Tiskové zprávy

21
Říjen 2016

Den otevřených dveří odhalil novou podobu školky v Borové

Obec Borová ve spolupráci s Mateřskou školou Borová uspořádaly Den otevřených dveří, aby veřejnosti představily nově zrekonstruované prostory. Rozsáhlá oprava interiéru zvýšila celkovou bezpečnost objektu a zkvalitnila podmínky pro vzdělávací a výchovné aktivity. Obci pomohla při modernizaci školního zázemí Nadace ČEZ příspěvkem v hodnotě 550 tisíc korun.

21
Říjen 2016

Cvičný požár na skládce paliva zdolali elektrárenští hasiči v jeho zárodku

Tušimice – Požár poháněcí stanice pasu T5 na skládce paliva Elektrárny Tušimice Skupiny ČEZ zaměstnal v pátek 21. října tamní profesionální hasiče. Naštěstí se jednalo jen o havarijní cvičení, které mělo ověřit připravenost všech zúčastněných na mimořádné situace v elektrárenském provoze.

21
Říjen 2016

Z energetických úspor od ČEZ ESCO vzniklo hřiště na Praze 13

Kombinované multifunkční hřiště s herní plochou a mlhovací sprchou bude sloužit dětem z mateřské školy Vlasákova. Hřiště stálo celkem 280 tisíc korun. Polovinu této částky věnovala společnost ENESA z ČEZ ESCO, která je poskytovatelem energeticky úsporného projektu pro městskou část Praha 13.

20
Říjen 2016

Společnosti ČEZ a Sokolovská uhelná dosáhly shody v otázce řešení svých dlouhodobých obchodních sporů

Předmětem dohody je uzavření nové kupní smlouvy na dodávku sokolovského hnědého uhlí a prodej elektrárny Tisová ze Skupiny ČEZ do rukou Sokolovské uhelné. Spolu s tímto se obě strany zavázaly učinit kroky k ukončení všech běžících soudních procesů a nadále nevznášet další nároky.

19
Říjen 2016

Komplexní obnovy skončily, na řadě je další rozvoj elektrárenských lokalit

Tušimice/Prunéřov – Významné milníky mají za sebou dvě elektrárny Skupiny ČEZ u Kadaně na Chomutovsku. Již v polovině roku 2012 skončila komplexní obnova Elektrárny Tušimice II a letos v létě i komplexní obnova Elektrárny Prunéřov II. V prvním případě prošly celkovou modernizací všechny čtyři výrobní bloky, každý o výkonu 200 MW. Ve druhém se týkala tří z pěti výrobních bloků, jejichž výkon byl navýšen z 210 na 250 MW. Všechny zmodernizované bloky jsou přitom vybaveny nejlepší dostupnou technologií pro daný projekt. Ve finále tak v obou případech byly obnoveny strojovna, kotelna, odsiřovací jednotka, elektroodlučovače a další nezbytná zařízení k provozu obou elektráren na dalších 25 let.

17
Říjen 2016

Pražané se zahřejí ekologickým teplem vyrobeným v největší teplárně v republice

Horní Počaply – Další významná část ekologizačního programu probíhá nyní v teplárně Mělník I, kterou v rámci Skupiny ČEZ provozuje společnost Energotrans, a. s. Jako dílčí projekt s názvem „Snížení emisí SOx v Elektrárně Mělník, K1 - K6“ přitom takzvaná druhá vlna ekologizace započala již v roce 2012, kdy byly zahájeny přípravy realizace opatření pro snížení emisí oxidu dusíku a emisí tuhých znečišťujících látek. Cílem celého ekologizačního programu je zajištění plnění závazných emisních limitů a tím další provoz největší teplárny v České republice.

17
Říjen 2016

Novou alej k zámku Zbiroh vysadily děti během 72 hodin

V západočeském Zbirohu vysadili starosta společně s dětmi z místní základní školy během dobročinné iniciativy 72 hodin přes tři desítky nových stromů podél cesty ke Zbirožskému zámku. Ve výsadbě aleje, která trvala přesně tři dny a tři noci, podpořila Zbiroh Nadace ČEZ příspěvkem v hodnotě 55 375 korun.

14
Říjen 2016

Svitavský Krůček ukázal, jak dětem pomáhal Klokanův kufr

V Mateřském a rodinném centru Krůček Svitavy letos děti i jejich rodiče podporovala speciální vzdělávací a diagnostická pomůcka Klokanův kufr. S čím vším v centru pomohla a jak moc si ji děti oblíbily, představil Krůček během dne otevřených dveří. Devítiměsíční fungování projektu Klokanův kufr podpořila Nadace ČEZ částkou 31 800 korun.

14
Říjen 2016

Letošní král distribuční maturity je z Frýdku Místku

Hradec Králové 14. 10. 2016 – Ve středu 12. října se opět sešli studenti z partnerských středních škol Skupiny ČEZ na třídenním poznávání všeho, co nějak souvisí s distribucí vyrobené energie. Jejich distribuční maturita tentokráte probíhala v Hradci Králové, přičemž teoretické výklady absolvovali například na Dispečinku, v Informačním centru a malé vodní elektrárně Hučák v Hradci Králové či na Rozvodně Neznášov. Sedmatřicet středoškoláků tak získalo znalosti, které se jim budou hodit nejen u maturity, ale případně i na začátku vysokoškolského studia.

13
Říjen 2016

ČEZ spouští Inovační maraton 2016. Studenti a absolventi budou mít 24 hodin na vymýšlení inovací a nových řešení uplatnitelných v praxi

Druhý ročník ČEZ Inovačního maratonu proběhne na centrále Skupiny ČEZ 10. – 11. listopadu. Akce je určena pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol, kteří se nebojí výzev a mají chuť na sobě pracovat a poznat fungování velké společnosti. Skupina ČEZ chce touto aktivitou nejen inovovat, ale také přitáhnout kvalitní absolventy vysokých škol. Loňský ročník oba cíle naplnil.

Předchozí Nahoru