Tiskové zprávy str. 1

Ostatní
Charita a sponzoring

Krotitelé býků a medvědů vybrali 333 333 korun pro Barevné domky Hajnice

Hajnice 12. května 2021 - Mezinárodní tým 22 ČEZ obchodníků s komoditami mezi sebou uspořádal sbírku a její výtěžek se rozhodl věnovat královéhradecké organizaci Barevné domky Hajnice, která poskytuje služby klientům s mentálním a kombinovaným postižením. Peníze od traderů využije na nákup osobního automobilu. Zjednoduší tak obsluhu klientů v chráněném bydlení. Předání symbolického šeku proběhlo kvůli pandemickým opatřením komorně, zástupce týmu ČEZ ale slíbil, že jakmile to situace dovolí, dorazí i se všemi kolegy, kteří se sbírky účastnili, na dobrovolnický den.

12. 5. 2021

Jaderné elektrárny
Životní prostředí a obnovitelné zdroje

I letos v Temelíně zahnízdil sokol

Do budky umístěné na druhé nejvyšší stavbě v areálu elektrárny se i letos nastěhoval sokolí páreček. Potvrdil to ornitolog Václav Beran, který v těchto dnech budku kontroloval. S ornitology Skupina ČEZ spolupracuje od roku 2011. Od té doby spatřilo na ochozech komínů či chladicích věží světlo světa minimálně 95 mláďat.

12. 5. 2021

Personální informace

Komunikační tým Skupiny ČEZ nově posiluje Barbora Peterová

Komunikační tým energetické Skupiny ČEZ se 10. května 2021 rozrostl o novou mluvčí. Barbora Peterová se bude věnovat mediální komunikaci v rámci celé Skupiny ČEZ a posílí tak stávající útvar komunikace vedený mluvčím Ladislavem Křížem.

12. 5. 2021

Ekonomické a finanční zprávy

Skupina ČEZ v I. čtvrtletí vydělala 8,4 mld. Kč a potvrzuje celoroční výhled

Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí jsou v souladu s výchozím očekáváním, Skupina ČEZ potvrzuje celoroční výhled provozního zisku před odpisy (EBITDA) na úrovni 57 až 60 mld. Kč a čistého zisku očištěného o mimořádné vlivy na úrovni 17 až 20 mld. Kč. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) v I. čtvrtletí dosáhl 19,9 mld. Kč, meziročně o 6 mld. Kč méně. Meziroční srovnání bylo ovlivněno specifickými dočasnými tržními vlivy ve výši 3,6 mld. Kč z titulu přecenění zajišťovacích kontraktů na dodávky výroby zejména v důsledku loňského propadu cen komodit na velkoobchodních trzích v I. čtvrtletí 2020 po rozšíření pandemie covid-19 do Evropy. Navíc v loňském I. čtvrtletí dosáhl ČEZ rekordního zisku ze spekulativního obchodování s komoditami ve výši téměř 3 mld. Kč.

11. 5. 2021