Aplikace volně ke stažení

Co si můžete zdarma stáhnout pro váš školní server

Co si můžete zdarma stáhnout pro váš školní server


Miniencyklopedie solární energieMiniencyklopedie solární energie

Co je to solární energie? Jak se dá využít sluneční záření? Co se skrývá pod pojmem fotovoltaika?
To vše se dozvíte v tomto programu, který je bohatě doplněn obrázky, schématy a animacemi.

Více se dozvíte ZDE

Ke stažení a prohlížení offline na vašem počítači ZDE

 

Zajímavá fyzika - Albert EinsteinZajímavá fyzika – Albert Einstein

Program vznikl ke 100. výročí publikování speciální teorie relativity. Téma o slavném fyzikovi je zpracováno přitažlivým způsobem na středoškolské úrovni a může se stát velmi užitečným doplňkem při výuce fyziky.

Více se dozvíte ZDE

Ke stažení a prohlížení offline na vašem počítači ZDE

Zajímavá fyzika - Rentgenové zářeníZajímavá fyzika – RTG záření

V programu se můžete dozvědět jak bylo RTG záření objeveno, jaký je fyzikální proces vzniku i jak se dnes RTG záření využívá v medicíně, průmyslu, umění a dalších oblastech. Vše je doplněno obrázky, schématy i animacemi.

Více se dozvíte ZDE

Ke stažení a prohlížení offline na vašem počítači ZDE

Zajímavá fyzika - Lasery kolem násZajímavá fyzika – Lasery kolem nás

Jak vlastně funguje laser? Jaké dnes existují  typy laserů? Jak se dnes laserové záření využívá v medicíně, průmyslu a dalších oblastech? Jak vznikají hologramy? To vše se dozvíte v tomto programu, který je bohatě doplněn obrázky, schématy a animacemi.

Více se dozvíte ZDE

Ke stažení a prohlížení offline na vašem počítači ZDE

Zajímavá fyzika - K vysokým energiímZajímavá fyzika – K vysokým energiím

Částice hmoty jsou tak malé, že je ani sebedokonalejšími optickými mikroskopy nemůžeme pozorovat. Fyzikové však postupem času našli mnoho důmyslných způsobů, jak protony, elektrony, fotony a ostatní částice sledovat a odkrývat jejich tajemství. Seznámíte se lineárním urychlovačem i cyklotronem, poradíme vám, jak si můžete mechanický model lineárního urychlovače sestrojit doma nebo v hodinách fyziky.

Více se dozvíte ZDE

Ke stažení a prohlížení offline na vašem počítači ZDE

Pokusy z jaderné energetikyPokusy z jaderné energetiky, které si můžete udělat doma

Elektronická verze brožurky, která je k dispozici i tištěná.

 

Více se dozvíte ZDE.

Encyklopedie energieEncyklopedie energie

Na CD bylo vydáno a prodáno již více než 150 000 kusů tohoto počítačového programu, který získal ocenění Chip-tip 1999 a cenu Computerworld excellent za nejlepší český multimediální program roku 2000. Multimediální encyklopedie vychází z tištěné encyklopedie, ale kromě výkladových kapitol obsahuje i slovník odborných výrazů, biografie slavných objevitelů, časové osy, mapy a návody na pokusy.

Výkladová část

Hlavní část encyklopedie tvoří asi 264 kapitol, které Vás seznámí se všemi podobami, způsoby získávání a využití energie, včetně historie jejího poznávání. Obsáhlou tematiku jsme rozdělili pro lepší orientaci do šesti základních tematických okruhů. 

Slovník

Slovník je zkrátka tím, čím má být. Více než tisíc hesel je přehledně abecedně seřazeno tak, abyste se v nich neztratili. Zároveň máte k dispozici hierarchický strom hesel. Jednotlivé listy majíformu hypertextu. 

Pokusy

Pokud Vás začne nudit pestrobarevný výklad, můžete hned přejít od nehmotných informací k hmatatelné realitě. Nabízíme Vám dvaadvacet návodů na nejrůznější experimenty z oblasti měření, výroby a uchovávání energie.

Kompletní encyklopedii si můžete zdarma stahnout do svého počítače ZDE. Má 402 MB.

Miniencyklopedie elektřinyMiniencyklopedie elektřiny

Výborná pomůcka pro zvídavé studenty k doplnění učiva. Naleznou zde odpovědi na základní otázky z elektřiny a magnetismu. Je zpracována ve formátech HTML, Flash a verzi MX.

Odkaz ZDE.

Ke stažení a prohlížení offline na vašem počítači ZDE

Miniencyklopedie jaderné energieMiniencyklopedie jaderné energetiky

Seznámíte se základy oboru jaderné energetiky, např. s pojmy metody detekce částic, urychlovače částic, složení atomového jádra, izotopy, syntéza a štěpení jader, řetězová reakce, jaderný reaktor a jaderná elektrárna nebo radionuklidy.

Odkaz ZDE.

Ke stažení a prohlížení offline na vašem počítači ZDE