Tiskové zprávy

Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ ESCO

Ani Rembrandtovi a Picassovi nesmí být zima. Postará se o to KART z ČEZ ESCO

Dceřiná společnost KART z holdingu ČEZ ESCO zvítězila ve veřejném výběrovém řízení na technický facility management pro Národní galerii Praha (NGP). KART se tak bude starat o energetickou a technickou správu budov galerie, správné nastavení teplot, vlhkosti a světelných podmínek výstavních síní, depozitářů a dalších částí objektů NGP. Zakázka v objemu 50 milionů korun je na čtyři roky a zahrnuje také nepřetržitý dispečink a havarijní službu.

26. 10. 2020

Zahraniční aktivity
Ekonomické a finanční zprávy

Skupina ČEZ prodala rumunská aktiva londýnskému investorovi Macquarie Infrastructures and Real Assets

Skupina ČEZ dnes podepsala smlouvu o prodeji rumunských aktiv se společností Macquarie Infrastructures and Real Assets. Prodej zahrnuje celkem sedm společností, mj. distribuční společnost, prodej energií a větrný park Fântânele Cogealac. Vypořádání transakce podléhá schválení evropského antimonopolního úřadu a také Bezpečnostní rady rumunského státu.

23. 10. 2020

Elektrárny

ČEZ a Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy se dohodly na převodu Elektrárny Počerady již na konci tohoto roku, o tři roky dříve

Energetická Skupina ČEZ a Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy se dohodly, že Elektrárna Počerady spalující hnědé uhlí bude převedena za vyšší kupní cenu na Vršanskou uhelnou již na konci tohoto roku, k 31. 12. 2020. Převod elektrárny byl dohodnut již ve smlouvě z roku 2013, dosud však k němu mělo dojít 2. 1. 2024. ČEZ tak dále naplňuje svoji strategii postupného odchodu od elektráren spalujících uhlí a přechodu na nízkoemisní nebo zcela bezemisní zdroje.

22. 10. 2020

Jaderné elektrárny
Provoz JE Dukovany

Energetici v Dukovanech provádí mimořádnou údržbu hlavních cirkulačních čerpadel

Na jednom z hlavních zařízení primárního okruhu, které jsou v provozu od spuštění elektrárny, energetici provádí mimořádnou údržbu. Jedná se o 24 cirkulačních čerpadel, která zajišťují odvod tepla z aktivní zóny čtyř reaktorů. Energetici se pro mimořádnou výměnu ucpávkových systémů rozhodli z preventivních důvodů. Jde o časově náročné práce, které může provádět pouze speciální skupina techniků s předepsanou odborností a zkušenostmi.

22. 10. 2020