Aktuality

Filtrování výpisu aktualit:
11
Červen 2015

Budoucnost jádra aneb klíčové body NAP JE

Vláda na jednání ve středu 3. 6. schválila Národní akční plán jaderné energetiky (NAP JE), který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR. Plán počítá s výstavbou nových jaderných bloků v lokalitě Dukovany i v Temelíně. Připravili jsme pro vás výňatky hlavních pasáží tohoto dokumentu.

19
Květen 2015

Vláda schválila aktualizaci energetické koncepce

Členové vlády ČR na svém pondělním jednání schválili podobu dlouho očekávané Aktualizace státní energetické koncepce, která je klíčovým státním strategickým dokumentem v oblasti energetiky. Dokument dává strategické zadání pro rozvoj české energetiky na dalších 25 let.

4
Květen 2015

Výstavba jádra se přizpůsobila novému vývoji

Před rokem, 10. dubna 2014, rozhodlo představenstvo ČEZ o ukončení zadávacího řízení na dostavbu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín. Síly našich jaderných odborníků se v návaznosti na tuto změnu přeskupily. V pracích na projektech výstavby nových bloků v lokalitách ETE a EDU nadále pokračují, v případě Dukovan museli přípravy dokonce zintenzivnit.

22
Říjen 2014

Povolení k umístění ETE 3,4 vydáno

Ve středu 22.10.2014 byl ukončen licenční proces pro etapu umístění nového jaderného zdroje vydáním povolení k umístění jaderných zařízení 3. a 4. bloku v lokalitě Temelín ze strany Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

10
Duben 2014

ČEZ dnes rozhodl o zrušení zadávacího řízení na dostavbu JE Temelín

ČEZ dnes zrušil zadávací řízení podle zákona o veřejných zakázkách na dostavbu dvou jaderných bloků v lokalitě Jaderné elektrárny Temelín a následně odeslal uchazečům příslušné oznámení o zrušení zadávacího řízení na veřejnou zakázku. Informaci obdrželi všichni uchazeči - konsorcium společností Westinghouse Electric Company LLC a Westinghouse Electric Czech Republic s.r.o.; konsorcium společností ŠKODA JS, Atomstroyexport a Gidropress i již dříve vyloučená společnost AREVA NP.

24
Únor 2014

Za měsíc si temelínský reaktor prohlédlo 30 tisíc lidí

Pouhý měsíc stačil na to, aby si Jadernou elektrárnu Temelín virtuálně prohlédlo 30 tisíc lidí. Díky anglické verzi virtuální prohlídky nahlížejí do útrob největší české elektrárny i cizinci, zejména Němci, Rakušané a Slováci. Takový zájem překvapil i samotné energetiky.

2
Leden 2014

Temelín uzavřel rok historicky druhou nejvyšší výrobou

Podruhé v třináctileté historii elektrárna Temelín překonala roční výrobní hranici 15 miliard kilowatthodin elektrické energie. Pomohl jí k tomu bezpečný a efektivní provoz. Konečný roční výrobní účet se zastavil na hodnotě 15,065 miliard kWh elektřiny. Od zahájení provozu v prosinci 2000 vyrobil Temelín 150,136 miliard kWh elektřiny.

28
Listopad 2013

Temelín i Dukovany naplňují požadavky mezinárodní normy na ochranu životního prostředí (ISO 14001:2004)

Takový je výsledek ekologického auditu, který v tomto týdnu provedla na českých jaderných elektrárnách mezinárodní auditorská společnost Det Norske Veritas. Po čtvrté tak Dukovany obhájily toto prestižní ekologické osvědčení.

11
Říjen 2013

ČEZ úspěšně prošel mezinárodní jadernou prověrkou

Skupina ČEZ prošla historicky první mezinárodní misí Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), která byla zaměřená na centrální útvary a vedení firmy provozující více jaderných elektráren. Prověrky dosud celosvětově probíhaly pouze přímo na jaderných elektrárnách. Tým expertů v rámci svého prověřování identifikoval dobré praxe, které budou doporučeny ke sdílení s ostatními firmami ve světě, a zároveň definoval několik oblastí pro zlepšení.

24
Září 2013

Temelín pracuje na plný výkon

V pondělí v 15:21 hodin dosáhl první blok plného výkonu. Byla tak završena fáze zvýšení výkonu obou bloků o čtyři procenta. Od pondělí elektrárna pracuje na výkonu 2 x 1055 MWe, tedy dosavadní výkon navýšila o 80 MWe. Díky tomu má elektrárna potenciál za rok vyrobit přibližně o 600 tisíc MWh elektřiny více. To odpovídá téměř třetině roční výroby všech fotovoltaických elektráren.

Předchozí