Tiskové zprávy str. 1

Produkty a služby
Ostatní
ČEZ Prodej
ČEZ ESCO

Pardubický kraj je českým lídrem v projektech energetických úspor. Celkem ušetří více než 700 milionů korun

Pardubický kraj nyní spouští nový energeticky úsporný projekt. Modernizace energetického hospodářství v devíti školách a jednom zdravotnickém zařízení se kraji vrátí z budoucích úspor energie. Významnou část budou tvořit úspory z fotovoltaiky v sedmi areálech. Díky modernímu energeticky úspornému osvětlení se zlepší i kvalita vnitřního prostředí zaměstnanců, studentů či pacientů. Projekt bude mít na starost společnost ENESA z ČEZ ESCO. Pardubický kraj je množstvím EPC projektů a objemem úspor českým lídrem. Celková úspora všech projektů realizovaných v kraji dosahuje 706 milionů korun. EPC snížily emise CO2 celkově o 141 800 tun CO2

15. 6. 2024

Charita a sponzoring

Děti z Moravského Berouna dostaly na prázdniny novou „lanovku“

Lanovka na Křížový vrch v Moravském Berouně se nechystá, město ale vybudovalo v parku na Křížovém vrchu dobrodružnou dětskou lanovou dráhu. Na novou atrakci, která zpestřila areál plný houpaček, kolotočů a prolézaček, přispěla městu 350 000 korun Nadace ČEZ.

14. 6. 2024

Vzdělávání a nábor
Ostatní
Distribuce

SPŠ Kladno: Pět stejných novodobých Divišů jako vloni, vůbec poprvé ke všem letos přibyli i Prokopové Digišové

Kladno – Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2023/24, který pro studenty elektro oborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již poosmé vyhlásila ČEZ Distribuce, má již své kladenské vítěze. Devět nejúspěšnějších středoškoláků z druhého až čtvrtého ročníku SPŠ Kladno si tak za svou celoroční školní snahu podle pořadí převzalo ve středu 12. června diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11 a 7 tisíc korun. Zároveň byli vůbec poprvé oceněni i nejlepší žáci, včetně těch z prvního ročníku, zapojení do elektronické podoby motivačního programu prostřednictvím mobilní aplikace Prokop Digiš.

14. 6. 2024

Vzdělávání a nábor
Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Charita a sponzoring

Na pasece u lesa to sice není, ale na zahradě mateřinky ano; na nové mravenčí Oranžové hřiště přispěla školce Nadace ČEZ

Kolín – Pravděpodobně největší mraveniště ve střední Evropě a k tomu paseka plná hub, květin a další lesní havěti (motýli, zajíček, myška, medvěd, housenka, ovšem i jedna želvička, a to jak v 2D, tak i 3D podobě) se nachází v zahradě Mateřské školy Kmochova v Kolíně. Samozřejmě jde o multifunkční dětské hřiště navíc s přívlastek Oranžové, neboť mateřince na jeho realizaci přispěla Nadace ČEZ finanční částkou 725 000 korun.

14. 6. 2024