Tiskové zprávy str. 1

Jaderné elektrárny
Provoz JE Temelín
Provoz JE Dukovany

České jádro dosáhlo nejvyšší denní výroby v historii

Dukovany a Temelín dosáhly v polovině listopadu dosud nejvyšší denní výroby v historii. Dohromady 12. listopadu vyrobily 100 842 MWh elektřiny, která odpovídá spotřebě přibližně třiceti tisíc českých domácností. Hlavní zásluhu má spolehlivý provoz a modernizace zařízení, díky kterým zařízení zvyšuje výkon. Pomohlo i chladnější počasí, které jaderným zdrojům vyhovuje.

24. 11. 2021

Jaderné elektrárny
Provoz JE Temelín
Provoz JE Dukovany

Česká republika požádala o prověrku bezpečnosti svých jaderných zařízení, v centru pozornosti budou Dukovany a Temelín

Odolnost Dukovan a Temelína proti záměrnému útoku, ochrana digitálních systémů, záložní řešení i nastavené procesy a řada dalších oblastí bude v listopadu součástí rozsáhlé mise Mezinárodní organizace pro atomovou energii. Požádala o ni přímo Česká republika prostřednictvím Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Obě elektrárny už obdobnou prověrkou prošly na přelomu tisíciletí, společnost ČEZ očekává, že i letošní mezinárodní mise potvrdí původní výborné výsledky.

8. 9. 2021

Provoz JE Temelín

První blok Temelína plánovaně pozvolna snižuje výkon, odstávka pro výměnu paliva začne zítra večer

První temelínský blok přešel do výkonového efektu. V jeho průběhu budou operátoři výkon reaktoru pozvolna snižovat k úrovni kolem 98 procent. Podle energetiků je to signál spolehlivého provozu bloku. Provoz na výkonovém efektu ukončí elektrárna v pátek večer, kdy blok plánovaně odstaví pro výměnu paliva.

25. 3. 2021

Provoz JE Temelín
Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany
COVID-19

ČEZ se jako jeden z prvních podniků zapojil do samotestování. Rovněž zdvojnásobuje počet testů v klíčových provozech

ČEZ se tento týden jako jedna z prvních českých firem zapojila do samotestování svých zaměstnanců. Už od začátku roku ale ČEZ testuje pravidelně pomocí klasických PCR a antigenních testů v klíčových provozech, jako jsou například jaderné elektrárny a distribuce.

2. 3. 2021