Tiskové zprávy str. 1

Vzdělávání a nábor
Udržitelný rozvoj a ESG
Elektrárny

První česká plovoucí fotovoltaika je 4x výkonnější. Ve Štěchovicích může vyrůst ještě 1 MW panelů

*Panely na hladině horní nádrže přečerpávací elektrárny nyní vyrobí ročně až 80 MWh bezemisní elektřiny

*Panely snižují odpařování vody a díky ochlazování od vodní hladiny mají v letních měsících vyšší účinnost

*ČEZ v místě zvažuje ještě instalaci velké fotovoltaiky o výkonu 1 MW

*K zařazení do výzev Modernizačního fondu má ČEZ připravené další projekty plovoucích FVE

Po ročním testování energetici zečtyřnásobili výkon první české plovoucí fotovoltaické elektrárny z 21,7 na 87 kWp a připojili ji do sítě. Osm řad monokrystalických panelů na stříškách s orientací východ-západ bez problému funguje při až 9metrovém kolísání hladiny během cyklů přečerpávací elektrárny. Štěchovická plovoucí fotovoltaika má ověřit plavební vlastnosti nosné konstrukce pro případné nasazení tohoto typu fotovoltaik v budoucích velkých parcích. Do roku 2030 chce ČEZ přispět k transformaci české energetiky do bezemisní podoby vybudováním obnovitelných zdrojů o výkonu až 6 GW.

5. 6. 2023

Vzdělávání a nábor
Ostatní
Distribuce

SPŠ Kladno již zná své novodobé Prokopy Diviše pro školní rok 2022/23

Kladno – Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2022/23, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již posedmé vyhlásila ČEZ Distribuce, má již své kladenské vítěze. Devět nejúspěšnějších středoškoláků z druhého až čtvrtého ročníku SPŠ Kladno si tak za svou celoroční školní snahu podle pořadí převzalo v úterý 30. května diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11 a 7 tisíc korun.

30. 5. 2023

Vzdělávání a nábor
Ostatní
Elektrárny

Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

Ledvice - Čtyři stezky a různé soutěžní úkoly čekaly v neděli 28. května na děti v Informačním centru klasické energetiky Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice. Konal se zde totiž v předstihu Den dětí, a to s profesionálními hasiči Severočeských dolů – Dolů Bílina. Děti musely projít čtyřmi stezkami s názvy Stezka štolou, Stezka rekultivací, Stezka zapojení elektřiny a Stezka hasičů. Pouze na té poslední neplnily žádný úkol, nýbrž se seznamovaly s tím, co vlastně obnáší být hasičem. Do infocentra si v neděli našlo cestu téměř 300 jak dětských, tak i dospělých návštěvníků.

28. 5. 2023

Vzdělávání a nábor
Ostatní
Elektrárny

Nevíte kam s dětmi v neděli? Vezměte je na Den dětí do infocentra Elektrárny Ledvice

Ledvice – Nevíte kam v neděli 28. května vyrazit s dětmi na výlet, a hlavně aby se pobavily? Zkuste s nimi navštívit mezi 9. až 15. hodinou Informační centrum klasické energetiky v Elektrárně Ledvice. V předstihu zde totiž proběhne Den dětí s profesionálními hasiči Severočeských dolů – Dolů Bílina. Kromě možnosti „osahat si“ jejich techniku čekají na všechny i soutěžní úkoly a drobné dárky od Skupiny ČEZ. Vstupné je zdarma.

25. 5. 2023