Tiskové zprávy str. 1

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Teplárenství
Elektrárny

Společně s ornitology nabízí Skupina ČEZ proboštovským sokolům nové bydlení

Proboštov – Lepší „bydlení“ nabízí nyní ČEZ Teplárenská ze Skupiny ČEZ sokolímu páru na nejvyšším ochozu komína (130 m) bývalé výtopny v Proboštově. Ten se zde pokusil v loňském roce zahnízdit v telekomunikační kabeláži, bohužel neúspěšně. Obě vejce byla zastydlá. Proto, aby se jim letos vedlo lépe a měli i větší klid, instaloval v úterý 23. února ornitolog Václav Bertan na ochoz sokolí budku vyplněnou keramzitem. Od roku 2011, kdy Skupina ČEZ začala aktivně spolupracovat s ornitology na záchranně vysoce ohroženého druhu sokola stěhovavého, spatřilo na ochozech komínů či chladicích věží světlo světa minimálně 95 mláďat.

26. 2. 2021

Ostatní
Charita a sponzoring

Pardubická škola Svítání má nové vybavení

Pardubice 24. února 2021 - Díky Nadaci ČEZ a její aplikaci EPP má Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. nový nábytek, hračky, pomůcky a další vybavení pro školní družinu. Na nákup zařízení přispěla Nadace ČEZ částkou 75 tisíc korun, kterou lidé vysportovali v rámci aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

24. 2. 2021

Jaderné elektrárny

Temelín pokračuje v posilování proticovidových opatření. Teplotu na vstupu měří nově automaticky.

Pět speciálních teploměrů na hlavním vstupu a jeden na záložním průchodu do areálu elektrárny nově měří tělesnou teplotu každého vcházejícího člověka. Automatické měření nahradí hasiče, kteří ji ověřovali necelý rok. Podobný systém také připravují v Jaderné elektrárně Dukovany.

18. 2. 2021

Charita a sponzoring

ČEZ Jizerská 50: Profesionálové pomohli liberecké zoo,

Jizerské hory - I když letos paní Zima připravila pro příznivce bílé stopy ideální sněhové podmínky, doba koronavirová ovšem omezila konání 54. ročníku ČEZ Jizerská 50 jen na profesionální závodníky. Na rozdíl od předchozích ročníků nemohli na stadionu v Bedřichově fanoušci, ale i závodníci a jejich doprovod navštívit ČEZ Energy zónu a svým pohybem v ní na trenažérech podpořit dobročinný projekt Nadace ČEZ. Vše proto bylo jen na profesionálních běžkařích, kteří tentokráte během hlavního 50kilometrového závodu pomáhali pohybem Zoologické zahradě v Liberci. Pomocí čipů umístěných na noze se jim ve finále podařilo nastřádat 153 171 korunu.

15. 2. 2021