Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
23
Říjen 2017

V Pivíně oslavili den stromů. Děti se těší na ovoce z nových alejí, teenageři na líbání pod třešní

Nové aleje kolem hanáckého Pivína budou mít pestré využití. Švestky si pohlídají pantátové na výrobu lahodné slivovice, lipový květ usuší babky kořenářky na horší časy a třešně si rezervovali mladí. V létě poskytnou čerstvé osvěžení a na prvního máje dobrou záminku k líbání. „Aspoň budeme vědět, kde máme toho našeho mladého hledat,“ smáli se obyvatelé Pivína při sázení alejí, kterými chce vedení obce nejen zvýšit porodnost a počet obyvatel vesnice, ale především životní prostředí. A také utužit vztahy mezi sousedy, nálada při společném sázení byla totiž úžasná. Vysazení alejí s 60 třešněmi, 40 švestkami a 11 lipami podpořila Nadace ČEZ v rámci grantového programu Stromy částkou 83 tisíc korun.

19
Říjen 2017

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb. Společnost zrušila v termínu voleb plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu tak i na call centru a dispečinku pro nenadálé poruchy způsobené počasím.

18
Říjen 2017

Orlovské múzy potěšily klienty i zaměstnance sociálních služeb

Na festivalu Orlovské múzy se sešli klienti a zaměstnanci čtrnácti sociálních zařízení z česko-polského pohraničí, aby si vzájemně předvedli různá hudební, taneční a divadelní vystoupení, která v průběhu roku pro tuto příležitost připravili. Realizaci letošního ročníku podpořila Nadace ČEZ částkou 20 tisíc korun.

18
Říjen 2017

Dvojice rychlodobíjecích stanic v Pardubicích v provozu

Spustili jsme pro vás dvojici nových rychlodobíjecích stanic.

16
Říjen 2017

Aplikace EPP: Padesát milionů korun za dva roky; nové takzvané Herecké okno má díky ní například i toušeňská sokolovna

Lázně Toušeň – Velké nové okno má sokolovna v Lázních Toušeni. Pravda, nová okna jsou prakticky všechna, ale právě na jedno z nich získala tamní Tělocvičná jednota Sokol finanční prostředky od Nadace ČEZ. Respektive díky všem, co si při svých pohybových aktivitách zapnuli aplikaci EPP – Pomáhej pohybem a ve finále připsali získané body projektu s názvem Herecké okno a pomohli tak organizaci získat potřebných 53 290 korun.

13
Říjen 2017

Vynálezce bleskosvodu láká studenty k elektro oborům

Zájem studentů o techniku se snaží firmy podnítit mnoha způsoby. Společnost ČEZ Distribuce a Asociace energetických manažerů si vzaly na pomoc Prokopa Diviše, slavného českého kněze, hudebníka a vynálezce bleskosvodu. Jeho jménem zaštítily motivační program pro studenty elektrotechnických škol, který se po loňské úspěšné premiéře letos rozšířil z pěti na dvojnásobný počet škol. V Moravskoslezském kraji se do motivačního programu Prokopa Diviše zapojí studenti ostravské Střední školy elektrotechnické z ulice Na Jízdárně.

13
Říjen 2017

Bezpečnost chodců na silnici z Plzně do Klatov chrání Oranžový přechod

V obci Horní Lukavice, kterou denně projede zhruba 15 tisíc vozidel, sloužila dosud k přecházení rušné vozovky jen zebra s ostrůvkem. Zvláště v zájmu bezpečnosti dětí a mládeže nechala proto obec s přihlédnutím k horší viditelnosti v zimních měsících přechod osvětlit, a to s přispěním Nadace ČEZ.

10
Říjen 2017

Motivační program Prokopa Diviše pro studenty vstupuje do 2. ročníku

Zvýšit atraktivnost studia na elektrotechnických školách a současně otevřít studentům elektro oborů možnosti budoucího zaměstnání pomáhá motivační program Prokopa Diviše. Druhým rokem ho vyhlašují společnost ČEZ Distribuce a Asociace energetických manažerů

9
Říjen 2017

Oranžové hřiště u tenisových kurtů bude sloužit všem zájemcům o sport

Hornické město Orlová má nové víceúčelové sportoviště pro všechny generace. Využívat ho budou malí i velcí tenisté, fotbalisté, hokejisté, ale třeba i šachisté a hráči dalších klubů, kteří mají své stadiony a sportoviště v areálu Slavie Orlová. Na vybudování hřiště za 1,1 milionu korun přispěla 900 tisíc korun Nadace ČEZ v rámci grantového programu Oranžové hřiště, zbytek doplatilo město.

