Tiskové zprávy str. 1

Udržitelný rozvoj a ESG
Produkty a služby
Ekonomické a finanční zprávy
Dodavatel poslední instance (DPI)

Rok od začátku energetické krize: před rokem skončila Bohemia Energy a milion zákazníků začalo hledat dodavatele

Přesně před rokem se ČEZ a další dodavatelé poslední instance museli ze dne na den postarat o téměř milion zákazníků, kterým Skupina Bohemia Energy přestala dodávat energie. ČEZ se podařilo z režimu dodavatele poslední instance převést na standardní smlouvy 99 % těchto klientů. Více než 70 % z těch, kdo si jako nového dodavatele vybrali právě ČEZ, přitom na doporučení zvolilo fixaci energií na dva nebo tři roky, takže jsou chráněni před současnou vlnou rostoucích velkoobchodních cen.

13. 10. 2022

Produkty a služby
Dodavatel poslední instance (DPI)

Konec DPI vyburcoval opozdilce k akci: třetina z nich už řeší novou smlouvu

Třetina bývalých zákazníků skupiny Bohemia Energy, kteří z režimu DPI u ČEZ Prodej nestihli odejít během půlroční lhůty do 14. dubna, už má zažádáno o standardní smlouvu. I zbývající opozdilci se stále ještě mohou vyhnout odpojení od elektřiny, pokud začnou situaci urychleně řešit. Řada zákazníků doslova na poslední chvíli z DPI odešla díky mravenčí práci pracovníků call center a zákaznických center a osobním pochůzkám.

22. 4. 2022

Produkty a služby
Dodavatel poslední instance (DPI)

Režim dodavatele poslední instance pro bývalé zákazníky Bohemia Energy končí. ČEZ zvládnul převést na standardní smlouvu 99 % z nich

V polovině loňského října se český energetický trh otřásl v základech, když se téměř milion zákazníků kvůli náhlému konci Skupiny Bohemia Energy ocitlo bez dodavatele energií. Během listopadu a prosince tak měnilo dodavatele 10krát více zákazníků než obvykle. Obrovskému počtu klientů bylo potřeba okamžitě opatřit elektřinu i plyn. ČEZ Prodej jako dodavatel poslední instance (DPI), který převzal ze dne na den přes 373 000 nových zákazníků, okamžitě zmobilizoval veškeré rezervy. Nabral stovky interních i externích pracovníků do zákaznické obsluhy, na brigádu při zpracování agendy spojené s DPI chodili zaměstnanci z nejrůznějších částí firmy. Režim dodavatele poslední instance zafungoval velmi dobře a nikdo ze zákazníků se neocitl ani na okamžik bez dodávek elektřiny a plynu. Za půl roku se ČEZ Prodej podařilo převést 99 % ze zákazníků Bohemia Energy na standardní smlouvy, takže v DPI na konci zůstalo jen 2 157 z nich. Z toho je 432 podnikatelů a 1 725 domácností. Celkem 750 z těchto zbývajících odběrných míst nemělo během celého období žádnou nebo mělo jen minimální spotřebu.

14. 4. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Dodavatel poslední instance (DPI)

ČEZ ještě jednou „buší na dveře“ téměř 4 500 klientů, kterým už za tři týdny skončí režim dodávek poslední instance

Bývalým klientům společností ze skupiny Bohemia Energy skončí režim dodávek poslední instance už 14. dubna, jen o pět dní později čeká totéž zákazníky Kolibřík Energie. Uplyne totiž legislativní lhůta šesti měsíců, která dodávky energií tímto způsobem zaručuje. ČEZ služby DPI stále poskytuje cca 4 500 klientům těchto společností. Pokud ale neuzavřou včas standardní smlouvu o dodávkách elektřiny, hrozí jim po uplynutí lhůty neoprávněný odběr a následné odpojení.

25. 3. 2022