Tiskové zprávy str. 1

Charita a sponzoring

Šumperská Charita získala od Nadace ČEZ kyslíkové koncentrátory, poptávka kvůli covidu strmě roste

O kyslíkové koncentrátory je zájem jako nikdy dříve. Sotva pracovníci půjčovny zdravotních a kompenzačních pomůcek šumperské Charity tři nové přístroje vybalili a přidělili jim evidenční čísla, hned putovaly do terénu. Kromě těžce nemocných pacientů v domácí péči je totiž stále více potřebují lidé při domácím léčení po Covidu-19. Charita Šumperk mohla nové přístroje pořídit díky daru Nadace ČEZ, druhou část grantu od energetiků využila na odměny pro zdravotní sestry v terénní péči za jejich koronavirové nasazení.

14. 5. 2021

Ostatní
Charita a sponzoring

Chlumečtí fotbalisté mají díky Nadaci ČEZ lepší vybavení

Hradec Králové, 14. května 2021 - Snahu, aby děti začaly po covidové přestávce sportovat podporuje i Nadace ČEZ. Sportovnímu fotbalovému klubu v Chlumci nad Cidlinou přispěla částkou 200 tisíc korun na lepší a komfortnější vybavení fotbalového areálu.

14. 5. 2021

Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany

Studenti i přes omezení úspěšně zvládli jadernou maturitu v elektrárně Dukovany

Rekordní počet téměř 100 žáků z 26 škol z celé České republiky úspěšně absolvoval jadernou maturitu. Hlavním tématem byl provoz Jaderné elektrárny Dukovany a bezemisní výroba elektrické energie pokrývající pětinu spotřeby České republiky. Přednášky, diskuse s odborníky, virtuální prohlídku elektrárny i samotný závěrečný test probíhaly, v důsledku platných opatření, dálkově ze zázemí škol a domovů. Králem 12 té jaderné maturity se Tomáš Novotný ze SPŠ a VOŠ Sokolská z Brna.

14. 5. 2021

Jaderné elektrárny

V Temelíně instalovali zařízení na snížení chvění turbíny

Snížení chvění řádově o desetiny milimetrů za vteřinu si ČEZ slibuje od zařízení, které v těchto dnech technici instalovali na turbínu prvního bloku. Instalaci tzv. dynamického hltiče předcházela půlroční příprava. Odstávka prvního temelínského bloku se dostává do závěrečné fáze montáže zařízení a následných zkoušek.

14. 5. 2021