Tiskové zprávy str. 1

Ostatní
Charita a sponzoring

Vánoční trhy chráněných dílen v Hradci Králové

Hradec Králové, prosinec 2023 – Zaměstnanci v Hradci Králové si měli možnost nakoupit vánoční dárky od chráněných dílen. V letošním roce zde byly dvě chráněné dílny a zaměstnanci utratili za dárky a drobnosti téměř 15 tisíc korun.

8. 12. 2023

Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany
Udržitelný rozvoj a ESG

Serváce narozeného v Dukovanech našli postřeleného, ochrana ohroženého sokola stěhovavého je stále naléhavá.

Jedno ze čtyřčat sokola stěhovavého, která se poprvé před třemi lety vylíhla na 125 m vysokém ventilačním komíně Jaderné elektrárny Dukovany, našli postřeleného brokovnicí na severu Moravy. Zranění sokola jsou vážná a jeho léčba v záchranné stanici Bartošovice bude dlouhá. Na navrácení tohoto ohroženého druhu do přírody usilovně spolupracuje řada lidí a společností, jako Skupina ČEZ. I na základě této události je zřejmé, že je jejich ochrana stále naléhavá. Dohromady se už v elektrárenských provozech společnosti ČEZ vylíhlo 163 těchto chráněných dravců.

8. 12. 2023

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Elektrárny

Karasům se v retenční nádrži Elektrárny Ledvice daří, prokázal to kontrolní odlov

Ledvice – První kontrolní odlov karase obecného chovaného v retenční nádrži čistírny technologických vod Elektrárny Ledvice Skupiny ČEZ ukázal, že tomuto v české přírodě ohroženému druhu se zde daří. Po třech letech příprav a prvním roce pokusného chovu tak mohl Roman Branda, mistr provozu chemie, který se o rybí obyvatele stará, konstatovat, že příští rok na jaře by mohl proběhnout již první výtěr. V nádrži je i několik línů obecných, rovněž se jedná o poměrně ohrožený druh. Ti se rádi prohrabují dnem a tím zvedají potravu právě pro karase.

7. 12. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby

Fotovoltaika pod sněhem: jak na ni a co nezanedbat? 10 tipů nejen pro zákazníky ČEZ

*Chladnější počasí zvyšuje efektivitu panelů
*Správná údržba, moderní panely a předpověď umožní vyrobit desítky kWh navíc
*ČEZ při radách zákazníkům čerpá z 25letých zkušeností s provozem fotovoltaik

Více než 10 tisíc českých domácností už má na střeše vlastní elektrárnu od ČEZ Prodej a tisíce dalších se k tomu kroku v nejbližších měsících chystají. V létě jedou panely naplno, co ale dělat ve dnech, kdy sněhová pokrývka a mlhy způsobí výrazný propad výroby? I při kratších dnech a menší intenzitě osvitu se vyplatí získat ze slunce každou kilowatthodinu.

7. 12. 2023