Tiskové zprávy str. 1

Elektrárny

Po pětiletém provozu se paroplyn dočkal generálky

Počerady – Po více jak pětiletém provozu prošel Paroplynový cyklus (PPC) Počerady, který patří do ekologičtějšího výrobního portfolia Skupiny ČEZ, první generální odstávkou. Trvala zhruba dva a půl měsíce, přičemž ve svém finále přinesla zvýšení výkonu obou plynových turbín o průměrných 40 MWe, které přidali Vojta a Matěj. Rovněž parní slečna Sofinka má nyní několik MWe navíc. S ohledem na vývoj provozu PPC byla tato generálka připravována s ročním předstihem.

20. 1. 2021

Produkty a služby

Karlovarské zákaznické centrum má nový kabát

Karlovy Vary – Zákaznické centrum Skupiny ČEZ v Karlových Varech je dvaadvacátým v pořadí, které se dočkalo zásadní proměny. Díky redesignu je nyní šité na míru všem návštěvníkům tak, jak vyplynulo z jejich odpovědí v rámci celorepublikové ankety o reálné představě „zetcéček“ v nejbližší budoucnosti. Opětovný podzimní atak covidu sice centrum v Jateční ulici prakticky ihned po modernizaci pro návštěvníky uzavřel, nyní je ovšem již opět přístupné veřejnosti. Rozumí se, že za dodržení přísných hygienických opatření.

20. 1. 2021

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Futuremotion
ČEZ ESCO
Elektromobilita

Rok 2020 v elektromobilitě: Elektrické vozy načerpaly u ČEZ o čtvrtinu víc energie. Dobíjení začal řídit software od izraelské firmy Driivz

Pandemii navzdory pokračoval i loni růst odebrané bezemisní elektřiny v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily. Zelené stojany umístěné od Mariánských Lázní po Třinec dodaly do baterií e-aut více než 2,4 GWh, meziročně o 24 procent více. Síť srovnatelná s většími řetězci klasických čerpacích stanic se za poslední dva roky svým rozsahem zdvojnásobila. Veřejná dobíjecí síť vzniká díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF), z prostředků přidělovaných Operačním programem Doprava i z vlastních zdrojů Skupiny ČEZ.

20. 1. 2021

ČEZ ESCO
Elektromobilita

Organizace Ústeckého kraje zajistí péči v elektromobilech od Skupiny ČEZ

V rámci Smlouvy o vzájemné spolupráci mezi ČEZ, a. s., a Ústeckým krajem se na sklonku loňského roku naplnil projekt elektromobility, a to pro domovy sociálních služeb a dětské domovy Ústeckého kraje. Celkem 24 elektromobilů a 22 dobíjecích stanic darovaných Skupinou ČEZ poslouží zejména k městské přepravě klientů i dětí do zdravotnických zařízení, k zajištění zásobování i převozu klientů i dětí na různé akce a soutěže.

18. 1. 2021