9
Říjen 2017

Za video 200 tisíc na novou učebnu: startuje 5. ročník soutěže „Vím proč“

Půl roku budou moci žáci základních a středních škol posílat svá natočená videa do fyzikální soutěže „Vím proč“. Vítěze čekají výhry podobě tabletů, exkurzí, nebo příspěvku 200 tisíc korun od Nadace ČEZ určeného na modernizaci učeben. Natočené fyzikální pokusy mohou vkládat na www.vimproc.cz až do 31. března 2018. Za poslední čtyři ročníky zaslali účastníci přes 860 videí. Portál je vhodný také jako alternativní výukový nástroj pro učitele fyziky – pomocí videí z této unikátní „on-line učebnice“ mohou osvěžit své hodiny.

8
Říjen 2017

EPPku si v sobotu zapnuli i doktoři a sestry z Mobilního hospice Ondrášek

V Hošťálkovicích se v sobotu 7. října 2017 běžel už šestý ročník Memoriálu Michala Pětroše na podporu Mobilního hospice Ondrášek, který poskytuje domácí hospicovou péči dětem a dospělým v Moravskoslezském kraji. Přidali se i uživatelé aplikace EPP - Pomáhej pohybem a vysportovali pro Ondrášek 80 tisíc korun od Nadace ČEZ. Závodu se účastnil i doktoři a sestry, které v tomto hospici pracují.

6
Říjen 2017

Vítězem letošní Distribuční maturity v Hradci Králové je student z Ostravy

Hradec Králové 6. 10. 2017 – Ve středu 4. října se opět sešli studenti z partnerských středních škol Skupiny ČEZ na třídenním poznávání všeho, co souvisí s distribucí elektřiny. Jejich Distribuční maturita tentokráte probíhala v Hradci Králové, přičemž teoretické výklady i praktické ukázky absolvovali účastníci například na Dispečinku, v Informačním centru a na Rozvodně Neznášov. 39 středoškoláků tak získalo znalosti, které se jim budou hodit nejen u maturity, ale i na případném začátku vysokoškolského studia nebo startu jejich pracovní kariéry.

6
Říjen 2017

Poruchy na vedení vysokého a nízkého napětí kvůli silnému větru

Situace se uklidnila a daří se nám opravovat poruchy. Během večera a noci se podařilo opravit poruchy a obnovit dodávky elektřiny dvou třetinám odběratelů, kterých se bezproudí způsobené silným větrem a deštěm dotklo. V současné době jsme stále v terénu a intenzivně pracujeme na obnovení zbývajících dodávek. Dispečink ČEZ Distribuce v současné době eviduje tři desítky poruch na vedení vysokého napětí a další desítky na napětí nízkém.

5
Říjen 2017

Salesiánské středisko již má pro malé sportovce moderní sprchy a šatny

Praha - Výstavbu komfortního sociálního zázemí pro mládež ze Salesiánského střediska volného času v Kobylisích podpořila pohybem sportující veřejnost prostřednictvím aplikace Nadace ČEZ EPP - Pomáhej pohybem částkou 150 000 korun.

4
Říjen 2017

ČEZ zlevňuje plyn. S nejlevnějším produktem Plyn na dobu neurčitou zákazníci ušetří i 20 procent a nemusejí se fixovat.

Za protopenou megawatthodinu zákazník zaplatí s produktem „Plyn na dobu neurčitou“ 680 korun (bez DPH). Stálý měsíční plat činí 40 korun. Plyn na dobu neurčitou je bez závazku. Zákazníkům tedy nehrozí sankce za předčasné ukončení smlouvy. Oproti tříletému tarifu s fixací ušetří zákazníci 14 až 20 procent.

Předchozí   1 2  3  ... 97  98  99  100