Tiskové zprávy str. 1

Vzdělávání a nábor
Jaderné elektrárny
Nové jaderné zdroje

Rekordní počet jaderných stipendistů: ČEZ podepsal smlouvy s 55 studenty středních i vysokých škol

Skupina ČEZ podepsala rekordní počet jaderných stipendijních smluv – letošní školní rok tak s finanční podporou zahájilo celkem 55 studentů, třetinu tvoří dívky. Stipendisté na ty nejžádanější jaderné pozice v jaderných elektrárnách včetně malých modulárních reaktorů mohou během pětiletého studia získat téměř půl milionu korun. S ohledem na plány posílení výroby z jádra a výstavbu nových jaderných bloků poskytnul ČEZ letos stipendia nejen budoucím operátorům a reaktorovým fyzikům, ale také vysokoškolákům se zájmem o pozice jaderných odborníků v jiných oblastech, a rovněž středoškolákům. V příštích deseti letech plánuje ČEZ nabrat do jaderné oblasti až 2 600 nových lidí.

1. 11. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Jaderné elektrárny
Nové jaderné zdroje

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ obdržela finální nabídky od tří uchazečů na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II (EDU II), stoprocentní dceřiná společnost ČEZ, obdržela finální nabídky od tří uchazečů na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech. Dodavatelé předložili závaznou nabídku na pátý blok Dukovan a nezávazné nabídky na další tři bloky. Americko-kanadský Westinghouse, francouzská EdF a korejská společnost KHNP měly na podání nabídek čas do dnešních 11 hodin. Nyní proběhne ze strany EDU II posouzení nabídek jak z ekonomického, tak i obchodního a technického hlediska. Model hodnocení je nastaven za základě doporučení Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE/IAEA).

31. 10. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Jaderné elektrárny
Nové jaderné zdroje

ČEZ je po vydání územního rozhodnutí opět blíž výstavbě nových jaderných bloků Dukovan

Společnost Elektrárna Dukovany II, která je 100% dceřinou společností Skupiny ČEZ, obdržela od Ministerstva průmyslu a obchodu územní rozhodnutí pro Nové jaderné zdroje v lokalitě Dukovany. Pro ČEZ znamená toto rozhodnutí splnění dalšího klíčového milníku v přípravě výstavby nových jaderných zdrojů a pokračování v dalších licenčních a povolovacích řízeních.

30. 10. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Jaderné elektrárny
Nové jaderné zdroje

ČEZ na žádost jednoho z uchazečů o necelý měsíc prodlouží termín pro podání finálních nabídek na výstavbu nového jaderného bloku

Společnost ČEZ vyhověla žádosti jednoho z uchazečů a prodloužila termín pro podání finálních nabídek na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Nový termín je nyní 31. října 2023. Prodloužení termínu nijak neohrozí harmonogram projektu. Uchazeči vedle závazné nabídky na jeden blok v Dukovanech předloží také nezávazné nabídky na další tři jaderné bloky.

19. 9. 2023