Tiskové zprávy str. 1

Produkty a služby
ČEZ Prodej

Ostravsko: Energetici poradí s úsporami a upozorní, jak nenaletět elektrošmejdům

Jak se budou vyvíjet ceny elektřiny? Je pro naši rodinu výhodné pořízení fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla? Jak nenaletět elektrošmejdům? Na tyto a další otázky odpoví zájemcům z Frýdecko-Místecka, Karvinska a Ostravska na slovo vzatí odborníci, které do v uvedených městech přiveze ČEZ AKADEMIE.

18. 5. 2024

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Teplárenství
ČEZ ESCO

Moravskoslezské cukrovary se dočkají nové kotelny. Nový zdroj tepla v Opavě vybuduje ČEZ ESCO

Plynovou kotelnu na výrobu nízkotlaké syté páry dodají Moravskoslezským cukrovarům v Opavě ČEZ Energetické služby, dceřiná firma ČEZ ESCO. Nový zdroj tepla a páry vybuduje formou Design & Build, tedy na míru podle potřeb klienta. Kotelna o výkonu 2 x 27 a 1 x 4 tuny páry za hodinu nahradí stávající uhelné zdroje, technologickou páru firma primárně využije pro produkci cukru. Výše investice činí 250 milionů korun. Stavba zázemí pro nové plynové kotle začne během letošního podzimu.

18. 5. 2024

Ostatní
Charita a sponzoring

Tradiční jarní průvan v šatníku proběhl mezi zaměstnanci ČEZ v Hradci Králové

Zaměstnanci Skupiny ČEZ v Hradci Králové se zapojili do charitativní sbírky šatstva, obuvi a módních doplňků a darovali téměř 100 kilogramů oblečení a dalších potřebných věcí. Pomohou tak Oblastní charitě v Hradci Králové, která poskytuje pomoc lidem v sociální nouzi a za vybrané oblečení je moc ráda.

17. 5. 2024

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Teplárenství
Elektrárny

ČEZ představuje investiční plán pro Ústecký kraj

Ústecký kraj - Do transformace a rozvoje energetiky v kraji dá do roku 2030 největší zdejší investor 100 mld. Kč. Postaví nové zdroje tepla i elektřiny a bude se podílet na rozvoji školství i na zachování pracovních míst. Další investice budou následovat do roku 2040.
* Skupina ČEZ je nejvýznamnějším investorem v Ústeckém kraji a vytváří 7 procent jeho HDP. Teď chce ČEZ své investice v regionu ještě navýšit.
* Do roku 2030 chce ČEZ investovat v kraji 100 mld. Kč, což je zhruba ekvivalent dvoj až trojnásobku ročního krajského rozpočtu.
* Investice půjdou zejména do stavby nových tepláren a zajištění dlouhodobých dodávek tepla pro stávající zákazníky v Ústí, Chomutově, Teplicích, Klášterci nad Ohří, Jirkově, Bílině a dalších městech, budování plynových elektráren a obnovitelných zdrojů, další pak do rozvojových projektů jako zpracování lithia.
* Nové nízkoemisní a bezemisní energetické zdroje na další desítky let nahradí dosluhující uhlí v elektřině i v teple a přispějí k ekologizaci kraje.
* Investice zajistí místa pro pracovníky uhelného průmyslu, ČEZ také zintenzivní spolupráci se školami a ve vědě a výzkumu.
* Další investice plánuje ČEZ do kraje přinést do roku 2040, v rámci rozvoje dalších zdrojů elektřiny a tepla, např. malého modulárního reaktoru v Tušimicích.
* Jednou z investic je i získání 100% podílu ve společnosti ACTHERM Distribuce, která zajišťuje distribuci tepla z elektrárny Prunéřov II v Chomutově.

16. 5. 2024