Tiskové zprávy

24
Duben 2017

V Kuněticích mají nové stromořadí

Hradec Králové 24. dubna 2017 – Malá obec Kunětice nedaleko Pardubic, téměř pod hradem Kunětická hora má nové stromořadí. 26 vzrostlých stromů vysadili dobrovolníci společně se specializovanou firmou v okolí místního hřbitova. Výsadbu aleje v Kuněticích podpořila Nadace ČEZ, která obci věnovala příspěvek 129 480 korun.

20
Duben 2017

Magické dvojky a nuly: 20. dubna přivítali v Informačním centru Elektrárny Ledvice 20 000 návštěvníka

Ledvice – Lucie Zwolinská z mostecké ZŠ Zdeňka Štěpánka se 20. dubna stala 20 000 návštěvnicí Informačního centra klasické energetiky Skupiny ČEZ. Elektrárnu Ledvice přitom navštívila spolu s dalšími spolužáky v rámci výuky přírodovědy a měla to štěstí, že si před kinosálem sáhla pro 3D brýle jako desátá v pořadí. Přesně tolik návštěvníků totiž chybělo infocentru do magické dvojky se čtyřmi nulami.

20
Duben 2017

Tepelné hospodářství Jirkova mění majitele, ČEZ Teplárenská bude i nadále jako vlastník zajišťovat spolehlivé dodávky tepla

Jirkov – Významnou severočeskou akvizici má a sebou ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Jirkovští zastupitelé totiž v tomto týdnu schválili odprodej tepelného hospodářství města této společnosti, a to za 60,2 milionu korun. V současné době již jen zbývá vše smluvně ošetřit dle platné legislativy, aby mohla proběhnout platba. ČEZ Teplárenská měla přitom sekundární tepelné rozvody, včetně výměníků v dlouhodobém pronájmu. Ač Jirkov vypsal výběrové řízení, byla společnost jediným uchazečem o koupi, přičemž jí nabídnutá cena plně odpovídala znaleckému odhadu veškerého tepelného hospodářství města.

18
Duben 2017

ČEZ ESCO v roce 2016 utržila za nekomoditní produkty přes 3 miliardy korun, EBITDA dosáhla 243 milionů

ČEZ ESCO dosáhla v loňském roce stanovených cílů, když meziroční růst tržeb dosáhl 57 procent. Důvodem je jak zvyšující se zájem zákazníků o energetické produkty a služby, tak akviziční růst ČEZ ESCO, která do svého portfolia začlenila nové dceřiné společnosti.

16
Duben 2017

Chráněné dílny na velikonočních trzích energetiků utržily přes 300 000 korun

Skupina ČEZ už pošesté uspořádala pro chráněné dílny velikonoční trhy, při kterých mohli zaměstnanci ČEZ pomoct dobré věci a pořídit si přímo na pracovištích ručně vyráběné ozdoby, oblíbené pamlsky nebo textilní výrobky se svátečními motivy. Během svátečního týdne se Velikonoční trhy postupně konaly v Hradci Králové, Plzni, Temelíně, Dukovanech, Děčíně, Ostravě a v Praze. Zúčastnilo se jich 35 chráněných dílen, které za své výrobky utržily celkem 304 tisíc korun, meziročně o téměř 50 tisíc více.

13
Duben 2017

Pomoc energetiků přivítalo sedm neziskových organizací z východních Čech

Ve východních Čechách odstartovala první etapa letošního jubilejního 10. ročníku firemního dobrovolnictví Skupiny ČEZ. Sedm veřejně prospěšných organizací z Královéhradeckého a Pardubického kraje přivítalo pomoc 57 energetiků, kteří si udělali „Čas pro dobrou věc“.

13
Duben 2017

Energetici se ve Špindlerově Mlýně sešli již po dvanácté

Hradec Králové, 12. dubna 2017 – Špindlerův Mlýn se již po dvanácté stal dějištěm konání Mezinárodní konference Trendy elektroenergetiky v evropském kontextu XII. Energetici nejen z České republiky, ale i ze zahraničí měli možnost vzájemné výměny informací a nejnovějších trendů v energetice i její legislativě. Bohatý a zajímavý program přilákal 153 energetiků ze 4 zemí. Společnosti ČEZ Distribuční služby, organizátorovi konference, se opět povedlo dokázat, že energetika a její vývoj lákají stále více odborníků.

12
Duben 2017

Velikonoční trhy energetiků vynesly chráněným dílnám celkem 8 886 korun

Děčín – V duchu blížících se svátků jara se ve středu 12. dubna nesla atmosféra ve vestibulu děčínského sídla ČEZ Distribuce. Konaly se zde Velikonoční trhy tří chráněných dílen, přičemž ústecký Fokus Labe, Sdružení Tulipan z Liberce a Prosaz Praha nabízely nejen sortiment tradičně spojený s Velikonocemi, ale například i další dekorace pro celoroční užití, různé textilní výrobky, ručně šitá zvířátka pro nejmenší či keramiku. Velikonoční trhy energetiků se kromě Děčína konaly také v Hradci Králové, Plzni, Temelíně, Dukovanech, Ostravě a Praze.

11
Duben 2017

Ve středních Čechách vzniklo již 65 Oranžových hřišť, nejnovější pro nejmenší děti mají Vrchotovy Janovice

Vrchotovy Janovice – Další multifunkční hřiště pro děti ve věku od 3 do 12 let přibylo ve středních Čechách v úterý 11. dubna do veliké rodiny Oranžových hřišť realizovaných díky finančnímu přispění Nadace ČEZ. Nachází se u sportovního areálu ve Vrchotových Janovicích, přičemž jeho realizace stála 186 884 korun. Nové moderní a hlavně pro děti bezpečné atrakce vyrostly na místě původního hřiště s již zastaralými a neopravitelnými herními prvky.

10
Duben 2017

V Hradci Králové proběhly tradiční velikonoční trhy chráněných dílen

Hradec Králové, 10. dubna 2017 – Velikonoce jsou za dveřmi a zaměstnanci Skupiny ČEZ si nakoupili velikonoční ručně vyráběné ozdoby, proutěné košíky nebo textilní výrobky se svátečními motivy, velikonoční keramiku a další roztomilé drobnůstky. A svým nákupem pomohli dobré věci. Čtyři chráněné dílny – Život bez bariér, Daneta, CZ PINS a Cedr – si během jediného dne vydělaly 11 936 korun.

Předchozí Nahoru