Tiskové zprávy

Teplárenství
Elektrárny

Letní příprava na zimu - odstávka z důvodu pravidelné údržby

Hradec Králové, 30. června 2020 – Pravidelnou preventivní údržbu a případné následné opravy plánuje společnost ČEZ Teplárenská i v regionu východních Čech. Proto i letos o prázdninách proběhne letní odstávka, jejímž smyslem je kontrola všech primárních i sekundárních rozvodů parovodů a horkovodů, výměníků a dalších zařízení, která jinak v průběhu celého roku zajišťují bezproblémové a bezpečné vytápění a ohřev vody pro všechny zákazníky společnosti.

30. 6. 2020

Ostatní
Elektrárny
Charita a sponzoring

Když motorkáři ze Skupiny ČEZ jedou Jednou stopou pro…

Další charitativní projekt „Jednou stopou pro…“završili během uplynulého víkendu motorkáři, jejichž společným jmenovatelem je Skupina ČEZ. Tentokráte pomohli hned dvěma rodinám a jednomu sportovnímu klubu pro handicapované plavce. Motorkáři z řad energetiků, ale i jejich přátelé, kamarádi, známí i zcela pro ně neznámí lidé dokázali díky koupi nafoceného kalendáře nashromáždit úctyhodných 145 145 korun. Předání symbolických šeků tradičně proběhlo v Informačním centru Elektrárny Ledvice.

29. 6. 2020

Produkty a služby
Ostatní
Elektrárny

Exkurze i výstup na rozhlednu již v běžném režimu

Ledvice - Úderem 1. července mohou návštěvníci opět zavítat do všech infocenter Skupiny ČEZ. Toulání po krásách České republiky si tak lze zpestřit objevováním tajů energetiky v celkem 11 interaktivních expozicích v pěti krajích. Na letní sezonu si infocentra připravila řadu novinek, ve druhé polovině prázdnin navíc čeká na děti zábavná letní soutěž o energetické plyšáky. Novinkami k prázdninové návštěvě pochopitelně láká i jediné Informační centrum klasické energetiky v Elektrárně Ledvice, a to včetně možnosti výstupu na nejvyšší rozhlednu v České republice.

29. 6. 2020

Elektrárny
Ostatní

V Teplárně ve Dvoře Králové unikl lehký topný olej při přečerpávání nádrže a hrozí požár - naštěstí jen cvičně

Dvůr Králové – Pravidelné havarijní cvičení, které prověřuje připravenost zaměstnanců proběhlo dnes v Teplárně ve Dvoře Králové nad Labem. Simulace úniku oleje s reálnou možností požáru, prověřila lidi i techniku. Důležitou součástí cvičení byla i komunikace s příslušnými složkami integrovaného záchranného systému a zaměstnanci. Všichni prošli na výbornou.

25. 6. 2020