Tiskové zprávy str. 1

Vzdělávání a nábor
Ostatní
Distribuce

Motivační program Prokopa Diviše zná vítězné studenty

Hradec Králové červen 2024 – Osmý ročník Motivačního programu zná své vítěze v Hradci Králové. Nejlepší studenti si převzali diplomy a ocenění v Motivačním programu Prokopa Diviše pro školní rok 2023/24, který pro studenty elektro oborů z partnerských škol Skupiny ČEZ vyhlásila ČEZ Distribuce. Do programu se zapojila i SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové v Hradební ulici. Zároveň byli vůbec poprvé oceněni i nejlepší žáci, včetně těch z prvního ročníku, zapojení do elektronické podoby motivačního programu prostřednictvím mobilní aplikace Prokop Digiš.

25. 6. 2024

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Ostatní
Charita a sponzoring

V Tatrovicích spojili obecní slavnosti s otevřením nového parku, na jeho realizaci získali finanční grant u Nadace ČEZ

Tatrovice – S prohlídkou kostela sv. Erharda a otevřením protilehlého nového parku, na jehož realizaci přispěla obci Nadace ČEZ, byly v sobotu 22. června spojeny Tatrovické slavnosti. Ty byly obohaceny vystoupením několika kapel, šermířské skupiny a také nahlédnutím do řezbářského ateliéru pod širým nebem, v němž umělecký řezbář Daniel Krejčí vytváří podobu Bílé paní vážící se k jedné z místních pověstí o Liščím vrchu. Mohutný ale bohužel již starý a nemocný jasan byl přitom poražen na jiném odpočinkovém místě v Tatrovicích, kde rovněž byla vysazená nová zeleň pořízena díky nadačnímu příspěvku v rámci grantu Stromy.

24. 6. 2024

Jaderné elektrárny

V Temelíně modernizují velíny

Náročnou modernizací procházejí aktuálně velíny v Jaderné elektrárně Temelín. Smyslem úprav je vytvořit modernější vzhled a klidnější prostředí. Aktuálně už technici dokončili úpravy ve velíně prvního bloku. Letos ČEZ do modernizace temelínské elektrárny investuje 4,1 miliard korun.

21. 6. 2024

Ostatní
Distribuce

Společnost ČEZ Distribuce se zapojila do cvičení SAFEGUARD Opočínek 2024

V rámci cvičení SAFEGUARD Opočínek 2024 prověřovali vojáci pěší roty Aktivní zálohy KVV Pardubice svou připravenost k plnění úkolů obrany, ochrany a strážního zajištění rozvodny Opočínek společností ČEZ Distribuce a ČEPS. Cvičení v okolí objektu probíhalo ve dnech 19. a 20. června.

21. 6. 2024