Tiskové zprávy

Elektrárny
Udržitelný rozvoj
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Jaderné elektrárny

Elektrárny Skupiny ČEZ se znovu otevírají školám. Prohlédnout si vodní turbínu, rozhlédnout se z vršku větrné elektrárny, to vše je možné. Zatím virtuálně

Výroba energie, rozdíly mezi elektrárnami i obecný přehled o energetice. Takový je obsah speciálně připravených virtuálních exkurzí do útrob různých typů provozů společnosti ČEZ. Odborníci z informačních center je připravili na míru školám, aby učitelům a profesorům pomohli v době, kdy skutečné exkurze nejsou možné a výuka velkých skupin dál probíhá distanční formou. Exkurze jsou samozřejmě zdarma.

26. 11. 2020

Ostatní
Charita a sponzoring

Díky Nadaci ČEZ zakořeňuje ve školním arboretu 77 nových stromů

Šluknov – Arboretum v Kunraticích, které obhospodařuje Střední lesnická škola a Střední odborná škola ve Šluknově, je nyní bohatší o 33 druhů listnatých stromů o celkovém počtu 77 kusů. Smyslem nové výsadby, na kterou škole přispěla Nadace ČEZ v rámci grantu Stromy částkou 100 000 korun, je zvýšení druhové pestrosti, přičemž volba dřevin byla primárně zaměřena na místní botanické druhy.

25. 11. 2020

Ostatní
COVID-19
Charita a sponzoring

Ve Zdechovicích obnovili třešňovou alej

Hradec Králové, 25. listopadu 2020 – Třešňová alej byla ve Zdechovicích „odjakživa“, ale stromy již byly uschlé nebo za hranicí životnosti. Díky Nadaci ČEZ, která na obnovu přispěla částkou 149 915 korun, se tak mohou nejen místní obyvatelé procházet novou třešňovou alejí.

25. 11. 2020

Charita a sponzoring

V Orlové mají novou javorovou a dubovou alej, sázel i dětský parlament

Dříve hornickou Orlovou zdobí v posledních letech stále více zeleně, kterou letos na podzim rozšířily další dvě aleje – javorová, financovaná ze Státního fondu životního prostředí, a dubová, na kterou městu přispěla Nadace ČEZ. Do sázení stromů se zapojili i členové dětského parlamentu, což je podle radních dobrý signál, že mladá generace neusiluje o lepší životní prostředí jen na demonstracích nebo Facebooku, ale dokáže přiložit ruku k dílu.

25. 11. 2020