Tiskové zprávy str. 1

Provoz JE Dukovany
Jaderné elektrárny

Energetici v rámci odstávky 4. bloku Dukovan vyměnili rotor vysokotlaké části turbíny

Marta, která je jednou ze dvou parních turbín čtvrtého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany, dostala nový rotor vysokotlaké části. Výměnu části rotoru energetici provedli v rámci probíhající odstávky bloku pro pravidelnou výměnu paliva. Důvodem bylo poškození jedné z rozváděcích lopatek původní části zařízení. Odstávka je zhruba v polovině a podle energetiků všechny práce pokračují podle harmonogramu.

4. 7. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ ESCO

ČEPRO bere energii ze slunce. Solární panely od ČEZ ESCO ušetří ročně 230 tun emisí CO2

• Střechy sedmi objektů v areálech ČEPRO nesou téměř 1300 fotovoltaických panelů.

• Bezemisní energie pokryje spotřebu dvou skladů a poslouží i pro přečerpávání paliv.

• Elektrárny o výkonu 516 kWp ročně vyrobí přes 500 MWh ekologické elektřiny.

Více než půl milionu kWh bezemisní elektřiny pocházející z energie slunečního záření. To bude roční bilance solárních panelů, které firma ČEZ ESCO instalovala na střechách budov ve dvou areálech společnosti ČEPRO ve východních a jižních Čechách. Společnost ČEPRO, která zajišťuje především přepravu, skladování, prodej ropných produktů a provozuje síť vlastních čerpacích stanic, se jako odpovědná firma také významně soustředí na obnovitelné zdroje energie a rozvoj trhu alternativních paliv a bezemisní dopravy. Výstavbou fotovoltaických elektráren chce mimo jiné přispět k plnění závazků České republiky na cestě k evropským klimatickým cílům, snížit svou uhlíkovou stopu a zajistit energetickou soběstačnost areálů.

1. 7. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Ostatní

Na prázdniny do elektrárny? V infocentrech ČEZ čeká na děti i dospělé letní soutěž o dárky a spousta novinek

* KDY? Ode dneška až do konce prázdnin

* KDE? 9 infocenter po celé ČR a exkluzivně i elektrárna Lipno – více na: www.cez.cz/infocentra

* CO? Bleskový kvíz o plyšové skřítky Enery a další dárky pro chytré hlavy + zážitek s nábojem

Program nabitý zážitky a spousta dárků pro děti – to jsou největší prázdninová lákadla infocenter a elektráren ČEZ. Během prohlídek dospělí i děti poznají, co se skrývá uvnitř velkých staveb elektráren. Vyzkouší si virtuální realitu, fyzikální pokusy, interaktivní modely a ve většině případů se taky podívají do provozu elektrárny. Dětem se budou nové znalosti hodit při vyplňování bleskového kvízu, který na ně v každém z devíti infocenter čeká. Za správné odpovědi si na památku odnesou hezký dárek.

1. 7. 2022

Jaderné elektrárny

Odstraňovat následky bouře v Týně nad Vltavou pomáhali i temelínští hasiči

Jednotka hasičů ČEZ pomáhala v nedalekém Týně nad Vltavou řešit následky večerní bouře. Po dohodě s vedením elektrárny je povolal krajský hasičský dispečink.

30. 6. 2022