Tiskový servis

Filtrování výpisu tiskových zpráv:
28
Červen 2016

ČEZ podepsal se společností Centrepoint Verne memorandum o porozumění týkající se rozvoje projektu v průmyslové zóně Verne na Ústecku

Memorandum se týká možnosti vybudování přímého vedení a dodávek z elektrárny Prunéřov pro průmyslovou zónu Verne, jejíž vlastník zde připravuje projekt velkého datového centra.

2
Prosinec 2013

Děti při natáčení dokumentu Skupiny ČEZ poznaly, co obnáší práce filmového štábu

Klášterec nad Ohří – Třiadvacet dětských filmových hvězd má od pondělí 2. prosince ZŠ Krátká v Klášterci nad Ohří. Skupina ČEZ si ji totiž vybrala jako partnerskou školu pro natáčení dokumentárního filmu s pracovním názvem „Jak se modernizuje elektrárna“. Kromě záběrů z Elektrárny Prunéřov II, jejíž komplexní obnova se s různým časovým odstupem mapuje, bude součástí dokumentu také pohled dětských očí na elektrárnu a výrobu elektrické energie jako takovou. Proto filmový štáb zavítal i do klášterecké základní školy, konkrétně do II. A třídní učitelky Jany Kuncové.

27
Červen 2013

Po demontážích a demolicích nastal čas vlastní modernizace elektrárny

Prunéřov – Ve svižném tempu pokračuje komplexní obnova Elektrárny Prunéřov II. Jakmile koncem února skončila první fáze modernizace obnášející demontáže a demoliční práce, hned na ně v březnu navázala fáze druhá, tedy stavební část a montáž nové technologie. Na všem se nyní podílí zhruba tisíc tři sta pracovníků z různých dodavatelských firem.

10
Prosinec 2012

Modernizace prunéřovské dvojky odstartovala demontážemi a demoličními pracemi

Prunéřov – Tři měsíce po startu má za sebou rozbíhající se komplexní obnova Elektrárny Prunéřov II. Zatím zde probíhají demontáže a demoliční práce, v jejichž důsledku zmizí převážná část původní technologie a některé stavební části výrobních bloků 23, 24 a 25. V reálu to znamená 40 000 tun šrotu a odstranění zhruba 10 000 tun betonu. Na všem, včetně již probíhajících sanací chladicích věží a realizaci pokládky nového potrubí pro surovou vodu vně elektrárny se nyní podílí zhruba tisíc pracovníků z různých dodavatelských firem.

7
Červen 2012

Nové a čistší Tušimice – elektrárna bez komína

Tušimice – Skončila komplexní obnova Elektrárny Tušimice II, která přinesla prodloužení životnosti elektrárny o cca 25 let, snížení emisí v průměru o 79 % a úsporu primárních paliv o přibližně 14 %. Také pomohla překonat ekonomickou krizi a umožnila zachovat tisíce pracovních míst.

26
Duben 2012

Elektrárna Tušimice: Komplexní obnova finišuje

Tušimice - Po téměř čtyřech letech se komplexní obnova elektrárny Tušimice chýlí ke konci. Výrobní bloky 2,3, a 4 jsou již ve zkušebním provozu a blok 1 prochází posledními komplexními zkouškami. Účinnost elektrárny se přitom podařilo navýšit z 32 na více než 38%, které byly zadány v projektu. Veškeré emise pak poklesly ještě hlouběji, než bylo podle projektu plánováno. Tušimice se tak stanou ekologickým provozem, který už nyní více než na sto procent splňuje přísné evropské normy platné po roce 2015.

4
Listopad 2011

Ředitel elektrárny: Hlavní cíle modernizace jsou téměř splněny

Tušimice – Komplexní obnova Elektrárny Tušimice Skupiny ČEZ finišuje. V současné době již tři zmodernizované bloky 22, 23 a 24 jedou ve standardním režimu a probíhá postupná stabilizace jejich provozu, přičemž říjnovou účinnost byla 41%. Tedy ještě o tři procenta více než je dané v projektu. V případě bloku 21 jsou nyní na programu profuky, což je čistící operace před prvním vpuštěním páry do turbíny.Podle Otakara Tučka, ředitele Elektráren Tušimice a Prunéřov, jich bude zřejmě zapotřebí podstatně méně než u předchozích bloků, takže i blok 21 by mohl být do konce roku připojen do elektrizační soustavy.

27
Srpen 2010

Skupina ČEZ realizuje další akci v rámci ekologizace Elektrárny Prunéřov II, průsakové vody budou využity pro její provoz

Prunéřov – Další ekologické vylepšení za více než 80 milionů korun realizuje v současné době Skupina ČEZ v Elektrárně Prunéřov II. Jedná se o takzvanou reverzní osmózu, která umožní využít průsakové vody pro provozní technologie elektrárenského provozu.

24
Březen 2010

Prunéřov: Aktivisté skončili, nyní proběhne revize komína

Prunéřov – Aktivisté Greenpeace opustili v podvečerních hodinách (18.25) Elektrárnu Prunéřov II. Stalo se tak za asistence příslušníků Policie ČR a Městské policie Kadaň. Policisté zjišťovali na místě totožnost aktivistů a pak je odvezli k dalšímu šetření.

22
Březen 2010

Odklady rekonstrukce elektrárny Prunéřov ohrožují zdraví Severočechů

ČEZ myslí na životní prostředí, zelení aktivisté na sebeprezentaci a volební kampaň Životní prostředí lidí v Severočeském kraji je poškozováno každý den. Neškodí mu CO2, jak tvrdí někteří demagogové, ale emise síry a dusíku. Proti těm chce ČEZ tvrdě zasáhnout rekonstrukcí elektrárny Prunéřov. Brání mu v tom však kampaň zelených aktivistů a odklady ministerstva životního prostředí. Vědci sice vedou diskusi o tom, zda CO2 způsobuje globální oteplování, v lokálním měřítku je to však naprosto neškodný plyn, který dýchají rostliny a který tvoří bublinky v nápojích.

Předchozí