Pokud jste v předpisu SIPO nenašli zálohu na elektřinu, nebo je tato záloha nižší než obvykle, je to tím, že jsme Vám do záloh zohlednili příspěvek státu na energie tzv. úsporný tarif a odpuštění poplatku za podporované zdroje energie (POZE). Více informací v textu níže

 

Fotovoltaická elektrárna Bežerovice

Koncem roku 2009 zprovoznila Skupina ČEZ moderní fotovoltaickou elektrárnu v Bežerovicích u Tábora. Zařízení provozuje společnost ČEZ Obnovitelné zdroje.

Bežerovice leží mezi Bechyní a Sudoměřicemi u Bechyně, zhruba 15 km jihozápadně od Tábora na území Českobudějovického kraje. Jde o jednu z oblastí s příznivými podmínkami pro výrobu elektřiny ze slunečního záření. Průměrný roční úhrn globálního záření zde dosahuje až 3,8 tisíce MJ/m2. Elektrárna o instalovaném výkonu 3,013 MW ročně vyrobí množství elektřiny pokrývající spotřebu více než 700 domácností na jihu Čech.

Samotná výstavba proběhla v druhé polovině roku 2009. Na zemní vruty zavrtané do země jsou připevněny nosné konstrukce, které tvoří podklad pro vlastní polykrystalické fotovoltaické panely.