Tiskové zprávy str. 1

Jaderné elektrárny

Více než tři desítky studentů prošly v Temelíně Letní univerzitou, řada z nich má šanci stát se operátorem

Přesně 35 studentů ze sedmi vysokých škol dnes ukončilo dvoutýdenní odbornou stáž v Jaderné elektrárně Temelín – Letní univerzitu. Sami energetici potvrzují, že absolventi mají velkou šanci najit uplatnění v Jaderné elektrárně Temelín i Skupině ČEZ. Například třetina z letošních účastníků by se v budoucnu mohla stát operátorem jaderné elektrárny.

12. 8. 2022

Jaderné elektrárny

Děti odstavily jaderný reaktor

Netradiční zážitek připravili v Temelíně pro děti svých zaměstnanců. Ty si totiž mohly na simulátoru samy odstavit jaderný reaktor. Manipulace, která se poštěstí pouze pár lidem v České republice, byla součástí programu letního příměstského tábora v Jaderné elektrárně Temelín. Netradiční benefit připravili energetici ve třech termínech pro děti svých zaměstnanců. Celkově se ho zúčastnila devadesátka dětí ve věku od 3 do 15 let.

11. 8. 2022

Elektrárny
Ostatní

V elektrárně v Poříčí unikl čpavek, naštěstí pouze cvičně

Trutnov – Pravidelné havarijní cvičení absolvovali zaměstnanci v elektrárně v Trutnově Poříčí. Tentokrát cvičně unikl čpavek. Možnost vyzkoušet si mimořádnou událost prověřila zaměstnance i záchranáře. A všichni obstáli na výbornou.

10. 8. 2022

Ekonomické a finanční zprávy

Skupina ČEZ ve II. čtvrtletí vydělala 6,9 mld. Kč, za pololetí 33,6 mld. Kč

Ve II. čtvrtletí dosáhl provozní zisk před odpisy (EBITDA) výše 15,6 mld. Kč a čistý zisk hodnoty 6,9 mld. Kč. Za I. pololetí EBITDA činila 59,3 mld. Kč. Meziroční růst o 27,7 mld. Kč reflektuje enormní růst cen komodit na velkoobchodních trzích, vysokou provozní spolehlivost elektráren a rekordní zisk z tradingu s komoditami. Čistý zisk dosáhl 33,6 mld. Kč. Meziroční růst o 32,0 mld. Kč byl nad rámec provozních vlivů způsoben ztrátou v roce 2021 ve výši 11,6 mld. Kč z titulu tvorby opravných položek k majetku. Skupina ČEZ navyšuje celoroční výhled EBITDA na úroveň 110 až 115 mld. Kč a čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy na úroveň 60 až 65 mld. Kč.

9. 8. 2022