Tiskové zprávy str. 1

Provoz JE Temelín

První blok Temelína plánovaně pozvolna snižuje výkon, odstávka pro výměnu paliva začne zítra večer

První temelínský blok přešel do výkonového efektu. V jeho průběhu budou operátoři výkon reaktoru pozvolna snižovat k úrovni kolem 98 procent. Podle energetiků je to signál spolehlivého provozu bloku. Provoz na výkonovém efektu ukončí elektrárna v pátek večer, kdy blok plánovaně odstaví pro výměnu paliva.

25. 3. 2021

Provoz JE Temelín
Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany
COVID-19

ČEZ se jako jeden z prvních podniků zapojil do samotestování. Rovněž zdvojnásobuje počet testů v klíčových provozech

ČEZ se tento týden jako jedna z prvních českých firem zapojila do samotestování svých zaměstnanců. Už od začátku roku ale ČEZ testuje pravidelně pomocí klasických PCR a antigenních testů v klíčových provozech, jako jsou například jaderné elektrárny a distribuce.

2. 3. 2021

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Provoz JE Temelín
Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany
Futuremotion
Elektrárny

Až na dno jaderného reaktoru nebo na vrchol větrné elektrárny! Zájemci o energetiku mohou poprvé on-line do elektráren ČEZ

Omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním. Průvodci infocenter ČEZ, kteří v prosinci zabodovali s on-line prohlídkami elektráren u 1700 žáků a studentů škol, nyní zdarma odemknou taje energetiky také široké veřejnosti. Na zájemce čeká od 9. ledna absolutní novinka: on-line výlet do světa energie. „Virtuálně v elektrárně“ se dozví zajímavosti z jednotlivých typů elektráren, navštíví běžně nedostupná místa a zasoutěží si o ceny. I nadále samozřejmě probíhají on-line exkurze pro 2. stupeň ZŠ a pro střední školy.

5. 1. 2021

Provoz JE Temelín
COVID-19

V Temelíně jsou roušky stejně důležité jako žluté kombinézy u reaktoru

Neuvěřitelných 1224 roušek už ušila se svými devíti kolegyněmi Jana Janoušková z temelínského centra řízení dokumentace. V Jaderné elektrárně Temelín jich tak od zaměstnanců dohromady shromáždili už 1500. Dalších 290 vybrali energetici v elektrárně Dukovany.

31. 3. 2020