Tiskové zprávy str. 1

Udržitelný rozvoj a ESG
Produkty a služby
Ostatní
Ekonomické a finanční zprávy
Dodavatel poslední instance (DPI)

Poločas DPI: z ČEZ už přešlo na standardní smlouvu 95 % odběratelů. Nabídku splátkových kalendářů využilo 1 500 lidí

Během čtvrt roku přešlo z režimu dodavatele poslední instance u ČEZ Prodej na standardní smlouvu téměř 365 tisíc odběratelů, tedy 95 % celkového počtu. Procentuální podíl ovlivňují postupné konce dalších dodavatelů, které do režimu DPI uvalují nové zákazníky. Více než 331 tisícům odběratelů už také ČEZ Prodej vystavil závěrečné vyúčtování. I přestože průměrná výše fakturace DPI na nejběžnějších sazbách činí 1 480 Kč, nabízí ČEZ Prodej zákazníkům odcházejícím z DPI možnost rozložit si závěrečné vyúčtování do více plateb. Individuální splátkový kalendář poskytla společnost již téměř 1 500 lidí.

18. 1. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Distribuce
Dodavatel poslední instance (DPI)

ČEZ osobně obchází stovky odběratelů, kterým se nedaří doručit informace o tom, že jsou v režimu DPI

Zástupci ČEZ osobně obcházejí odběratele, kterým se kvůli neaktuální databázi kontaktů od Bohemia Energy nepodařilo doručit dopisy informující o pravidlech režimu DPI. ČEZ Prodej se podařilo už předtím počet těchto zákazníků výrazně snížit. Původně se vrátilo od těchto zákazníků cca 10 000 nedoručených dopisů, postupně se díky informační kampani podařilo tento počet snížit na cca 1 500 domácností. Osobní pochůzky jsou dalším nástrojem, jak se ČEZ snaží odběratele ochránit před cenovým šokem. Zatím se podařilo takto kontaktovat téměř 900 dosud „nedohledatelných“ odběratelů.

28. 12. 2021

Produkty a služby
Dodavatel poslední instance (DPI)

ČEZ rozesílá vyúčtování režimu DPI prvním zákazníkům, průměrná faktura je kolem 1 200 korun

• ČEZ Prodej rozeslal vyúčtování prvním zákazníkům, kteří již odešli z režimu DPI

• Celkem ČEZ Prodej vystavil už 130 000 faktur, tedy více než třetinu z celkových 376 000

• Faktury za dobu v DPI zákazníci dostávají zhruba po třech týdnech od přechodu na standardní produkty

• Výše fakturace pro nejrozšířenější sazbu D02 nyní činí zhruba 1 200 korun

• V režimu DPI je u ČEZ prodej momentálně méně než 10 % z původních odběratelů

Zákazníkům, kteří již přešli z režimu dodávek poslední instance na výhodnější standardní smlouvu, začala společnost ČEZ Prodej v těchto dnech rozesílat vyúčtování za dobu strávenou v DPI. Zatím ČEZ Prodej vystavil cca 130 000 faktur, další desítky tisíc budou následovat tak jak postupně odběratelé přechází na standardní produkty. Zákazníci s nejrozšířenější základní sazbou D02 zaplatí v rámci této rozesílky za období v DPI cca 1 200 korun.

13. 12. 2021

Udržitelný rozvoj a ESG
Produkty a služby
Ostatní
Dodavatel poslední instance (DPI)

Už 90 % odběratelů v DPI přechází na standardní smlouvy

• Dva měsíce od pádu Bohemia Energy a dalších dodavatelů už u ČEZ Prodej zůstává v režimu DPI jen 10 % původních více než 376 000 odběratelů, zbytek přechází na výhodnější standardní smlouvy • Většina zákazníků odcházejících z DPI si vybrala produkty ČEZ, ale řada odešla i k jiným dodavatelům • Odběratele, kteří zatím stále zůstávají v režimu DPI, kontaktuje ČEZ Prodej aktivně nejen poštou, ale také prostřednictvím SMS zpráv, e-mailů, sociálních sítí a webových stránek • Zájemci o standardní smlouvu s ČEZ mohou využít síť více než 80 zákaznických center a poboček smluvních partnerů jako Česká Pošta, dedikovanou bezplatnou DPI linku 800 111 700, nebo uzavřít smlouvu kompletně on-line z pohodlí domova na www.cez.cz/cs/dpi

9. 12. 2021