Tiskové zprávy str. 1

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Ostatní
Kogenerace
ČEZ ESCO

Získal jsem respekt k energii proudící nad našimi hlavami, říká 18letý král ESCO maturity z frenštátské elektrotechnické průmyslovky

Letošním králem ESCO maturity se stal 18letý Jakub Sládeček, student elektrotechniky se zaměřením aplikace počítačů na Střední průmyslové škole elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Svými znalostmi převýšil dalších 17 talentovaných studentů elektro škol z Moravy, kteří se v Ostravě pod záštitou specialistů z ČEZ ESCO tři dny seznamovali s trendy moderní energetiky. „V rozvodně, když jsme byli v místnosti s odpojovači na 110 kV, jsem poprvé zažil pocit neuvěřitelné blízkosti elektřiny, který mě přivedl k velkému respektu k obrovské energii proudící nad našimi hlavami,“ říká král maturity.

13. 11. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Kogenerace
ČEZ ESCO
Elektromobilita

Zelenější město, chytřejší technologie a úspory energií. Otrokovice budou spolupracovat s odborníky z ČEZ ESCO

Není na co čekat – s modernizací energetiky, která přinese „ozelenění“ a dnes tolik potřebné úspory energií, je třeba začít okamžitě. To je motto otrokovických radních, kteří už několik měsíců spolupracují s odborníky z ČEZ ESCO na budování Smart City Otrokovice. Smlouvu, kterou dnes oficiálně podepsali zástupci města a energetiků, už v Otrokovicích neformálně naplňují několik měsíců.

22. 9. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Teplárenství
Kogenerace
Elektrárny
Ekonomické a finanční zprávy

Zelenání největšího zdroje tepla v ČR začíná. ČEZ zavírá Elektrárnu Mělník III, uhlí v teplárnách nahradí plyn, biomasa a moderní technologie

Největší zdroj dálkového tepla v ČR odchází od uhlí. Do roku 2030 bude lokalita Mělník, která zásobuje Prahu, Mělník a Neratovice, vyrábět jen z nízkoemisních zdrojů a významně tak pomůže Skupině ČEZ i Praze a dalším městům dosáhnout ekologických závazků. Prvním krokem v plánované transformaci je dnešní odstavení dlouhou dobu největšího elektrárenského uhelného bloku Mělník III. Jeho uzavřením se lokalita mění na čistě teplárenskou. Současně startuje příprava výstavby vysoce účinných paroplynových zdrojů a v lokalitě se do budoucna počítá s využitím dalších nízkoemisních technologií, jako jsou kotle na biomasu, tepelná čerpadla nebo zařízení na energetické využití odpadu ZEVO. Ty postupně nahradí hnědouhelné teplárny Mělník II a Mělník I. Plánované ekologické opatření nijak neovlivní kvalitu dodávek odběratelům.

17. 8. 2021

Teplárenství
Produkty a služby
Kogenerace
ČEZ ESCO

Jablonec zahřeje teplo z nových kogeneračních jednotek

Jablonec nad Nisou - Teplo z pěti nových kogeneračních jednotek, které zároveň dodávají do sítě elektřinu, proudí od dnešního dne do jabloneckých domů a bytů. České teplárenství prochází velkou transformací a město v údolí řeky Nisy se tak stává dalším v republice, která využívají (nebo teprve budou využívat) výhod kogenerace. Jednotky, z nichž bude dodáváno teplo pro městskou společnost Jablonecká energetická postavila a provozuje společnost ČEZ Energo z holdingu ČEZ ESCO. Moderní zařízení vyrábí zároveň elektřinu i teplo, a tím dosahuje účinnosti využití energie až 90 %. Celou investici ve výši 80 milionů korun hradí společnost ČEZ Energo, která je největším provozovatelem malé kogenerace v Česku.

29. 7. 2021