Tiskové zprávy

Jaderné elektrárny

Reaguje rychleji než sprinterská esa

Jedno z důležitých zařízení vyměnili technici během plánované odstávky prvního bloku Jaderné elektrárně Temelín. Generátorový vypínač totiž odděluje elektrárnu od okolní přenosové soustavy. Také na jeho stavu tak závisí dodávky elektřiny do přenosové soustavy. Investice za nižší stovky miliónů korun je součástí modernizace elektrárny. V těchto dnech ČEZ úspěšně provedl první část zkoušek.

9. 4. 2020

COVID-19
Charita a sponzoring
ČEZ ESCO
Produkty a služby
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Udržitelný rozvoj

Rychlá pomoc: ČEZ ESCO zdarma poskytne záložní zdroje nemocnicím v případě výpadku proudu

Desítky nemocnic, které od ČEZ ESCO odebírají energie nebo v nich například probíhají projekty energetických úspor, si pojistí své dodávky. ČEZ ESCO jim v případě výpadku elektřiny během současné epidemie garantuje rychlé přistavení záložních zdrojů energie. Záložní zdroje mohou pomoci, pokud by hrozilo přetížení vnitřní sítě nemocnice, nebo by například omezil dodávku vítr.

8. 4. 2020

COVID-19
Udržitelný rozvoj
Ostatní

ČEZ pomůže dětem s fyzikou: zpřístupnil tisíc videí s pokusy a návody, chystá i soutěž o 200 000 korun

Domácí výuku fyziky si děti a studenti mohou zpestřit díky obnovenému projektu Vím proč od Skupiny ČEZ. Více než tisíc rozmanitých videí s nejrůznějšími pokusy vysvětluje fyzikální jevy a zákony, od nejběžnějších až po neobvyklé. ČEZ tak vychází vstříc rodinám, které jen těžko kloubí práci z domova s výukou. Děti také motivuje k natočení vlastních pokusů – povedená videa se na podzim zařadí do soutěže, kde výherci získají 200 tisíc korun při svou školu.

7. 4. 2020

COVID-19
Produkty a služby
Udržitelný rozvoj

Rychlá pomoc: Více než 2500 zákazníků ČEZ Prodej už využilo možnosti snížení záloh na nulu

Prakticky ihned začali zákazníci využívat protikrizových opatření, se kterými ČEZ Prodej přišel. Jako jediná česká energetika oznámil ČEZ, že umožní zákazníkům zasaženým epidemií COVID-19 snížit záloha na nulu, a to až na tři měsíce. ČEZ Prodej také v tuto chvíli přestal odpojovat domácnosti, které se ocitly kvůli koronaviru v problémech se splátkami.

6. 4. 2020