Tiskové zprávy str. 1

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Zahraniční aktivity
Ostatní
Ekonomické a finanční zprávy

ČEZ jako první česká firma získal certifikát pro své klimatické cíle

Plán Skupiny ČEZ snížit emise z výroby elektřiny na polovinu do roku 2030 posvětila celosvětově uznávaná odborná iniciativa SBTi. Oficiální potvrzení, že deklarované cíle největší české energetiky jsou v souladu s Pařížskou dohodu o omezení globálního oteplování, získal ČEZ jako vůbec první česká firma. Mezinárodní ověření dekarbonizačních cílů čím dál častěji od firem požadují například banky, pojišťovny, ale i investiční fondy.

23. 6. 2022

Produkty a služby
ČEZ ESCO
Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Zahraniční aktivity

ČEZ se podílí na stavbě jednoho z největších světových urychlovačů částic

• FAIR (Facility for Antiproton and Ion Research) je mezinárodní projekt urychlovače částic zabývající se výzkumem atomového jádra a antiprotonů se sídlem nedaleko německého Darmstadtu. • Dvě společnosti ze skupiny Elevion – HERMOS a ETS – uspěly v prestižních veřejných soutěžích na dodavatele. • Po dokončení se FAIR stane jedním z největších urychlovačů na světě, který bude sloužit potřebám 3000 vědců z více než 50 zemí. • V projektu FAIR je patrná i česká stopa – Česká republika je aspirujícím partnerem FAIR a na projektu se podílí několik velkých českých vědeckých institucí. • Elevion Group od vstupu společnosti ČEZ v roce 2017 téměř zdvojnásobila svůj obrat.

10. 2. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Zahraniční aktivity
Ekonomické a finanční zprávy

Inven Capital úspěšně prodal svůj podíl v izraelském start-upu Driivz, během tří let původní investici mnohonásobně zhodnotil

Investiční fond Skupiny ČEZ Inven Capital zrealizoval svou první investici do globální společnosti Driivz, zabývající se vývojem softwaru pro elektromobilní dobíjecí infrastrukturu, v roce 2018. v následujících třech letech přitáhl izraelský start-up pozornost globálních investičních hráčů, jako jsou Volvo Group Venture Capital a Gilbarco Veeder-Root (GVR). Platformu e-mobility Driivz v současnosti využívá více než 800 000 řidičů ve 24 zemích. Kromě několikanásobné návratnosti počáteční investice bylo řešení Driivz zavedeno do Skupiny ČEZ, která jej využívá pro správu své sítě dobíjecích stanic v České republice.

8. 2. 2022

Zahraniční aktivity
Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ ESCO

ČEZ ESCO posiluje v sektoru TZB. Dokončila akvizici společnosti CAPEXUS

CAPEXUS je jednou z předních českých firem zabývajících se návrhem, projektováním a realizací moderních a energeticky úsporných kancelářských prostor, stejně jako revitalizací starších budov s komerčním využitím. V souvislosti s tlakem na dekarbonizaci i na energeticky šetrný provoz komerčních budov se na realitním trhu očekává velká poptávka po moderních a funkčních revitalizacích. Spolupráce se společností CAPEXUS umožní oslovit nové zákazníky na realitním trhu, především investory do kancelářských prostor a samotné nájemníky. Spojení obou firem už bylo schváleno Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

14. 12. 2021