Tiskové zprávy

Produkty a služby
Teplárenství

Nejdecké memorandum zajistí městu kvalitní a spolehlivé dodávky tepla

Nejdek – Memorandum o vzájemné spolupráci podepsali ve čtvrtek 9. července zástupci společnosti ČEZ Teplárenská, a. s., a města Nejdek. K podpisům pod memorandum se rovněž připojili představitelé společností Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s., a SUAS- Teplárenská, s. r. o. Všichni se tak zavázali k dlouhodobému zajištění centrálního zásobování teplem v lokalitě tohoto krušnohorského města i přes horizont roku 2027.

10. 7. 2020

Charita a sponzoring

Energetici darovali Adře přes 200 kg oblečení na pomoc Karvinsku

Přesně 234 kilogramů oblečení, které přinesli zaměstnanci Skupiny ČEZ do ostravského Domu energetiky, pomůže díky humanitární organizaci ADRA lidem na Karvinsku. První část darovaných věcí ADRA prodá ve svých humanitárních obchůdcích a výtěžek použije na provoz dobrovolnických center podporujících zařízení pro hendikepované a seniory, druhou rozdá prostřednictvím sociálních šatníků potřebným.

10. 7. 2020

Distribuce

Region Králicka zažívá turistický boom, a s tím spojené nároky na dodávku energie

Oblast Králicka se v posledních letech stala velmi významným regionem z hlediska turismu, rozvoje lyžařských areálů, výstavby hotelů a penzionů. S tím je spojen i zvýšený zájem o navýšení rezervovaného příkonu i zcela nová připojení. Z důvodu posílení kapacity energetické sítě a zajištění vyšší spolehlivosti dodávek elektřiny v regionu plánuje společnost ČEZ Distribuce výstavbu nových vedení vysokého napětí, zcela nové transformovny 110/22 kV Králíky a řadu dalších navazujících energetických staveb. Celkové investice se vyšplhají na více než 500 milionů korun.

9. 7. 2020

Charita a sponzoring

Mzdová účetní získala zaměstnanecký grant pro štramberské myslivce

Při senosečích každoročně uhynou desetitisíce mláďat srn, zajíců, koroptví a dalších živočichů, celostátní odhady uvádí až 60 tisíc úmrtí. Myslivci ze spolku Závišice–Štramberk se rozhodli tento letitý problém vyřešit nákupem speciálních plašičů zvěře, které zaplatili z příspěvku Nadace ČEZ. „Členka našeho spolku Iva Prosková pracuje jako mzdová účetní ve společnosti ČEZ, která podporuje veřejně prospěšné aktivity svých zaměstnanců. Zkusili jsme náš projekt přihlásit a jsme rádi, že v hlasování mezi zaměstnanci prošel,“ jednatel spolku Ondřej Stodola.

8. 7. 2020