Tiskové zprávy str. 1

Charita a sponzoring

První Oranžový přechod roku 2021 otevřeli před základní školou v Doubravě

Doubrava na Karvinsku, která leží nedaleko Elektrárny Dětmarovice, se stala obcí s pravděpodobně nejvyšší hustotou Oranžových přechodů na počet obyvatel. Ve vesnici se zhruba 1300 obyvateli otevřeli první Oranžový přechod před mateřskou školou v roce 2019 a ve čtvrtek 14. ledna 2021 následovalo otevření druhého Oranžového přechodu před základní školou. Na moderní nasvícení „zebry“ získala obec 120 tisíc korun od Nadace ČEZ.

15. 1. 2021

Teplárenství

Inovativní řešení přinese úsporu paliva a tím i nižší zátěž pro životní prostředí

Nejdek – Zefektivnění dodávky a bezpečná distribuce teplé vody do všech domácností v ulici J. A. Gagarina; to je výsledek rozsáhlé obnovy rozvodů tohoto média v Nejdku. Společnost ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ přitom použila novou technologii. Západočeské krušnohorské město se tak stalo prubířským kamenem pro možné rekonstrukce teplovodních rozvodů všude tam, kde ČEZ Teplárenská působí.

15. 1. 2021

Udržitelný rozvoj
Ostatní
Charita a sponzoring

Za tři minuty vydělaly děti 200 tisíc korun: do fyzikální soutěže „Vím proč“ přišly desítky videí s pokusy

Kolik vláken z tažného lana udrží visícího puberťáka, jak převézt bez rozlití talíř polévky na skateboardu, nebo kolik radiace nasbírala za svůj život vaše babička. Děti z celé republiky opět v soutěži „Vím proč“ dokazovaly, jak zábavná může být fyzika. Šek na vybavení učeben v hodnotě 200 tisíc od Nadace ČEZ si za letošní školní rok odneslo Gymnázium Jaroslava Vrchlického v Klatovech a Gymnázium Moravský Krumlov. Autoři šesti nejpovedenějších videí si navíc mezi sebou rozdělí poukázky na on-line nákupy v celkové hodnotě 56 tisíc korun.

15. 1. 2021

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Jaderné elektrárny

Z vypouštěné vody vyrobila elektřinu pro malé město a ušetřila přes 1500 tun CO2

Elektřinu pro malé město loni vyrobila vodní elektrárna Kořensko. Její turbínu přitom pohání voda, kterou Jaderná elektrárna Temelín vrací do Vltavy. Loni takto malá vodní elektrárna Kořensko vyrobila 2 101 MWh a ušetřila tak emise přes 1 500 tun CO2.

15. 1. 2021