Tiskové zprávy str. 1

Provoz JE Dukovany
Jaderné elektrárny

Lokality českých jaderných elektráren prošly prověrkou

Výběr lokalit pro stávající i nové jaderné bloky v České republice byl správný a odborníci při něm použili aktuální a správné metody. Takový je předběžný závěr mezinárodní prověrky, kterou si vyžádal ČEZ prostřednictvím Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Mise šestice odborníků ze třech zemí začala v pondělí v jihočeském Temelíně, v pátek její hlavní část ukončili odborníci ze Švýcarska, Francie a Japonska a nezávislá pozorovatelka z Rakouska za přítomnosti zástupců ČEZ a Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a provozovatele obou českých elektráren ČEZ, a.s., v Dukovanech.

23. 5. 2022

Ostatní
Charita a sponzoring

Rekonstrukci hřiště v Litomyšli podpořila Nadace ČEZ

Litomyšl, 17. května 2022 – V Litomyšli díky Nadaci ČEZ vzniklo na místě nevyužívaného tenisového kurtu moderní multifunkční hřiště na basketbal, tenis, volejbal a nohejbal. Nadace ČEZ rekonstrukci podpořila částkou 250 tisíc korun.

20. 5. 2022

Elektromobilita
Jaderné elektrárny

Českokrumlovská rallye pro elektromobily odstartovala od Jaderné elektrárny Temelín

Na zaručeně bezemisní elektřinu dnes odstartovalo 41 posádek jubilejního desátého ročníku ČEZ Czech New Energies Rallye. Ekologická auta symbolicky třídenní etapovou soutěž zahájily u největšího českého bezemisního zdroje - Jaderné elektrárny Temelín. Závody elektromobilů jsou součástí světového poháru FIA ecoRally Cup a konají se souběžně s 49. ročníkem Rallye Český Krumlov.

19. 5. 2022

Ostatní
Distribuce

Vybrané žáky plzeňského učiliště čeká duální vzdělávání s instruktory z ČEZ Distribuce

Plzeň – Podpis smlouvy o spolupráci v rámci duálního vzdělávání mají za sebou zástupci Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni a ČEZ Distribuce. Jejím cílem je propojit teoretickou výuku s praxí, podnítit u žáků zájem o energetiku a tím pádem zajistit pro Skupinu ČEZ šikovnou mladou generaci budoucích zaměstnanců. Spolupráce se SOUE Plzeň navazuje na úspěšný pilotní program tohoto typu vzdělávání se SŠE Ostrava, do něhož se od roku 2019 zapojuje 15 tamních studentů ročně.

19. 5. 2022