Tiskové zprávy str. 1

Ostatní
Charita a sponzoring

Venkovní fitness využívají děti, dospělí i senioři

Hradec Králové, 29. září 2023 - Obyvatelé všech věkových kategorií v Lázních Bohdaneč mohou používat multifunkční venkovní fitness hřiště. Místo pro dětské hry i cvičení dospělých či rehabilitaci je umístěno v lokalitě Na Lužci. Oranžové hřiště podpořila Nadace ČEZ částkou 200 000 Kč.

29. 9. 2023

Jaderné elektrárny

V Temelíně zefektivnili kontroly pomocného zařízení

Posílený systém průmyslové televize nově využívají operátoři a další odborníci ke kontrole pomocného zařízení v Jaderné elektrárně Temelín. Investice vyšla energetiky na desítky miliónů korun a ČEZ si od ní slibuje efektivnější kontroly zařízení.

27. 9. 2023

Charita a sponzoring

Oranžové hřiště v Petřvaldu má plácek na fotbal i atrakce pro prcky

Krásný fotbalový plácek pro teenagery i hřiště s lanovou pyramidou, kolotočem, klouzačkou a prolézačkami pro prcky – to všechno teď mohou využívat děti v Petřvaldu na novém Oranžovém hřišti za školkou na Šenovské ulici. Na vybudování hřiště za bezmála 6 milionů korun přispěla městu 950.000 Kč Nadace ČEZ.

26. 9. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Teplárenství
Elektrárny
Ekonomické a finanční zprávy

Teplárenská lokalita Mělník se připravuje na budoucnost bez uhlí: vedle plynu tu bude i zařízení pro energetické využití odpadu

Teplárenskou lokalitu Mělník čeká do konce desetiletí ukončení výroby z uhlí a přechod na alternativní, nízkoemisní a bezemisní zdroje. Aby dodávky tepla pro stovky tisíc Pražanů a Středočechů zůstaly zachovány, Skupina ČEZ již nyní intenzivně připravuje výstavbu nových technologií. Vedle hlavních plynových a obnovitelných zdrojů zde vznikne také doplňkové zařízení na energetické využití odpadů (ZEVO). Dnes zástupci ČEZ podepsali smlouvu na výstavbu ZEVO s konsorciem společností Metrostav DIZ a Subterra. Nerecyklovatelné a dále nevyužitelné odpady by se v Mělníce měly začít přeměňovat na teplo už na počátku roku 2028.

26. 9. 2023