Tiskové zprávy str. 1

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Futuremotion
ČEZ ESCO

Škoda Auto a ČEZ ESCO zprovoznily obří fotovoltaiku v Mladé Boleslavi

Škoda Auto ve svých českých závodech pokračuje na cestě k dosažení uhlíkové neutrality ve výrobě do konce dekády. Ve spolupráci se společnostmi ČEZ ESCO a ŠKO-ENERGO nyní automobilka uvedla do provozu tři střešní fotovoltaické systémy ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi a v logistickém centru Škoda Parts Center. Výkon elektrárny činí 2,2 MW a celková plocha osazená panely je přes 10 000 m2, což odpovídá více než 15 tenisovým kurtům. Přes 5 400 fotovoltaických panelů bude vyrábět více než 2 GWh bezemisní elektřiny ročně. S tímto objemem energie je možné plně nabít přibližně 25 000 vozů Enyaq 85.

31. 10. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Zahraniční aktivity
Produkty a služby
Futuremotion
ČEZ ESCO

O recyklované baterie z elektroaut od ČEZ ESCO a Škoda Auto je zájem. Objednalo si je už 26 zákazníků

*Akumulátory z e-aut žijí svůj druhý život v bateriových úložištích
*Baterie od ČEZ ESCO a Škoda Auto putují k 26 zákazníkům u nás i v zahraničí
*Bateriové úložiště má nejčastěji úložnou kapacitu okolo 300 kWh
*Velké úložné systémy fungují nejčastěji v kombinaci s fotovoltaikami

Dvacítka bateriových systémů pro průmyslové nebo agrární energetiky v Nizozemsku a šest smluv uzavřených s českými zákazníky. To je první rychlý výsledek spolupráce při hledání dalšího využití baterií elektromobilů, kterou společnosti Škoda X a ČEZ ESCO oznámily v červnu. Energetici a automobilový průmysl tak naplňují svůj záměr silněji zapojit elektroauta do služeb energetiky, snížit uhlíkovou stopu v celém životním cyklu baterií a přispět k posílení energetické nezávislosti průmyslových firem.

20. 10. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Futuremotion
ČEZ ESCO
Elektromobilita

2024: Více než 110 ultrarychlých stojanů a zdvojnásobení lokalit s ultrafasty. ČEZ na Fórum elektromobilita odkryl plány další výstavby dobíječek v nejvýkonnější české síti

*Prioritou ČEZ zůstává výstavba ultrarychlých stanic a hubů
*Do konce 2024 ČEZ postaví 85 ultrarychlých stanic a zvýší jejich počet na 110
*Z dnešních 10 dobíjecích hubů s ultrarychlými stojany bude do roka dvojnásobek
*Celkový výkon sítě ČEZ za posl. rok stoupl o 35 %, koncem roku dosáhne 49 MW
*Nejvýkonnější česká síť dobíjecích stojanů umí naráz obsloužit přes 1200 aut
Udržet pozici provozovatele nejvýkonnější české sítě veřejného dobíjení, do konce příštího roku postavit nejméně 85 ultrarychlých stojanů a nabízet v síti minimálně dvacet ultrarychlých lokalit, kde řidiči dobijí většinu baterií svých aut do 10 minut. Výkon celé sítě přitom do prosince 2024 stoupne na 70 MW. To jsou plány ČEZ na rozvoj dobíjecí infrastruktury pro elektromobilitu v dalších měsících. Řidiči dnes v této síti dobijí v průměru nejrychleji v ČR. Za první pololetí tu celkově odebrali více než 2,3 milionu kWh certifikované bezemisní energie, za celý rok by to mělo být až 5 milionů kWh. Dobíjecí stanice vznikají díky grantovým programům CEF, Operačnímu programu Doprava i z vlastních prostředků ČEZ.

11. 10. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Futuremotion
ČEZ ESCO

Roste druhé největší solární parkoviště v Česku. V České zbrojovce pod fotovoltaikou zaparkuje téměř 200 aut

*Druhé největší solární parkoviště vzniká v České zbrojovce ze skupiny Colt CZ Group
*Fotovoltaika má výkon 474 kW a vyrobí 486 MWh bezemisní elektřiny ročně
*Veškerá elektřina z 718 panelů bude spotřebována v areálu zbrojovky
*Úspora emisí CO2 je 260 tun; ekvivalent, který ročně pohltí 32 hektarů lesa
Nové parkoviště pro auta zaměstnanců České zbrojovky v Uherském Brodě bude zastřešovat fotovoltaická elektrárna. Takzvaný carport bude mít výkon 474 kW a vyrobí pro společnost, která je součástí mezinárodní skupiny Colt CZ Group, celkem 486 MWh elektrické energie, což odpovídá spotřebě přibližně 140 běžných domácností. Uspoří se tím zároveň 260 tun CO2, což je množství, které ročně pohltí 32 hektarů lesa. Dodavatelem fotovoltaické elektrárny je společnost ČEZ ESCO, přední poskytovatel úsporných a nízkoemisních řešení v energetice. Vlastní solární elektrárna přispěje k cíli skupiny Colt CZ snižovat emise CO2 a navyšovat spotřebu energie z obnovitelných zdrojů.

11. 9. 2023