Encyklopedie energie na CD

Na CD bylo vydáno a prodáno již více než 150 000 kusů tohoto počítačového programu, který získal ocenění Chip-tip 1999 a cenu Computerworld excellent za nejlepší český multimediální program roku 2000.

Encyklopedie energieEncyklopedie energie na CD

Multimediální encyklopedie vychází z tištěné encyklopedie, ale kromě výkladových kapitol obsahuje i slovník odborných výrazů, biografie slavných objevitelů, časové osy, mapy a návody na pokusy.

Výkladová část

Hlavní část encyklopedie tvoří asi 264 kapitol, které Vás seznámí se všemi podobami, způsoby získávání a využití energie, včetně historie jejího poznávání. Obsáhlou tematiku jsme rozdělili pro lepší orientaci do šesti základních tematických okruhů. 

Slovník

Slovník je zkrátka tím, čím má být. Více než tisíc hesel je přehledně abecedně seřazeno tak, abyste se v nich neztratili. Zároveň máte k dispozici hierarchický strom hesel. Jednotlivé listy majíformu hypertextu. 

Pokusy

Pokud Vás začne nudit pestrobarevný výklad, můžete hned přejít od nehmotných informací k hmatatelné realitě. Nabízíme Vám dvaadvacet návodů na nejrůznější experimenty z oblasti měření, výroby a uchovávání energie.

Souhrn

Encyklopedie v české jazykové mutaci je zdarma ke stažení na stránkách výrobce Simopt s.r.o. ZDE

Soubor má velikost 384 MB.

Systémové požadavky

Pentium 100MHz, 16 MB RAM, 6x CD ROM, grafická karta 800x600 16 bitů, zvuková karta 16 bitů, Windows 95.