Tiskové zprávy

COVID-19
Udržitelný rozvoj
Ostatní

ČEZ pomůže dětem s fyzikou: zpřístupnil tisíc videí s pokusy a návody, chystá i soutěž o 200 000 korun

Domácí výuku fyziky si děti a studenti mohou zpestřit díky obnovenému projektu Vím proč od Skupiny ČEZ. Více než tisíc rozmanitých videí s nejrůznějšími pokusy vysvětluje fyzikální jevy a zákony, od nejběžnějších až po neobvyklé. ČEZ tak vychází vstříc rodinám, které jen těžko kloubí práci z domova s výukou. Děti také motivuje k natočení vlastních pokusů – povedená videa se na podzim zařadí do soutěže, kde výherci získají 200 tisíc korun při svou školu.

7. 4. 2020

COVID-19
Produkty a služby
Udržitelný rozvoj

Rychlá pomoc: Více než 2500 zákazníků ČEZ Prodej už využilo možnosti snížení záloh na nulu

Prakticky ihned začali zákazníci využívat protikrizových opatření, se kterými ČEZ Prodej přišel. Jako jediná česká energetika oznámil ČEZ, že umožní zákazníkům zasaženým epidemií COVID-19 snížit záloha na nulu, a to až na tři měsíce. ČEZ Prodej také v tuto chvíli přestal odpojovat domácnosti, které se ocitly kvůli koronaviru v problémech se splátkami.

6. 4. 2020

Charita a sponzoring
COVID-19

Zábřežská Charita rozdává tisíce roušek, na šicí stroje jí přispěla Nadace ČEZ

Zaměstnanci a dobrovolníci Charity Zábřeh a skauti z regionu už ušili na 15 tisíc roušek, které Charita rozdala potřebným. „Materiál, který měli lidé doma nebo který nám firmy poskytli zdarma, už nám došel. Teď musíme látky nakupovat a vzhledem k rostoucí poptávce po rouškách musíme investovat i do šicích strojů. Ke zvýšení bezpečnosti našich služeb nám pomůže i nový terminál na bezhotovostní platby pro rozvoz obědů a nákupů, který v rámci krizové pomoci Nadace ČEZ pořídíme,“ vyjmenoval ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger část věcí, které investují z padesátitisícového grantu.

3. 4. 2020

COVID-19

Sdružení Neratov šije roušky i s pomocí Nadace ČEZ

Bleskovou krizovou pomoc v hodnotě 50 tisíc korun využilo i Sdružení Neratov v Orlických horách. Pod heslem Celé Sdružení Neratov šije roušky, se do pomoci zapojili zaměstnanci i obyvatelé Sdružení. Nadace ČEZ svou pomoc zrealizovala velmi rychle a Sdružení mělo téměř okamžitě částku k dispozici.

3. 4. 2020