Tiskové zprávy str. 1

Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany

V Dukovanech proběhne mimořádná zkouška sirén s kolísavým tónem. Slyšet bude i v obcích v okolí elektrárny.

V Jaderná elektrárna Dukovany ve středu 4. října proběhne mimořádná zkouška areálových sirén, kterou musí energetici provádět dvakrát do roka. Zkouška proběhne současně s pravidelnou celostátní zkouškou sirén IZS, ve 12 hodin a následně ve 12:15, ale s rozdílným zvukovým signálem. Areálové sirény budou vydávat varovný kolísavý tón v délce 140 sekund. Tyto speciální akustické signály mohou být slyšitelné i v okolí elektrárny, obyvatelé ale na ně nemusí nijak reagovat.

3. 10. 2023

Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Vodní elektrárnu Lipno I navštívily do konce září téměř dva tisíce návštěvníků. Teď ČEZ na dálku zpřístupňuje Dlouhé stráně

Téměř 2 000 lidí si letos prohlédlo vodní elektrárnu Lipno I. Pro velký zájem ČEZ dokonce možnost nahlédnout do unikátního vodního díla o měsíc prodloužil. Celkově ČEZ pro veřejnost letos připravil 288 termínů. Energetici současně naznačují, že v prohlídkách by chtěli pokračovat v příštím roce. Teď naopak startuje už čtvrté pokračování Virtuálně v elektrárně, kdy ČEZ přes MS Teams představuje obě české jaderné elektrárny, obnovitelné zdroje, distribuci a nově i populární přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně.

3. 10. 2023

Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany

Dukovany rozšiřují kapacity pro skladování paliva, dál posilují energetickou bezpečnost

Nové zařízení pro skladování čerstvých palivových souborů instalují aktuálně odborníci v Jaderné elektrárně Dukovany. Ta má v současnosti zásobu na více než tři roky provozu všech svých výrobních bloků. Nové skladovací zásobníky navýší kapacitu o 554 skladovacích míst. Ke zvyšování zásob přistoupila společnost ČEZ v druhé polovině minulého desetiletí. Aktuálně vysoká úroveň odpovídá silnému důrazu na energetickou bezpečnost České republiky.

2. 10. 2023

Jaderné elektrárny

Sirény a vrtulníky v Temelíně. Elektrárna raději s předstihem informuje okolí

Ve dnech od 3. do 9. října dojde k přeletům vrtulníku nad Jaderné elektrárnou Temelín. Důvodem je hned několik cvičení. Složky IZS si procvičí záchranu osob z výškových staveb, policie pak ochranu elektrárny. Nezávisle na tom elektrárna ve středu 4. října provede pravidelný test sirén. Cvičení se obyvatel nedotknou, sirény mohou okolní lidé zaznamenat. I proto ČEZ o všem dopředu informoval okolní starosty a prostřednictvím sms systému i registrované uživatele.

2. 10. 2023