Tiskové zprávy str. 1
Oranžové kolo při ČEZ Festu v Plzni přispělo postiženým florbalistům a dětem na letní tábor
Plzeňský ČEZ Fest také letos koncem června přivábil na zdejší náměstí Republiky tisíce lidí, kteří si nejen užívali sportovní aktivity či kulturní zážitky, ale opět pomohli svým minutovým výkonem na Oranžovém kole Nadace ČEZ dvěma vybraným organizacím. Sto tisíc pět set dvacet šest korun byl celkový výtěžek charitativního zápolení stovek náhodných dvojic na „handbajcíh“ stojících poblíž katedrály sv. Bartoloměje. Až na pár korun rozdílu se o ně podělili handicapovaní florbalisté SKH Meteor Plzeň (50 237 Kč) a projekt Díky dětem (50 289 Kč) rozvíjený v rámci aktivit Nadace 700 let města Plzně. Opět jako poslední usedli k řídítkům zástupci obou obdarovaných a vyježděné koruny věnovali nezištně „soupeři“. V průběhu horkého letního dne pomáhaly v centru Plzně pohybem tříleté děti i devadesátiletí matadoři.
1. 7. 2025
Mateřinka má nový plot, dvě třetiny financí získaly Vejprty od Nadace ČEZ
Vejprty – Nového oplocení se dočkala zahrada mateřské školy ve Vejprtech. Nahradilo tak původní již nevyhovující plot, jehož pletivo bylo na mnoha místech zrezlé a jednotlivé dílce tak postupně ztrácely stabilitu. Na realizaci nového plotu za více než 600 000 korun, včetně terénních úprav, přispěla městu Vejprty, jakožto zřizovateli místní ZŠ a MŠ, Nadace ČEZ, a to 400 000 korunami v rámci grantu Podpora regionů.
30. 6. 2025
Nejlepší učni a studenti SOUE v Plzni vyráží na prázdniny s finanční odměnou. Uspěli v Motivačních programech Prokopa Diviše i Digiše
Konec školního roku si zpříjemnil tucet učňů a studentů Středního odborného učiliště elektrotechnického, Plzeň (SOUE). Žáci jediné školy v Plzeňském kraji zapojené do Motivačních programů Prokopa Diviše a Prokopa Digiše si na startu prázdnin převzali v budově Krajského úřadu v Plzni ocenění spojené s finanční odměnou 16, 11 a 7 tisíc korun. Ve školním roce 2024/25 program Prokopa Diviše, určený partnerským středním školám elektrotechnickým po celé ČR, již podeváté vyhlásila společnost ČEZ Distribuce. Elektronická podoba studentské soutěže prostřednictvím webové aplikace v programu Prokopa Digiše se konala podruhé.
30. 6. 2025
Nejlepší „elektrikáři z Kosinky“ vyhráli kapesné na prázdniny
Hezké kapesné na prázdniny dostali nejúspěšnější studenti elektro oborů olomoucké Kosinky za výkony v Motivačním programu Prokopa Diviše, který organizuje společnost ČEZ Distribuce pro partnerské školy v celé republice. V kategoriích druháků, třeťáků a čtvrťáků brali nejlepší 16 000 korun, druzí v pořadí 11 000 Kč a třetí šest tisíc. ČEZ předal ceny také účastníkům „Digiše“, digitální verze soutěže. Iniciativa energetiků plní svůj účel – zvyšuje prestiž elektro oborů.