Tiskové zprávy str. 1

Vzdělávání a nábor
Udržitelný rozvoj a ESG
Personální informace
Ostatní

ČEZ je Zaměstnavatelem roku 2023

Společnost ČEZ je vítězem prestižní soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku 2023. Úspěšně tak obhájila zlatou příčku v kategorii velkých firem nad 5 000 zaměstnanců z loňska.

13. 6. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Personální informace
Ostatní
Jaderné elektrárny

Počet žen v jaderné energetice stoupá: v posledních 3 letech jich v českých jaderkách přibylo 12 %

*V českých jaderných elektrárnách tvoří ženy téměř 11 % zaměstnanců

*Počet žen se za poslední tři roky zvýšil o 12 %

*V přípravě na pozici jaderné operátorky jsou nyní tři absolventky technických vysokých škol.

O více než dvacet procent stoupl za posledních tři roky podíl žen, které pracují v českých jaderných elektrárnách. Aktuálně jich je zde zaměstnáno 317, což je o 12 % víc než před třemi roky. Celkově se počet žen v tomto donedávna téměř ryze mužském prostředí přiblížil 11 procentům. Tři dívky se také aktuálně připravují na prestižní pozici jaderných operátorek. Další ženy pak působí ve specializovaných dceřiných společnostech a v dodavatelských firmách.

17. 4. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Personální informace
Produkty a služby
Ostatní

Zákazníci oceňují v energetické krizi služby ČEZ ombudsmana – loni se na něj obrátilo přes 900 z nich

Na ombudsmana ČEZ se v roce 2022 obrátilo přes 900 zákazníků. Nárůst podnětů odráží turbulentní vývoj na trhu s energiemi v loňském roce. Ombudsman uznal oprávněnost 75 podnětů. Téměř polovina ovšem spadá do kategorie „specifického přístupu“, kdy ombudsman požádá příslušnou společnost Skupiny ČEZ, aby vyhověla zákazníkovi, jehož podání je neoprávněné, ale ocitl se v mimořádně těžké životní situaci.

2. 3. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Personální informace
Ostatní

ČEZ je nejžádanějším zaměstnavatelem roku 2023

Rozhodlo o tom téměř 12 000 studentů vysokých škol, kteří hlasovali v prestižní soutěži TOP Zaměstnavatelé. V rámci největší ankety svého druhu v Česku si vysokoškoláci vybírají mezi firmami, kam by po skončení studia šli nejraději pracovat. ČEZ se stal nejžádanějším zaměstnavatelem mezi vysokoškolskými studenty již počtvrté za sebou.

22. 2. 2023