Tiskové zprávy str. 1

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektrárny

Dlouhé stráně pomáhají české energetice 25 let, za tu dobu vyrobily 10 milionů MWh elektrické energie

Za 25 let provozu se vyrobilo na Dlouhých stráních přes 10 milionů megawatthodin elektrické energie, z toho samotná přečerpávací elektrárna vyrobila 9.972.799 MWh a přidružená malá vodní elektrárna 10.697 MWh elektrické energie. Svou operativností, možností rychlého najetí do ostrého provozu a velkou kapacitou nádrží pomáhají Dlouhé stráně už čtvrt století udržovat stabilitu české přenosové soustavy a předcházet možným blackoutům.

20. 6. 2021

Ostatní
Charita a sponzoring

Automobil pro handicapované lyžaře byl slavnostně předán

Trutnov, 18. června 2021 – Na slavnostním předání handicapovaní lyžaři dostali svůj vysněný automobil a o víkendu jedou trénovat do Rakouska. Centrum handicapovaných lyžařů, které se věnuje lyžování tělesně postižených Nadace ČEZ podporuje již několik let. Uživatelé aplikace Pomáhej pohybem EPP, vysportovali pro oddíl 111 tisíc korun na užitkový vůz pro dopravu lyžařů. Další prostředky v hodnotě 360 tisíc korun Nadace věnovala v rámci grantového řízení Podpora regionů. Lyžaři částku použijí na pořádání výukových kurzů.

19. 6. 2021

Jaderné elektrárny

Jaderné, vodní a větrné elektrárny si virtuálně prohlédlo téměř 45 tisíc lidí

Celkem 1391 virtuálních prohlídek připravil ČEZ pro zájemce o energetiku během koronavirové pandemie. V době zavření infocenter i elektráren se k jadernému reaktoru, k vodní turbíně nebo do strojovny větrné elektrárny virtuálně podívalo téměř 45 tisíc lidí. Navíc od konce dubna běžely prohlídky z moderního televizního studia. V závěru uplynulého týdne virtuální prohlídky skončily a od 1. července Skupina ČEZ otevírá svá informační centra.

18. 6. 2021

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ ESCO

První rok inovativního projektu: Pražská Akademie výtvarných umění ušetřila loni energii za téměř 3 mil. korun

Loňský rok byl prvním rokem fungování energeticky úsporného projektu na AVU. Náklady na elektřinu, zemní plyn a vodu se snížily o 2,9 mil. korun. Výsledná úspora by byla v běžném roce vyšší, ale výsledek ovlivnila také pandemie COVID, která měla dopad na obsazenost objektů.

18. 6. 2021