Tiskové zprávy str. 1

Vzdělávání a nábor
Ostatní
Distribuce

Opakující se jména dokazují, že Motivační program Prokopa Diviše je opravdu motivační

Chomutov - Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2022/23, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již posedmé vyhlásila ČEZ Distribuce, má své vítěze. V případě střední odborné školy v Chomutově, známé pod zkratkou „ESOZ Chomutov“ si tak devět nejlepších žáků tří různých elektrooborů již v kostele sv. Kateřiny na náměstí 1. máje převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11, 7 tisíc korun jako odměnu za své celoroční snažení.

7. 6. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Ostatní
ČEZ ESCO

ČEZ ESCO staví pro Aisan Industry Czech jednu z největších českých střešních fotovoltaik. Zelená energie bude pohánět výrobu autosoučástek

*Na 15 000 m2 střechy roste fotovoltaická elektrárna o výkonu 1,6 MW

*Více než 3500 panelů dodá ročně více než 1,6 GWh bezemisní elektřiny

*Firma za 25 let sníží emise CO2 o 18 800 tun

Aisan Industry Czech, globální dodavatel komponent pro automobilový průmysl, posílí svou energetickou nezávislost, ušetří za elektřinu a ulehčí životnímu prostředí. V Lounech využije část střech výrobních hal o ploše dvou fotbalových hřišť ke stavbě fotovoltaických elektráren o výkonech 718 kW a 894 kW. První na hale C už je hotová, druhou na objektu L energetici zkompletují během června a obě dvě začnou dodávat bezemisní elektřinu nejpozději v září. Instalaci zajišťuje ČEZ ESCO, největší český hráč na trhu komplexních energetických řešení.

7. 6. 2023

Ostatní
Vzdělávání a nábor
Distribuce

V Hradci Králové známe vítěze Motivačního programu Prokopa Diviše

Hradec Králové 7. 6. 2023 – Již posedmé si nejlepší studenti převzali diplomy a ocenění v Motivačním programu Prokopa Diviše pro školní rok 2022/23, který pro studenty elektro oborů z partnerských škol Skupiny ČEZ vyhlásila ČEZ Distribuce. Do programu se zapojila i SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové v Hradební ulici. Na dnešním slavnostním vyhlášení v budově školy bylo oceněno devět nejlepších studentů.

7. 6. 2023

Jaderné elektrárny

Armáda si procvičí ochranu Temelína proti ozbrojenému útoku

Přibližně dvě stovky vojáků, policistů a zástupců ČEZ budou od pondělí 12. do středy 14. června cvičit ochranu Jaderné elektrárny Temelín proti ozbrojenému napadení. V rámci cvičení Safeguard Temelín 2023 se zaměří především na odvrácení útoku polovojenské ozbrojené skupiny. K Temelínu se začnou vojáci přesouvat už v pátek 9. června, cvičení pak vyvrcholí ve středu 14. června praktickými zásahy. Elektrárnu vojáci opustí v pátek 16. června. Okolních obyvatel se cvičení nedotkne.

7. 6. 2023