Tiskové zprávy

21
Únor 2017

Dobří sokoli se vracejí aneb první tokání nad elektrárnami

Severní Čechy – Do předjarního úklidu sokolích budek se pustili elektrárenští hasiči. Většina „letních bytů“ sokolů stěhovavých, který si za své hnízdiště vybrali některý komín či chladicí věž v severočeských elektrárnách Skupiny ČEZ, je tak pro ně už připravena. Například v pondělí 20. února proběhly kontroly a vyčištění budek v elektrárnách Tušimice a Prunéřov.

20
Únor 2017

Závodníci i fanoušci jubilejní Jizerské 50 pomáhali pohybem s EPPkou

ČEZ Jizerská 50 přichystala všem příznivcům lyžování další nezapomenutelný víkend. Zasněžené Jizerky přivítaly tisíce závodníků všech věkových kategorií i výkonností, kteří navíc společně s fanoušky pomáhali s mobilní aplikací EPP – Pomáhej pohybem. Sportováním s EPPkou i závoděním na rotopedu přispěli Centru handicapovaných lyžařů, Dětskému domovu ve Frýdlantu a podpořili účast handicapovaného sportovce Jana Tománka na švédském Vasově běhu.

18
Únor 2017

Den dětské onkologie: Nosným tématem byly nádory na mozku

Praha - Šíření povědomí o problematice dětské onkologie, pocta dětským pacientům a jejich rodinám, představení pokroků v léčbě nádorových onemocnění v dětském věku a k tomu doprovodný zábavní program, včetně lampionového průvodu a závěrečného galakoncertu na Václavském náměstí; to byly nosné pilíře III. ročníku Dne dětské onkologie v Praze. Konal se 18. února na Náměstí Václava Havla (piazettě Národního divadla). Ze známých osobností zde nemohl chybět herec Jiří Mádl, již potřetí ambasador akce, z interpretů například Ewa Farna či Tomáš Klus. Den dětské onkologie podpořila i Nadace ČEZ, a to částkou 200 000 korun.

17
Únor 2017

Nadcházející víkend bude patřit legendární Jizerské 50. Přijďte si zazávodit, fandit a pomoci dobré věci

Skupina ČEZ zve na jubilejní padesátou ČEZ Jizerskou 50. Hlavní závod na padesátikilometrové trati odstartuje sice až v neděli 19. února, v Bedřichově ale bude díky dalším závodům a doprovodnému programu živo už od pátku 17. února. Závodníci i fanoušci se mohou těšit na liberecký ČEZ Energy Fest a tři ČEZ Energy Zóny v Bedřichově i na trati závodu. Navíc budou mít opět možnost pomoci prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem dobré věci. Generálním partnerem závodu je Skupina ČEZ.

16
Únor 2017

Den dětské onkologie nabídne lampionový průvod i hvězdný koncert

Praha - Na Den dětské onkologie, který se bude konat v sobotu 18. února v Praze, zve Nadace ČEZ. Bohatý program, jehož cílem je podpora onkologicky nemocných dětí, vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí, na němž mimo jiných vystoupí Tomáš Klus či Ewa Farna. Smyslem celé akce je šíření povědomí o problematice nádorových onemocnění v dětském věku a detabuizace tohoto tématu ve společnosti. Letošním nosným tématem jsou nádory mozku. Ambasadorem akce, jíž pořádá Haima CZ, je již potřetí populární herec Jiří Mádl.

13
Únor 2017

Vítězství z celostátního kola Fyzikální olympiády si vezou studenti z gymnázií v Olomouci a v Praze

V Rumburku skončilo závěrečné celostátní kolo Fyzikální olympiády, kterého se zúčastnilo jednapadesát studentů ze všech krajů České republiky. Vítězem se stal Jindřich Jelínek z Gymnázia Olomouc-Hejčín, stříbrnou pozici obsadil Filip Bialas z pražského Gymnázia Opatov a bronzovou Ondřej Knopp z pražského Gymnázia Christiana Dopplera.

12
Únor 2017

Nové vedení od Ústí u Vsetína na Valašskou Polanku zvýší spolehlivost dodávek elektřiny

Kompletně modernizované vedení vysokého napětí z Ústí u Vsetína do Valašské Polanky zvýší spolehlivost dodávek elektřiny a zároveň umožní rozvoj průmyslovým firmám v regionu. Za rekonstrukci pětikilometrového úseku, která trvala několik měsíců a skončila na sklonku loňského roku, zaplatila společnost ČEZ Distribuce 12 milionů korun.

10
Únor 2017

Frekventovaný přechod v Nové Vsi dostal nové osvětlení

Městská část Ostravy Nová Ves postavila „Oranžový přechod“ přes frekventovanou ulici U Hrůbků. Na osvětlení špatně viditelného přechodu u autobusové zastávky přispěla Nadace ČEZ částkou 90 000 korun.

9
Únor 2017

„Naše kavárna“ v Thomayerově nemocnici rozšiřuje nabídku vlastních výrobků

Praha - Útulná kavárna v Thomayerově nemocnici rozšířila sortiment a místním pacientům i jejich návštěvníkům nově nabízí teplé snídaně, slané snacky a saláty vlastní výroby. Díky většímu objemu práce navíc nově zaměstná handicapovaného se sníženou šancí na uplatnění na trhu práce. Na nové zařízení k přípravě občerstvení přispěla Nadace ČEZ částkou v hodnotě 100 000 korun.

6
Únor 2017

ŠKODA PRAHA vybrala společnost GE jako partnera pro další spolupráci v Černé Hoře

Podepsaná smlouva o strategickém partnerství vymezuje podmínky spolupráce na projektu výstavby na klíč uhelné elektrárny TPP Pljevlja II v Černé Hoře. Společnosti ŠKODA PRAHA a General electric (GE) se dohodly společně postavit uhelnou elektrárnu a také pomoci zadavateli zakázky a investorovi, černohorské společností Elektropriveda Crne Gore A.D. (EPCG), zajistit vhodné financování projektu. Do konce února 2017 plánují ŠKODA PRAHA a GE představit EPCG finální návrh finanční struktury a podmínek financování.

Předchozí Nahoru