Podporujeme nadané studenty

Skupina ČEZ a Nadace ČEZ budou po příštích 5 let generálními partnery matematických a fyzikálních olympiád. Cílem tohoto partnerství je zvýšení zájmu studentů o matematiku a fyziku.


Olympiády se dočkají finanční podpory, která zajistí kvalitnější organizaci soutěže, podporu koordinátorů a větší motivaci soutěžících. Patronát nad oběma soutěžemi převzal Martin Roman, generální ředitel Skupiny ČEZ.

logo FOMatematické a fyzikální olympiády mají u nás dlouholetou tradici. Příští rok oslaví fyzikální 52 let a matematická dokonce 60. výročí. Doposud tyto soutěže nikdo dlouhodoběji nepodporoval a jejich význam nebyl příliš oceňován. „Chceme  podpořit zájem mladých lidí o matematiku a fyziku a ukázat jim, že studium technických oborů je zajímavé a má budoucnost. Jako klíčový zaměstnavatel totiž cítíme odpovědnost pomoci české ekonomice odvrátit hrozící nedostatek technických expertů," říká Martin Roman.

logo MOHlavní lákadlo pro školy představuje soutěž o Oranžovou učebnu. Abychom zvýšili účast studentů na obou olympiádách, rozhodli jsme se motivovat střední školy možností vyhrát Oranžovou učebnu v hodnotě 200 tisíc korun. Hlavním kritériem je počet studentů, kteří postoupí do krajských kol obou olympiád v poměru k počtu studentů na škole. Patnáct škol s nejvyšším poměrem bude zařazeno do slosování. Vítězná škola pak bude moci peníze použít na nákup nebo modernizaci  vybavení v učebnách fyziky, chemie či v laboratořích a učebnách se zaměřením na technické obory.

Více informací na www.kdejinde.cz