

26
Únor 2015

ALKA rozšířila v Příbrami denní stacionář i pro klienty s těžkým postižením

Příbram - Během Dne otevřených dveří představil ve čtvrtek 26. února příbramský Denní stacionář ALKA nově zrekonstruované II. oddělení. To je nyní speciálně upraveno pro těžce kombinovaně postižené klienty, kteří doposud nemohli být zařazeni do rušného provozu stacionáře, a v rámci výjimky byli dočasně umístěni v rehabilitačním oddělení Městských jeslí. Rozšíření pečovatelských možností Denního stacionáře ALKA podpořila i Nadace ČEZ, která na nákup vybavení věnovala částku 60 tisíc korun.

23
Únor 2015

Skupina ČEZ podporuje vzdělávání a zájem o studium technických oborů, úspěšná soutěž „Vím proč“ pokračuje druhým ročníkem

Střední Čechy - S nedostatkem absolventů technických oborů se stále potýká trh práce. Jen Skupině ČEZ může do roku 2020 v celých středních Čechách odejít do starobního důchodu celkem 180 zaměstnanců, z toho 99 přímo v Praze. Stejně jako další firmy chce proto zvyšovat zájem o fyziku a s ní spojené technické obory, a proto je již druhým rokem organizátorem v loni úspěšné fyzikální soutěže s názvem Vím proč. Autoři nejlepších videí s experimenty budou odměněni nejen tablety, ale nově i získají pro svou střední či základní školu od Nadace ČEZ 200 000 korun na moderní Oranžovou učebnu přírodovědných a technických předmětů. Uzávěrka soutěže je 31. března.

  1 2 3 4 5  ...  100