Tiskové zprávy str. 1

Ostatní
Charita a sponzoring

Nadace ČEZ pomohla Spolku rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Daneta v Hradci Králové

Hradec Králové, 17. září 2021 – Snoezelen - vybavení místnosti pro terapii těžce postižené mládeže a dospělých si z příspěvku od Nadace ČEZ pořídil Spolek rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Daneta v Hradci Králové. Pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem lidé vysportovali body a Nadace ČEZ je proměnila v částku 64 tisíc korun.

17. 9. 2021

Provoz JE Dukovany
Jaderné elektrárny

V okolí Dukovan budou znít sirény a cvičit vojáci

Nejrozsáhlejší letošní havarijní cvičení začne v pondělí 20. září dopoledne v Jaderné elektrárně Dukovany a potrvá dva dny. Současně bude na Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice probíhat i vojenské cvičení pěší roty aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství (KVV) Jihlava. Přesto že se ani jedno cvičení nedotkne veřejnosti, mohou obyvatelé širšího okolí elektrárny zaznamenat kolísavý tón sirén, případně při pohybu v okolí dalešické hráze zaznamenat vojenské kontrolní stanoviště nebo simulovaný zásah.

16. 9. 2021

Udržitelný rozvoj
Jaderné elektrárny

V Temelíně cvičili reakci na dopravní nehodu při přepravě jaderného paliva

Bagr naráží do transportního vagonu vezoucího kontejner s použitým palivem. Takový byl scénář pátého letošního cvičení, které proběhlo v Jaderné elektrárně Temelín. Přestože se jednalo o jedinou vážnější zápletku, trvalo cvičení celé dopoledne a zapojila se do něj padesátka odborníků.

15. 9. 2021

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ ESCO
Elektromobilita

Elektrobusy v BB Centru najely už přes 200 000 km a svezly přes 2 miliony pasažérů.

Dva elektrobusy zajišťující kyvadlovou dopravu mezi stanicí metra Budějovická a BB Centrem (Brumlovkou) mají naježděno už více než 200 000 km. V provozu jsou od února 2016 a za pět a půl roku jejich služeb využilo více než dva miliony cestujících. Jde o první elektrobusy, které byly v rámci pražské hromadné dopravy nasazeny do ostrého provozu a od začátku jsou pasažéry přijímány velmi kladně. Ti oceňují zejména jejich tichou a plynulou jízdu i možnost zdarma se připojit na wi-fi.

15. 9. 2021