Tiskové zprávy str. 1

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Jaderné elektrárny
Elektrárny
Udržitelný rozvoj

Už více než 30 000 lidí navštívilo online naše elektrárny. Pro velký zájem ČEZ vylepšuje virtuální prohlídky

 Jak fungují obnovitelné zdroje a jaderné elektrárny?  Exkurze zdarma a každý den; celkem 245 termínů pro školy a veřejnost  Registrace na www.virtualnevelektrarne.cz Virtuální výpravy do nejstřeženějších prostor v zemi mění kabát. Elektrárny Skupiny ČEZ mohou zájemci ode dneška navštívit ze speciálního interaktivního TV studia. Během virtuálního výletu do jaderných elektráren Dukovany a Temelín nebo k zeleným obnovitelným zdrojům čeká návštěvníky i spousta unikátních pokusů, praktických ukázek a zábavných soutěží o ceny. Prohlídky „Virtuálně v elektrárně“ absolvovalo z pohodlí domova už přes 31 tisíc lidí. Nyní se mohou školáci a zájemci z řad veřejnosti těšit na ještě větší zážitek.

19. 4. 2021

Provoz JE Dukovany
Jaderné elektrárny

U Jaderné elektrárny Dukovany roste nová ovocná alej

Novou alej jabloní, hrušní a švestek k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany dnes energetici vysadili u nového parkoviště se zastřešením z fotovoltaických panelů nové generace. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany společně s dalšími dobrovolníky. I přes chladné počasí se účastnily celé rodiny.

17. 4. 2021

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ ESCO
Elektromobilita

Elektromobilita definitivně vtrhla do Česka. Navzdory pandemii čerpala e-auta v prvním čtvrtletí na stanicích ČEZ o 1/3 více energie

* Dobíjení stouplo o třetinu, čerpání pohonných hmot klesá * Počet stanic provozovaných ČEZ brzy protne 300 * Síť se za poslední dva roky zdvojnásobila O více než 33 procent vzrostl v 1. čtvrtletí meziročně objem elektřiny odebrané v síti veřejných rychlodobíjecích stanic Skupiny ČEZ. Téměř 800 tisíc kWh načerpaných od ledna do března je zároveň zhruba tolik, co e-auta „natankovala“ u stojanů ČEZ za celé pololetí roku 2019. Nejčastěji řidiči elektromobilů doplňovali baterie vozů v Mladé Boleslavi a v Praze. ČEZ aktuálně v ČR provozuje více než 280 veřejných dobíjecích stanic, z toho je 220 rychlodobíjecích. Infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).

16. 4. 2021

Charita a sponzoring

Díky otočné sedačce od Nadace ČEZ se senioři dostanou do divadla i na hory

Jako pokropeni živou vodou si připadají mnozí senioři využívající služeb šumperské obecně prospěšné společnosti Pontis. Díky otočné sedačce, kterou Pontis koupil ze stotisícového daru Nadace ČEZ, teď mohou pohodlně nastoupit do služebního tranzitu a nechat se odvézt do denního stacionáře, kde tráví čas se svými vrstevníky. „Někteří z nich si mysleli, že už se v životě nedostanou z domu. Teď mají nové přátele a navíc se s nimi dostanou třeba za kulturou nebo do přírody,“ popisuje přínos „kouzelné“ sedačky Petra Pospíšilová, vedoucí denního stacionáře Volba, který Pontis provozuje na okraji Šumperka.

15. 4. 2021