Tiskové zprávy str. 1

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Ostatní
Charita a sponzoring

Díky novému grantu Nadace ČEZ má Horský spolek Adolfov novou „celoroční“ čtyřkolku pro úpravu běžeckých tratí i pěších tras

Adolfov - Zbrusu nový grant Úprava turistických tratí a běžeckých stop Nadace ČEZ má za sebou svou premiéru. Hned v prvním kole uspělo 50 projektů z celé České republiky, jejichž žadatelům bylo přerozděleno 19 milionů korun. Finanční prostředky až do výše půl milionu korun šly na zvelebení, údržbu, obnovu, opravy či zabezpečení tras. Tři čtvrtiny ze schválených žádostí jsou zaměřené na zázemí pro běžkaře, přičemž nejvíce úspěšných projektů pochází z Krušných hor. Celkem jich je devět, z toho sedm z Ústeckého kraje. Mezi úspěšné žadatele patří i Horský spolek Adolfov, z. s., z nejvýchodnějšího cípu Krušnohoří. V zimě i po zbytek roku mu nyní ve prospěch lyžařů, cyklistů i pěších turistů slouží od 1. března nová čtyřkolka, na kterou spolek získal od Nadace ČEZ požadovaných 450 000 korun.

1. 3. 2024

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Jaderné elektrárny

Z vypouštěné vody vyrobila ekologickou elektřinu pro malé město

Elektřinu pro malé městečko loni vyrobila vodní elektrárna Kořensko 2. Její turbínu přitom pohání voda, kterou Jaderná elektrárna Temelín vrací do Vltavy. Loni takto jedna z malých vodních elektráren Skupiny ČEZ vyrobila 2 099 MWh, což představuje úsporu více než 1 500 tun emisí CO2.

1. 3. 2024

Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany

Zpravodaj Jaderné elektrárny Dukovany informuje a baví čtenáře už 30 let

V únoru roku 1994 vyšlo první vydání tištěného časopisu Zpravodaje Jaderné elektrárny Dukovany, který obyvatelům regionu přináší aktuální informace o dění v elektrárně a jejím okolí. Celkem bylo do schránek obyvatel, úřadů a institucí ve 20 km pásmu v okolí elektrárny doručeno 5 520 000 jednotlivých výtisků. Časopis se tak řadí mezi jeden z nejstarších podnikových časopisů, které vychází nepřetržitě od svého založení.

29. 2. 2024

Ostatní
Charita a sponzoring

Hned dva přechody v Semilech budou díky Nadaci ČEZ bezpečnější

Hradec Králové, únor 2024 – V ulici Jatecká a v ulici Luční v Semilech byly slavnostně otevřeny dva nové osvětlené přechody. Nadace ČEZ přispěla na výstavbu částkou 120 000 korun.

29. 2. 2024