Tiskové zprávy str. 1

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Ostatní
Charita a sponzoring

Alej sv. Jana Křtitele byla vysazena v Orlickém Záhoří

Orlické Záhoří, květen 2024 – Deset kusů jeřábu oskeruše lemuje cestu v Orlickém Záhoří. Na výsadbu přispěla Nadace ČEZ částkou 40 000 korun.

28. 5. 2024

Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Elektrárny
Charita a sponzoring

Starosta Želenic: Hasičská cisterna od ČEZ  je pro nás opravdu dar z nebes

Želenice – Hasičskou cisternu CAS 30 převzali od svých profesionálních kolegů z ČEZ, mající svou základnu v Elektrárně Prunéřov, v pondělí 27. května dobrovolní hasiči ze Želenic. Zatímco u profesionálů už měla cisterna své odslouženo, SDH Želenice–Liběšice může dobře sloužit ještě dalších deset let, možná i více. Sbor dostal vůz darem od Skupiny ČEZ, která vozový park všech svých profesionálních hasičských jednotek pravidelně obměňuje a tím i neustále modernizuje.

27. 5. 2024

Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Charita a sponzoring

Oranžové kolo Nadace ČEZ rozdělilo mezi dvě obdarované organizace 100 388 korun, a to díky 228 návštěvníkům Zahájení lázeňské sezony

Teplice – Poslední květnový víkend patřil v Teplicích nejen slavnostnímu Zahájení 870. lázeňské sezony, ale i charitativnímu Oranžovému kolu Nadace ČEZ. Nedělní minutovou jízdu na oranžových handbike si přitom nenechalo ujít 228 zájemců, kteří tak ve dvojicích absolvovali celkem 114 jízd. Výsledkem jejich snažení byla finální částka 100 388 korun. Tu si mezi sebe rozdělily dvě obdarované organizace, a to Swap Teplice, z.s. (50 337 Kč) a WHITE LIGHT I, z.ú. (50 051 Kč). Symbolické šeky na tyto částky předali jejich zástupcům před vystoupením rokenrolové kapely HLAHOL na Ptačích schodech primátor Teplic Jiří Štábl a Miroslav Svoboda, ředitel Elektrárny Ledvice.

26. 5. 2024

Vzdělávání a nábor
Udržitelný rozvoj a ESG
Produkty a služby
Ostatní

ČEZ Akademie míří do čtyř měst v Ústeckém kraji 

Ústecký kraj – Poradenství a různé inspirace „jak na to“ nabízí i letos putovní ČEZ Akademie. Hned do tří Zákaznických center Skupiny ČEZ  v Ústeckém kraji zamíří na konci května. Zájemci si mohu například přijít zkontrolovat správnost nastavení záloh, nebo probrat možnosti,  jak uspořit co nejvíc za energie. Odborníci jsou také připraveni s nimi prokonzultovat  vše ohledně fotovoltaiky i tepelného čerpadla, budou je také informovat o nejběžnějších praktikách energošmejdů a poradí, jak jim nenaletět. Přednášky, odborné poradenství, osobní konzultace – to vše je určeno pro širokou veřejnost zdarma bez ohledu na to, zda se jedná o zákazníky ČEZ či nikoliv.

24. 5. 2024