Skip to Content
Nové jaderné zdroje
Jaderná energetika – čistý zdroj budoucnosti
 • Společně pro životní prostředí

  Společně pro životní prostředí

  Čistý vzduch, čistá půda, čistá energie. Jaderné elektrárny vyrábějí na malé ploše velký objem ekologické, bezemisní elektřiny.

 • Budoucnost energetiky v ČR

  Budoucnost energetiky v ČR

  Zajistíme i do budoucna dostatek spolehlivé, ekologické a ekonomicky dostupné elektřiny pro české domácnosti, podniky i města a obce.

 • České jaderné know-how

  České jaderné know-how

  Česká republika byla mezi prvními zeměmi, které jadernou technologii zvládly. Máme desítky let zkušeností a své cenné know-how umíme dobře využít.

Tiskové zprávyZjistit více
6/19/2024
Udržitelný rozvoj a ESG
Zahraniční aktivity
Milník: do Eemshavenu připlula 100. loď s LNG. Plyn pro Česko jich přivezlo 37

*Do terminálu spuštěného v září 2022, připlulo už 100 tankerů s LNG
*37 lodí z toho zajistil ČEZ ve spolupráci se státem pro Českou republiku
*Celkem si ČR z terminálu zajistila 3,4 mld. m3 plynu, více než polovinu roční spotřeby
*Podmínkou smlouvy je, že žádný plyn nesmí pocházet z Ruska. Většina dodávek připlula z USA

Sto obřích tankerů se zkapalněným plynem pro Evropu zatím připlulo do nizozemského plovoucího terminálu Eemshaven. Ten umí převést surovinu zpět do plynného skupenství a poslat ji do přepravní soustavy. Mimo jiné i pro ČR, pro kterou byl určen obsah 37 lodí. Celkově tak ČEZ ve spolupráci se státem zajistil 3,4 miliardy metrů krychlových plynu, což je více než polovina z 6,7 mld. m3 loňské spotřeby České republiky.

6/19/2024
Charita a sponzoring
V Kravařích vybudovali Oranžové hřiště, workout využívají nejen fotbalisté

Kravaře na Opavsku mají vedle krásného fotbalového areálu nové workoutové hřiště. Ke zpestření tréninku ho využívají fotbalisté, často se na něm protáhnou i běžci mířící do nedalekého zámeckého parku. „K dispozici je všem občanům města, ale vybudovali jsme ho samozřejmě hlavně pro děti,“ řekla při slavnostním otevření starostka Kravař Monika Brzesková. Na vybudování Oranžového hřiště se výrazně podílela Nadace ČEZ, která městu přispěla 550 000 korun.

6/17/2024
Vzdělávání a nábor
Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Charita a sponzoring
Co či kdo je BiBouch, nikdo neví; v Lokti tak pojmenovali první dětskou skupinu ve městě, která vznikla i díky Nadaci ČEZ

Loket – Přestřižení oranžové pásky, sfouknutí svíčky NULA na velikém dortu a samozřejmě odpoledne plné dobrot, her a soutěží pro děti; tak v neděli 16. června oslavila svůj vznik a oficiální start do života první dětská skupina v Lokti zvaná BiBouch. Zásluhu na tom mají hlavně maminky, které samy kdysi řešily, kam se svými malými dětmi. A hlavně poznaly, že mateřská dovolená, žádná dovolená není. Dětská skupina bude sloužit rodinám s dětmi od 1 roku do 3 let. Na vybavení této „školičky“ přispěla Nadace ČEZ 206 000 korunami.

6/17/2024
Udržitelný rozvoj a ESG
Produkty a služby
ČEZ Prodej
ČEZ Prodej chce domácnostem ukázat reálný potenciál úsporných technologií. Zákazníci se mohou do konce června registrovat o fotovoltaiku a tepelné čerpadlo zdarma

Jak moc může běžná česká domácnost v rodinném domě ušetřit díky správně zvolené fotovoltaice a tepelnému čerpadlu, chce ČEZ Prodej demonstrovat na konkrétním příkladu jednoho ze svých zákazníků. Až do konce června se tak mohou lidé, kteří od společnosti odebírají elektřinu, registrovat na webu ČEZ Akademie. Z přihlášených vybere společnost 10 kandidátů, o vítězi, který dostane moderní technologie včetně jejich instalace zdarma, budou hlasovat sami zákazníci.