Tiskové zprávy

Elektrárny
Jaderné elektrárny
Teplárenství
Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Dva nové páry rozšířily sokolí řady v lokalitách Skupiny ČEZ

Sokolí impérium Skupiny ČEZ se letos rozrostlo o dvě nové lokality. Jednou, a pro ornitologa Václava Berana nečekanou, je bývalá výtopna v severočeském Proboštově patřící ČEZ Teplárenské. Druhou, třetím rokem po instalaci sokolí budky na nejvyšším ochozu ventilačního komína dychtivě očekávanou, je Jaderná elektrárna Temelín. V prvním případě již samice sedí na vejcích, ve druhém se tokající pár teprve k zahnízdění chystá. V současné době, kdy dispečerské řízení ČEZ a veškeré výrobní provozy dle svého typu přijaly přísná opatření a jedou ve zvláštních krizových režimech, včetně celotýdenní izolace zaměstnanců na pracovišti, je to pro energetiky alespoň trochu příznivější zpráva.

27. 3. 2020

Elektrárny
Teplárenství

Také energetici se snaží šetřit jimi vyrobenou elektrickou a tepelnou energii

Horní Počaply – Snižování energetické náročnosti budov není jen záležitostí majitelů rodinných domů či společenství vlastníků bytových jednotek, ale i velkých firem a společností. Týká se to pochopitelně i těch, co sami energii, ať již elektrickou či tepelnou, vyrábějí a předávají dál. Patří mezi ně například i společnost Energotrans, a. s., která v rámci Skupiny ČEZ provozuje Elektrárnu Mělník. Zde se chystají zateplit fasádu, vyměnit okna, vrata a střešní světlíky u jedné z největších technickoadministrativních budov v areálu.

26. 2. 2020

Elektrárny
Teplárenství
Udržitelný rozvoj

Elektrárnu Dětmarovice si vloni prohlédlo 1878 zájemců, hlavně deváťáci

Elektrárnu Dětmarovice, jedinou elektrárnu a teplárnu Skupiny ČEZ spalující černé uhlí, si vloni prohlédlo ve 44 exkurzích a na dni otevřených dveří 1878 zájemců. Mezi účastníky odborných exkurzí převažovali žáci osmých a devátých tříd, kteří stáli před rozhodnutím, na jaké škole bude jejich vzdělávání pokračovat, a studenti průmyslovek z celého kraje.

7. 2. 2020

ČEZ ESCO
Kogenerace
Produkty a služby
Teplárenství
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Udržitelný rozvoj

Nemocnice v Havlíčkově Brodě a Pelhřimově modernizují energetiku. Zajistí si stabilní cenu tepla do budoucna.

V každé z nemocnic kraje Vysočina vyroste moderní kogenerační jednotka, která bude zásobovat nemocnice teplem. Nemocnice nezaplatí za modernizaci energetického zázemí ani korunu. Celou investici ve výši 60 milionů korun hradí dodavatel, kterým je ČEZ Energo, společná dcera ČEZ ESCO a proslulého třebíčského výrobce kogeneračních jednotek TEDOM.

3. 1. 2020