Tiskové zprávy str. 1

Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany

Energetiky v Dukovanech čeká letos nejrozsáhlejší preventivní cvičení s ukrytím osob

Všechny přítomné zaměstnance Jaderné elektrárny Dukovany i pracovníky dodavatelů čeká v úterý 26. září nejrozsáhlejší preventivní cvičení letošního roku, které začne spuštěním akustických areálových sirén, svoláním havarijního štábu elektrárny a vyhlášením cvičného ukrytí osob. Jde o jedno z celkem deseti plánovaných cvičení letošního roku, jejichž cílem je ověřit připravenost členů organizace havarijní odezvy a pracovníků elektrárny. Veřejnost mimo elektrárnu nebude do cvičení zapojena a na zvukové a signalizační projevy nebude třeba reagovat.

25. 9. 2023

Jaderné elektrárny

V Temelíně zavezli palivo do reaktoru druhého bloku. Zajistit má o měsíc delší provoz

Přesně 163 palivových souborů umístili energetici do reaktoru odstaveného druhého bloku. Nově je mezi nimi 48 čerstvých palivových souborů. Dosud energetici zaváželi 42 souborů. Nově tak druhý blok bude v provozu přibližně o měsíc déle. Úprava je součástí přechodu na tak zvanou osmnáctiměsíční palivovou kampaň, od které si ČEZ slibuje další zvýšení efektivity temelínské elektrárny.

25. 9. 2023

Ostatní
Vzdělávání a nábor
Distribuce

Distribuční maturita v Hradci Králové zná své vítěze

Hradec Králové, 22. září 2023 – Studenti z partnerských škol se sešli v Hradci Králové, aby si prohloubili své znalosti z energetiky. Tradiční třídenní distribuční maturita pro žáky středních škol opět proběhla v Hradci Králové.

22. 9. 2023

Provoz JE Dukovany
Jaderné elektrárny

Technici v Jaderné elektrárně Dukovany právě montují náhradní díl vyrobený 3D tiskem

Oběžné kolo čerpadla vyrobené 3D technologií instalují v těchto dnech technici v Jaderné elektrárně Dukovany. Náhradní díly vyrobené 3D tiskem využívá ČEZ ve spolupráci se Škoda JS při údržbě v obou českých jaderných elektrárnách už několik měsíců. Tentokrát jde o první kovovou část z austenitické nerezové oceli, o průměru 190 mm, vážící několik kilogramů, kterou energetici použijí v nejaderné části zařízení v rámci chemické úpravy vody.  

22. 9. 2023