Tiskové zprávy

Charita a sponzoring

Do Dětského domova Čeladná přijel Ježíšek o měsíc dříve, přivezl počítače

Školáci z beskydského Dětského domova Čeladná už nebudou muset při distanční výuce čekat na volný počítač, výpočetní techniku potřebnou pro výuku i volný čas dětí získali nečekaně hned od dvou dárců najednou. Společnost Motor Lučina jim zajistila 15 repasovaných počítačů, na dalších 5 notebooků získal domov 150 tisíc korun od Nadace ČEZ.

24. 11. 2020

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ ESCO

O zelenou elektřinu je mezi firmami stále větší zájem, pohánět bude i české pobočky společnosti ABB

Nižší emise i snaha podpořit ekologicky příznivé technologie – takové jsou hlavní důvody firem, které se rozhodnou odebírat tzv. zelenou elektřinu od společnosti ČEZ ESCO. Mezi tyto odběratele bude nově patřit společnost ABB, která je mj. dodavatelem rychlonabíjecích stanic pro elektromobilitu. Během dvouletého kontraktu odebere od ČEZ ESCO 43 GWh zelené elektřiny, což se rovná úspoře 43 000 tun CO2 v porovnání s uhelnou elektřinou a zhruba polovičního množství emisí oproti klasické elektřině ze zásuvky. ČEZ ESCO zajišťuje efektivní a ekologicky příznivá energetická řešení pro firmy, ale také města a obce.

24. 11. 2020

Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany

Vzdušný prostor Dukovan a Temelína chrání nový laserový systém

Unikátní laserový detekční systém, vytvářející neprodyšnou síť vzdušného prostoru nad vybranými objekty, dnes představili zástupci ČEZ přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Cílem nového systému je chránit prostor vybraných budov proti novým hrozbám přicházejícím „ze vzduchu“, jako například dronům. Moderní bezpečnostní systém instalovali odborníci na klíčová místa v obou jaderných elektrárnách.

24. 11. 2020

COVID-19
Ostatní
Charita a sponzoring

Krkonošský národní park čelí milionům návštěvníků, Nadace ČEZ věnovala částku na vybavení strážní a informační služby

Vrchlabí 24. listopadu 2020 – Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby.

24. 11. 2020