Aktuality

Filtrování výpisu aktualit:
2
Prosinec 2016

Mezinárodní auditoři: Temelín splňuje nové mezinárodní normy v ochraně životního prostředí

Nová opatření, která Temelín zavedl k ochraně životního prostředí, kontrolovali v těchto dnech odborníci z mezinárodní auditorské společnosti Det Norske Veritas. Podle auditorů Temelín chrání životní prostředí v souladu s novými mezinárodními normami, které platí od začátku letošního roku. Jihočeská jaderná elektrárna tak i letos obhájila prestižní ekologický certifikát.

24
Říjen 2016

V Temelíně testovali důležitý bezpečnostní systém

Elektřinu, která by vystačila 60 českým domácnostem na měsíc, vyrobil za dvě hodiny důležitý záložní systém temelínské elektrárny. Připravenost jednoho z hlavních dieselgenerátorů prokázal dvouhodinový test. Zkouška s „ostrou“ výrobou elektřiny se na každém z hlavních dieselgenerátorů dělá jednou ročně. Aktuálně jí prošel dieselgenerátor číslo jedna.

3
Říjen 2016

Mezinárodní inspektoři kontrolovali v Temelíně přesun použitého jaderného paliva

Kamery, pečetě, řada protokolů a především fyzická přítomnost jsou hlavními nástroji kontroly mezinárodních inspektorů při přesunu použitého paliva do skladu. Kontroly v Temelíně o víkendu dokončili inspektoři Mezinárodní agentury pro atomovou energii, Euratomu a Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

9
Květen 2016

Temelín rozšiřuje zásoby paliva

ČEZ zvyšuje zásoby paliva v obou jaderných elektrárnách. V Temelíně už mají palivo pro dvouletý provoz prvního bloku. Pro druhý blok rozšíří palivovou rezervu v průběhu letošního roku. Navíc v těchto dnech probíhá návoz paliva pro letošní kampaně.

11
Červen 2015

Budoucnost jádra aneb klíčové body NAP JE

Vláda na jednání ve středu 3. 6. schválila Národní akční plán jaderné energetiky (NAP JE), který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR. Plán počítá s výstavbou nových jaderných bloků v lokalitě Dukovany i v Temelíně. Připravili jsme pro vás výňatky hlavních pasáží tohoto dokumentu.

30
Květen 2015

Premiér Sobotka na návštěvě Jaderné elektrárny Temelín

Vládní koncepce rozvoje energetiky počítá se stavbou dvou nových bloků v jaderných elektrárnách v Dukovanech i v Temelíně.

19
Květen 2015

Vláda schválila aktualizaci energetické koncepce

Členové vlády ČR na svém pondělním jednání schválili podobu dlouho očekávané Aktualizace státní energetické koncepce, která je klíčovým státním strategickým dokumentem v oblasti energetiky. Dokument dává strategické zadání pro rozvoj české energetiky na dalších 25 let.

4
Květen 2015

Výstavba jádra se přizpůsobila novému vývoji

Před rokem, 10. dubna 2014, rozhodlo představenstvo ČEZ o ukončení zadávacího řízení na dostavbu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín. Síly našich jaderných odborníků se v návaznosti na tuto změnu přeskupily. V pracích na projektech výstavby nových bloků v lokalitách ETE a EDU nadále pokračují, v případě Dukovan museli přípravy dokonce zintenzivnit.

17
Duben 2015

Temelínskou dvojku čeká výměna paliva a modernizace turbíny

V Jaderné elektrárně Temelín začne v sobotu pravidelná odstávka druhého bloku. V jejím průběhu energetici vymění čtvrtinu paliva, zmodernizují turbínu a budou pokračovat v realizaci opatření ze zátěžových testů EU. Celkově má harmonogram odstávky více jak deset tisíc činností. Výrobu elektřiny by měl blok obnovit v polovině června.

22
Říjen 2014

Povolení k umístění ETE 3,4 vydáno

Ve středu 22.10.2014 byl ukončen licenční proces pro etapu umístění nového jaderného zdroje vydáním povolení k umístění jaderných zařízení 3. a 4. bloku v lokalitě Temelín ze strany Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Předchozí