Tiskové zprávy

Udržitelný rozvoj
Zahraniční aktivity
Teplárenství
Ekonomické a finanční zprávy

Inven Capital rozšiřuje portfolio svých investic o švédský start-up Eliq, úspěšného dodavatele zákaznických aplikací do energetických firem

INVEN CAPITAL, fond vyhledávající nadějné start-upové firmy v oblasti nové energetiky, získal minoritní podíl ve švédské společnosti Eliq využitím kapitálu od Skupiny ČEZ a Evropské investiční banky. Eliq se specializuje na vývoj aplikací, které energetickým firmám pomáhají přesně analyzovat harmonogramy spotřeby domácností a následně nabízet zákazníkům na míru šitá řešení úspor. Společně s Inven Capital se investičního kola ve výši pět milionů euro účastnil také matador investic do chytré energetiky, litevský kapitálový fond Contrarian Ventures.

22. 9. 2020

Zahraniční aktivity
Elektrárny
Ekonomické a finanční zprávy

ČEZ zahajuje divestici svých aktiv v Polsku

Dnešním dnem ČEZ oficiálně zahájil divestiční proces v Polsku. Po obdržení písemných potvrzení zájmu ze strany investorů bude následovat výzva k podání nezávazné nabídky. V Polsku zvažuje ČEZ prodej celkem pěti tamních společností, ty zabývající se aktivitami v oblasti moderních energetických služeb (ESCO) si ponechá. Pokračuje tak v naplňování loni schválené strategie Skupiny ČEZ.

16. 9. 2020

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Ekonomické a finanční zprávy
Udržitelný rozvoj
Zahraniční aktivity

Německá solární platforma Zolar meziročně zdvojnásobila tržby, ČEZ v ní prostřednictvím Inven Capital navyšuje svůj podíl

Rok po nákupu minoritního podílu v německé společnosti Zolar stojí venture kapitálový fond Skupiny ČEZ Inven Capital v čele investorů navyšujících svou finanční účast o dalších 15 milionů euro. Zolar dokázal i přes epidemii koronaviru zdvojnásobit své roční tržby a má ambice rozšířit svou působnost nejen na území Německa, ale i expandovat do zahraničí. Získané peníze využije na posílení své unikátní platformy, která propojuje zájemce o fotovoltaiku a bateriové systémy s dodavateli a instalačními firmami.

10. 9. 2020

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
ČEZ ESCO
Zahraniční aktivity
Udržitelný rozvoj

ČEZ postaví pro jednoho z největších producentů mědi přes 20 000 fotovoltaických panelů s celkovým výkonem 10 MW

Solární park postaví CEZ ESCO Bulgaria pro místní pobočku německé skupiny Aurubis, jednoho z největších světových producentů mědi. Čistá elektřina z vlastního zdroje nahradí část spotřeby měděné huti a rafinerie. Při špičkovém výkonu za slunečných dní může solární elektrárna pokrývat až pětinu potřebného výkonu.

7. 8. 2020