Tiskové zprávy str. 1

Provoz JE Dukovany
Jaderné elektrárny
Udržitelný rozvoj a ESG

Dukovany už letos vyrobily 9 TWh elektřiny, tropické teploty provoz elektrárny prakticky neovlivňují

Bezemisní elektřinu, která odpovídá půlroční spotřebě všech českých domácností, vyrobila od začátku roku Jaderná elektrárna Dukovany. V porovnání s loňským rokem zvládly Dukovany vyrobit 9 TWh elektřiny o 6 hodin dříve. A plánovanou výrobu nesnížily ani horké letní dny. Aktuálně čtyři dukovanské bloky svojí bezemisní produkcí kryjí přibližně čtvrtinu české spotřeby.

17. 8. 2022

Charita a sponzoring

První víkend ČEZ Lipno sportovního festivalu vynesl neziskovkám přes 100 tisíc

Více než 101 tisíc korun si odnesly koncem minulého týdne z unikátního sportovního festivalu na Lipně neziskové organizace Temperi z Českých Budějovic a Otevřená OKNA, působící na Jindřichohradecku. Peníze pomohou znevýhodněným a mladým rodinám v obtížných životního situacích.

15. 8. 2022

Jaderné elektrárny

Více než tři desítky studentů prošly v Temelíně Letní univerzitou, řada z nich má šanci stát se operátorem

Přesně 35 studentů ze sedmi vysokých škol dnes ukončilo dvoutýdenní odbornou stáž v Jaderné elektrárně Temelín – Letní univerzitu. Sami energetici potvrzují, že absolventi mají velkou šanci najit uplatnění v Jaderné elektrárně Temelín i Skupině ČEZ. Například třetina z letošních účastníků by se v budoucnu mohla stát operátorem jaderné elektrárny.

12. 8. 2022

Jaderné elektrárny

Děti odstavily jaderný reaktor

Netradiční zážitek připravili v Temelíně pro děti svých zaměstnanců. Ty si totiž mohly na simulátoru samy odstavit jaderný reaktor. Manipulace, která se poštěstí pouze pár lidem v České republice, byla součástí programu letního příměstského tábora v Jaderné elektrárně Temelín. Netradiční benefit připravili energetici ve třech termínech pro děti svých zaměstnanců. Celkově se ho zúčastnila devadesátka dětí ve věku od 3 do 15 let.

11. 8. 2022