Tiskové zprávy str. 1

Jaderné elektrárny

Deset tisíc dní nepřetržitě předepnutý

Přesně deset tisíc dní zítra uplyne od předepnutí ochranné obálky budovy reaktoru prvního bloku. Stalo se tak 6. září 1994, kdy technici náročné předepínání klíčové temelínské budovy po skoro čtyřech měsících dokončili. A bylo to vůbec poprvé, kdy byla tato technologie v podmínkách českých jaderných elektráren použita.

21. 1. 2022

Ostatní
Distribuce

Region Králicka počítá se spolehlivou dodávkou energie, ČEZ Distribuce zde investuje přes 500 milionů korun

Hradec Králové 20. ledna 2022 - Oblast Králicka se v posledních letech stala velmi významným regionem z hlediska turismu, rozvoje lyžařských areálů, výstavby hotelů a penzionů. Ruku v ruce s tímto rozvojem jdou i zvýšená potřeba zcela nových připojení k distribuční soustavě, stejně jako navýšení celkového rezervovaného příkonu. Z důvodu posílení kapacity energetické sítě a zajištění vyšší spolehlivosti dodávek elektřiny v regionu plánuje ČEZ Distribuce výstavbu nových vedení vysokého napětí, zcela nové transformovny 110/22 kV Králíky a řadu dalších navazujících energetických staveb. Celkové investice, o které se bude opírat i další rozvoj regionu, se vyšplhají na více než 500 milionů korun.

20. 1. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektrárny

ČEZ testuje první plovoucí fotovoltaickou elektrárnu v ČR

Díky testovací plovoucí solární elektrárně na Homoli, horní nádrži přečerpávací vodní elektrárny Štěchovice, energetici v reálném prostředí zjistí vlastnosti nosných plováků a solárních panelů v kombinaci s každodenním provozem přečerpávací elektrárny. V létě se pilotní instalace rozšíří do regulérní elektrárny využívající energii ze slunečního záření o výkonu 100 kWp. Celkově by horní nádrž mohla pojmout solární panely o výkonu až 2,5 MW.

20. 1. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Jaderné elektrárny
Elektrárny

On-line výuka ve školách přináší komplikace, ale i nové příležitosti

Už více než 55 tisíc školáků a středoškolských studentů se virtuálně vydalo do útrob různých typů elektráren. Školy účastí na živých virtuálních prohlídkách nejen reagují na omezení možných exkurzí, ale také podle pedagogů ve výrazně větší míře využívají možností on-line, případně kombinované výuky.

19. 1. 2022